Zostať alebo odísť

12. sep 2024

Ahojte, na začiatok sa ospravedlňujem že píšem anonymne ale mám na to svoje dôvody.
Rada by som vedela, aký máte názor na moju situáciu. Zaujíma ma to pretože nemám pri sebe nikoho, komu by som sa mohla zdôveriť alebo kto by ma aspoň vypočul.
Z predošlého manželstva ( vzťah trval 10 rokov) mám syna. Školák s ADHD. Niekedy je aj pre mňa veľmi náročné zvládať situácie ale zvladame. Necelé 3 roky po rozvode som si vzala cudzinca. Bolo to intenzívne a rýchle, vzali sme sa po niekoľko mesačnej známosti. Medzičasom sa nám narodila dcérka, ktorá má rok a pol. Manzelmi sme takmer 4 roky ale poslednú dobu, posledný rok a pol cca to u nás ide od 10 k 5. Diskutovali sme spolu o tom čím si prechádzame a zhodli sme sa na tom že sme sa brali unahlene a mali sme sa najskôr lepšie spoznať. Pre môjho manžela je môj syn veľkým problémom čo vidím a čo mi aj sám priznal. Nevie ho zniesť kvôli jeho ADHD všetko ho na synovi irituje. Podľa neho stojí medzi nami. Sám priznal, že jeho rodina (mama, otec, sestra, bratia) pre neho znamena oveľa viac než naše manželstvo. Že vraj vo vzťahu je "spokojný" ale keby sa má znova rozhodnúť už by sa nikdy nezenil. A tým, že je cudzinec, tak veľmi chce (a tiež na tom pracuje), aby sem dostal celú svoju vyššie uvedenú rodinu a aby tu bývali s nami. To ja ale neznesiem pretože keď sme s jeho rodinou, absolútne mu je jeho rodina ukradnutá (tým myslím nás). Neviem čo urobiť. Myslím si že najlepšie by bolo keby sa netrapime a ideme od seba. Na strane druhej je tu naša spoločná dcéra. Trápi ma to veľmi. Ak by k tomu prišlo, nemám ani kam ísť lebo bývame v prenájme a ja som na rodičovskej
Aj keby

lubkovaandrejka
12. sep 2024

Skratim to. Odist. Ako sama pises, ste mu ukradnuti, syna nevie vystat. Tu nie je o com. Nechcela by som byt s niekym, kto nema rad moje dieta.

gribka1
12. sep 2024

Nevzal si ťa, aby tu dovliekol svoju rodinu? Bola to čistá láska? Akože radšej bez neho ako s ním.

solinkarka
12. sep 2024

Sám priznal, že jeho rodina (mama, otec, sestra, bratia) pre neho znamena oveľa viac než naše manželstvo. Že vraj vo vzťahu je "spokojný" ale keby sa má znova rozhodnúť už by sa nikdy nezenil.
TIETO 2 VETY HOVORIA ZA VšETKO.....

raztovsetkozmizne
12. sep 2024

A tým, že je cudzinec, tak veľmi chce (a tiež na tom pracuje), aby sem dostal celú svoju vyššie uvedenú rodinu a aby tu bývali s nami.

po týchto riadkov mi je jasné, že všetko s kostolným poriadkom nie je ok

deti95060810
12. sep 2024

dieťa by bolo u u mňa na prvom mieste - myslím teraz tvojho syna.
to že chce sem doteperiť svoju rodinu my príde manželstvo s tebou ako účelové - z núdze cnosť - proste ten by sa asi oženil aj s prezlečeným psom len aby sa dostal na SK....
po tomto všetko by som okamžite navrhla rozvod.
to čo za somára si si dala na krky to je z Afriky ?

januska12323
12. sep 2024

Okej jemu vaše manželstvo prináša možnosť dovezenia celej rodiny a tebe prináša čo? Okrem umelého udržania rodiny kvôli dcére.

janickacrazy
12. sep 2024

Predtým si byvala kde? K rodičom nemôžeš dočasne odísť? Lebo sama s rodicaku to asi nedáš.

vanilkovazmrzka
12. sep 2024

No vyuzil ta a aj ti povedal, ze mu vyhovuje ta vyuzivat az do chvile kym sem dostane rodinu

kavasmliekom
12. sep 2024

Mne by mohol hovoriť ako veľmi ma ľúbi, keby sa nevedel zniesť s mojimi deťmi, či zdravými, či s diagnózou. A čím skôr konajú, nech u vás nemá celú svoju perepuťu.

sasa1310
12. sep 2024

tak kam chceš odísť, keď nemáš kam ísť. Nehnevaj sa na mňa, ale jedno dieťa si mala a už vtedy si nemala kde bývať, tak načo ďalšie ešte s človekom, ktorý nemá rád tvoje prvé dieťa. Rozum sa mi zastavuje nad niektorými ženami aké sú hlúpe. Vždy na to bohužiaľ doplácajú len tie deti

tykat
12. sep 2024

Aka je manzel narodnost?

