Aké to máte doma po X rokoch manželstva?

7. aug 2023

Po 15-20rokoch manželstva? Mne to pride akoby som mužovi už občas vadila. Večer mi povie že ma ľúbi jak kóňa , no cez deň vrčí. Či to je už vekom po 40ke ? Či ja len túžim stále po peknom dokonalom vzťahu🙈
Inak pripomína mi svokra a toho nemusím . Ten má tak múdre reči fuj . Jak toto bude to isté tak neviem neviem ..😂

kacena4
7. aug 2023

my mame cez 20 a tiez sa zacina podobat na otca (svokra) ten tiez hadze mudre reci. ja mu to vzdy vyhodim na 9.oci, ze hovori ako dedo nech sa spamata, inak je ok 🥰

moonlight1210
7. aug 2023

Na stare kolena cakaj, ze kazdy do istej miery zacne kopirovat rodicov. Aspon niektore ich crty. Preto je fajn spoznat svokrovcov, lebo tusis, co mozes cakat.
Aj na sebe to mozes pocitit. Ze sa prichytis, ze v niektorych veciach konas zrazu ako tvoji rodicia. Podvedome, automaticky.

A po X rokoch manzelstva je bezne, ze si na seba i povrcite. Ze sa obcas iritujete navzajom.
Na to treba mat to svoje. Svoje zaluby, svoje konicky, vediet vypadnut, mat odstup, vycistit si hlavu, neupinat sa iba na partnera. Cim viac je clovek pricucnuty, tym tazsie vnima nesulad, ak nachvilu nastane. Dlhsie si potom v sebe nosi dozvuky z toho a nevie to odfiltrovat.

mamina7070
7. aug 2023

my sa ucime znovu spolu zit po tych 2x rokoch
zacali sme cestovat (aj samy aj s dcerou ta uz studuje v cechach) chodime do prace do divadla hrabeme sa v zahrade (kvety travnik atd
ale niekedy ma veru irituje popravde

aniele
7. aug 2023

Keby sme si boli po dvadsiatich rokoch rozumeli tak, ako teraz po vyše štyridsiatich, bol by náš vzťah ideálny. Vtedy sme mali naozaj krízové roky. On nevidel, kde sú problémy, pracovné, finančné, ja som bola ako sopka, vždy na pokraji erupcie, často za ním. Obaja sme sa zmenili. Ja som pokojnejšia (nádych, výdych... 😀), on pracovitejší, zručnejší, vytrvalejší. A obaja sa snažíme vychádzať si v ústrety, robiť si navzájom radosť, podporovať sa. Viacej sa počúvame.

hladamematku
7. aug 2023

aj u nas je ponorka, prave vcera som mu povedala, ze vidim ako mu leziem na nervy a on mne dneska liezol na nervy 🙂 proste tak to chodi, pointa je ako sa pri tom srpavate 🙂 treba nechat dychat partnera aj seba 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dankabetka
7. aug 2023

Ahoj, my sme spolu 18 rokov a viem, ze to vyznie divne, az neuveritelne, ale ja svojho muza lubim snad viac ako na zaciatku. Deti sme mali az po 10 rokoch vztahu ( skola, cestovanie, zabezpečenie zazemia, ja som skor nechcela), ked sme zalozili rodinu stupol v mojich ociach ako otec (mame synov- neviem, ci je to tym, ale on ich neskutocne lubi a vidi sa v nich ), ako manzel a moja opora ( ked som mala poporodnu depku) bol neskutocne trpezlivy...mam pocit, ze stale je nam dobre, plnime si svoje plany a ciele. Ja som velmi vdacna, za nas pekny vztah 😍

liliana8
7. aug 2023

@dankabetka Ako ste to dokazali? My sme mali 12 rokov naozaj krasny vztah a posledne 3 roky ako mame dieta (chcene,planovane,aj ked trosku narocnejsie),tak sa viac hadame a celkovo sme sa od seba vzdialili :(

felycity
7. aug 2023

ja sa musím pridať, tiež mám pocit , že náš vzťah je viac zalúbenejší , pevnejší a tá láska úplne iná ako predtým, ale sú momenty, kedy sme občas nervózni, ale už sa tak poznáme, že vieme, že to nie je z jedného nás, ale skôr množstvom povinností a vieme si to aj pekne ospravedniť a upozorniť sa... , ale vekom ja zisťujem, práve kvôli zvyšujúcim sa pracovných povinností, že potrebujem mať aj svoj priestor a byť sama ( ale tým, že robí na služby - mám ten priestor)... autorka, možno vrčí preto, že sa cítu unavenejší a potrebuje aj svoj priestor, to je ťažko radiť ako fungujete aké máte povinnosti atd.

salamistka
7. aug 2023

Máme to teraz (22 rokov) také kľudnejšie, keď bola dcéra malá, tak sme sa zameriavali na ňu, na jej výchovu, boli sme unavení, prepracovaní, výčitky padali dosť z jednej aj druhej strany, ale vždy nám záležalo jeden na druhom a na tom, aby sme vychovali šťastného človeka...dcéra už nebýva s nami a bola to zmena keď sa odsťahovala, síce som mala vždy aj svoje hobby, ale nie som ako niektorí rodičia, ktorí sa tešia, keď deti konečne vypadnú z domu a môžu si užívať jeden druhého, ja som sa cítila smutno, ale spoločnosť môjho manžela je pre mňa darom, takže OK.

