Zdražovanie a rozchod

26. jún 2022

Som vo veĺmi zléj situácii a zvažujem čo robiť.Zarobím v čistom 650€,žijem dlhé roky s mužom a máme deti.Nie sme manželia,žijem v jeho byte.Mne tu nepatrí nič.Viac rokov už máme zlý vzťah a už ma v poslednéj dobe vyhadzuje.Aj pri najmenšom konflikte hovorí aby som vypadla z jeho bytu.Vulgarne mi nadáva.O deti ani domácnosť sa nikdy nestaral.Je szčo a daňové priznanie si tento rok podal stratové.Pritom zarába viac než dobre ale dobre sa má len on pretože deťom na oblečenie,obuv nedá nič.Neberie ich ani na výlety.Pomôcť z rodiny mi nemá kto.Čo by ste robili na mojom mieste? Išli by ste načas do azyláku alebo si prenajali byt? Keď z výplaty zaplatím prenájom bytu nič mi neostane.V súčastnéj situácii kedy sa všetko zdražuje nevidím žiadne východisko.Momentálne mám ušetrených 1250€ čo je na začiatok veĺmi málo.Lepšiu robotu nezoženiem,nemám adekvátne vzdelanie a ak budem mať 2 práce zanedbám svoje deti a domácnosť.Ďakujem za každú radu.

kittykat22
26. jún 2022

v azylovom centre mozes zostat len nejaku dobu a potom si najst komercny najom. To nie je moc riesenie. Co spolubyvanie s inou mamickou kt. je v tej istej situacii ako ty? Vacsie byty su casto lacnejsie pretoze o ne nie je moc zaujem - a ked to podelis tak by to vyslo lepsie 🤔 Co si zlepsit vzdelanie? Kurz napriklad? Zmenit pracovny smer? 🤔
Odist nemozes. Z tych penazi co mas tak zaplatis najom+kauciu+mozno proviziu, do toho nejake zariadenie bytu a si v haji ... treba najst ine riesenie.
Kolko maju deti?

zuzanka.zuzu
26. jún 2022

zatial nikam nechod, ale podaj si o vyzivne, to je jedno ze mal stratu, sudu bude jasne ze vsetci zo 650e nezijete

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
26. jún 2022

a nemozes ist k jeho rodicom ty s detmi?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
26. jún 2022

Autorka: podaj si ziadost na mestsky urad o byt, hladaj prenajom. Daj si urcit vyzivne... Pomaly sa chystaj opustit ho, aj s tvojim platom to pojde. Hlavne nevahaj poradit sa o tom, ci uz na uradoch alebo v nejakom krizomvom centre, tam ti daju cenne pravne rady.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sendy1977
26. jún 2022

píšeš ako anonym čo je ok, mňa napadlo ak si z Martina napíš felinda, či ti nebude vedieť pomoc, ona spolupracuje s azylovým domom

alexnina777
26. jún 2022

A ked ta posiela z bytu preč, tak myslí kam? na ulicu bez peňazí s dvoma deťmi?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexnina777
26. jún 2022

tak potom ked toto všetko vie pán podnikal tak mu povedz že s radosťou odídeš ked bude živiť deti na polovicu, teda platiť alimenty a prispievať im na bývanie

0silvia0
26. jún 2022

Oslov mestsky urad, oddelenie pre rodiny s detmi. Pytaj sa na socialne byty, mestske byty atd.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
salome123
26. jún 2022

Povedz mu, že ak ti dá 150€ alimenty na 1 dieťa tak odídeš. Ak nie, tak sa odtiaľ nepohneš. Bodka.

zuzanka.zuzu
26. jún 2022

neda sa, neda sa, neda.... vsak ale zacni. ano caka sa. ale ked budes 2 mesiace bedakat a v auguste opat vytvoris tuto istu temu ako sa nic nezmenilo, tak sa ozaj nic nezmeni a este aj stratis 2 mesiace z poradovnika a prides o 2mes.vyzivne

zuzinapipina
26. jún 2022

A odkiak si autorka? Ja bývam v dedine pri meste, sú tu obecné byty a jeden sa uvoľní,lebo odchádzam. Najom je 170euro plus energie. Skús sa poobzerať či náhodou nie je poblíž nejaká dedina co ma obecné nájomné byty,toe bývajú lacnejšie...u nas napriklad je aj škôlka lacnejsia oproti mestu....a v takych bytoch uprednostňujú rodicov s deťmi. No ale ak by si nemala inú možnosť, tak aj azylovy na začiatok a spraviť si nejakú rekvalifikáciu,alebo sa po večeroch učiť nejaký jazyk, spraviť si nejaký online kurz a zvýšiť tak snacu na lepšiu prácu.silno držím palce🥰

20erika07
26. jún 2022

Ja by som sa prestahovala niekde na dedinu kde su ceny tretinove oproti mestam. Tak by som zacala a dalej uz podla ďalších moznosti

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babajaga
26. jún 2022

No,ja som ja.Ja by som nikam nesla,aby som sa ja trapila,vychovavala dve deti a este mala starost ci vyzijem..no maj ma rad pan podnikatel.Zatala by som sa,jednym uchom dnu,druhym von...a zila pekne v jeho byte,aspon kym deti nevyrastu a nepojdu svojou cestou.Este mu zivot ulahcovat a vyklidit byt,to tak,ba figu borovu.Alemna zivot naucil byt svina a tvoj muz je teda,ked sa nestara o vas.

babajaga
26. jún 2022

A este by som si zacala peniaze odkladat,vsetko co sa da...aby on tom nevedel.Ale takto do neistoty by som nesla.

zuzinapipina
26. jún 2022

No na toto by si sa musela informovať, najelspie zavolať do nejakej inštitúcie a oni by ti poradili co vsetko a ako robiť.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
26. jún 2022

ked ti svokrovci ponukli pomoc-prijmi ju ak su ok aspon docasne na neaky rok ... pomozu aj s detmi pozviechas sa a najdes si byvanie i ked mozno mimo ba ... on ti nemoze zakazat odist z mesta pokial si na slovensku ..

sissy27
26. jún 2022

@babajaga ako by si zostala v cudzom byte? Jemu stačí vymeniť zámky a vybavené. Nie sú manželia, ak tam aj má ona trvalý pobyt, tak jej ho zruší behom 5 minút. Deťom ho zrušiť nemôže, ale to nič na veci nemení.
Autorka: hneď zajtra začať riešiť zverenie detí do tvojej starostlivosti a výživné na deti. Obehať všetky inštitúcie, organizácie na pomoc v núdzi, a hľadať riešenie bývania. A skúsiť nájsť lepšie platenú prácu - predavačky v lidli či kauflande určite zarobia viac ako 650€.

marysa21
26. jún 2022

Trvalé bydlisko máš na jeho byte ? Myslím si , že pokiaľ máš trvalé na jeho byte musí ti zabezpečiť náhradné ubytovanie v primeranej sume tvojho príjmu . Požiadala by som o zverenie detí do tvojej starostlivosti a následne o výživné na deti .