Život po rozvode

konvalinka146
19. dec 2021

Ahojte, chcem sa opýtať Vás mamičiek, ktoré ste sa rozviedli s mužom počas materskej (7m. dieťa) ako ste následne zvládali starostlivosť o dieťatko, jasličky, prácu, financie, či ste nelutovali, že ste od muža odišli ak sú dôvodom časté hádky, že partnera zaujíma všetko len nie vy, že sa nedokáže postarať o dieťa, je nezodpovedný a pod.

lukina20
19. dec 2021

@konvalinka146 nie je to sice moj pripad, ale moju susedku nechal muz s troma detmi, z toho s najmensim je na RD... velmi casto chodime spolu kocikovat, cize si dovolim tvrdit, ze z casti poznam jej pomery (samozrejme, urcite nieco si nechava pre seba)...
jej velmi pomaha mama... nastahovala sa k nej, pomaha jej s detmi, s domacnostou, s financiami... matka je dochodkyna a suseda isla robit, nechava najmensieho s mamou, chodi jej rodicak plus pridavky na deti + financie na deti od ex., + mzda... matke zase pride dochodok, cize oni to nemaju take zle...
ale samozrejme setri kde sa da a na vsetkom... poctivo si obracia kazde euro a setri do ponozky...

mogaa
19. dec 2021

@konvalinka146 no ako otec dieťaťa bude skôr či neskôr mať právo si ho brať na víkend, možno do 3rokov sa s ním bude stretávať len v prítomnosti teba, takže či chceš alebo nie sa s ním budeš musieť stretávať aby bol s dieťaťom a cca od 2-3rokov si ho môže brať na celý víkend....potom budú hádky ohľadne dieťaťa...a ano, finančne to budeš mať veľmi ťažké. detské jasle cca 400eur, diťa ti skôr ako v 3rokoch do škôlky nevezmú. Ak aj máš prácu, mikto ti nebude tolerovať časté OČR s dieťaťom a to po nástupe do jasiel/škôlky môže byť choré 2 týždne z mesiaca, celý rok....takže ak nemáš pomoc s dieťaťom(v čase oČR, prípadne zaniesť, vyzdvihnúť zo škôlky, dať ho niekam počas prázdnin) tak to naozaj bude ťažké....možno najskôr skúste manželskú poradňu alebo si veci vykomunikovať....

luccija
19. dec 2021

@mogaa veľa otcov má také malé deti len od rána do večera nie na víkend.Ale súhlasím bez pomoci to bude veľmi ťažké hlavne finančne pri platiacich jasliach, súkromnej škôlke, ale zase samoživiteľky majú prednosť s miestom v štátnej škôlke...plus častá chorobnosť...
@konvalinka146 to je tak veľmi zle?vieš veľa ľudí, ktorí si rozumeli tiež s nimi zatrasie narodenie dieťaťa.....je nezodpovedný čo znamená?teraz sa aj tak dlho čaká na rozvod aj rok...ty si zvaz či sa nedá chvíľu počkať aspoň, kým dieťa umiestnis do zariadenia...a budeš zarábať.Ale, ak to je veľmi zle tak beriem späť...ale úplne sama bez pomoci rodičov, sestry či nejakej susedy, ktorá vie vypomôcť to bude veľmi ťažké, lebo s otcom sa asi nedá príliš rátať....

mogaa
19. dec 2021

@luccija prednosť síce majú, ale to nič nemení na fakte že skôr ako v 3rokoch jej dieťa do škôlky nevezmú.....a deti vo väčšine škôlok berú len v septembri, takže ak je dieťa narodené po 1.9.môže čakať ďaľší rok...kamarátke terza tak nevzali syna narodeného 4.9., lebo nemal 3roky 😉

luccija
19. dec 2021

@mogaa u nás v štátnej berú aj od januára, alebo kedykoľvek veľa detí migruje či skončí zo zdr.dovodov, tak jej vezmú prednostne dieťa do jasli.Tak či tak, ak by nastúpila do práce skôr ma príspevok tak uplatí aj súkromnú, keby jej ho nikde nevzali

clarissa96
19. dec 2021

@konvalinka146 odišla som s malou, keď mala 4 mesiace. Ľutujem snáď len to, že som to neurobila skôr. Teraz má krpec 3 a pol roka a mame sa perfektne. Nebolo to a nie je to vždy ľahké, najmä cez lockdown, zavreté jasličky a zvládať home office. Veľa záleží od typu prace a kolegov. U mna toto hra veľkú rolu, keby pracujem ako zdravotná sestra niekde v nemocnici, tak to by bol fakt problém pri jednorodicovi.

sonicka2018
20. dec 2021

@konvalinka146 tak ak s ním hentak komunikujes tak chudák chlap. On sa ma postarat o babo? Nie každý chlap je na také malé babo stvorený a vie to s nimi. A áno, možno máš kamošky ktorým všetci chlapi pomáhajú a žiarlis. Poznám to. Tiež som to tak vnímala pri prvom dieťati, muž sa jej prihovoril ale kŕmenie, prebaľovanie, vstavanie atď, som bola na to sama. Teraz ma 3 r a muž sa s ňou neskutočne rad hra keďže vie rozprávať, všade ju berie so sebou a trávi s nou čas. Mame aj mladšie 3m babo a je to tak ako pri prvom, porozpráva naň minútu a koniec, na rukách ju nemal aj mesiac a ja ho nenútim. Proste sa k bábätkam nemá, samto prizná a to chceme aj tretie babo. VrVi že sa teší keď bude mladšie chodiť aspoň. Ak to v manželstve klapalo predtým, načo týrať dieťa. Kriste ženy sak sa snažte vychádzať s chlapmi, deti sú extrémna zmena a ako si zvyká chlap tak aj vy. Oni sú tiež v pozícii že dôjdete z pôrodnice a všetko viete už s babom, im je ľahšie povedať už - ty to vieš lepšie miláčik..... Dodnes to počúvam na umývanie zubov, uspavanie atď. Nevadí mi to, predsa chodí do roboty, stara sa o nás a nevycitam mu ze on ma jeden deň voľno a ja nie. Ani mi to nepríde správne vyčítať mu ze on po práci ide občas riešiť svoje záľuby mužské, teraz cely víkend nebol doma a neriešim to. Keby som veeelmi chcela odísť a nechať mu staršiu doma, nemá problém, bola som už aj u kadernícky 2x s mladsou (blízko domu). Raz na hodku aj keď spala mladšia v obchode. Neriešim hoadiny a problémy kde nie sú. Je to skvelý otec aj partner. Tak si premysli ci nemáš len po pôrodné hormóny, veľké nároky na muža a co znamená ze sa o teba nezaujíma.