Zmena kamarátky

zabka46
17. jún 2024

Ahojte, zaujíma ma váš názor. Som dlhé roky kamarátka s jednou babou , vždy sme si rozumeli. Ja som doštudovala, ona študuje len všimla som si zmeny v jej správaní, začala byť chladná, nič ju nezaujíma, keď som sa jej pýtala čo sa deje , vravela že ma toho veľa… všetko chápem, len neviem či je normálne aby si to prenášala na iných ľudí alebo je to čosi so mnou, nikdy takáto nebola len neviem či jej mám dať priestor alebo to ukončiť. Ja som človek čo sa zaujíma o druhých a rieši keď sa niečo deje
Ďakujem za názor😊

domkakvet
17. jún 2024

@zabka46 nemusis to hned ukoncovat, mozno len naozaj nema cas, nechaj to tak a pockaj, ci sa neskor ozve.

svetlonos
17. jún 2024

@zabka46
a napadlo za niekedy, že ani do ra kamaratka ti nemieni vešať urcute veci na nos?
Ty riesis, keď sa niečo deje - a ako?
Si schopna vyriešiť problém s muzom, detmi, bývaním, rodicmi ?
Tak to je potom parada!
Ak nie si schopna problem aj vyriešiť ale lem o ňom hovorit, tak sa nauč mlčať a rešpektovať kamaratky.
Keby chcela, povie ti. Ona nechce, tak sa nestaraj.

lindous
17. jún 2024

@zabka46 Keby na mňa niekto prenášal negatívne emócie v zmysle, že je hádavý a vyslovene nepríjemný, zlý, negatívny, to by bol pre mňa dôvod na to držať si odstup, ale pokiaľ proste nemá kapacitu sa ti venovať toľko, koľko by si ty očakávala, to treba rešpektovať, naozaj toho môže mať veľa... je pekné, že sa zaujímaš o blízkych a že riešiš, keď sa niečo deje, ale napr. keď som mala toho veľa v škole, to bolo niečo čo som si musela vždy vyriešiť sama a len tak sa o tom rozprávať a sťažovať sa na to mi prišla ako strata času, takže tiež som sa vtedy od sveta trochu izolovala... samozrejme, môže sa jej v živote diať aj čokoľvek iné, toto bol len príklad... na tvojom mieste by som jej dala najavo, že rešpektujem, ale keby chcela som tu pre ňu a dala jej priestor... samozrejme, môže sa stať, že to ochladne úplne, keď to nebudete udržiavať, ale nepredbiehala by som zatiaľ... ako dlho to trvá?

zabka46
autor
17. jún 2024

@svetlonos máš úplnú pravdu, ďakujem

zabka46
autor
17. jún 2024

@lindous začalo to vyše pred dvomi mesiacmi len je to ako na horskej dráhe. Len neviem čo si o tom myslieť či v tom nie je aj čosi iné. Snažím sa pochopiť to a dať priestor len mi to prišlo zvláštne, no každý sa chová inak. Ďakujem za názor

zabka46
autor
17. jún 2024

@domkakvet keď sa ozve je chladná zväčša

domkakvet
17. jún 2024

@zabka46 nechaj tomu cas a uvidis neskor.