Ako oživiť vzťah?

3. jan 2022

Ahojte, viem je to individuálne ale idem si po nejake rady.manzelia ešte nesme, sme spolu 5 rokov a sme zasnúbený. V tom roku by sme chceli aj svadbu. No ale poslednú dobu sme sa nejak vzdialili od seba. Stále ho milujem ale tá iskra už není taka aká bola. On chodí domov na týždňovky, ja pracujem cez týždeň a víkendy mám voľno. Cez týždeň prídem domov najem sa sprcha niečo porobim a ľahneme si na gauč, každý na inú stranu a pozeráme tv. Tak ideme spať. Už ani nemáme sex tak často ako sme mávali, cez týždeň som veľmi unavená a cez víkend nejako sa pripomenie... Trápi ma že chýba nám tá intimita a čo mi chýba je že skoro stále sme doma. Keď poviem či nepôjdeme tam alebo tam (v rámci možností) tak stále odpoveď je nie nechce sa mi atď. Už sme mali o tom rozhovor tak že si to ani neuvedomil že mi to ubližuje a bude sa snažiť na tom pracovať. No a moja otázka je či máte nejaké rady ako ten vzťah zlepšiť.ako vy trávite spoločný čas? Stále mám predstavu že sa pekne oblečeniem navarime večeru alebo si objednáme a budeme mať romantický večer.ze pod šatami budem mať spodné prádlo ktoré mu potom ukážem. Lenže stale si poviem veď načo, bude to trápne
A pritom možno by sa mu to páčilo

mirkasmile
3. jan 2022

Prečo by to bolo trápne 😀 takéto oživenia sú super 😀 kostýmy a tak 😀
Vážne fakt, je to taký únik zo stereotypu 😉

syslik81
3. jan 2022

tak sa ho nepytaj a von ho vytiahni-najhorsie je vzdy ten zaciatok ale ked uz budete niekde bude ho to bavit .. najdite si spolocny konicek ... pravidelne chodte do prirody etc .. raz za cas spa vikend ... alebo len tak s kamosmi niekam ... a sexi spodne pradlo ma snad kazda z nas v supliku ;)

marca12
3. jan 2022

Nemozes cakat,ze cely zivot to bude tak ako na zaciatku. Na vztahu sa pracuje cely zivot a vztah prechadza roznymi fazami podla toho,v akej zivotnej faze prave ste. Sme ludia,mame starosti,problemy,milion veci treba riesit,pridu choroby,katastrofy a vtedy to posledne na co mame chut je sex a neviem co. Prave preto treba hladat takeho partnera,ktory v tom case potiahne za nas,bude ti oporou a naopak,ty budes oporou jemu v tazkych casoch. Jeden druheho by ste mali tahat tak prirodzene. Ak sa mu nechce ist,skuste vymysliet nieco,co oboch zabavi alebo aj trvat na tom,ze pojdete. Nam sa tiez velakrat nechce,ale uz ked sme na mieste,tak sme radi,ze sme isli. To mas ako so sportom. Kolko krat sa ti nechce,ale uz ked cvicis,sportujes,si stastna.

janewithane
3. jan 2022

Romantická večera znie veľmi dobre. Ja mam rada aj keď sa pekne oblečieme a ideme do divadla (snáď čoskoro sa bude dat). Spoločne prechádzky cez týždeň, výlet do prírody cez víkend, ak kukate telku tak radšej spoločný film, seriál nie hocičo do pozadia, popros ho o masáž, zahrajte sa spoločenskú hru, skúste nejaké nové hobby spolu, a už sa predsa dá ísť aj niekam na víkend... to ze sa vzťah mení je prirodzené ale je dôležité aby ste obaja hľadali spôsoby, uvidíš ci zareaguje aj skutkami na vás rozhovor..
Plus podľa mňa nejaký spoločný projekt - plánovanie svadby, prerábky, hľadanie budúceho bývania, vie tiež celkom spojiť...

greywolf
3. jan 2022

@syslik81 ver ze kazda nie. Byvala nemala take pradlo. Teda podla nej ano (boli normalne gatky ale v predu mali maslicku) 😀😀😀 doteraz mi je z toho smiesno 😀🙂

greywolf
3. jan 2022

1) dobre ze ta to trapi a chces to zmenit 2) vytiahni ho von 3) ku veceri flasa vinka a potom mu ukaz co pekne mas na sebe. 😀☺️

luccija
3. jan 2022

@greywolf mal si jej kúpiť🙂

elizabet173
3. jan 2022

bez spoločných zážitkov to postupne bude ešte väčšia nuda. Skúste to jedlo spolu pripravovať, nepýtaj sa ho, či chce ísť, povedz mu, že idete. Vy nechodíte do prírody? Nie každý muž je na romantický večer, nie každý muž je hotový z večere pri sviečkach, ale ak ste to niekedy robievali a máš takú predstavu, prečo ju nezrealizuješ? Nemáte spoločné plány do budúcnosti? Vlastné bývanie, ak máte, jeho zveľadenie, plánovanie dovolenky, výletov, máte obaja nejaké koníčky?

