Zostali by ste v takomto vzťahu?

4. aug 2020

Ahojte, zostavali by ste v takomto vztahu?
Deti zatial nemame, vekovo sme pred 30tkou, zijeme si zivot az velmi nadstandardne vdaka partnerovej praci (drahe auta, luxusne byvanie, drahe dovolenky, znackove oblecenie atd.) avsak vsetko dobre musi mat ALE...nemam kamaratky, lebo parnerovi moje kamaratky vadili, nemam ani soc.siete, chodime vsade len s jeho kamaratmi, zijem zivot z prace domov a obcas nakupy (ak je partner mimo pracovne, inak travime cas spolu), priatel ked si vypije tak nevie kedy ma dost ( vie pit od vecera az do rana), niekedy aj odide s kamosmi pit von a rano ked idem do prace, on nie je doma (toto sa stava tak 2x za mesiac), ked pije vie byt ku mne zly, tym myslim nie fyzicky ale ma hlupe reci a vytahuje kadeco, len akoby chcel aby som sa citila za najhorsiu na svete..obcas mam pocit, ze zijem resp.prezivam v “zlatej klietke”.
Na druhej strane v sexe si velmi sedime, vieme sa spolu zasmiat, mame pekne chvile doma pred telkou, obcas vylet, vie ma prekvapit (darcek, kvety), zoberie ma na veceru, v posteli ma prituli k sebe a hladka. Ale ked ja neviem, ci toto prevazi tie negativa😕Bojim sa celkom aj jeho pitia (jeho dedo rad pil a otec tiez). Nepije kazdy den, ale ked si vypije, tak nevie kde ma mieru. Proste pije a pije a co som si vsimla, ked ma uz dost vypite, trha mu pritom lavou rukou, nikdy som to u nikoho nevidela a je to divne😳 alebo ked sme na dovolenke opiju sa s kamosom v bare a piju tam do rana a ked sa stane, ze ho stiahnem skor na izbu, tak vrta do mna, vytahuje veci, aby som sa citila za zlu, vidiet ze sa chce pohadat, len aby mohol tresknut dvere a odist. Raz takto spal na dovolenke do rana pri bazene na lehatku. A toto vie robit aj ked sme doma, ze sa opije, vyvola hadku naschval a odide s kamosmi niekam pit do rana. Bojim sa aj toho, ze “vdaka” jeho peniazom, ma casom vymeni za daku 20rocnu pipinu, lebo na to aby nejaku lahko ohuril proste ma €. Jeho otec tiez mamu podvadzal, ked on bol este dieta (a myslim ze aj podvadza urcite). Stale si davam pre a proti nasho vztahu a potrebujem asi iba pocut niekoho nestranneho 🙏Dakujem a pekny vecer

terezka1947
4. aug 2020

Ja myslim,ze vies,co mas robit.....nepotrebujes nazor nikoho nestranneho.

taga
4. aug 2020

Ok, uzila si si romantiku, vasen, filmovu romancu nazvime to tak... ak raz chces rodinu a normalny zivot, je na case poobzerat sa po normalnom partnerovi

nickpick
4. aug 2020

tresla by som dvermi len by sa tak po mne zaprasilo, mala som cosi podobne v minulosti, chlap, ktory si prepija zivot a ktory sa snazi v opitoze psychicky deptat svoju partnerku je uboziak, nepokaz si zivot...

zuzka251
4. aug 2020

a ty si s nim vies predstavit mat rodinu, deti, starosti? taky iny level vztahu? byt s nim dajme tomu navzdy?

janinah
4. aug 2020

nevedela by som takto žiť,radšej chudobnejšie,ale normálne....

panelacikova
4. aug 2020

vyčkaj ešte rok-dva.... pober, čo sa dá a zabezpeč sa 😀 a potom zdrhni 😀

evyka
4. aug 2020

Určite vieš,vco urobiť. Toto nikdy dobré nebude. Nájdi si niekoho, kto bude k Tebe naozaj dobrý. Časom by si sa trápila a tie nočné výlety by Ťa ničili. Viem, o čom hovorím, zažila som. Nezmení sa nikdy. Utekaj od neho, kým môžeš. Držím palce 🙂

janeninka
4. aug 2020

Zasluzis si partnera nez takehoto obrovskeho ALE. Ak mas cas kukni na diskusiu k prispevku - chcem opustit manzela - realne skusenosti si zivotom v zlatej klietke, jasne je to trochu ine ale myslim ze tam autorka uz tiez vytriezvela a bola by velmi rada keby mozno bola obozretnejsia pred dietatom - tak ako si ty teraz.

