Že vraj retardovaná

20. aug 2023

Napisem anonymne bo nechcem pocuvat aka soom od spehovacky z rodiny...mam manzela.sme spolu15r. Ja neviem ci naozaj ja som ten problem alebo on...za kazdou hadkou som ja ta pri.bana a retardovana a ja sa.neviem kontrolovat a.ako iba ja za vsetko mozem svojim spravanim sa...uvediem priklad malemu vyrastol zubok novy ale stary nevypadol zubar povedal ze nebude tahat ze to.si vykyve sam /uz sa aj kyve)ale som sa so synom dohodla ze to uz dokyveme..ale on hned ze jo trapiim ze on ho odnesie k dalsiemu zubarovi ked.ten nas sa boji..a ked mam reakciu ..ze mu hovorim ze ci berie od stareho kartu abo ako si tp on mysli tak uz som retardovana ze mambreakciu aku mam...dalsia vec .je od rana do vecera v praci tak samozrejme na deti kriciim kedze som na nich sama ale.on tonnevidi on je ten kamarat ..ze dost ze ja som nanich zla..tak preco by mal on..snazim.sa.sp.synom prebrat pismenka tal zase.vidis.zase si ho rozplakala..proste deti ked.jenon doma.si kukne dovoluju viac...lebo vidia od pana dokonaleho ze si mna ako matku vobec nevazi necti a proste si.nevazi jnic co pre nich robim..nezastane sa ani pri vychove vtdy pred detmi som vykreslena ja za blbu uvediem dalsi pr.ja prenieco pokarham ano aj nakricim tak on pride ze uz by sme sa mohli prestat dotahovat nez by povedal deckam ze aha ze stacilo..ale len kyda a kyda..ja anineviem preco pisem...asi mam uz vsetkeho dost dost sebavedomie na nule ked.ne na minuus nule jak sa.da pretoze som.vzdy za blbuu jaa..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrykolibrik
20. aug 2023

Rozvod

mikadooo
20. aug 2023

Musíš s ním ostať? Resp. nemôže on ostať doma s deťmi (materská) a ty do práce na pol roka? Že by ste si to na chvíľku vymenili? Ináč ja by som dlho nevydržala s chlapom, ktorý hádku rieši tak, že mne povie, že som retardovaná a prijebaná a podobne. To nie je hádka, to je len podpásové útočenie. Neviem si predstaviť, že deti sa pozerajú na to, ako mi partner nadáva, že som retardovaná a prijebaná a sprostá a podobne. V mojom prípade by to spravil fakt len raz, potom by dostal dôrazné upozornenie a pri druhej takejto scéne by som pobalila kufre a bajbaj, hádaj sa so stenou.

lenkakravcova
20. aug 2023

A prečo so synom neprejde tie písmenká, keď nechodíš do prace?
Píšeš tiež ze po deťoch kričí, že ich rizplaces lebo chodíš do roboty.. A potom napíšeš ze iba príležitostne cez víkend.
Tak kde je pravda? Na com ste sa s mužom dohodli? Kto sa stará o deti a kto zarába?

eperia
20. aug 2023

Toto už lepšie nebude. Od seba čím skôr

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
20. aug 2023

Tak potom ak sa nevieš postaviť sama za seba, tak veru neviem poradiť. O retardovaných sa treba starať, takže si vylož nohy a keby sa čudoval, že čo sa deje, tak mu povedz, že si predsa retardovaná, hádam nečaká, že sa jeho retardovaná manželka bude starať o rodinu a učiť s deťmi a variť jedlá ako z katalógu a prať, to jednoducho retardovaní ľudia takto nezvládajú, nič sa nedá robiť... 🤷🤷🤷.

lenkakravcova
20. aug 2023

Kľud žena teda.
Však potom máte rozdelené povinnosti. S kľudom si porob doma co máš, pekne s deťmi a oddychuj. Nestresuj sa. On takisto nech rieši prácu potom kľud. Večer si sadnite a porozprávajte sa s kľudom co vám komu vadí a hlavne akoby sa to dalo riešiť. Také "vyhorenia" bývajú keď s práca opakuje, nejaký stres do toho. Nebude to nič co by ste nezvládli, len komunikujte. Daj deti sať a v kľude sa porozprávajte. Možno to bude na viac večerov ale bude to nakoniec dobre.

