Ako randia slobodné matky?

5. nov 2022

Zdravím, ako randia slobodne matky, s malými deťmi, ktoré im nemá poriadne kto postrážiť? Je vhodne vôbec zobrať malé dieťa na rande ? Niekedy si prídem, že zostanem sama, lebo síce by som aj mala ísť aj s kým na rande, nemám kedy :( a brať malú dcéru mi príde take trochu blbe, neviem,..

sense
5. nov 2022

Asi bx som sa na nejaku dobu randenie vynechala, casu na randenie bude este dost. Alebo zaplatit opatrovatelku

nnnuuunnn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
5. nov 2022

asi by som si dala od randenia pokoj, ked je dieta male a venovala sa dietatu. na randenie bude cas aj ked dieta podrastie a hodinu-dve zvladne byt same. ale tak to som ja, viem, ze su zeny, ktore potrebuju byt akutne vzdy vo vztahu, lebo bez chlapa sa citia ako bez ruky.

nnnuuunnn
5. nov 2022

@matkahelka ja osobne tomu nechápem. Dajme tomu, že má dvojročné dieťa a kým ho bude môcť nechať samé, kedy to bude? Keď bude mať 10 rokov? 12 rokov? Neviem prečo by keď je žena raz matka, nemohla mať pri sebe aj mužskú oporu.

luccija
5. nov 2022

@matkahelka kolko to je kym podrastie?do 10 r?
Ano netreba skakat zo vztahu do vztahu, ale mat partnera je fajn vec ist s niekym cez vikend von, kino ..mat s kym porozpravat.Ja si myslim, ze to psychicky pomoze nebyt len mama, ale aj zena.
Autorka randit, ked su deti u otca, babky...zatial, kym to nie je fakt partner len kamarat a nevies co z toho bude by som detom hlavu nemotala.A ist s detmi na rande to sa budu riesit len deti

nnnuuunnn
5. nov 2022

Dieťa by som nezobrala na rande. Max. keď by bolo úplne malé do 3r, že by tomu nerozumelo.

sandrasstini
5. nov 2022

Neriesili by ste randenie kym dieta nepodrastie? A to je akoze dokedy do napr 12-15 rokov ked uz vydrzi same doma hej 😀
Malu by som na rande nebrala min nie na prve, nemas ani kamosku ani dedkovcov co by ju mohli postrazit alebo otec ak sa zaujima teda o svoje dieta tak nech sa paci aj on nech sa stara.
Alebo chodte cez den dakam na vylet a zober aj malu, aspon uvidis ako sa bude spravat, ked mu vysvetlis ze ju nema kto strazit zial inak sa neda, kazdy muz co pojde s tebou do vztahu pojde aj do vztahu s malou a musi to brat kazdy do uvahy. Drzim palce!

sasitimi17
5. nov 2022

@matkahelka whaaat?? 😂 to čo píšeš za koniny

majkabambulik
5. nov 2022

@sasitimi17 nie su to koniny, ma pravdu a je nas viac co s nou suhlasime-sorry

evica17
5. nov 2022

To ťažko no, ak je to malé bábo,tak ísť na prechádzku s ňou, pri väčších buď dáky krúžok a vtedy alebo keď je v škôlke.

loyda
5. nov 2022

Som slobodná matka od pôrodu, dieťa má 5 a napriek tomu, že nemáme opatrovateľku, ani otec nestrazi a ani ju nechávam samu, tak mám priateľa. A ani som neskocila zo vzťahu do vzťahu 🙂 dá sa to, kľudne napíš správu ;)

konikkon
5. nov 2022

Určite sa dá slobodným matkám randiť ľahšie ako výdatym 🙂 môže strážiť otec dieťaťa.

sasitimi17
5. nov 2022

@majkabambulik mne je jedno kto s ňou súhlasí za mna je to blbosť… za to že slobodna matka si chce nájsť priateľa už musí byt bez chlapa ako bez ruky ? Prečo by mala byt žena 10 a viac rokov sama a dať pokoj randeniu ? Ja neodsudzujem, ked sa žena rozhodne že chce byt single a nechce vzťahy riešiť aj 15 rokov tak ok ale pokial ma záujem si niekoho nájsť tak preco nie ?