sandrika1986
4. aug 2020

Luxus a hadky... alebo zit podla svojich predstav bez sucasneho priatela...?
Rozhodnut sa musis, ale ty sama...je to len na Tebe 🙂

nikpa
4. aug 2020

A ty si šťastná?

jajaaja
4. aug 2020

Podľa mňa je to úplne priemerný vzťah podľa okolia čo poznám, navyše máš plus že má peniaze. Keď budeš mat deti nebudeš riešiť že nemáš kamošky, ale budeš naplno venovať čas im a oni budú tvoj nový život. Iné je keď je alkoholik a bije ta alebo podvádza.

girasol
4. aug 2020

Žiješ jeho život alebo chceš svoj vlastný. Prečo žiješ podľa neho a nie seba? Koho je to život? Si takto šťastná???

jajka71
4. aug 2020

Kolko zien taketo veci prehliada a trpi, lebo nechcu ostat bez prostriedkov s detmi na krku. Myslim si, ze si tajne dufala, ze sa najdu zenusky, ktore su v obdobnom vztahu hoci s menej pozlatenou klietkou. Ano, ked pridu deti budu tvojim svetom a logistika okolo deti (skola skolka kruzky, domacnost) ti umozni blahosklonne privriet oci....ale.....chces taky zivot? Zivot kedy si pre nho istotou, ku ktorej si moze dobolit vsetko, vsetko mu trpi a ked to "prestreli" tak to vyzehli darcekom, lebo presne vie co na teba plati. Ty musis vediet, ci chces byt tou, o ktorej priazen nemusi bojovat, lebo je si plne vedomi co na teba plati a aky zivot mu ponukas. Je to, co ti on ponuka tym, co k zivotu potrebujes? Nejde o priatelov, niekomu staci psr ludi, na ktorych sa moze obratit ale o to, ze ci ti vyhovuje, ze on stanovuje tebe co je prijatelne, kto je prijatelny, kam sa moze, kedy sa moze....mali sme susedu, ktora povedala DOST, az ked deti odisli z domu, muz to absolutne necaksl na 2.strane v dome obratom mal rovesnicku dcery, ktora mu bola vdacna za akykolvek prejav priazne....a je otazka casu, kedy bude dobijat srdce inej mladuckej....kazdopadne tato 40tnicka nevedela co ma robit. Viac ako 20 rokov mala nalinajkovany rocny harmonogram co a ako a kedy a kam co vybavit kedy kam ist......s kym sa moze a nemoze stretat....hodnu chvilu trvalo kym sa naucila o svojom zivote rozhodovat sama a nedavno nahodila status ze konecne zije a nepreziva a vek by jej teraz netypol spravne nik, neuveritelne omladla. Je len na tebe ci dovolis, aby rozhodol o tvojom zivote a o tebe i tvojom vnimani vlastnej hodnoty, ....ci ti taky zivot vyjovuje, ale AK BY VYHOVOVAL tak tu nepises, ci?

janeninka
4. aug 2020

@jajaaja priemerny?? Akoze chapem ze so vztahom prichadza teplakova kultura a film na gauci ma prednost pred party s kamoskami ale nemam pocit ze toto je to co opisovala autorka..je ine ked sa to stane akosi prirodzene, vlastnym rozhodnutím a ked na to tlaci partner...nehovoriac o tom co bude s takym vztahom ked deti odídu alebo nepridu nikdy?

hopsadobrandejsa
4. aug 2020

"(drahe auta, luxusne byvanie, drahe dovolenky, znackove oblecenie atd.)"

....a presne pre toto sa vravi: "money can't buy true happiness"

Celkom ironia ked sa clovek ocitne v takejto situacii. Nemat starosti co si kupit a co nie je urcite fajn a prispieva k celkovej pohode cloveka, ale z tvojho prispevku je mi jasne, ze sama vies, ze toto asi nema perspektivu.

Vozis sa na premiovom aute, kupujes si kvalitne, dizajnove oblecenie, chodis na dovolenky ktore si vacsina mozno ani nemoze dovolit a napriek tomu sama citis, ze nie si stastna. Sama si si odpovedala, zijes v zlatej klietke, ale to nie je zivot.

Ked som bol mladsi tak som si kupoval kadeco, dokonca aj to co mi nebolo treba a rodicia mi hovorili: "naozaj to potrebujes?". V tom case mi to pripadalo, ze ano a mal som vdaka tomu celkom pekne zazitky, ale vekom som zistil, ze castokrat som si kupil aj to co mi nevyhnutne nebolo treba a zistil, ze peniaze ci nakupy su len velmi kratkodobe formy stastia ktore ta naplnaju len v okamihu, ale po case ta euforia opadne.

Peniaze su potrebne k zivotu, ale nie je to to co by ma naplnalo stastim. Problem u tvojho priatela je, ze si mysli, ze peniaze vyriesia vsetky problemy......a preto si pod vplyvom dovoluje k tebe to co popisujes. Vie, ze nova kabelka ci luxusna dovolenka vsetko napravia. Svojim sposobom si kupuje tvoju lasku k nemu.

Mal som alkoholikov v rodine a mozem ti povedat, ze to v niekolkych pripadoch nedopadlo dobre. Ja som bol nazoru, ze opity clovek ti vzdy ukaze svoju pravu tvar. Opity uz bol v zivote kazdy muz, ale to co si tvoj partner dovoluje k tebe by som si ja k zene ktoru lubim urcite nedovolil. Mozno by som trepol nejake sprostosti a urobil v kupelni peklo, ale priatelke by som maximalne povedal, ze ju mam rad a nech mi to prepaci, ze ten bordel po sebe upratam rano ked vytriezvem 😅

Musis sa sama seba opytat ci chces zit v zlatej klietke alebo chces zit stastny zivot.

verkaveverka
4. aug 2020

Odrb ho o peniaze, nechaj si ho ako milenca keď ti ta vyhovuje a hľadaj si popritom ďalšieho, normálneho, zoznamu sa. Ak takého nájdeš, tohto posli k vode. A ze ti zakazuje kamošky? No typický bohatý kktko co ta považuje za svoj majetok. Ku kktom ako je tento treba byť len vypočítava, takže bud 🙂

verkaveverka
4. aug 2020

Mimochodom, nie je nič hodnotnejsie ako sloboda a nezávislosť. Slobodu nám kradnú ti, na ktorých sme finančne závislí, či už rodičia alebo partneri. A šťastní vieme byť, len ak sme slobodni

hefo
5. aug 2020

@verkaveverka To je dosť hovadná rada podľa mňa. Jedna vec je využívať možnosti vyplývajúce z majetkového zaistenia partnera, a druhá vec je falošne ho okrádať a podvádzať. Nemám rád pojem "karma" (pre mňa je to hlavne značka plynových kachieľ), ale v tomto prípade sa hodí.

andreatytler
5. aug 2020

@panelacikova to som sa zasmiala 😀
Niet nad ferovost a uprimnost vo vztahoch ale v tomto pripade sa mi tato rada velmi paci... nejak mi tam sekne... neviem preco... mozno si to dievca zasluzi za to trapenie ktore doteraz mala alebo on ze je rozhadzovacny typ a ani by si nevsimol ze mu cosi zmizlo.

deti95060810
5. aug 2020

ak bude mladý takto pokračovať, črtajú sa u neho problémy s alkoholom... A ak je ešte počas svojho alkoholického opojenia ešte aj blbý, zádrapčivý - tak mi ver že sa nezmení ani keď budete mať deti. Ja by som z tohto vzťahu radšej vycúvala . Pokoj nadovšetko.

alzbetka1783
5. aug 2020

Ak si vážiš samu seba,tak vieš čo máš robiť. Kto je on v tvojom slobodnom živote ,že ťa uráža a podceňuje? Áno je skvelé mať všetko a mať na všetko. Ale nie za takúto daň. V prvom rade si musíš vážiť samu seba aby si sa vedela nad toto povzniesť a opustiť " zlatú klietku" .
Drž sa dievča ,máš celý život pred sebou a toto asi určite nepotrebuješ .

777januska777
5. aug 2020

No už som si na mk zvykla na všetko a väčšinou aj pri veľa ok vzťahoch rady typu: utekaj, kým sa dá a podobne, ale tu je to nejaké iné teda 😀 ja viem peniažky sú lákavé, ale... Poznala som viac mužov čo mali peniaze, ale teda nikdy tam nebolo nič vážne a to hlavne z dôvodu, že si mysleli, že si môžu čokoľvek kúpiť a čokoľvek mať. A čuduj sa svete mali pravdu, veľmi veľa ľudskej hrdosti si kúpili. Pozri sa na neho či aj on je taký, že si všetko čo chce kúpi a kohokoľvek kúpi, ak áno sama si musíš odpovedať či si už stihol kúpiť aj teba. A rada typu, že ho ober o všetko. No neviem, ak si rovnaká ako on, tak to urob, ale ak máš svedomie, tak sa zachovaj normálne a neber čo nie je tvoje.

