10 ročný vekový rozdiel medzi partnermi

hodiny22
29. mar 2022

Čo hovoríte na 10 ročný vekový rozdiel ? Ja mám 27 , on 37... rozumiete si dobre ?

klarissa25
29. mar 2022

10 rokov je nič...

nnnuuunnn
29. mar 2022

V pohode, veď dnes tie vzťahy aj tak vydržia len pár rokov 😀

bee822
29. mar 2022

@hodiny22 ked sme sa zoznamili s teraz uz manzelom mali sme rovnaky vek ako si napisala. 😁

cherry_cherry
29. mar 2022

My mame 9 rokov, a je to v pohode. Ty musis by trochu vyzretejsia a on trochu vecne polodecko. Potom to bude fungovat 🙂 sme spolu 15 rokov

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobo2433
29. mar 2022

@hodiny22 ja som mala 23 a muž 33 keď sme sa dali dokopy. Vôbec žiaden rozdiel necítiť . Všetko je o povahe .. niekedy aj 50rocny zrelý muž sa chová ako pubertiak ...ak si rozumiete tak smelo do toho ✌️

panelacikova
29. mar 2022

@cherry_cherry prečo by mal byť muž starší o trošku viac rokov než sa "nosí" polodeckom? my máme rozdiel 13 rokov a teda môj manžel nie je žiadne polodecko. je vtipný, je s ním zábava, ale nikdy by som ho nenazvala polodeckom.

bosorka2302
29. mar 2022
0silvia0
29. mar 2022

@hodiny22 my mame 11 rocny rozdiel. Sme spolu 22 rokov a rozumieme si stale lepsie a lepsie.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cherry_cherry
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka2108
29. mar 2022

@hodiny22 my máme 9 rokov rozdiel a sme spolu už 14 rokov, z toho manželia 9 rokov a je to stále super...tak ako som si dakedy na škole nevedela predstaviť mať niekoho staršieho o viac ako dva,tri roky, hneď po škole sme sa dali dokopy a teraz je to zas naopak,už by som rovesníka nechcela...som s ním veľmi šťastná

tenerifka
29. mar 2022

@0silvia0 my detto, tie roky aj spolocne roky sedia, tento rok budeme mat 23.vyrocie.

@hodiny22 nie je to ani tak o veku, ako o povahe. V mladosti, ked sa obaja obraciate v praci a popri detoch, nemate na nic cas, a tie chvilky, co si ukradnete pre seba, su carovne. Po case a hlavne vo vyssom veku sa vsak mozu zacat prejavovat negativne vlastnosti, resp. take, ktore ti nesedia a dovtedy si ich nevnimala.
Ja si uvedomujem, ze moj manzel ma za ciel pokojny dochodok, ja mam za ciel zit, uzivat si a precestovat tu druhu polovicu sveta. Sme rozdielni, a nejako som si to uvedomila pred par rokmi, no ine ako zobrat to ako fakt nam nezostava. Neexistuje sulad na 100%, ale ak chces do toho ist, treba si dopredu ujasnit, ze vase ciele do buducna su podobne. Nase boli do urciteho momentu, a s vekom su stale viac vzdialenejsie. Nic s tym ale robit nemienim, svoje sny si budem plnit za kazdu cenu

casavina
29. mar 2022

17 ročný rozdiel, 20 rokov spolu z toho 10 manželia, úplne super ❤️

miadi
29. mar 2022

U nas je 9r rozdiel sme spolu 10r .. otazku si Daj skor ci si vy rozumiete dobre.

monkabohdalova
30. mar 2022

@hodiny22 my máme rozdiel 10 rokov a sme spolu 6 rokov 🙂 a uplne v pohode, chlap je vyzretý, nemá puberťacke zmýšlanie, takže podla mňa len + 🙂

sushi15
30. mar 2022

Ja 29, priateľ 42, sme spolu zatiaľ krátko ale krajší vzťah som nezažila. Ex manžel bol odomna starší o 5 rokov ale absolútne sa to nedá porovnať.

cherry_cherry
30. mar 2022

@panelacikova ok, mozno som sa vyjadrila moc pejorativne. Myslela som to stylom, ze ma byt duchom mladsi aby sa s partnerkou stretli niekde uprostred v predstavach o zivote a spolocnej buducnosti.

