Zmierenie sa s rozvodom

konvalinka146
23. dec 2021

Ahojte. Je tu nejaká mamička, ktorá bola paradoxne rada, že je konečne rozvedená (myslím v zmysle spolužitia s manželom nie súdu)? Manžel mi povedal, že sa chce rozviesť a ja so 6 mesačným bábom a psom máme ísť kam chceme. Jediné čo ho zaujíma je náš spoločný byt a aby v ňom zostal. Bábo ho vôbec nezaujíma. Toto ma utvrdilo, že lepšie rozhodnutie ako odísť od neho neexistuje. Nechcem nič zachraňovať, chcem byť s malým sama. Viem, že to bude ťažké, finančne na tom niesom zle, súdy nechcem, robiť mu zle nebudem. Chcem peniaze radšej využiť na nové bývanie a výlety s malým atď. Bojím sa však, že je to len taká prvotná myšlienka a že ešte príde ľútosť. Aj ked … ja už som dlho šťastná nebola, mám pocit, že tento rozvod som oplakávala tri predchádzajúce roky spolužitia s ním a tolerovanie mu všetkého.

brembo
23. dec 2021

ahoj a prečo sa nechceš sudit a robit mu zle,ako píšeš? On sa ichce rozviest,chce ta vyhodit na ulicu a nechat si Váš spoločný byt? Máš mnoho nárokov o ktoré sa chceš ukrátit. Teraz si na tom finančne dobre ale nevieš ako bude o 2 roky. Tebe tých pár desiatok tisíc za byt nebude chýbat?

konvalinka146
autor
23. dec 2021

@brembo myslela som to skor tak, ze nechcem sa s nim vadit, robit mu zle, chcem sa na vsetkom v klude dohodnut. Nechcem minat stovky euro za pravnikov a vytahovat nanho tu najvacsiu spinu

emalka
23. dec 2021

My zeny to tak niekedy mame, ze este pocas vztahu ho oplaceme, zmierime sa s osudom a ked vztah skonci tak sa vieme posunut dalej. Moze sa lahko stat ze to na tvojho muza dolahne az prave po rozvode a bude cumiet ze si sa tak rychlo oklepala a ides dalej. A pritom si ten bliziaci sa rozvod spracovavala cele tie 3 roky ako pises.

Na byt mas narok rovnako ako on, taktiez aj vase dieta ma narok na prostriedky od otca, kedze predpokladam ze on nebude bojovat o maleho. To premyslanie ze mu "nechces robit napriek" len uskodi ako tebe tak aj malemu z dlhodobeho hladiska ak mu budes robit velke ustupky. Vyuzi tu rovnovahu ktoru teraz citis a daj si konzultaciu s pravnikom, informuj sa o pravach a povinnostiach ktore mas. Riesit to cez pravnika vobec neznamena ze budete na seba spinu vytahovat, toto nieje telka 🙂 Pravnik vam pomoze mat vo vsetkom poriadok. Hlavne v pripade ze tvoj muz nezdiela tvoj postoj pacifistu a kedze mu ide o byt tak mam pocit ze bude bojovat.

anjelaa
23. dec 2021

Áno u mna to bolo podobne, bola som rada, že odišiel. Bohužiaľ 😞
Život bez neho je oveľa lepši pre mna, ale deťom chyba… rozvedeni ešte nie sme

babajaga
23. dec 2021

mas male dieta,psa,byt je spolocny...preco neodide on?Nech sa zbali hned a dovi-dopo.

ewelinka21
23. dec 2021

Ahoj… ked uz si skalopevne rozhodnuta, ze chces ist od neho prec, tak ta lutost pochybujem, ze pride…
Na pravnika by som vsak urcite peniaze minula, kedze ste manzelia, byt a majetok nadobudnuty pocas manzelstva mate spolocny, tym padom on ta musi vyplatit ak chce ostat vo vasom byte…
Na tychto majetkovych veciach by som trvala a bila by som sa o ne zubami nechtami, kedze on o vase dieta nejavi zaujem, cize dieta bude pridelene do starostlivosti tebe a jemu akurat tak sud urci alimenty a kedy sa moze s dietatom stykat
Pochybujem, ze mimo tych alimentov od neho uvidis euro navyse alebo inu pomoc (napr. Ze mu kupi dobrovolne hracky knihky oblecenie)… ked uz teraz ma dieta viac menej na haku
Aby si na to potom nedoplatila ty a dieta
Ozaj sama matka to nema s tak malym dietatom lahke…

panelacikova
23. dec 2021

@konvalinka146 Nikdy nepochopím, že napíše niekto niečo ako ty v zmysle, že 3 roky si už akoby oplakávala tento vzťah a prípadný rozvod, no i tak máte 6-mesačné dieťa. už dávno si sa mala rozviesť a nie priviesť na svet dieťa s človekom, pri ktorom trpíš. a či príde ľútosť? no príde, určite áno. na jednu stranu ti odľahne, na druhú stranu, nevieš si ani predstaviť, čo je to byť absolútne sama na dieťa a vychovávať ho sama. sama všetko financovať atď... a podľa toho, ako vás on posiela preč, nepredpokladám, že ti bude platiť nejaké kráľovské výživné... prajem veľa šťastia.

brembo
23. dec 2021

@konvalinka146 chápem ale ani tak by si sa nemala zriect svojich práv. Vonkoncom on chce aby ste odišli,tak prečo odíst so stiahnutým chvostom. Na čo máš právo,tak si uplatni,stoj si za svojím.
áno určite to niekedy na teba dolahne ale taktiež si uvedomíš,že možno život bez neho bude krajší. A ako čítam,ked nemá záujem ani o dieta,tak ti s ním prakticky nepomáhal.

konvalinka146
autor
23. dec 2021

@panelacikova dieta som chcela ja a je to nieco co nikdy neolutujě nakolko ma okolo seba tolko lasky v mojej rodine

panelacikova
23. dec 2021

@konvalinka146 prepáč, to bolo od teba sebecké. vopred si vedela, že muž bude zrejme na prd otec a napriek tomu si chcela dieťa... veď si mohla dieťa mať o 2-3 roky, s niekým, kto by sa aj podieľal na jeho výchove.... a kto by vás mal úprimne rád...

tara42
23. dec 2021

@konvalinka146 tak ty mu nechces robiť zle a hádzať na nho špinu a on Ta uplne vklude chce poslať preč z bytu so 6 mesačnym dietatom a psom? Nepochopim. Mysli na dieta a jeho budúcnosť. Nikto nevie co bude. Snad si si to dieťa nespravila bez jeho súhlasu?

martina2001
23. dec 2021

@konvalinka146 dáš to 😉 Vlastná skúsenosť

fodorka
23. dec 2021

@konvalinka146 ahoj.moja skusenost....prvy mesiac od odlucenia bol skvely ja som bola nadsena ze konecne no po mesiaci prisiel stav taky divny pocit ze boze my uz niesme rodina atd....no sestra povedala ze ma prefacka ci som zabudla na vsetko zle?! Uz je tomu 5rokov a som stastna a nikdy som to uz ani na sekundu neolutovala takze hlavu hore a drzim palce 🥰

konvalinka146
autor
23. dec 2021

@fodorka lutoval to niekedy partner? 🤭🤭

fodorka
24. dec 2021

@konvalinka146 tak on to lutoval lebo o rozvod som poziadala ja....aj sa chvilu snazil robil velke gesta ale ked prislo k rozvodu este rok som pocuvala nadavky na seba a teraz sme super kamosi 🙂 uz aj on mal priatelku ja som teraz zila tri roky s priatelom zvykli sme sa o nich rozpravat ale nikdy nikdy by som sa nevratila k nemu .som rada ze mame kamaratsky vztah a kvoli detom je to super.takze hlavu hore a nerozmyslaj ze ci to partner lutuje alebo nie.

fodorka
24. dec 2021

@konvalinka146 a este jedna rada ak to niekde nefunguje tak to ani nebude.mala som snuvenca s ktorym sme sa rozisli pred dvomi mesiacmi a napriek tomu ze sme sa lubili strasne moc no niekedy laska nestaci....takze ja sa snazim zahnat aktualne spomienkovy optimizmus kedy si idealizujes toho byvaleho partnera a snazim sa pripominat si tie zle veci aby som sa posunula dalej 🙂

konvalinka146
autor
24. dec 2021

@fodorka ďakujem 🙂)