nenne27
5. aug 2020

Skus si precitat nejake pribehy zien a deti ktore zili s alkoholikom.si pripravena s takym zit? Ak hej nech sa paci

nickpick
5. aug 2020

inak tieto rady odrb ho o peniaze, nabal sa a pod., to snad nemyslite poniektore vazne? to svedci o vasej mentalnej urovni....zlodejina ma vyvazit jeho alkoholizmus a otrasne spravanie k autorke? ukradnute prachy ju maju akoze urobit stastnou? hovori vam nieco pojem moralne dno?

krisbar
5. aug 2020

V kazdej svojej otazke, ktoru pokladas mas idpoved. Precitaj si ten prispevok a odpovedz si sama. Ja vas baby niekedy fakt nechapem preco sa robite nestatnymi. Takyto chlap potrebuje zenu, ktora bude potrebovat jeho peniaze a to vserko ostatne jej bude sumafuk. Ano aj take su. Alr tebe to zjavne nestaci. Tak si najdi muza, ktory k tebe bude sa spravat krasne 100%casu a nie len ked nie je opity.
Btw..ja si myslim, ze uz dnes je z neho narazovy alkoholik...

beronsche
5. aug 2020

@panelacikova 😀 😀

zuzana1404
5. aug 2020

Predstav si seba tak o 10 rokov, s dvoma deťmi a v nešťastnom vzťahu.
Hovorí sa, že ľahšie je vrátiť sa z kratšej cesty. To je aj Tvoj prípad.
Teraz ešte môžeš odísť dá sa povedať bez väčších problémov.
Váž si seba a neurob zo seba nešťastnú ženu. Odíď.

panelacikova
5. aug 2020

@andreatytler vlastná skúsenosť. žila som vo vzťahu nie až takom "bohatom" na peniaze, že autá, barák a neviem čo, ale peňazí bolo.. vždy. nikdy som nemusela premýšľať, koľko čo stojí. ale ja som vychovaná tak, že žijem skromne a tak som žila aj v tom vzťahu. kúpila som len to, čo bolo potrebné + jedlo. hlúpa, keby som si bola odkladala hoci len 100 mesačne, mohla som mať dobrý štart do života potom, čo som od neho odišla. nerobila som to. jednoducho mi to ani nenapadlo (až dodatočne) 😀 a ako odmena mi bolo to, že keď som sa osamostatnila aj s dcérou, tak ma pošpinil po celej mojej rodine, že som ho obrala o 5000 eur. hajzel jeden. a ani nie mesiac po odchode si pritom šmahom ruky splatil hypotéku a nie nízku! o tých peniazoch som ani netušila... čiže som žila asi 9 rokov s človekom, ktorý si šetril zo svojich príjmov peniaze bokom, kým ja som sa mu starala o dcéru. zrejme pre istotu, že ak by som náhodou navrhla sobáš (neboli sme zobratí). žeby o ne teda časom neprišiel. proste som bola z toho zarazená. nie preto, žeby mne nedožičil, kým sme boli spolu, to bolo OK. ale že má ešte toľko peňazí bokom... mal 3 účty, o ktorých som vedela, tam sa mu to hýbalo tak 1000-2000 eur, brala som to, akože OK, zarába, míňa, bolo to také normálne. a zrazu vyplatil hypo v dosť veľkej sume. čiže musel mať peniaze na účte, o ktorom mi nepovedal. z čoho som usúdila, že som veľmi dobre urobila. nie raz som ho pristihla pri klamstve už počas spolužitia. ale toto bolo teda fakt prekvapenie. nebolo to málo peňazí. čiže zhrnuto povedané, keby som bola vtedy vedela, koľko má on v skutočnosti prachov bokom, tak by som mu stovku mesačne určite udrbala. a nie pre seba, ale pre nový štart s dcérou, ktorá je mimochodom aj jeho.