baska_nice
30. mar 2022

tak podla mna je dolezite hlavne to aby ste si rozumeli vy dvaja 🙂 a neriesili velmi vekovy rozdiel 🙂

f333
30. mar 2022

@hodiny22 Najlepsie a najobjektivnejsie to napisala
@tenerifka. Ja oosbnu skusenost nemam ,kedze moj manzel je starsi len o 1,5 roka.. Ale moja priatelska z detsva ma muza starsieho o 15 rokov.... A kym ona je este aktivna ,on uz mysli na ten pokojny dochodok..a aj ten skorsi..... prichadzaju uz chrooby/vysoky tlak a pod...
Mozno sa ti zda,ze 10 rokov nie je taky velky rozdiel vo veku. Ale v buducnosti uvidis,ze bude.... zial,vek sa neda oklamat...
ota meni ..
Pokial ste v mladsom veku obaja, tak ten rozdiel nie je taky viditelniy Ale ako prichadza seniorsky vek u starsieho partnera/manzela/ tak tie rozdiely vo vnimani buducnosti sa budu prehlbovat.Treba pocitat aj s tym,ze vo vyssom veku manzela pridu choroby, uz nebude taky aktivny . Bud ema tine priority v zivite ako ty..pretoze bud ev inej etape zivota... zatial co ty budes este aktivna ci pracovne ,ci fyzicky
A Mat male deti nebodaj s muzom v seniorskom veku je uz doslova hazard...

deginko
30. mar 2022

Podľa mňa 5-10rocny rozdiel ideál...viac by som už nechcela

0silvia0
30. mar 2022

@tenerifka mala som to podobne ako ty dovtedy, kedy sa nezacali zdravotne problemy ozyvat aj mne. Teraz to mame opacne, moja aktivita znacne poklesla a moj o 11rokov starsi muz je ovela aktivnejsi a viac zvladne ako ja. Poviem pravdu, toto som fakt neplanovala a pre mna je to velky skrt cez moje plany. Ale riesim si to.

tenerifka
30. mar 2022

@0silvia0 drzim ti velmi palce, aby si znova bola v poriadku. U mojho muza nejde o zdravotne problemy, on je vo velmi dobrej kondicii a vyzera vyborne, za chvilu 60, a stale ma cierne vlasy, len sem tam nejky sivy, ale vobec to nevidno, po fyzickej stranke je to super vo vsetkych smeroch. Tam ide o to, ze on mal tie priority inde hned od zaciatku, cestovat som mu ukazala ja, ale vzdy to tak nejak pretrpel, dlhy let ho nebavi, pamiatky ho nebavia, more je preñho vsade rovnake, neoceni koraly a bielu plaz s kokosmi, zato vie frflat, ak je zle vino (na Bali), jemu staci ist do Granady, nic nerobit, len jest a prechadzat sa, ale to tak bolo vzdy, nie vekom. Nejako som tajne dufala, ze sa to zmeni, no nezmenilo, na to som musela viac dospiet, ludia sa nemenia. Zacala som riesit veci bez neho, aj dovolenku, aj som baby naucila lyzovat, aj s nimi idem do muzea (ktore on vzdy pretrpel). Takze on bude makat a setrit na dochodok, ja budem zit, aby som mala na co spominat

tenerifka
30. mar 2022

@0silvia0 este dodam, ze to je clovek, ktory by za mña aj baby dal zivot, a je spokojny, ak sme my spokojne. Uz nenutim, nevycitam, ponuknem, a ked nechce, tak sa nic nedeje. Na mña uz neplati, ze nemozeme niekam ist, lebo mame robotu((blba vyhovorka), robota neutecie, ale roky ano.

f333
30. mar 2022

@tenerifka Takze u vas islo hned o nekompatibilnost povah a ziv., nahladov.. To ste dlho vydrzali v takomto rozpolozeni....
Ale ono tu je aj iny aspekt spojeny s rozdielnostou veku.. ty este dlho budes pracovne aktivna... Tvoj muz uz o nejky rok pojde do dochodku.Odhladnuc od nekompatilility od zaciatku,.ak by ste aj boli v rovnakom nastaveni,tak zena,co je prac.aktivna,muz je na dochodku... cize ich aktivity sarozchadzaju aj vpripade, ze muz chce cestovat.... zena je obmedzena len na dovolenku.muz dochodca nie... A nema to nic s tym,ze na pohlad vypada dobre a ma tmave vlasy este.. A ako roky idu,tak rozdiel aj zdravotny tam bude zial stale väcsi... taky je statis udaj u pod.partnerov... zena 50 tnica este pracuje,,muz uz vyse 60 rocny senior nie .a malokedy nema zdr. problemy.
A tam zena potom budeskor opatrovatelkou ako partnerokou .casto to tak byva.. Potom tie manzelky este aktivne davaju manzelov do seniorskych domovov...
Aj to sa stava dost casto.....