lenkakravcova
20. aug 2023

A čo sa týka vďaky, mali by ste si ju preukazovať obojstranne. Ty jemu za to, že vás živí, on tebe za starostlivosť o rodinu a domácnosť.
Alebo v opačnom prípade to brat ako zodpovednosť a nedakovat si ani jeden ani druhý za to - ak ste si to tak rozdelili.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olimuc
20. aug 2023

Neviem ako dlho si doma, ale v ako sa hovori … na … la si si na vlastnu hlavu a urobila zo seba sluzku zadarmo, z popisu sice mozno bola nejaka dohoda ty doma a vsetko s tym spojene a on peniaze. - to je sice pekne, ale podla slovnika mi pripada tvoj manzel ako buran, kt si mysli, ze ked nosi € tak si moze dovolit co chce. k tej madarcine, ano je neslusne ak sa dospeli rozpravaju v cudzom jazyku a v miestnosti, je niekto, kto nerozumie a vsetci hovoria aj inym jazykom, ktoremu rozumeju vsetci. U deti je to ine … je pozitivne, ze sa ucia. Retardovana nie si, ale naivna … tym, ze nie si financne nezavisla, nikdy ta nebude brat ako rovnocennu … ved si “iba doma” … Ono by ro mozno fungovalo, ale tvoj manzel je taky velmi jednoduchy a to nezmenis

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckocka
20. aug 2023

Tam kde lietajú podobné výrazy sa už vzájomná úcta nikdy neobnoví.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
20. aug 2023

Nájdi si normálnu prácu a odchod. Uvedomuješ si, že deti si toto berú ako vzor do života? Chceš mať zo syna rovnakého burana akým je jeho sploditeľ? Chceš mať z dcéry rovnakú slúžku bez kúska cti ako si ty? Aj keby ste sa mali tlačiť v garsónke pár rokov bude to lepšie ako táto tyrania.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanyag
20. aug 2023

Možno naozaj veľa kričíš, kto vie, my s tebou nežijeme, ja by som tiež nedokázala žiť s niekym, kto by neustále kričal, lebo je výbušný typ. Skús sa zamyslieť nad tým, či vážne musíš toľko kričať...rešpekt a úctu si krikom určite nevybuduješ...

reanda
20. aug 2023

ked ti muz povie, ze si ta nema preco vazit, tak to je koniec, to nema riesenie.. lebo ty si, aka si a nemozes sa snazit chovat nejak inak, aby si ta on mal preco vazit.. proste sa k sebe nehodite.. preco si bral zenu, co hovori madarsky, ked mu madarcina pije krv? a to isto nie je jedina vec.. takze rozchod bude asi jedine najlepsie riesenie.. ak zatial nie si na to pripravena, tak sa do toho nehrn, ale 'rozid' sa s nim postupne sama v sebe, uz ho proste neber ako svojho muza, nesnaz sa mu uz nic vysvetlovat, nic napravat, nic riesit.. ber to, akoze uz je koniec a ono sa to postupne nejak vyvinie..

muchotrafka298
20. aug 2023

5 minut by som nebola s clovekom, co by sa takto ku mne spraval. Ak mas este posledne zvysky sebaucty, zober deti a odid od takeho cloveka. Aby deti nemali v nom negativny vzor.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvadrinkaaa
20. aug 2023

Od seba! To co je za život

reanda
20. aug 2023

nemaluj si to zbytocne na cierno.. nemusi to tak byt.. ano, je to smutne, ked si clovek taketo nieco uvedomi, ze sa 'pomylil' a zalozil si rodinu s niekym nevhodnym, spat sa to uz vratit neda, ale to neznamena, ze teraz kvoli tomu musite trpiet, ci uz ty, alebo deti.. skus pozerat do boducnosti s doverou, nevies, co ta este lepsieho moze cakat 🙂 .. a z tejto skusenosti sa pouc

jonnie
20. aug 2023

Prosím ta, to koľkože zaraba, aby si si nevedela nájsť aj ty približne platenú prácu. Máš znížené sebavedomie, si asi pridlho doma. V rodine sme mali podobný prípad... ona temperamentná Madarka, on Slovák Vôbec si ju neváži, nechá sa obsluhovať, a ona vždy pekne okolo neho, zdrobnelinkou ho vola a on ju hrozne. A pre mňa nepochopitelne....sú spolu už cez 30r.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz