Zlomené srdce

4. sep 2024

Ahojte. Mám 29 rokov a po 5 ročnom vzťahu zlomené srdce. Mali sme rozdielne názory v otázkach budúcnosti. Ja som sa chcela posunúť, on nie. Ukončila som vzťah s veľkým smútkom zbalila si veci a odišla. Začala som sa sústrediť na seba, cvičiť, tráviť viac času s rodinou zamestnávať myseľ. Prešiel mesiac ale ja mam stále pred očami víziu spoločnej budúcnosti. Stále nás vidím spolu a čakám, že zmení názor na svadbu (naivné ja viem). Neviem zabudnúť na tie pekné veci a spoločenské chvíle. Keď čítam príspevky žien čo za mužov majú doma je mi smutno. On sa o mňa vždy staral, nosil mi ráno kávu do postele, nakúpil, navaril, upratal, opral.. Želala som si aby bol mojou rodinou. Bijú sa vo mne pocity a úprimne ani neviem či chcem počuť nejaké rady možno skôr skúsenosti či to niektorá mala podobne a malo to nakoniec šťastný koniec ste spolu mate rodinu, deti.. Ďakujem za prečítanie

deti95060810
4. sep 2024

nemyslíš vážne že chceš sa ku nemu vrátiť...
nikto sa nikdy nezmení. možno na krátku chvíľu a potom zas bude všetko tak ako predtým.

vanilkovazmrzka
4. sep 2024

Mala som to podobne ale bez stastneho konca ;) bol to iba obycajny a trvaly koniec…

michaela789
4. sep 2024

Ak nemáte spoločné smerovanie v takom dôležitom ohľade ako je záväzok a rodina, jednoducho musíš ísť ďalej.
Sú to veci, v akých sa kompromisy nerobia. Trpela by si buď ty alebo on, nikdy by ste neboli spolu šťastní súčasne a bola by otázka času, kedy by sa takýto "kompromis" postavil medzi vás (donútila si ma k svadbe/kvôli tebe som sa vzdala svadby)...
Skončilo to dobre a, hoci to teraz nevidíš, šťastne. Tvoja budúcnosť je inde, s niekým iným, kto pozerá rovnakým smerom ako ty.

autor
4. sep 2024

@michaela789 ďakujem za tú poslednú vetu 🙂 Ja si to všetko uvedomujem ale občas pride tá slabá chvíľka kedy na mňa doľahne otázka prečo nechce to čo ja.. prečo mu za to nestojím.. asi to chce naozaj len čas

elenka74
4. sep 2024

Ako si on predstavoval vašu budúcnosť?

oli18
4. sep 2024

Ani sa ti nedivim, mal vlastnosti zeny. Ty si co potom robila?

autor
4. sep 2024

@oli18 to isté.. kto mal čas urobil čo bolo treba ak jeden bol dlhšie v práci potiahol to ten druhy.. nikdy nepovedal že to je ženská práca ja to robiť nebudem

slavka1988
4. sep 2024

Vieš keby máš 20, poviem počkaj možno dozrie a zmení názor ,ale máš 29 rokov a mal na to päť rokov.Chces ešte čakať? Sama musíš vedieť ale ukončila si to tak už pozeraj dopredu

autor
4. sep 2024

@elenka74 na začiatku to bolo po 30tke. Ja som s tým bola v pohode boli sme čerství absolventi po vysokej škole, šetrili sme peniaze na život. Potom sa ľudia v okolí začali brať, zakladať rodiny.. 30tka sa blíži a ja som čoraz viac začínala tému "čo dalej".. až z neho vyšlo že ešte nie.. a vtedy mi bliklo že prečo iní áno a my zrazu ešte nie..bývali sme spolu 3 roky a on sa nejak prestal zamýšľať nad ďalším krokom.. a dopadlo to tak že som odišla.. prišlo mi že je to dosť dlhá doba na spoznanie človeka za 5 rokov vedel aká som.. nechcela som žiadnu veľkú drahú party mne stačili dvaja svedkovia.. a bol to očividne problém

betulinka1
4. sep 2024

To co citis su klasicke fázy rozchodu. Iba si to povedz, ze je to pocit, ktory casom prejde. Niekedy sa nam zdaju veci ako najhorsie v nasom zivote ale az cas ukaze, ze to co sa stalo je to najlepsie, co sa mohlo stat. Neboj sa pride taky, co tu rodinu bude chciet mat prave s tebou. Ty vies co chces a nie je dovod to menit.