greywolf
3. jan 2022

@luccija Ano aj ten brazilsky typ dostala aj normalne tanga. Odpoved:,, ja take nenosim reze ma to medzi polky,, ale to ze si ich staci dat na 15-20 minut ked sme spolu alebo po sprche to nie. 😀 nastastie to je minulost. Len doteraz mi je to smiesne co niekto povazuje za sexy. Niektore zeny hotove mnisky a ine zas v spolocnosti prijemne, slusne a v posteli dracice. Aj ked vzdy zalezi od dvoch . 🙂

katlak
3. jan 2022

@greywolf super ze sa tu najde aj zastatnca opacneho pohlavia 🙂 Vies nam dat tipy co je pre muzov sexi? Cim vas prekvapit?
Viem ze kazdy sme iny ale mozno sa niektora znas inspiruje, najde v tom nieco co ju doteraz nenapadlo. Mozno tymto nejakemu "kolegovi" spestris vecer 😂

Napr toto " 1) dobre ze ta to trapi a chces to zmenit 2) vytiahni ho von 3) ku veceri flasa vinka a potom mu ukaz co pekne mas na sebe." povazujem za bezne

ivik4
3. jan 2022

Ja si myslim ze zalezi aj od dvojice a iskry uz od zaciatku. Napriklad v byvalom vztahu skoro ziadna sex.iskra nebola, hoc laska ako hrom a zas s mojim muzom je zaklad velka sex a fyzicka pritazlivost . 5 rokov je fakt malo 👀. My sme spolu 8 ( co je tiez este malo) a stale spolu travime kazdy vecer ked sme obaja doma, romantika ( alebo cosi ine) a potom film z postielky 🙂.Behom dna si dame niekolko x pusu,bozk.A ked sa da,vzdy si najdeme cas na seba . A to mame dieta . Vzdy si vopred povieme ako stravime vecer. Nechapem co aj na tom gauci ked lehnite si nelahnes k nemu,nepritulis sa. Aj tak malo dokaze spravit vela.
Mne skor pride trapne ze sa na to pradlo pytas a to si dospela . Nechapem co je na tom, navyse je to stale len pradlo . Keby si videla bezne postelne praktiky nazhavenych parov aj po rokoch tak neviem co by si povedala 😄

renirv
3. jan 2022

po 5tich rokoch vztahu by som asi neriesila ci je nieco trapne alebo nie ak sa mate radi, tak si myslim, ze toto ho potesi 🙂

patys123
3. jan 2022

Treba dat muzovi najavo ze je pre teba dolezity a ze ho potrebujes. Tak, aby sa citil vo vztahu aj v domacnosti uzitocny a ocenený. Pochval ho ze nieco urobil doma, ze bol dobry v posteli, hovor o svojich pocitoch, o tom co ta robi stastnou aj nestastnou. Podpor ho v nejakom konaicku, zalube s kamosmi nech ide sam. Nam to dost pomohlo ale muzi ako moj alebo tvoj o tom velmi nepremysalju. Ale je to pre nich velmi dolezite. Dalej som si uvedomila, ze iniciativu musim prebrat ja a necakat nejake prehnane prejavy lasky, ked to jednoducho pre chlapov prirodzene nie je. On mi lasku prejavuje inac prave tym, ze sa o mna a deti stara tym chlapskym sposobom a tiez je pre neho potrebne ho ubezpecit, ze to robi dobre. Vola sa to vedome partnerstvo. Ked si ty krkom a muz hlavou. Jeho muzske ego je hyckane ze aky je mačo ale za všetkým vlastnej stojis ty ako ten krk. 🙂 Treba prist problemu na koren a potom sa deju zaraky aj v posteli.

anita6666
3. jan 2022

Obávam sa,že tvoje predstavy by možno zaujali nového muža,tohto už neprekvapis ničím....bežný stereotyp je už dávno zabehnutý, tudy cesta dla tvojich predstáv už nevede.

greywolf
4. jan 2022

@katlak ak to nieje sarkazmus isteze. 😀🤫 no to co je podla teba bezne nemusi byt pre kazdu zenu. Skutocne existuju az extremne submisivne typy. A co maju muzi radi a cim ich prekvapit? Myslim ze to vies aj sama. Muzi nemaju radi rutinu, aj mala zmena dokaze vela. Muzi sa radi pozeraju, cize nie vzdy len sex po tme. A z casu nacas je super ked zena preberie iniciativu uplne do svojich ruk. V lete su super prechadzky v prirode a ked tvoj zisti ze si na ostro, vsak sa nechaj prekvapit. A ako vzdy aj muzi by mali robit to iste, ako som napisal vzdy je to o dvoch.

nikynike
4. jan 2022

@greywolf absolutne suhlasim so vsetkym. A brazilky su super👍