Aká je moja sexuálna orientácia?

20. jún 2024

Ahojte, som 20 ročná baba a neviem,či to tu patrí alebo nie, ale ide o to,že strašne moc rozmýšľam nad svojou sexuálnou orientáciou. Ale až tak celkom obsesívne. Že stále. Nonstop. Stále nad tým premýšľam a už mi to lezie na nervy. Mám pocit,že už neviem kto som. Vždy som si myslela,že som heterosexuálna, no po čase sa u mňa objavili také myšlienky,že čo ak nie? Čo ak som inak orientovaná? Ide o to,že esteticky dokážem povedať, či je žena pekná alebo nie, či je pekne oblečená a pod. Ale absolútne netuším a ani si nepamätám,že by sa mi nejaké dievča páčilo (ak by sa mi páčilo, asi by som si pamätala). Proste nikdy som nejak neuvažovala nad tým,že mať sex so ženou, alebo bozkávať sa so ženou. Nemám pocit,že ma to láka. Nikdy som si v hlave ani nepredstavovala,že by som mala vzťah so ženou. Keď som si to aj sama robila, tak som myslela na sexuálne predstavy s mužom a nie ženami. Ale nikdy som nemala vzťah, bojím sa ho asi, alebo neviem, jasné,že si skorej predstavujem vzťah s mužom, ale potom mam take myslienky, že čo ak to v skutočnosti nechcem? Mne sa ani nikto nepáči, a samozrejme do ničoho sa nechcem ani nútiť. Nemám chuť experimentovať ani nič. Niekedy mám pocit,že ma nepritahuje nikto, alebo fakt netusim. Ale zas si nemyslim,ze som asexualna. Myslim si,ze so spravnou osobou by to išlo. Keď čítam nejaké romanticke knihy alebo pozeram nejake romanticke filmy, tak tam sa mi to paci pozerat sa na vztah muza a zeny. Ale mam strasnu obsesiu s tymto,že čo ak som na ženy. Strašne moc googlim, všeličo hľadam na nete, že čo ak toto a hento, či som alebo nie som, a pod. Mam z toho dost velku uzkost uz velmi dlhu dobu, a nie je mi to prijemne. Moja hlava pracuje 24/7. Citim sa strasne psycho☹️☹️

kacena4
20. jún 2024

a preco ta to trapi ci si na zeny alebo muzov? problem asi bude ze si sa neprijala taka aka si. pacia sa ti muzi? ok nic na tom nie je. pacia sa ti zeny? ok nic na tom nie je. co ti vadi? co ti sposobuje uzkost? a prečo? poloz si takuto otázku. a hladaj odpoved. to ze si nemala vztah nic nemeni na situacii, akurat to vypoveda o tvojich moralnych hodnotach, ze su vyssie ako len telesne uspokojenie. držím palceky nech si spravis v hlave poriadok a ak to nedokazes sama vyhladaj pomoc psychologa

wolf_
20. jún 2024

Môj názor, že si heterosexuálna, z toho čo si napísala. Ja tiež obzerám ženy, veď sme krásne stvorenia 😊 A som hetero... Ale úprimne, a nie je to jedno? Prečo máš potrebu sa niekam zaškatuľkovať? Keď ťa niekto očarí, budeš s ním, s ňou ... lebo to tak budeš chcieť, cítiť. Podľa mňa je zbytočné snažiť sa vtesnať do nejakej škatuľky. Načo? Proste si aká si, si to ty a nemusíš mať na čele nálepku (obrazne povedané) Ale ak ťa to až tak veľmi trápi, že ti to negatívne ovplyvňuje život a máš z toho úzkosti vyhľadaj psychoterapeuta. To vôbec nie je hanba. Či už osobne alebo napr. ipcko má chatovú poradňu alebo napr. k sebe a hedepy ponúkajú terapiu online.

liv1
20. jún 2024

Problem u teba nie je orientacia ako taka, ale skor ze mas realny psychicky problem (bez ohladu na to co konkretne riesis, ale ze to uz takto riesis..) naozaj ver mi, to ze to takto riesis nie je bezne ani normalne. Potrebujes cim skor vyhladat psychologa a mozno aj psychiatra. Vobec s tym necakaj, s terminmi to chvilu trva

autor
20. jún 2024

@liv1 a aký? ☹️

autor
20. jún 2024

@liv1 o tom viem, je dosť možné,že to mám😕

liv1
20. jún 2024

Tak šup riešiť to 😉. A si hetero samozrejme

januska12323
20. jún 2024

Akákoľvek obsesia nie je normálna.

barbie2023
20. jún 2024

Chorá doba toto už. Nič ti neni, si hetero len zbytočne rozmýšľaš nad blbosťami. Asi sa nudis

autor
20. jún 2024

@barbie2023 tak sa nudím už pár rokov🫤

ankare
20. jún 2024

Si iba na chlapov

lenkakravcova
20. jún 2024

Premýšľaš nad tým len z toho dôvodu, že sa nám to denno denne cpe pred oči. To je dôsledok celého toho mediálneho tlaku na to, aby človek hľadal na sebe blbosti.. Máš zbytočne obavy ohľadom seba. Máš predsa len 20 rokov. Niektoré ženy v tom období síce už majú rodiny ale iné ešte netúžia po mužovi, manželstve atď.
Zajdi za psychológom, trochu to prekonzultuj, uvidíš že sa ti uľaví. 🙂 Si normálna, neboj!

ysseba
20. jún 2024

Tuto temu spolocnost moc riesi. A prenasa sa to ak na ludi, najma mladych. Napriklad aj na teba. Naco o tom az tak rozmyslas? Inak mimochodom ked vidim peknu zenu, tak si poviem, ze zo je pekna zena, ma pekne saty, vlasy, velakrat ma ine zeny aj inspiruju. Ked vidim pekne auto, poviem, ze to je pekne auto, ma peknu farbu pohodlne sedenie, zaukimaby interier. Ked sa mi paci auto, neznamena to, ze som na auta. Ked sa mi paci zena, neznamena to, ze som na zeny 🤷🏼‍♀️ ked nevies a laka ta to zistit, tak ti nic ine nezostane, len skusit obe varianty na vlastnej kozi 🤭

30katrusa40
20. jún 2024

Rozmýšľaš nad hlupostami . Máš asi veľa času. Čo tak chodiť do práce a starať sa o seba. Máš 20 tak dospej. A prosím vypni dúhové blbosti. Lebo taký idioti robia zbytočne zmätky ľuďom ako si tu v hlave.

slovakboy
20. jún 2024

Podľa toho ako to opisuješ si na mužov a ženy sa ti páčia podobne ako mne sa páči George Cloony. To čo prežívaš môže byť nejaká celkova psychická nepohoda a prejavila sa ti predstavou, že ti niečo je. Zájdi za psychologičkou.

lienka.7
20. jún 2024

Ako ti tu už napisala
@30katrusa40 odporucam nájsť prácu alebo brigádu a prestať zbytocne rozmýšľať nad hovadinami🤦‍♀️
Btw, takí psíkovia co? Alebo mačičky? Hm?
A inak, aby 20 ročná osoba nevedela, "co je" tak amen 👌

ninka297
20. jún 2024

Jedina vec, ako to mozes vyriesit, je to prijat. Povedat si, ze mozno si, mozno nie a dalej to neriesit. Co by sa stalo, keby to bola pravda? Podla mna nic zvlastne. Ak sa ti to hnusi, tak by si to dalej nerozvijala. Skus si na to odpovedat a rozobrat to racionalne. Napr. je to znak, ze si na zeny to, ze sa ti pacia a su ti sympaticke? Jasne, ze nie! A ty to velmi dobre vies. Predsa kazdy clovek nam moze byt sympaticky - chlap, aj zena, no neznamena to vobec nic, takze prestan analyzovat a prijmi to ako fakt 🙂

laura2670
20. jún 2024

Je uplne v poriadku premyslat nad orientaciou, v dnesnej dobe minimalne sa nad tym kazdy clovek uz zamysla. Nikto ti tu nema pravo pisat,co si, jedina rada naozaj, ak to bude na teba vela a velmi vela “hlasov” v hlave,zver sa psychologovi, nikdy to nie je hanba ani zlyhanie. Poznam velmi vela ludi, co prezivali toto iste, viem ta pochopit a poviem ti hlavne,ze pokial neskusis,nevies. Nechaj sa uniest pocitmi pri hocikom bez ohladu na to,ze ta niekto odsudi. Keby hocico,kludne napis 🙂 Nech sa ti dari

dadka1997
21. jún 2024

A prečo vobec nad tym rozmyšlaš ? Z toho co opisuješ sexualne ťa priťahuju muži a nie ženy, veď aj ja viem povedať o žene aka je pekná ako je pekne oblečená, tiež v mladosti sme pri hrach skusali bozkavačky jedno s druhým, ale neznamená, že sme inak orientované. Som heterosexual, mam skveleho muža a o chvilku tretie dieťa

ktochytavzite
21. jún 2024

Skus radšej riešiť ru poruchu ,to by ta mako viacej trápiť.Budes skôr hetero.len si nestretla ešte muža co by ta oslovil,ale v 20r to IC tragické nie je.To môže aj neskor prísť.Ale tie myslienky skus z hlavy dostať,teraz to je orientácia o rok zasa iwco iné a celý život takto žiť asi bude náročné.

dadis
21. jún 2024

@lenkakravcova To je aka hlupost 😁. Ja mam nejake bozkavacky so zenami spred 25 rokov. Tiez som vtedy rozmyslala, ze ked sa mi to paci, aj tie zeny, ci nie som na zeny. (nie obsesivne, ale parkrat mi ta myslienka napadla). A kto nas vtedy kto do toho tlacil?? Su to normalne otazky. Tu ma len slecna problem iny, psychicky. Tak intenzivne na to mysliet nie je prirodzene, asi pojde o OCD.

thoughtfulweirdo
21. jún 2024

Je pre teba dôležité vedieť svoju orientáciu zaškatuľkovať a pomenovať jedným výrazom? Prečo? Normálne ži a keď raz stretneš pre teba príťažlivého človeka, budeš vedieť, že ťa priťahuje. Nevidím dôvod čokoľvek vopred riešiť 🙂
Skutočný problém je tá obsesia, nie tvoja orientácia.

j.sarika1710
21. jún 2024

Je to veľmi typický prejav homosexual OCD. Úvahy o orientacii typu "čo ak" sú prejavom úzkosti nie orientácie ako takej. Odporúčam terapiu so zameraním na úzkosť, najmä ak sa táto prejavuje aj v iných oblastiach. (píšem ako psychológ, netreba sa báť, vyhľadajte niekoho v mieste bydliska, odporúčam..človek nemusí mať vážnu poruchu na to, aby profitoval z odbornej pomoci).

greywolf
21. jún 2024

Najdi si pracu, brigadu , konicek. Mas malo zodpovednosti vela volneho casu tak vymyslas hluposti.

lia2022
21. jún 2024

Podľa mňa každá jedna žena vie veľmi rýchlo zhodnotiť tú druhú či je podľa nej pekná, či je pekne oblečená , má pekné vlasy, dobrú postavu a vôbec to neznamená že je lesba a chcela by s ňou niečo mať ale skratka či sa jej to páči. To sú ženy 🤣. Nič viac by som za tým nehladala 😉.

autor
21. jún 2024

@j.sarika1710 mám úzkosti aj z iných vecí, no tieto myšlienky sú veľmi presvedčivé a úplne som zmätená🫤

jozko_z_lesa
21. jún 2024

Predpokladam spravne ze byvas u mamy v detskej izbe?

autor
21. jún 2024

@jozko_z_lesa toto nič nemá spoločné s tým kto kde býva, u koho býva, s kým býva, či pracuje-nepracuje, študuje-neštuduje, veľa ľudí aj starších odomňa trápia takéto veci, a ak je to naozaj OCD tak to naozaj môže dostať každý😊

betulinka1
21. jún 2024

Musis vyskusat aj muza aj zenu a rozhodnes sa. Nemusis poznat odpoved hned. Ono ta odpoved pride casom aj sama.

jozko_z_lesa
21. jún 2024

Autorka, praveze to ma spolocne hoooodne. Dva roky starsi od Teba som mal dieta, moja manzelka tiez, a ver mi ze zamyslat sa nad tym ci sme na chlapcov alebo dievcata nas nenapadlo. Mame spoluziakovz chodili spolu, rozisli sa, dali sa naspat dokopy, a vies co? Staraju sa o macky a chkdia s nimi k psychologovi lebo vraj maju uzkosti.
Lebo, kazdy clovek potrebuje riesit. Potrebuje mat svoje problemy. Evidnetne toto je pre teba ten najvacsi, pretoze iny nemas. Preto som tipol mama hotel.