majkeel
5. aug 2020

@panelacikova
@verkaveverka
No nazory roka. ;) S takymi nazormi chcete trvale vztahy az do smrti a aby vas partneri nenechali v stichu, ked budete raz v sr.. (tehotna, chora, stara,...)? :D
Ak vam partner nevyhovuje, tak odidte. Ale nie, uzijem si, potom ho este odrbem ... Hlavne, kolkokrat sa tu nejaka stazuje, ako ju partner podviedol o peniaze a majetok. Vyzera to potom tak, ze ju iba predbehol a iba bol rychlejsi a vacsia sv.na.
Podobne nazory nemam rad z dvoch dovodov. Prvy. Take baby pozeraju zvrchu na niekoho, kto iba startuje v zivote. ... aj ked maju rovnako ci este viac holu prdel ako on. Za druhe: Ked sa ten chalan konecne pozbiera v zivote, nieco si v zivote zarobi, tak ho ta ista, ci podobna vyuzije (dovolenky, dobry zivot, darceky, luxus,...) a este aj chce obrat. Za tretie. Tie iste potom chodia po 40tke a vyplakavaju, ze normalni muzi uz neexistuju. Existuju, ale uz maju po krk o.ebov a nie su zvedavi na staru pips, ktoru za mlada nevedela, co so sebou a nudza, staroba ju poucila, co je to (ne)mat niekoho, o koho sa da opriet.
Pravidelny alkohol je vzdy problem, najma ak uz bol v rodine. Vzdy je dobre sa pozriet, ako to (ne)fungovalo v ich rodine.

panelacikova
5. aug 2020

@majkeel ach, ty si úplne mimo 🙂 s dotyčným mám dcéru. dnes má dieťa 10 rokov, učím ho skromnosti a tomu, že nie všetko, čo si zmyslí, môže mať. nedarí sa mi, lebo jeho otec (ten chudák, ako to ty vnímaš), mu kúpi všetko, čo si zmyslí, pretože inak si nevie udržať "lásku" vlastnej dcéry. ona oňho nemá záujem, iba skrz peniaze. peniaze, ktoré by som si bola bývala vzala, keby som vtedy inak zmýšľala, by som využila pre dcéru, dopriala by som jej povedzme nejaký výlet, zážitok, nejakú športovú potrebu apod. aby mala niečo aj od matky, lebo teraz si žijem pokojne od výplaty do výplaty a čo sa dá, šetrím do rezervy na horšie časy. som spokojná. ale mrzí ma, že ten debil mal peňazí po kkt, tajil to a pritom som sa starala a vychovávala naše dieťa. a vôbec. starala som sa o absolútne všetko. on len zarábal a hádzal po zemi špinavé ponožky a doma trávil minimum času. o tom, že nepomáhal absolútne v ničom, ani nejdem písať. mne tie peniaze nechýbajú. čo potrebujem, to si viem (zatiaľ chválabohu) zarobiť. ale mohla som dopriať viac dcére, alebo jej dať na účet pre lepšiu budúcnosť. nikdy som nebola rozhadzovačná. vždy som si vedela na seba zarobiť, aj ušetriť. toľko ku mne.
a čo sa týka toho, že po 40-tke vyplakávame? 😀 môj milý, ješitný... ja som vydatá dva roky za fantastického muža, ktorý tiež má peniažkov len toľko, aby prežil a žil. aby si kúpil veci nevyhnutné, aby mohol jesť, bývať, atď. nie je to žiadny boháč. je to človek ako ja. zarába, žije, čo sa dá, šetrí, aby bolo pre nutné prípady. splatil si byt, aj auto, veci, ktoré nadobudol po prvom rozvode, pretože tiež ostal s holou riťou. je to človek s veľkým "Č", ľudia ho majú radi, čo môže, pomôže. má dobré srdce a miluje ma ako koňa. a neuveríš, ale mne to stačí 🙂
moja reakcia bola pre autorku. reagovala som tak preto, lebo mám za sebou nejaký ten život a vidím, ako sa daný človek správa potom, čo som odišla (u mňa je to navyše znásobené tým, že máme spolu dieťa). našťastie sa o seba viem postarať. ale keby som bola v problémoch finančných, tak on je taká sviňa, žeby sa uškŕňal a dcére by dával pociťovať to, že akoby sme sa mali dobre, keby som neodišla. proste už viem, čo sa v ňom skrýva a nie je to teda bohviečo. len obrovská dávka sebectva a pokrytectva. takže keď nevieš a nepoznáš daného človeka, nesúď mňa. možno preto som ako jediná neodsúdila autorku, pretože som zažila aj niečo iné, ako dokonalé vzťahy, kde chlap nosí žene modré z neba a všetko s ňou pekne prediskutuje. taký vzťah mám až teraz. a možno by som bola nepríjemná, ako ostatní diskutujúci, keby som tento vzťah mala od mlada. ale práve preto, že som už zažila kadečo, viem sa trošku vžiť aj do roly autorky. hovorí sa tomu aj empatia a snaha o porozumenie. život nie každého človeka je totiž pekný a dokonalý 🙂