Ako ste nabrali odvahu druhýkrát sa vydať?

10. jún 2023

Ahojte, ani neviem čo od tejto diskusie čakám... Je to iba môj výlev... ale možno mi niekto pomôže vzchopiť sa 🤦
Som rozvedená, exmanžel ma podvádzal,rozviedli sme sa po dvoch rokoch. Deti nemám. Už počas rozvodu som sa spoznala s jedným mužom, s ktorým to už dva roky ťahám. ... Je to presne ten muž,o ktorom som celý život snívala. Stojí pri mne v každej životnej situácii, je veľmi starostlivý a cítim, že do nášho vzťahu dáva, všetko, čo môže. Od kedy ho poznám, zažívam najlepšie obdobie môjho života...On si ma ale chce zobrať a mať so mnou rodinu. ... Tu nastáva môj problém. Zbožňujem deti a nikdy som si nevedela predstaviť svoj život ináč ako mať rodinu, ale moja minulosť ma veľmi poznačila. Už nechcem zažiť neveru, rozvod, veľmi sa bojím opätovného zlyhania ... Moja rodina mi v tom vôbec nepomáha. Chcú, aby som ostala pre istotu radšej žiť sama, hrozne ma to stresuje... 😔 Je tu niekto, kto zažil niečo podobné? Ako ste nabrali odvahu sa druhýkrát vydať?

lukas212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukas212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanilkovazmrzka
10. jún 2023

@lukas212 povedz papa, mozno to stihnes, nez dostnes ban.

vanilkovazmrzka
10. jún 2023

Nechapem jednu vec… ako rodina od teba moze chciet, aby si radsej bola sama?

Si s tym novym muzom stastna, vztah nechces ukoncit, bojis sa toho, ze ked sa vezmete, tak ta podvedie? Vsak pozri, ak by ta chcel podvadzat, urobi to, aj ked budete “len” vo vztahu, zrani ta to rovnako. Takze ak sa s nim nechces rozist, tak preco sa bojis manzelstva?

domkakvet
10. jún 2023

Neponahlajte sa, este nechajte tomu nejaky cas, ale ak neskusis, nebudes vediet, ci to vynde, alebo nie, mozes sa zasa sklamat, ale aj nemusis.

lukas212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. jún 2023

@vanilkovazmrzka Môj rozvod dosť ťažko znášali,teda hlavne rodičia... Asi chcú mať so mnou pokoj,istota je pre nich viac ako šťastie... Ani ja tomu nerozumiem

rebrambora
10. jún 2023

Na rodinu kasli ved si dospela. A tym, ze si dospela, vies co chces, tak na co cakat. Bohuzial verit znova musis, inak laska ostane nenaplnena. Vsetko si vyjasnit, komunikovat a bude dobre

gejb
10. jún 2023

@vanilkovazmrzka niekto si asi zabudol dnes dat lieky

dzulli1980
10. jún 2023

Pozri, do ničoho sa nehrň ... partnerovi na rovinu povedz, v čom je problém ... osobne si myslím, že potrebuješ čas, predchádzajúci vzťah v sebe uzavrieť, proste to prijať, takéto veci sa stávajú ... nie všetci muži sú hovädá ... ako tento čurák s nickom lukas212, čo si tu masíruje ego ... ak tomu Tvojmu súčasnému na Tebe naozaj záleží, pochopí to a spolu to zvládnete.

nikolca
10. jún 2023

@lukas212 asi aj ty si bol ten podvedeny trtko🤣🤣🤣🤣🤣

dilino
10. jún 2023
vanilkovazmrzka
10. jún 2023

@autorka akykolvek vztah a jeho forma (ci len na dobre slovo, ci aj s papierom) je riziko, ze sa sklames. A rovnako aj moznost, ze budes absolutne stastna. Chces teraz zahadzovat vsetky potencialne moznosti na absolutne stastie len zo strachu, ze sa stane nieco, co sa nemusi stat? Pozri, uz si to raz zazila a prezila. Dostala si sa z toho. Si ovela silnejsia teraz, ako si bola predtym. Postoj rodicov vobec nechapem…

autor
10. jún 2023

@vanilkovazmrzka manželstvo je pre mňa veľký záväzok... mám pocit, že sa neviem viac pohnúť z miesta...