loyda
5. nov 2022

@sasitimi17 presne, ja súhlasím pre zmenu s tebou 🙂

heidy222
5. nov 2022

Ono je rozdiel, či ide na rande s typkom z Tinder, alebo s kamarátom s ktorým sa chce zblížiť. Ťažko potom radiť ako to prakticky zorganizovať. Ak je to niekto, ktorého poznám už dlhšie tak by som dieťa skoro uspala a pozvala ho večer na čaj/kávu/film atď. (To len teoretizujem, nie som slobodná matka). Ale s niekým zo zoznamky to určite bez dieťaťa a na verejnosti.

syslik81
5. nov 2022

rande u mna vyzeralo asi tak ze sa ide s kamaratom na vylet ... co som mala robit ? 8 rokov som bola sama .. a aj ja chcem zit ... nemam ju kde odlozit nemam rodinu a ani skvelu susedu opatrovatelka je draha ... najst chlapa co to bude akceptovat a vydrzi ze dieta je vsade a vsetko sa prisposobuje jemu je tazke ale da sa to ... samozrejme ze prespavacky neboli .. nestriedala som chlapov v podstate videla len jedneho uja ..ale tera ked je starsia vie ze su jak kamarati tak aj kamaratky a nie hned to musi byt priatel .. ked sa ide von ide aj ona ... kym sa ona hra na preliezkach trampolinach a podobne my si dame kavu v klude

spadnutaslivka
5. nov 2022

@konikkon 😂😂😂

rachel36a
5. nov 2022

Nerandila som...starala som sa o dieta...paradoxne som si nasla priatela ked som bola na prechadzke so synom v lese...

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
5. nov 2022

@rachel36a a s tym priatelom si sa ako stretavala? s dietatom .. takze netvrd ze si nerandila .. :-P

rachel36a
5. nov 2022

@syslik81 syn mal 9 rokov ked sme sa spoznali..dovtedy som sa s nikym nestretavala....na prechadzky chodil s nami, niekedy sme isli sami a on bol hodinku doma sam...
Napisala som to skor preto, ze nie je nutne chodit randit...laska sa da najst vsade...

bluka2
5. nov 2022

Najlepšie v spojení s prácou, napríklad na konferenciach je kopec nových tvárí a na takých väčšich sa nájde určite aspoň jeden single a suci na rande 😂 ale aj tak bežne v pracovnom živote, treba čo najmenej využívať možnosť home office, aj keď to láka 😆
Ja na to moc nie som, ale dá sa aj online pozrieť a možno mať šťastie. Ja som raz narazila na takého milého a keďže to bolo na začiatku covidu a rande sme plánovali na (už neviem presne) o 3 dni, ale zajtra mal začínať nejaký lockdown / obmedzenia medzi okresmi, stretli sme sa spontánne už v ten večer a teda z nedostatku času aj s deťmi. A bolo to aj milé rande / stretnutie, aj deťom sa páčilo 😄

syslik81
5. nov 2022

ano lasku mozes stretnut ale aby si zistila ze je to laska musis sa s nim par x stretnut-a to je rande ... a to ze je zena zrazu slobodna matka neznamena ze ma zit ako mniska .. hold pokial nerandi kazdy tyzden s inym tak dieta vezme so sebou .. aspon sa muz pripravy na to ,ze to dieta tam proste je .. ja som tiez priatela stretla az ked mala moja 8 rokov ale odstupom casu by som tak dlho necakala .. zivot je prilis kratky a aj mala si tazsie zvykala na to ze zrazu je tu niekto .. ako dieta co vie co znamnea mat otca ci otcima .. moja nikdy nic take nezazila ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bellla25
6. nov 2022

@konikkon aj vydatym sa da, kym strazi otec😂

konikkon
6. nov 2022

@bellla25 ak je otec dieťaťa zároveň manžel, značne to komplikuje situáciu 😂😂😂 môjho som sa akurát pýtala a povedal, že by mi nepostrazil 😓😂😓

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz