Zlé skúsenosti s ľuďmi - sociálna fóbia

23. júl 2024

Ahojte,mám zle skúsenosti s ľuďmi,susedmi,ľuďmi všeobecné.Ako vedia posudzovať,odsudzovať,zazerat.

Som vo fáze,že sa mi nechce ani von z domu.Je to sociálna fobia?Alebo len únava z ľudí.?

0silvia0
23. júl 2024

A kvoli comu akoze zazeraju a posudzuju? Myslis, ze vyjdes z domu a vsetky oci na tebe? Je nejaky dovod?

autor
23. júl 2024

@0silvia0 No to by som sa ich aj ja rada opýtala.,alebo radšej nie.🙃

ola101
23. júl 2024

Prepac ale nie je to len nejake zle svedomie ?

0silvia0
23. júl 2024

Co si nejaky zvlastny clovek? Lebo ja vyjdem z domu a nikto nic. Nenamyslas si to? Kto ti ako ublizil?

estellas
23. júl 2024

@0silvia0 Asi susedov myslí že na ňu pozerajú. S tým zazeraním to poznám, to hlavne na dedinách, niekedy aj v meste niektoré staršie ženy stále sedia pri okne a pozorujú kto chodí...

0silvia0
23. júl 2024

@estellas ale tak zas stare tetky sa nudia, nemaju co robit, tak kukaju z okna, ved nech pozeraju, co je na tom? Netreba to riesit.

yelena159
23. júl 2024

Možno zazerajú lebo si škaredá. Vlastná skúsenosť.

autor
23. júl 2024

@estellas mne to tak vadí...

autor
23. júl 2024

@ola101 nie

autor
23. júl 2024

@yelena159 uuf,chceš povedať,že podľa niektorých,inak neverím,že by si bola.Každá žena je krásna,každý človek vôbec

autor
23. júl 2024

@yelena159 inak áno,mnohí zaxzerajú,lebo sa im na mne niečo asi nezdá,prípadne nie sú na mňa "pripravení" na svojich životných cestách.Troška poetický to píšem,ale trefne,myslím.Prečo to tí ľudia robia,jep jedna vec.Že ma to deň e unavuje,je fakt.Už sa vyhýbam akejkoľvek interakcií.

aniele
23. júl 2024

Majú oči, tak sa pozerajú. Tebe to predsa neublíži. Smrek to vyjadril krásne. Skús sa na to pozrieť takto. Alebo by si chcela, aby každý zavrel oči, keď pôjdeš okolo? To, že zazerajú, je tvoja dedukcia. Skús sa usmiať, možno zamávať, možno by si bola prekvapená ich príjemnou reakciou. Nezazeraj po nich. Stále sa ľudia sťažujú na ľahostajnosť, neochotu pomôcť, pritom sa sami "vyhýbajú interakcii". A to som aj ja v podstate introvert. Ale byť introvert neznamená byť odľud.

babulkomale
23. júl 2024

@aniele milujem Smreka ❤️

autor
23. júl 2024

@aniele prečítam si to,vďaka,ale...neviem,či naozaj preháňam...niektori ani neodzdravia a pod.,takže asi aj to zazeranie bude naozaj u niektorých...no ústretová som,myslím,dosť,no zas pchať sa niekam nasilu tiež nie🙃aké vďaka,prečítam.Iste mi to dá nový pohľad.😊

lenkakravcova
23. júl 2024

Musíš to prekonať, alebo je ešte riešenie nechodiť von alebo posledné ísť niekam, kde sa nosia nikaby. Tam si ťa nikto nebude všímať. 😅
Asi najlepšie riešenie na Slovensku je to prvé.

autor
23. júl 2024

@lenkakravcova viem,ale denno denne sa premáhať😐🙃😀🤔🤷

autor
23. júl 2024

Teda oprava..denno denne sa premáham málo byť,telefón píše iné

ina2405
23. júl 2024

Väčšina ľudí má svoje problémy a druhých riešia len veľmi povrchne a málo, či je dôvod, aby špeciálne o Vás niekto niečo hovoril a zazeral? Alebo, ste taká špeciálna, že stojíte za klebety? To som si hovorila vždy sebe, ak som mala pocit, že na mne sedí učiteľ a pod. Lebo som si to len namýšľala.

0silvia0
23. júl 2024

No tak ti nic ine nezostava, len sa separovat. Ved aj ty si jeden z nich, clovek ako ti, co su okolo teba. Vsetci sme ludia, taki aj onaki, niektori prijemnejsi, niektori neprijemnejsi... Tak bud ten prijemnejsi jedinec a ukaz tym ostatnym, ake je to fajn byt prijemnym a milym clovekom. Pozdrav, usmej sa, prehod mile slovo. Alebo zazeraj, separuj sa, nekomunikuj. Je to na tebe

asocial
23. júl 2024

Volá sa to paranoja (z tvojej strany) a je to liečiteľné. Nič v zlom, ale keď vieš ako sa na teba pozerajú - evidentne to zistis tak, že pozeráš na nich aj ty🙂. Navstiv odborníka.

petronelag
23. júl 2024

Toto je veľmi nesprávny prístup k ľudom, ľudia sú rôzní, nájdu sa takí, čo zazerajú a posudzujú, ale veľká väčšina je normálnych a dá sa nimi celkom dobre vychádzať.

denithestrange1993
23. júl 2024

Keby si isli aj oci vyocit tak mi povedz preco ta to trapi? Zoberme si modelovu situaciu dajme tomu,ze sa im nepacis,odsudzuju ta..ako to realne ovplyvni tvoj zivot? To,ze sa niekto nepozdravi neber v zlom. Ja chodim po svete a ludi si velmi nevsimam,ponahlam sa takze nemam cas na pozeranie po znamych. A to ti nepisem v zlom,sama mam uzkostne problemy,ale teda zazeranie mi konkretne nikdy nevadilo.

11bodka11
23. júl 2024

Poznan to. Neznasam chodit medzi ludi. Od septembra si idem hladat pracu a ked si predstavim byt v kolektive uplne sa mi srdce rozbucha. Budem musiet hladat pracu z domu pripadne niekde kde je malo ludi

autor
23. júl 2024

@denithestrange1993 tak keď si nevšimne,si nevšimne,no toto sú zámerne nereagovania.Nehovorim,že je to strašný problém,ale som z ľudí unavená,

autor
23. júl 2024

@denithestrange1993 inak ako máš pravdu,viem,že si to nemám pripúšťať,no mám obdobie,kedy ma to unavuje

denithestrange1993
23. júl 2024

Cim menej sa budes pripustat reakcie ludi tym lepsie pre teba. Podla mna prezivas v sukromnom/pracovnom zivote nejake tazsie obdobie a vsetko sa ta dotkne a viac si pripustas banality.

autor
23. júl 2024

@denithestrange1993 to máš asi pravdu,prežívam stresujúcu etapu celkovo,

autor
23. júl 2024

@11bodka11 úplne rozumiem

denithestrange1993
23. júl 2024

Smer psycholog,alebo ist sa niekde odreagovat

rorino
23. júl 2024

Pretože aj oni sú niekde na svojich cestách a musia si tým prejsť.Ty ak si na svojej ceste,tak ťa to nemá trápiť,Ak je ich cieľom ohovárať a posudzovať,tak ich nechaj a choď do za svojím Iba žeby bolo tvojom cieľom žiť podľa iných ....