Žiarlim na manželovu kolegyňu

13. sep 2024

Ahojte chcela by som pocut Vas nazor. Manzel ma kolegynu s ktorou si velmi rozumie. Pracuje aj z domu a takmer kazdy den si pisu cez firemny chat vselijake srandy, smajliky a pod.. Mimo pracovnej doby sa vsak vobec nekontaktuju, len v praci sedia spolu v kancelarii a chodia spolu stale na obed. Je to kocka, sportovkyna.. Manzel povedal ze to nie je jeho typ a aj keby nemal mna tak ju nechce.. Ona ma vazny vztah, bude sa v blizkej dobe vydavat.. Mame dieta, byt, ja super pracu, no ziarlim aj tak...

viestta
13. sep 2024

Tak si uprac v hlave, problem nie je kolegyna ale ty.

zara1357
13. sep 2024

Neporadím so žiarlivosťou, ale poviem ti príbeh mojej ex kolegyne. Krásna , vyšportovaná, VŠ vzdelaná, vydatá, nový dom, nové auto každé 2 roky, dovolenky niekoľko krát ročne , 1 dieťa. Manžel manager v tej istej firme. Vždy usmiaty na každú. A podvádza ju ešte z obdobia pred svadbou. Čo som naposledy vedela, tak s jeho podriadenov( vydatá, 2 deti). Teambulding pravidelný, aj pravidelné školenia mimo firmu..
Ona bud naivná, alebo toleruje. Takže deje sa to a veľa.
Žiaľ poznám viac takých prípadov.
Myslím si, že dôvera je základ vzťahu.
Ale tiež som mala kolegu, sedeli sme vedla seba a trávili v práci dlhé hodiny, ale nikdy sme si smajlíky, dvojzmysli, alebo akékoľvek narážky nepísali a už absolútne sme sa nekontaktovali ked sme boli doma či už HO, alebo počas víkendu/voľna. Určite manželovi povedz, svoj názor nato.

h2
13. sep 2024

Píšu si cez firemný chat znamená, že to vidia aj ostatní kolegovia? Na obed chodia viacerí, alebo len oni dvaja?

autor
13. sep 2024

@h2 nevidia to ostatni a chodia tak ako kedy niekedy viaceri, niekedy len dvaja

zuzubb007
13. sep 2024

Prestaň zo seba robiť stíhačku, a žiarlivu ženu toto muži neznášajú, a čo, že chodia na obedy ja chodím tiež s kamarátom z inej firmy na obedy a ešte aj z ďalšími dvomi na striedacku lepšie ako sama sediet, a s nikým z nich by som nič nemala existuje aj kamaratstvo

marcellka32
13. sep 2024

Firemný chat sa ukladá na serveri vo firme 🙂
Treba komunikovať, podľa mňa je toto začiatok flirtovania, potom obediky, kavicky a ..zrejme mužovi niečo chýba a hľadá to u nej

sisska96
13. sep 2024

To že sú kamaráti , neznamená , že budú mať niečo viac.

7miriam77
13. sep 2024

No neviem, ...ty si poznáš muža, či by si dala zanho ruku do ohňa. A nevieme aké zámery má jeho "milá" kolegyňa. V každom prípade mne by sa to nepáčilo

mikadooo
13. sep 2024

Zvláštne. A odkiaľ o tom vôbec vieš? Lebo ja vôbec netuším že s kým si môj muž počas pracovnej doby chatuje a chodí na obedy a či dnes bol s jednou kolegyňou alebo s viacerými kolegami na obede 🤔. A takisto on o mne, nejak neriešime každý jeden prd a koľko smajlíkov a vtípkov sme komu v práci poslali. Dokonca neviem či vie ako vyzerá ten ktorý môj kolega... Myslím, že asi máš problém s nízkym sebavedomím a nejak z neho doluješ všetky detaily a porovnávaš sa a zisťuješ a podozrievaš. Môj je celé dni na home office, prisámbohu v živote mi nenapadlo mu kuknúť do chatu s kým si píše 🤷. Ale možno že ja som divná a cez obedy tu trtká kolegyne ako divý, kým ja som v práci 🤷🤷🤷.

kiki68
13. sep 2024

Moj mal tiez taku kolegynu, akurat nebola nejak pekna, nikdy som neziarlila. Ako odisla z firmy tak si mozno raz za rok zavolaju, ze ako ten druhy zije. Inak nic

marcellka32
13. sep 2024

@mikadooo no lenže je chlap a chlap...
My nepoznáme jej chlapa...tvojho si poznáš
Ako píšem vyššie, môže to by začiatok niečoho...a autorka chce snáď zachrániť vzťah, tak rieši, nič divné

mikadooo
13. sep 2024

@marcellka32 áno môže byť... Veď aj tu čítam, že zo dňa na deň sa niečo prevalí, ja môjmu 100% dôverujem, dnes si just prečítam a možno večer bude letieť počítač z okna 🤷. Píšem, že možno aj ja som divná, zas prepnutá na tú druhú stranu 😁.

kiki68
13. sep 2024

@mikadooo no moj na HO, ked volal s jeho kolegynou, tak sa smiechom otriasal cely dom a potom hovoril tak 5x hlasnejsie ako bezne. A hlavne kvakal ako kvocka o vsetkom, zvelicoval vsetko, my sme sa so svokrou vzdy strasne smiali ked sme to poculi 😂 Ked isla do inej firmy, tak mi ho bolo luto, lebo ja kvakam s mojou kolegynou rovnako na cely dom

mondolina
13. sep 2024

ja tiež pracujem s mužmi, a áno ich ženy žiarlia.
ináč prečo by som ja mala záujem o kolegov, a prečo by ona mala mať záujem o tvojho muža.
všetko je to o zdravom sebavedomí.

kukuk29
13. sep 2024

Hlavne si to ty uprac v hlave 🙈 To ze si niekto pise s niekym cez firemny chat este nic neznamena.Mam tiez kolegov co si obcas napiseme a posleme smailka ale nic viac.To ze si s niekym sadnes ludsky v praci este nic neznamena. Mne sa lepsie tiez spolupracuje s ludmi ked mame kamaratske vztahy a zartujeme spolu ...ale nic viacej 🙉🙉🙈

betulinka1
13. sep 2024

Povedz mu čo cítiš. Ze ta to trápi ale tak jemne, nežne, žensky nie ako fúria. Že ziarliš na to, že sú spolu v kancli, potom na obede a cez HO si stále píšu. Aby to neprerástlo k niečomu viac, že by bolo lepšie ak by tam bola trošku nejaká hranica. Ak je tvoj muz priatelsky a ona tiez, tak sa stretli celkom otvorené osoby ale vôbec to nemusí prerásť do nejakého vzťahu. Proste srandujú a vtipkujú možno aj o iných kolegoch, o situáciach v práci, hundrú na prácu.... keby to bol chlap s takou osobnostou ako ona, tak robia to isté. Ja robím v mužskom kolektíve (som jediná žena) a my si v skupine pošleme aj smajlíkov aj nejaké vtipné videá alebo nejaké články k našej práci, v kancli si aj poohovarame partnerov a aj ja sa pýtam ich ako chlapov na nejaké situácie a oni mna ako pohľad ženy, chodievame aj na služobky s prespaním, dokonca sa mi nie raz stane, že mužovi doma poviem menom niektorého z kolegov 😉 a teda za 6 rokov (rovnaký kolektív) sa nie len, že nestalo nič ale ani by nás to nenapadlo. Tiež by som ich doma mať nechcela 🙂 . A teda, keď sme začali s mojim mužom chodiť pred rokmi mal s tým trosku problém, lebo okolo mna všade chlapi aj klienti majú vo vyšších pozíciach chlapov, dobre vyzerajúcich a aj skvele finančne zabezpečených. Ale tak sme o tom nie raz diskutovali, že svoju prácu robím s približne totožnými ludmi už 15 rokov, čiže ak som s nimi nič nemala ako slobodná, tak sa nemusí báť, že by som si s nimi začala ako zadaná. Myslím si, že je ale na mieste sa o tom rozprávať vo vzťahu ak ta niečo trápi, lebo ti to môže pomocť prijať tu situáciu.

tinalia
13. sep 2024

Zacni muzovi varit obedy do roboty 😅

comi
13. sep 2024

Ahoj, mám podobnú skúsenosť a vždy keď mi manžel povedal frázu” nie je to jeho typ” tak práveže opak - páčila sa mu, flirtovali spolu .

sashabb
13. sep 2024

@comi súhlasím. Toto sa stalo kamarátke, chlap hovoril ako sa mu dotyčná nepáči, nepáčia sa mu "ozdoby na tele", nemá rád kozmetické úpravy/zásahy, domáce zvieratá by nezniesol a bla bla. Kde je teraz kamarátkin chlap? u dotyčnej čo má všetko, čo on "neznášal".

betulinka1
13. sep 2024

@tinalia alebo s ním chodiť na obed ak je to mozne 😉

lakebabe
13. sep 2024

Ťažko povedať, keď som robila vo veľkej firme, sedela som v office s chlapmi, chodili sme spolu denne na obedy aj si písali správy, keď sme sa nudili. Boli aj teambuildingy, večierky. V živote má nenapadlo vtedy, že by niekoho žena mohla žiarliť. Ale z mojej strany bol kolega len kolega. S niektorými som aj po rokoch v kontakte.
Ale keď spätné rozmýšľam kolko bolo v tej dobe u nás vo firme mileneckých vzťahov, dokonca aj par rozvodov kvôli kolegyňam , dva páry sa aj potom vzali a mali deti, tak teraz asi by som aj ja žiarlila. Kto chce podviest podvedie a keď s niekym tráviš väčšinu dna a sadnete si ťažko povedať ako to dopadne. Záleží od človeka

zelenina1
13. sep 2024

Je to kocka a sportovkyna. Ak si rozumeju a vtipkuju, jasne ze je to jeho typ 🙂

Som chlap. Pri zenach ktore sa mi pacia mam tendenciu znizovat ich kvality (pred mojou zenou). Snazim sa to ale robit co najmenej, skor poviem uprimne - Hej, vyzera dobre, je super. Takato moja reakcia je paradoxne pre zenu priatelnejsia, ako zapieranie.

mantilka
14. sep 2024

Kolegyňa odíde na materskú a budeš mať pokoj.
Skús sa viac orientovať na váš vzťah...spoločné chvíle, milovanie, randenie.

rozkvet1
14. sep 2024

Tak ja ťa chápeme. Človek ktorý miluje tal sa logicky prirodzene bojí, čiže žiarli. Partner by tomu druhému nemal dávať dôvod báť sa. Chápem ta a mrzí ma to. Poradíte žiaľ neviem, nezažila som takúto situáciu, moji bývalí partneri mi nikdy nedali dôvod žiarliť

kattrin5
17. sep 2024

Ja ta tiez chapem, moj muz ma tiez taku kolegynu, dokonca “spolu chodia aj na sluzobky”,ja uz som si na to tak nejako zvykla a neriesim, viem ze zo strany mojho muza je to len kolegyna. Ja som tiez casto v muzskom kolektive a mam kamaratov, nic ine tam nieje. Na druhej strane ked chce chlap podviest, podvedie, alebo odide..ja to beriem tak, ked chce niekto ist, nech ide, naco by som sa ja mala zbytocne stresovat?

oblecenie99
17. sep 2024

Tak videla som, ako mohli byť okolo toho chlapa tie najkrajšie kolegyne a teambuildingy, večierky, spoločné obedy, srandičky a nula celá nula nič a potom prišla jedna, ktorej neodolal. Tazko povedať, ty ho poznáš. Dôveruj, načo sa stresovať.

jumama
17. sep 2024

To co vam chyba vo vztahu je znalost hranic. Rozpravajte sa o vernosti, ale vseobecne, nie vo vztahu ku kolegyni. Rozpravajte sa, co znamena vernost pre teba, co uz by bolo prekrocenie tvojich hranic. A tak isto nech on povie, kde ma hranice. Nemusite ich mat rovnako.

Teraz tri kroky odstup od situacie a skus si povedat, co by ta upokojilo a ci je to mozne.

Odchod kolegyne z prace, odchod muza z prace, ich rozsadenie do inych kancelarii, ich nechodenie spolu na obedy...? Kde je ta tvoja hranica? Je realizovatelna? Ked pojde muz do inej prace a bude tam podobna kolegyna tak co? ... trosku to napoveda, ze je to tvoja praca, na svojom sebavedomi, na vyjadreni svojich hranic, na odkomunikovani, kedy sa citis bezpecne vo vztahu...

A predstav si aj opacnu situaciu, ze by si mala kolegu, s ktorym by ti bolo prijemne, ani by si nepotrebovala flirtovat, len by bol vtipny a chodila by s nim na obedy - co by si ocakavala, ze spravi tvoj muz... a ako by si sa citila, keby ziarlil, keby ti to zakazoval...? Bud k sebe uprimna, ake pocity by to v tebe vyvolavalo a ake riesenia by navrhovala, aby aj tvoj muz zostal spokojny?

joannita
17. sep 2024

Muzi su ini ako my zeny. Oni rozmyslaju jednoducho, priamo. Ked ma kokegynu, ktora je kocka, urcite sa mu paci. A ked hovori ze nieje jeho typ, je to uplne jedno a o to viac by som sa mala na pozore. Tiez som si zacala s chlapmi ktori neboli moj typ, ale aj napriek tomu sa mi pacili.

Mozu ti tu pisat, ze si stihacka a malo sebavedoma, ale chcela by som ich vidiet. Ja ta chapem, lebo takto zvykne nevera zacinat....uplne nevinne. Zazila som xy krat....

Najhorsie ale je, ze s tym nic neurobis...

evelinka36
17. sep 2024

Ja som pracovala v kolektíve, kde bolo väčšina mužov. Rozumeli sme si s niektorými viac, niektorými menej.. chodili sme na obedy, sú asi dvaja, s ktorými si dodnes zavolám, napíšem a to spolu nerobíme ak rátam aj materskú predtým skoro 5 rokov... Mne to príde v pohode, ide o to, ako to vnímajú oni dvaja. Ja som nikdy nemala ani len myšlienku, že by to mohlo byť niečo viac. Veď si môžu koelgovci rozumieť a je to super, lepšie ako si majú liezť na nervy.
Už si musíš poznať muža 🤷

b_a_m_b_i
17. sep 2024

V prvom rade je to dost blbe od nej,
keby som bezdetna kolegyna niekoho,
nevypisujem alebo neodpisujem zadanemu chlapovi co ma doma dieta,
podla pravidla ked su.ka neda, pes neskoci,
ved ked sportovkyna bude mat deti, az bude,
potom nech jej chlapovi niekto vypisuje smajliky a kraviny z roboty,
uvidi ake to je prijemne
A chlap ti moze hovorit co chce aj keby mala neviem aky zmysel pre humor,
Keby bol seriozny aj on a uvedomuje si co doma ma tak takto neriskuje, a nenasiera zbytocne svoju zenu ktora mu dala deti,
lebo kolegyni moze nastat aj slaba chvilka vo svojom vztahu.
Buducemu zenichovi to zrejme nevadi.