Žiarlivý a domýšľavý partner

23. mar 2024

Tento problém máte možno viaceré..neviem už čo s tým ďalej. Neviem to pomenovať,vysvetliť si to,nerozumiem proste správaniu svojho priateľa.Sme spolu rok,všetko je krásne, kým on nezačne z tými svojimi dovolím si to nazvať že,,vyplodmi,,v hlave..Proste žiarli.. Ale takým sposobom že to nie je podlozene realnymi vecami, proste ja ho ľúbim, vážim si ho,vážim si všetky krásne chvíle ,ani v malicku mi nepríde na rozum iný muz.
Problém nastal ešte väčší keď som odišla pracovať na iné miesto,(mimo jeho mesto)A mám tam nadriadeného.Toho šéfa som videla dokopy 2 krat v živote, je to mladý chlap,pre mňa úplne nezaujimavy, no už neviem čo dalej..Prežijeme spolu krásne povedzme 4 týždne,a odídem lebo idem do prace,jemu cvak v hlave a píše mi slohovky ako ja s tým sefom, a keď nie on tak určite nejaký iný sa nájde,lepší než je on...on to vie..a mam mu dat pokoj..je schopný sa v priebehu hodiny rozísť so mnou.nevladzem už..

colsami
23. mar 2024

Nie, nemam tento problem a isto by som s takym chlapom neplanovala buducnost.

Ked sa frajer takto sprava po roku chodenia, co to bude ak by ste sa posunuli dalej? Zacne to slohovymi pracami a skonci tym, ze zenu ani nepusti vonku a nadava jej ked sa chce namalovat, lebo ma chore vyplody v hlave, koho stretne za najblizsim rohom.
Je tu o tom vela tem, tak si to riadne rozmysli, ci takto chces zit.

zmrzlinka2021
23. mar 2024

Reálne kopni frajera do zadku. To je silný red flash tvoj problém sa dá rýchlo riešiť. Už teraz vidíš, že je psycho. V manželstve a s deťmi si rovno skončila.

basulaak
23. mar 2024

Mas na viac. Mladsia nebudes, rozmysli na koho chces obetovat a s kym premarnit najlepsie roky zivota.

dadka1997
23. mar 2024

Tak, keď sa v priebehu tej hodiny rozide s tebou tak s tým súhlas .. ono sa hovorí, najviac upozdozrievajú tí, čo sa mi su neverní

autor
23. mar 2024

@zmrzlinka2021 Možno som túto tému sem zavesila lebo potrebujem nakopnut trosku,keďže ho ľúbim.. mam aj ja po 40 tke,rozvod ,deti..Je to ťažké..
Len nerozumiem co sa deje v takomto človeku, po dvoch dňoch sa ozve že je chuj a že mu chybám,atd..
Už sa aj bojím povedať ze mame meeting v práci, už som porušila kontakty,fakt dobrých kamarátov, ktorý mi pomáhali v ťažkých chvíľach po rozvode napriklad, už som počula aj také aká som pekne vymalovana keď idem do prace,ze inak sa nemalujem..
Je to nejaká psychická porucha,alebo co?
Len si viete predstaviť co to robí so mnou,s mojou psychikou takéto turbulencie vo vzťahu.. keď konečne mám pocit ze je všetko stabilné,zrazu drbs a úplne blbosti..Akoby trpel paranojou. Doslova

sindla
23. mar 2024

Čím skôr preč od takého človeka. Prešla si si rozvodom, máš deti.. načo si znepríjemňovať život ďalším chorým debilom 🤦🏻‍♀️

klementinka58
23. mar 2024

Nemusis tomu rozumiet co sa mu odohrava v hlave. Ak by to bola psych.porucha tak by si s nim bola lebo on za to nemoze? Jednoducho nie je to partner vhodny na vztah, preto bol zrejme aj sam ked stw sa spoznali.

autor
23. mar 2024

@klementinka58 Rozviedol sa..ze žena ho podvádzala s inym...Ak jej robil toto co mne,ani sa nečudujem

zmrzlinka2021
23. mar 2024

Autorka,

práve preto, ze si si uz presla rozvodom, práve preto ze uz mas urcity vek, práve preto, ze mas deti - tvoja uloha nie je analyzovat jeho psychiku, dovody, to co mu kruti v hlave. Ty nie si zodpovedna za neho. Ty mas zodpovednost jedine za seba, za svoje deti a ty robis volbu, co bude nasledovat dalej v tvojom zivote. Ty si vyberas ten zivot a to co budes zit. On ti ho moze (co je vysoka pravdepodobnost( akurat tak dodrbať a nielen to. Moze to mat aj dost radikalny vplyv na tvoje deti, ktore si zasluzia pokoj, bezpecne prostredie a stastnu matku.

Vzdy plati pravidlo - v prvom rade lub seba - ty si na prvom mieste!! Nie nikto iny, ani priatel.

Ten clovek ta bude tahat v zivote dole a uz podla toho, co pises, je absolutne nevhodny na vztah.

Treba si s nim sadnut a spravit tzv. pokrytecky rozchod - kedze mas pocit, ze ta podvadzam, tak nechcem aby si mal pri sebe zenu, ktorej nemozes doverovat a preto ta "pustam na slobodu" a prajem ti aby si v zivote nasiel skutocnu lasku, zenu, u ktorej nebudes mat tolko podozreni.

Prosim ta - nezahadzuj sa s nim - toto fakt nepotrebujes

asemrakova
23. mar 2024

Hm presna s takymto som raz chodila, ako pises vsetko v pohode a zrazu z nicoho nic prepinak a pride obvinovanie, ziarlivost...uplne viem ako sa citis, bola som z neho uplne psychicky na dne..a dam ti radu ukonci to cim skor bude to horsie. Ten rozchod povazujem za najlepsie rozhodnutie v mojom zivote. Este rok po tom mi chodil klopat na okno uprostred noci...🙈(byvala som na prizemi)...este aj minule ked som ho nahodou stretla na ulici mi vycital ako som sa zmenila a som ako ostastne dievcata, som strasna a bla bla bla a to je od rozchodu 10 rokov...psychopat, odkazala som ho na psychiatra...mal po mne frajerku, zhodou okolnosti prisla k nam pracovat do prace a zaucala som ju...po case ju aj bil, facka bola bezna...takze utekaj

pribinak
23. mar 2024

Zbav sa ho! Pre svoje vlastne dobro a dobro tvojich deti

autor
23. mar 2024

@basulaak Viem ze mam na viac..
Mala som iné, lepšie.. len za ten rok s ním som sa nejako zamotala,uverila tomu ze ja robím veci zle,ja vyvolavam ziarlivost u neho, ja som chyba...ja ja ja..

h2
23. mar 2024

Stavím sa, že ho žena nepodvádzala. Jedného dňa sa takto rozíde aj s tebou a novej frajerke bude hovoriť, že si ho podvádzala so svojím šéfom v práci.

klementinka58
23. mar 2024

no ak ti to povedal on tak by som si to overila aj z druhej strany, vacsinou tito toxicki muzi to casto hovoria, prip ze nema stastie na zeny a pod. To zvalovanie viny je tiez take typicke. Ono kazdy si mysli ze muz co ma psych dg ze je psycho vzdy, ono to tak nie je, casto je dobre a potom strih

hedviga2
23. mar 2024

O rozvode si vymýšľa tak ako o tvojich frajeroch.

chiarisimo
23. mar 2024

Prešla som si takýmto vzťahom 5 rokov, ale ako puberťáčka. Bola som verná, ľúbila som ho, ale to žiarlivé peklo, čo mi robil zo života, ma nakoniec donútilo opustiť ho. Rozchod bol ťažký, trval asi pol roka, chcel sa hodiť pod vlak, vyhrážal sa mi... sledoval ma s ďalekohľadom, keď som chodila zo školy a roboty, nemohla som mať kamarátky, choré výmysly každý deň...
Nebanujem, teraz po 18-tich rokoch je starý mládenec a počula som, že svoju partnerku bil...
Držím ti palce, myslím si, že ťa niekde čaká lepší partner...ja som si lepšieho našla tri mesiace po rozchode a som s ním doteraz

muchacici
23. mar 2024

Možno ho bývala podviedla a tou zradou ostal zranený, nesebavedomý a nesebaistý. Ja som tiež mala obdobie, keď som žiarlila ako bláznivá, ale manžel to našťastie ustál 😃 kľudne sa so mnou mohol rozísť, ale všetko sme prekonali. Ide o to, že musíš si s ním sadnúť a povedať, že nebudeš to tolerovať a odídeš od neho. To on sám musí pochopiť a dôverovať ti. Ak toho nie je schopný, ty s tým neurobíš nič, aj ak by si sa rozkrájala, tak by som radila opustiť ho.

autor
23. mar 2024

@muchacici vravela som mu to už milion krát...
On tým ako vyzerám,si myslí automaticky že chcem nejakého čava z posilky,neviem ako k tomu prišiel inak vôbec..
Mi to príde ze ma potrebu neustáleho uistovania z mojej strany co k nemu cítim a aký je ,,úžasný,,..Lenze už som mu povedala aj to,že prílišná žiarlivosť a podozrievavost zabíja lasku..ze mňa to nebaví večne mi prisahat niečo a opakovať to iste dookola..Nebavia ma tie zvraty v jeho správaní..
A viem ze za dva tri dni mu to dopne a bude ľutovať co urobil zas..
Navrhla som mu aj psychoterapiu ze zrejme ma problém nejaký.. tak sa urazil,že on nemá žiadny problem🫣

tykat
23. mar 2024

Nezmeni sa, ma to v hlave, su to jeho chore predstavy, vidi svoju partnerku sexovat s kazdym chlapom ku ktoremu sa priblizi, aj s vodicom MHD alebo predavacom vo fastfoode.
Jedine riesenie je rozist sa a cim dalej od neho. Bude sa to len stupnovat.

svetlonos
23. mar 2024

Bez dlheho rozmyslania sa rozid s nim, jeden rozvod za sebou, deti. No že by si sa na neho nevykaslala. Neboj laska preboli ale nebud s psychosom ziarlivym, to nie je zivot ale teror.

tykat
23. mar 2024

Zena ho ani nemusela podvadzat, mozno len v jeho hlave.

azzflo
23. mar 2024

Zena preboha, vobec to tu nerozoberaj a okamzite ho posli kade lahsie! Naco minas svoju energiu na takehoto choreho idiota? Pises ze si rozvedena, rozvod asi tiez nebol lahky, to si sa rozvadzala kvoli tomu, aby si skoncila zase pre zmenu s takymto magorom? Mas len jeden zivot, okamzite ho odstrihni, zablokuj, neodpisuj. Neuver mu ze sa zmeni, nezmeni sa nikdy. Tvoje deti si to tiez nezasluzia vidiet a kamosi, ktori ti pomahali v najhorsom, si taktiez nezasluzia to, ze ich teraz kvoli novemu debilovi odstrihavas.

autor
23. mar 2024

@tykat áno,presne také predstavy ma..popri tom ja ráno vstanem idem do práce,mam psych.narocne zamestnanie, prídem večer, navarím deťom,umyjem idem spať...žiadne kamarátky už,žiadne sttetnutia, nič.. len toto a on.Tak som sa do toho zamotala..asi ma zmanipuloval, nechápem ani ako..

autor
23. mar 2024

@azzflo Ďakujem, áno je to tak..
Možno len potrebujem trosku nakopnúť.. som sa v tom celá zamotala a aj sama viem ze je to na prd a stále dookola sa to opakuje..

azzflo
23. mar 2024

Dufam ze mas ulozene vsetky tie vymysly co ti pisal, tie si normalne vytlac a nalep na nejake viditelne miesto. Ked budes mat slabu chvilku, vsetko si to precitaj, aby si si spomenula co je to za cloveka. Nenechaj ho znicit ta.

autor
23. mar 2024

@azzflo inak,keď mi príde ťažko ..tak áno,čítam tie spravy dookola..rozum mi to nepusta ako k tomu prišiel..

tttbb
23. mar 2024

Je to porucha a nic sa s tym robit neda. Nemozes byt predsa obmedzovana v zivote niekym. A vymyslat si ako mu zatajit ze si so sefom. Sebavedomy chlap ked pojdes na meeting so sefom ta bude mat uplne na salame, nie aby este riesil ze s kym si a co robis. A ked nieco zle spravis a dozvie sa to, tak ta odstrani zo svojho zivota. Toto je nejaky zakomplexovany trtko ktoremu sa zrejme postastilo ze ta zbalil a teraz sa trasie aby o teba neprisiel lebo vie ze na viac nema. Takcitak ziarlivost je choroba a neda sa s nou fungovat vo vztahu.

micusa2222
23. mar 2024

určite poslať do riti...to je psychicky chorý človek...

unicornlady
23. mar 2024

Má problém so sebavedomím, a preto má potrebu kontrolovať ťa.

Ak by to bolo na začiatku, že niečo sa mu nepozdáva a môže byť, že má zlé skúsenosti. Tak by sa to dalo vykomunikovať. Že, " vieš, láska, som v tomto opatrnejší, lebo mám s tým zlé skúsenosti, tak potrebujem viac ubezpečovania. Ale nechcem ťa obmedzovať, ale môže sa stať, že občas budem neistý ohľadom nás dvoch" ...

Ale v tomto prípade, on ti ani tú šancu vykomunikovať si to, nedal.
On sa rozhodol, že ho podvádzaš a tu ani niet sa ako obhájiť. On tvoj pohľad neberie, on ti neverí a asi ani veriť nechce. On má pravdu a chce ťa akoby "trestať".

Myslím, že každý už asi zažil manipuláciu a uvedomil si to až dodatočne, z odstupu. Lebo, keď si s tým človekom a máš ho rada, prehliadaš mnohé veci. Chceš, aby to fungovalo, tak človek dáva šancu a ďalšiu šancu a dúfa, že sa to napraví...

sissy27
23. mar 2024

Ty nerozumies spravaniu tvojho priatela a ja napriklad nerozumiem tvojmu spravaniu - preco si s niekym, kto ti neveri, robi sceny za nic, trapi ta… ?? Preco? Co ta pri nom drzi, co si myslis, ze ta s nim caka v buducnosti?