marcellka32
12. sep 2024

Ak by nemal rad môjho syna, dovidenia tam su dvere

autor
12. sep 2024

@sasa1310 ja som nikde nespominala že som nemala kde bývať, píšem že teraz som v takej situácii. Nešlo o to rozoberať konkrétne moje bývanie išlo mi o situáciu ako takú. A prečo som hlúpa? Za to že som sa popalila? Veriť v lásku a šťastie je hlúposť? Ľudia nechodia s nápisom na čele aký je účel ich konania. Nemám schopnosť čítať ľudí. Naše problémy začali až keď sa narodila dcérka. Dovtedy mal manžel so synom dobrý vzťah takže je to trochu prekrútené od toho čo som napísala v príspevku

sasa1310
12. sep 2024

Prečo si hlúpa? Po jednom stroskotanom vzťahu, kde si ostala sama s dieťaťom, ti bolo treba vziať si za manžela cudzinca po pár mesiacoch vzťahu. Chlapa, ktorý nemá rád tvoje dieťa. Bez stability vlastného bývania ešte aj otehotnieš a máš dieťa s človekom, ktorého v podstate nepoznáš.
Veriť v lásku a šťastie sa dá v tak krátkej známosti aj bez dieťaťa. Teraz sa rozídeš, o 5 rokov nájdeš ďalšiu lásku a bude ďalšie dieťa?

f333
12. sep 2024

Presne zeny ako ty si vyberaju podobni cudzinci...zeny,ktore maju nejaky problem a chuu to riesit novym vztahom.-manzelstvom.... a to v kratkom case... takze na takuto zenu sa nalepia a predstireau lasku .. a to aj k jej detom pripadnym ... Ale ide im len o jedno l. o viza do krajiny napobyt pre seba priapadne pre pribuzenstvo..Mentalita a ina kultura sa prejavuje presne tak,ako sa chva tovj manzel... zena pre nich nie je rodina..ale jeho pokrvna rodinaa pripadne jeho deti.ale nie so zenou cudzinkou....a hlavne ak je to dcera....
Takze ak zijes na sk ciniekde v Europe,tak ked si vedela sa prvy krat rozviest, tak to zvadnes aj druhy krat..... kedze si sis ama na vine za svoju situaciu... a nud rrada,ze zatial s aneodvazi ta tyrat ,kedze asi nema este trvaly dlhodoby pobyt udeleny apotrbuje priviest sem rodinu...
Takze radim sa rozviest skor,ako to uskutocni.. ale s vyzivnym ak odide do inej krajiny sa velmi pocitat v praxi neda....je to problematicke ....

lonely66
12. sep 2024

autorka, podľa napísaného usudzujem a zároveň sa prikláňam k názorom, že ten tvoj super muž len strúhal dobrotu, kým ste sa vzali. tiež som názoru, ako aj iné, že mu ide o víza a o to, aby tu dovliekol svoju rodinu. ty si mu ukradnutá, s prepáčením.
a áno, súhlasím s názorom, že si hlúpa. ísť po nevydarenom vzťahu do manželstva s cudzincom, ktorého poznáš ledva pár mesiacov, je hlúposť, ktorá hory prenáša. čo si si navarila, teraz budeš jesť. čím skôr podaj o rozvod a doslova sa modli, aby ti neuniesol dieťa...

oli18
12. sep 2024

Prepac, ale musis byt velmi naivna a v tvoj pribeh je ucebnicovy, ako sa to nema robit.

kitycat
12. sep 2024

Odist, hrozne citanie

majka99999
13. sep 2024

No ved daj narodnost, nech vieme, odkial je ten tvoj rytier. Necakam, ze z EU, ani z Japonska. Rozved sa, kym nedostane obcianstvo. Ty nemas rodinu, ktora by ti pomohla?

lujza123
13. sep 2024

Zas netreba mať hneď predsudky. Niektoré veci ktoré popisuješ sa skratka stávajú, aj kríza vo vzťahu ked sa narodí dieťa a bohužiaľ aj to ze ľudom začne prekážať cudzie dieťa ked sa im narodí ich biologické.

Tu ťažko radiť, zo vzťahu sa ťažko odchádza ked už je tam dieťa, treba zvážiť všetky pre a proti, ak tam ešte je nejaká láska pokúsiť sa to zachrániť. Určite aj s pomocou rodinného psychológa, možno by sa dal ten vztah otčim-syn napraviť. Ale ak by nebola snaha tak čau

S tým rozvodom, občianstvom, je to otec tvojho dietata. Ako sa budú stretávať ked tu chlap nemôže ostať?

ailiba
13. sep 2024

Otazne je, ci máš kam ist, ked sa rozidete. Ak ano, tak by som na tvojom mieste odisla od neho čím skôr. Inak budes mat peklo, ked sem dotiahne celu svoju rodinu. Pracuj na tom, nech mozes odist cim skôr. Drzim palce, mas tazku situaciu. S 2 detmi a na rodicovskej... Ale co sa tyka manzela, to uz bude len horsie.

dextersk
14. sep 2024

@gribka1 to bolo prve co ma napadlo