lukas212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gejb
10. jún 2023

@nikolca podla mna nikdy zenu nemal, s takým IQ by o neho ziadna ani kolobezku neoprela tak si chodí ventilovat frustráciu na Modry konik 😁😁

nikolca
10. jún 2023

@gejb no to si zabila🤣🤣🤣🤣

autor
10. jún 2023

@rebrambora ďakujem ♥️ kiežby som na to vedela nájsť silu..

alison11
10. jún 2023

Ahoj,potrebuješ čas.A nepočúvaj na rodinu ale na svoje srdce je to tvoj život.Partnerovi povedz čoho sa bojíš,určite ťa pochopí .Treba vo vzťahu komunikovať všetko čo ťa trápi,aj o svojej radosti,starosti o všetkom,aby nevznikali nedorozumenia a nepochopenie,len tak bude všetko ok,držím Ti palce a neber navedomie trápne komentáre zakomplexvaných.
A chápem,že máš strach,ten časom prekonáš,najmä keď tovj partner je tak pozorný a milujúci ako píšeš,nie každý chlap je rovnaký a daj mu šancu a aj sebe byť čťastná nemusíte sa hneď brať 🙂

autor
10. jún 2023

@gejb zbytočne reagovať...

vanilkovazmrzka
10. jún 2023

@autorka ak ta tak stresuje manzelstvo, uzavrite partnerstvo 🙂 niekde v svojej hlave sa zbavis toho taziveho “uz to nechcem zazit znova”, a zaroven ostanes s muzom, ktory naplna vsetky tvoje potreby

nikolca
10. jún 2023

@lukas212 asi maš maleho vtaka🤣🤣🤣

katarinka89
10. jún 2023

Je to tvoj život, tvoje sklamania, tvoje radosti a v konečnom dôsledku tvoje rozhodnutia. V detstve za nás rozhodovali rodicia ale si dospelá a ty sama snáď cítiš, čo je pre teba dobre a co ta robí šťastnou. Dúfam, že urobíš všetko preto, aby si bola naplnená. Nevera sa predvídať nedá, ani neverím nemá nálepku na čele. Je to život, všetky skusenosti sú našimi učiteľmi života. Držím palce- začni myslieť na seba

autor
10. jún 2023

@alison11 o všetkom sa rozprávame, veľmi mi s tým pomáha, ale cítim,že sa bojí, že ho nechám...

vanilkovazmrzka
10. jún 2023

@all nekrmte trola

pralinka25
10. jún 2023

neskusis psychologa?
kazdy vztah nesie potencionalne riziko ublizenia. aj rodicovsky aj surodenecky, priatelsky, partnersky, kolegialny ..... vzdy nam ludia mozu ublizit.
ale
aj vela dat. neochudobnuj sa o moznost zazit nieco krasne len preto ze sa bojis. ano si zranena a sklamana ale zivot ide dalej. este mozes toho vela pekneho zazit. ak to nevies prekonat sama skus si nechat pomoct. nie je to hanba ani zlyhanie.
strach je velmi zly pan. je tolko roznych strachov a veci ktorych sa mozeme bat. ale treba s tym pracovat. zivot uteka. nedovol strachu riadit tvoj zivot.

cyberk
10. jún 2023

Rodina sa o teba len boji..
kazdy si zasluzi stastie, jeden muz ti nemoze predsa pokazit zivot. Kto neskusi nema, tak ak chces byt naozaj stastna, musis riskovat, drz sa, zvladnes to ;)

zobaka
10. jún 2023

potrebuješ to zranenie u seba vyliečiť a keď to bude zahojene, budeš otvorená novej rodine, netlačí na seba, najhoršie čo môže byť, je konať v strese a proti sebe, povedz mu o svojich pocitoch

wishes
11. jún 2023

nemusis sa hned znovu vydavat a vlastne vobec sa nemusis vydavat, bud s tym muzom aj bez svadby 🙂

marianarem
11. jún 2023

Mozno este neodznela trauma z rozvodu, kedze si uz pocas neho zacala novy vztah. Tam sa niekedy moze stat, ze ten stary sa neuzavrie a nespracuju sa zle pocity z neho, lebo velmi nie je kedy.
Urcite nezostavaj sama, to by bola fakt skoda. Ak bude treba, chod sa radsej poradit s nejakou psychologickou. Ja poznam viacero zien, co sa znova vydali a vyslo im to.