henrieta1990
7. aug 2023

@salamistka Presne, deti sú najdôležitejšie. Netreba sa hneď rozvádzať za každú blbosť ako to v dnešnej dobe býva zvykom, potom to dieťa najviac trpí zo všetkých. Trpezlivosť, kompromis, rešpekt napravia všetko.

dankabetka
7. aug 2023

@liliana8 ... ako sme to dokazali? Myslim, ze u nas je to aj o respekte a vazeni si jeden druheho a mame asi aj kus stastia...nebudeme si klamat 😉. Od nasich rodin sme dalej a tak vsetko musime zvladnut spolocne, vela sa rozpravame, snazime si najst aj cas na seba..udrziavat vztah, ja viem, ze pri detoch je to narocnejsie... a aj je to tazke, ale nam to zatial ide. Pozname sa , pozname svoje slabiny, ale neukazujeme na ne, nesnazime sa hadat... vlastne sme este po sebe nekricali. Zatial u nas panuje dovera a nebol dovod podkopavat sa navzajom. Ako som napisala ja som vdacna za to ako to mame spolu, lebo dnes dookola nas je vela nestastnych manželstiev. 😔 Ak ste sa vzdialili od seba len teraz, tak skuste trosku zapracovat na vztahu, ozivit ho, odkomunikovat mozno aj tu vychovu, len to nejak preberte spolu a ak sa da skuste sa pozriet na kazdu vec " problem" z viacerych uhlov. Bola by skoda zahodit 12 peknych rokov, ak Vam to naozaj klapalo. Drzim palec 😉

candii
7. aug 2023

Sme spolu 15 rokov. Mali sme väčšiu krízu ktorá trvala asi 3 roky. Uz to bolo nahnuté ale zvládli sme, jasné že to nie je ako na začiatku ale ľúbime sa

kovackaadka
7. aug 2023

My sme spolu 25r, manželia 19.5r a ako píše
@dankabetka tiež u nás prevláda pocit, že sa ľúbime stále viac 🥰 deti sú už veľké 18 a 15r takže máme na seba kopec času, stále niekde sme, prechádzky, bike, výlety...ja pracujem väčšinu času na HO a manžel na zmeny, takže sme spolu naozaj dosť času a na nervy si nelezieme...ale občas sú aj u nás horšie dni, ale ozaj len občas. Nikdy sme sa nejak nehádali, nenadávali si, vždy sme spali v jednej posteli aj keď sme sa nebavili...som vďačná, za náš vzťah.

marca12
7. aug 2023

U nas je to naopak,cim viac rokov sme spolu,tym sme na seba lepsi,milsi. Dufam,ze to takto pojde aj nadalej. Nelezieme si na nervy a uz sa ani nehadame.

triss83
7. aug 2023

V začiatkoch sme boli viac temperamentný obaja. Postupne toho temperamentu ubúda, láska, pokora, úprimnosť, tolerancia, humor, smiech a šediny pribúdajú. Viac chodíme na výlety, návštevy, koncerty, turnaje, športové podujatia, užívame si rodinu a priateľov. Sme každý deň spolu a predsa si chýbame. V domácnosti sa plnohodnotne dopĺňame, podporujeme sa navzájom. Samozrejme, že sú aj hundravé dni 😂, no hundranie prejdeme s humorom a mávneme rukou 😉.

ema22270
8. aug 2023

@aniele s manzelom ste spolu vyse 40 rokov? Wau, tak to je krasne cislo.

nelili1978
8. aug 2023

Ja sama seba neviem posúdiť ale môj muž je celý svokor.

autor
8. aug 2023
ana82
8. aug 2023

@kovackaadka akoby si mi čítala myšlienky😘tiež som vďačná a šťastná🙏 máme to presne tak isto a ani si neviem predstaviť, že by to bolo inak...

aniele
8. aug 2023

@ema22270 Ďakujem. Áno, brali sme sa v r. 1982. A to sme spolu chodili vyše troch rokoch. Chudák chlap, mať ma toľko rokov na krku! Zaujímavé, že sme sa vadili pre kadečo, nielen pre blbosti, aj pre vážne veci. Pri spätnom pohľade to často vyplývalo z odlišnosti našich pôvodných rodín. Ale keď mal niektorý z nás zdravotné problémy (naozaj veľké), boli sme si oporou. A to bolo, a asi aj je, nakoniec najdôležitejšie. Teraz si prajem, aby sme to spolu potiahli čím dlhšie. Sme síce dosť domasedi, ale snažím sa nás občas vytiahnuť niekam. Na krátky výlet, koncert či večeru. Teraz máme na to viac času.

minenkak
8. aug 2023

Tak my sme ešte len 12rokov spolu a nelietame v oblakoch ako na začiatku ale láska a túžba je asi rovnaká,ale čo je asi lepšie je tá pohoda,my si rozumieme asi vo všetkom