Ako sa prestať hanbiť pred frajerom?

10. mar 2024

Čaute, trocha divná téma, no dosť mi to robí problémy. Som v mojom prvom vzťahu, mám 23 (aj môj frajer). Stretli sme sa na zoznamke a poznáme sa od októbra. Reálne sme spolu začali chodiť tak od konca novembra. Ale ide proste o to, že ja sa pred ním stále hanbím, napr. dlho sa mu pozerať do očí alebo pred ním jesť atď... 😆 Napr. dnes som u neho prespala a uvaril mi večeru, no a keď sme ju spolu jedli a rozprávali sa, tak mi bolo úplne trápne, neviem prečo nie som pred ním normálna. Napr. keď idem s kamoškami, tak nemám problém ich zavolať na kávu a koláč, ale s ním si to neviem predstaviť chápete 🤔 alebo keď si chcem ísť nakúpiť jedlo, je mi trápne, keď ide so mnou a vidí, čo nakupujem. Možno je to aj tým, že roky mám poruchu príjmu potravy, takže takéto banality vnímam citlivejšie... Ale ide mi o to, že by som chcela byť s ním normálne uvoľnená a neriešiť také hlúposti. Myslíte, že to časom prejde?

sima338
10. mar 2024

zlatíčko, porozprávaj sa s ním o tom, že máš za sebou nejakú minulosť s jedlom a teda niektoré takéto veci sú pre tebaa ťažšie, hoci si napr. ceníš, že ti uvarí večeru, čo je mimochodom velmi milé od neho. Ak ťa miluje, určite to pochopí, bude ti oporou a zároveň časom sa budeš menej hanbiť aj pred nim, lebo si na tie situácie s ním, napr. ak jete zvykneš. Ja sa dodnes občas hanbím pred niekým jesť, lebo si vkuse hovorím, že čo ak pri tom vyzerám divne, otrasne, neviem ako. Podotýkam, že postavu mám úplne normálnu a zdravú.

kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
10. mar 2024

prejde to casom, si myslim, je to prejav zrejme toho, ze ti na tom zalezi a este nie ste uplne zohrani a dostatocne dlho spolu....ako si budete prechadzat rozne situacie, tak sa budete zblizovat a uvolnovat

wishes
10. mar 2024

a pri sexe sa nehanbis?

autor
10. mar 2024

@kosican1 kiežby 😆 sex sme ešte ani neporiadne nemali lol. A to celkovo beriem tak inak

mimka1402
10. mar 2024

@kosican1
@wishes zastanem sa autorky, ja mam to isté som hanblivá aj dlho vo vzťahu, ale sex vždy bezproblémov. Ale mimo sexu ak sa frajer na mňa usmial tak vždy červená, či jedenie mi robilo tiež problém .😀
Pri sexe idú hormóny a človek "vypne", takže nemusí to byť vymyslené. 🙂

wishes
10. mar 2024

@mimka1402 to som aj ja mala problem, hlavne s jedenim, alebo ked sa mi dlho pozeral do oci apod…. sex bol v pohode, ale nie na dennom svetle, pritmie alebo uplna tma ok 😃

mimka1402
10. mar 2024

@wishes U mňa to nikdy nikto nechápal lebo nie som práve v tejto oblasti hanblivá a kľudne som aj iniciatívna,ale mimo toho som hanblivá, preto to nikdy nikomu nesedelo tieto "osobnosti".😀

sima338
10. mar 2024

@mimka1402 presne to som išla napísať.

betulinka1
10. mar 2024

To je zo zaciatku pri prvych vztahoch uplne normalne. Vobec sa s tym netrap. Cim viac budete spolu, tym viac sa budes vediet uvoľniť. Musis si uvedomit, ze ak to ma byt tvoj dlhodobý partner, tak budete spolu zdieľať aj dobre aj zle. A dalsia vec, neboj chlap ta urcite nebude sudit co si kupujes alebo co ješ. Chlapi premýšľajú inak ako my zeny 😉😉. On bude rad, ked budes s radostou jest jedlo co ti uvarí, on bude rad, ze vidi, co kupujes v obchode aby videl co ti ma kupit, ked budes u neho spat. Presne takto sa spoznavate a je to uplne normalne. Neboj aj on je nervozny, ked si u neho, ci sa tam dobre citis, ci si sa dobre vyspala. Inak to su tie naj chvíle. To iste aj so sexom, chvilu bude trvat, kym najdete spolocny rytmus, kym sa nebudete hanbiť vyzliecť atd.. neboj vsetko je to normalne a v pohode.

domkakvet
10. mar 2024

Ano je to v pohode.

majlo1234
10. mar 2024

To prejde, chce to len cas