miimss
4. sep 2024

Malá som podobnú skúsenosť len s tým rozdielom že náš vzťah trval takmer 8 rokov. Tiež som sa s ním rozišla z tohto dôvodu že som sa chcela posunúť ďalej on ešte nie. A áno po rozchode a nejakom čase zrazu súhlasil so svadbou aj dieťaťom. Ale ja som si uvedomila, že to nie je tým že to chce úprimne aj on, ale preto že to chcem ja. takže žiadny happyend sa nekonal ďalšie dva roky som strávila sama, kým som sa tým všetkým vyrovnala. Ale neľutujem aj keď si myslím, že bol moja spriaznená duša.

autor
4. sep 2024

@miimss to ma mrzí.. tiež som cítila že toto je môj životný partner asi môj príbeh bude mať rovnaký koniec

miimss
4. sep 2024

Stále verím že všetko sa deje pre niečo, aj keď to v danej chvíli tak nevyzerá.... Po tých dvoch rokoch som stretla muža do ktorého som sa zaľúbila nejak postupne. Dnes máme úžasnú dva a pol ročnú dcéru a nič čo som zažila by som nemenila 🙂 takže týmto ťa chcem povzbudiť že všetko zle je na niečo dobré. Aj keď to tak teraz vyzerať nemusí. Prajem ti aby sa tvoje srdiečko zahojilo a mala tiež šťastie stretnúť niekoho s rovnakými túžbami a hodnotami do života 🙂 drž sa. Raz to bude všetko v poriadku len treba vydržať.

autor
4. sep 2024

@miimss ďakujem veľmi pekne za povzbudenie 🙂

gerber58
4. sep 2024

Nostalgia....nechal ta odísť, nebojoval za vás. To by ti malo stačiť na to, aby si pokračovala v tom, čo si si zvolila

mantilka
5. sep 2024

Chlap ktorý miluje, boji sa, že stratí ženu. Túži mať s tou ženou deti.

h2
5. sep 2024

Tiež som sa v 29 rokoch rozišla, nie po 5 rokoch, ale po 10-tich. A malo to šťastný koniec, mám rodinu, dieťa, dom... s iným chlapom.

alickapusinka
5. sep 2024

Aj moja sestra sa rozišla po 13,5 roku tiež nechcel svadbu,deti nič.Sestra si našla po rozchode iného má už dieťa a On sa za krátko po sestre oženil tiež a má už dieťa.

nataliaba
6. sep 2024

Sa čudujeme,že chlap sa nechce zenit ,no keď všetko dostanú hneď na začiatku už spolu aj bývate no čo viac má chcieť im to tak vihovuje sa mu znepaci je bez zavazkou slobodný.

romiada
7. sep 2024

Daj si čas pre seba. Odstup. Nutit chlapa do rodiny je blbosť. Ked sa na to neciti teraz , tak by Ti casom utiekol, podviedol Ťa , sklamal a pod..... To je to iste akoby si si chcela pochutnať na jablku zo stromu. Odtrhneš ho ešte nezrele a keď donho zakusneš bud pretrpiš tvrdosť a kyselosť alebo ho zahodíš. Preto nechoď sama proti sebe.

modrykolibrik
7. sep 2024

@autorka ja som bola v 6r. vxtahu v ktorom som nemala ziaden posun. Nasiel si ma terajsi priatel a povedala som si preco nie. Behom roka sme kupili dom, buduci rok mame svadbu a snazime sa o babatko. Ja mam ale 38