tenerifka
30. mar 2022

@f333 u nas to bude trochu inak, sme podnikatelia a pracujeme spolu, muz do dochodku tak skoro nepojde, bez neho by to nefungovalo, aj ked bude mat raz na to vek, pracovny cas si urcujeme sami, rovnako ako naplñ prace, niet nad to byt sami sebe panmi.
Rozdielne povahy nemaju nic spolocne s vekom, my si vo vela smeroch rozumieme, sme manzelmi 23 rokov. S mojim prvymmanzelom sme mali rovnake sny, ale ten darmozrac by nikdy nic nedosiahol, kedze si myslel, ze staci spekulovat a popritom sa flakat, normalna praca mu smrdela. A tak aj dopadol, stale je to nula

iv007
30. mar 2022

Ja som mala s ex 11 rokov.Zo zaciatku vsetko super,neskor prisli nazorove rozdiely a iny pohlad na buducnost, ale nevyslo to z inych dovodov ako vek lebo paradoxne on sa nechcel viazat ale uzivat si vecny mladenecky zivot.Z pohladu dalekej buducnosti, muzi sa zial dozivaju menej rokov a kym on bude uz na dochodku mat volny cas , ty budes musiet este vela rokov chodit do prace..

f333
30. mar 2022

@tenerifka Ano chapem.aj som pisala,ze s vekom nema nic rozdielnost povah.... ine je mat spolocne sny ai vne je vediet zit v realite a sny vediet pretavit do tej reality spolocn
Je krane citat,ze ste v takom23 rocnom stastnom manzelstve. To je teraz vzacnost...
Na to bolo treba ,aby ste obaja boli zreli pre vztah a zivot....Ze aj napriek istej nekompatibilite dokazete spolu zit v harmonii...
V de poznam par, co su manzelmi dlhy cas.... ona o 13 rokov mladsia.. uz obaja na dochodku.. ale zial on je uz v seniorskom domove .. pre zd.problemy.Ona doma...nezvladla by jeho starostlivost..Rerelita zial zasiahla..
Pacil sa mi tvoj realisticky prispevok autorke.,pretoze si to opisala tak,ako to je ...
Nech ste polu dlhe roky a stastni
....Ano,moze sa stat ako tu blo opisane ,ze aj mladsia partnerka ochoie.. Nikto nema vygarantovane,ze nie.. Ale statistika je taka,,ze starsi partner bude na tom horsie vekom....
A Naozaj ako ta pani mi povedala, tak partnerka mladsia musi mat vela sil potom podrzat toho starsieho partnera.... v chorobe, aj v inom zmyslani,kedze on hladi do inej perspektivy zivota ako ta mladsia partnerka..
A prave st ym musi ta zena pocitat na zaciatku vztahu....

panelacikova
30. mar 2022

@0silvia0 u nás podobne. "vďaka" môjmu podlomenému zdraviu je môj muž, ktorý má o 13 viac, v omnoho lepšej kondícii a celkovo viac vládze, než ja 🙂 čiže u nás sa to doslova vyrovnalo. a keďže ja vyzerám o nejaké 2-3 roky staršia, on o cca 6-7 mladší, tak aj vzhľadovo k sebe pasujeme 🙂

0silvia0
30. mar 2022

@tenerifka dakujem ti❤️, ja celkom tvojmu muzovi rozumiem. Tiez nie som vizualne nadchynajuci sa clovek🙈
Mam to tak isto ako on, nepotrebujem cestovat, aby som mala tie spravne vnemy. Moje najsilnejsie vnemy boli precitovacie, take moje vnutorne. Pride chvila a z toho zazitok a emocia ako 4 dovolenky. Tazko sa to vysvetluje, toto ma kazdy inak.
Ale je fajn ze aj po rokoch je clovek v takej rovine, ze uz nepotrebujes riesit a toho druheho menit. Moj muz bude mat tento rok 59 rokov.