Aké krízy ste už mali v manželstve?

11. júl 2024

Ale krízy ste už prežili ako sa vraví ustáli?...U nás je momentálne kríza kde sa chce manžel rozvádzať už mi to hovorí druhý mesiac nakoľko dôvody má že má už neľúbi všetko mu na mne vadí a nevidí už somnou budúcnosť.Lenže ja sa nechcem rozvádzať beriem to ako všade v manželstvách keď sa dávajú ľudia odsudzia pre nedostatok času pre seba ...máme dve malé deti ktoré sú väčšinou somnou celá starostlivosť..pred troma rokmi keď sa narodil syn sne kúpili dom začali prerábať veď to poznáte práca peniaze ja na materskej nervózna žena vyhorena na všetko sama ..od vredy manžel začal holdoval alkoholu až kým som postupne nezistila a nenachádzala všade fľaše vypite medzitým zmenil aj prácu tam nervy doma nervy no ja chápem necítil sa dobre uzatváral sa do seba viac depresie a podobne...no a teraz sa chce rozviesť pozor áno je v Tom tretia osoba po telefóne videla som aj som ho s tým konfrontovala povedal že je to kolegyňa 6 krát mi povedal že nemá milenku a že mi povie keď bude mať aj triezvy aj opitý mi to povedal..ja neviem čo robiť ja chcem záchranu manželstva on už nie psychicky má to zničilo úplne už

veronika2316
11. júl 2024

Toto keby mi povie toto nie je kríza...ja by som sa nevtierala keď mi vyslovene niekto s kým mám deti povie že ma neľúbi na čo naťahovať čas

klementinka58
11. júl 2024

ak muz ma inu najlepsie je nerobit nic, ale starat sa o seba, riesit seba a svoj zivot a skoncit full servis. Deti mu nechaj, obcas vyjdi s kamoskami na kavu, welnes do kina. A cas ukaze cca polroka ci bude chciet rozvod aj vtedy. Snaz sa nedat mu najavo, ze ta to trapi a mat ho naoko na haku. Ale starostlivost o deti nech je na polovicu...Kludne by som sa tej druhej uhla z cesty...O ziadneho chlapa by som nebojovala, ale zila si svoj zivot

luciaruz
11. júl 2024

Naozaj zachraňovať, ked ma nelubi a lezem mu na nervy? Prečo??? O takehoto by som určite nebojovala. Hrdosť a sebaúctu som zatiaľ nestratila. Je 21.storocie preboha! Uz davno neplati, že dvaja musia spolu ostat naveky.

januska12323
11. júl 2024

Toto nie je kríza ale cesta k rozvodu.

autor
11. júl 2024

@klementinka58 ja som mu navrhla odluku bez rozvodu keď mi povedal že zistil že chce byť sám že nie pre rodinu ..ale príde mi zmätený celý ja neviem chodí domov normálne nevšimla som si žeby trávil čas inde len si snou volal a reval do telefónu raz keď som ho pristihla tvrdí že už aj piť prestal že on nevie prečo stratil city že mi ublížil vie ale zistil že chce byť sám.. ja neviem či sa ti môže stať že keď odíde keď nemá záujem nech ide ja tu ostanem žiť s deťmi a možno si uvedomí čo stratil až keď stratiť všetko

foxanda
11. júl 2024

Tu iba prepošlem, čo som napísala jednej kočke.

autor
11. júl 2024

@foxanda ďakujem ti toto proste robím no nerypem do neho už ho nekontrolujem sama som mu navrhla odchod keď nemá záujem už o mňa ani o deti bohvieako len sa s nimi zvita a odchádza si po svojom do garáže len mu dávam najavo že ho máme radi a chodíme sa modliť za neho aby našiel cestu späť

luccija
11. júl 2024

Keď nechce nijako ho neprinútis.Asi naňho doľahla tazoba manželstva a rodičovstva, ale alkohol je cesta do pekla a kolegyňa bude len čerešnička na torte.Butlava vŕba, ktorá mu potvrdí aké to má ťažké.Ty už pracuješ?keď sa nevie rozhýbať on musís to zobrať do rúk ty

autor
11. júl 2024

@luccija nerobím ešte od septembra sa chystám

libusak
11. júl 2024

Mne keby povedal muz, ze sa chce rozviest, tak by som som mu povedala "OK, a kolko chces vyzivne?"
Ked uz, tak uz 🤔

margotka17
11. júl 2024

Občas ho počkaj s deťmi predrobotou, nech pani či slečna vidí, čo ju čaká. Pozvi ho s vami na obed a kľudne aj ten rozvod preberajte.

drobcek100
12. júl 2024

Milenku dokáže opustiť,ale fľaše nikdy.Je alkoholik a s tým neprestane nikdy.Viem o Tom svoje, prežila som to. Zničila som si život aj svojim deťom.

autor
12. júl 2024

@margotka17 no naposledy sme sa rozhodli že pôjde prec od nás bývať ale stále nič proste bez rozvodu ja ostávam v dome a on že pôjde ..tak neviem uvidíme rozvod už spomína ale zatiaľ nič ja mu to ani nepodpíšem ani nebudem súhlasiť...deti za ním utekajú vždy keď príde domov vidí že ho majú radi. Ja verím v boha a modlím sa teraz stále aby mu Boh naznačil kde je správna cesta boli sme spolu roky ja viem že v manželstve príde všetko už to není taká laska ako bola to je jasné a keď sa stále len uzatváral sám do seba a pre seba celý rok depresie stavy úzkosti hovoril mi aj že je citovo prázdny už v zime ale nič a potom toto v maji mi povedal že zrazu už má neľúbi ale vravím toto sa nerieši hneď rozvodom ja viem kde som ja mala chybj teraz sa menin aj ja aby videl od septembra do roboty konečne po materskej no uvidíme čo sa stane ale ťažko zvládam situlaciiu psychicky idem asi psychiatra vyhľadať

morusha
12. júl 2024

@foxanda Asi to môže fungovať, znie to tak rozumne a klobúk dolu pred ženou, čo toto ustojí a chová sa "milo, udržuje chod domácnosti akoby sa nič nestalo,dokonca sa s mužom miluje a trpezlivo čaká, kým muž odíde od milenky" ja teda neviem, to sa vôbec dá toto za takýchto okolností???

foxanda
12. júl 2024

@morusha Ako som písala aj v inej diskusií, takisto sa s tým moc nestotožňujem a obdivujem každú ženu, čo by toto ustála.

lara45
15. júl 2024

Ono je ťažké zachraňovať niečo čo už zlyhalo.Ale ak si naozaj taka silná a statočná tak, skús sa s ním o tom porozprávať.Ja by som sa ho opýtala čo sa deje čím to je ,že je taký, možno by som sa ho opýtala aj to kde si urobila ty chybu ,že ťa prestal milovať.No ukázala by som mu aj to ,že ho teda nedržíš, pretože nasilu s tebou tiež nemôže byť ak nechce nebolo by to už ono.Ale ak sa tak, správa ako sa správa tak, sa určite muselo niečo v jeho hlave stať.A to zistiš len ty.