Závidelo vám okolie vaše investičné nehnuteľností?

13. apr 2024

Pripadne vy by ste sami zavideli, keď ma niekto navyše majetok, ktorý prenajima a ma z toho ďalší príjem.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
13. apr 2024

😂😂😂

gribka1
13. apr 2024

Ja nie, ale ľudia si závidia aj diagnózy, tak prečo nie majetky.

gabrm
13. apr 2024

@autor
Určite nie. Čo s toho,keď nemá iné,aspoň u nás v rodine to je tak.

nikaeli
13. apr 2024

Ak mám byť úprimná, naozaj neviem, čo a koľko vlastnia moji známi. Vôbec ma to nezaujíma. Závidí iba ten, čo nie je spokojný sám so sebou a svojim životom.

liusa82
13. apr 2024

Netreba sa tým nikde chváliť čoho kolko máš a nikto ti nebude závidieť🙂

stanielka17
13. apr 2024

Kto chcete vsetci pukance, idem sa postavit do rady 🍿🍿🍿

petulda333
13. apr 2024

Poznam vela ludi co maju fakt obrovsky majetok. Poviem si,ze chcela by som mat tiez tak. 5-6dovoleniek,upratovacku a pod. No nie je to tak,ze im nedoprajem a pod. Ja im to prajem a tesim sa.

betulinka1
13. apr 2024

Nestretla som sa so závisťou a ak mi niekto nepovie priamo co vlastní, tak ja si to urcite nezisťujem. Naopak, ked viem, ze kamoska podedila, tak som prva co im hovori, nepredávaj prenajimaj. Alebo predaj stare a kup nehnutelnost co ti bude zarábať. Ale verim, ze na Sk si ludia závidia, netreba to riesit

dskjhfdlkdjhl
13. apr 2024

Ak nechces, aby Ti zavideli, tak si niektore informacie nechajpre seba. Napr. my mame investicny byt a nevedia o nom ani nasi blizki pribuzni, staci, ze to vieme my s manzelom.

laurita285
13. apr 2024

To si sa opýtala či ti závidia? 😀 my nezdieľame s okolím nič ohľadne našich financií.

januska12323
13. apr 2024

Netreba sa so všetkým chváliť okoliu a nebudú mať blbé reči.

barbora0308
13. apr 2024

Ja zavidim ludom, co maju cas riesit taketo somariny 🤦.

sss777
13. apr 2024

Ja sa teším s každým úspešným človekom, lebo väčšinou je za tým veľká drina. Tiež som sa nestretla s tým, že by niekto závidel naše investičné nehnuteľnosti, všetci vedia, že sme si na všetko poctivo zarobili

pralinka25
13. apr 2024

tak vo vseobecnosti ludia zavidia aj pekne pocasie na pohrebe. takze ano vzdy sa najde niekto kto bude zavidiet. urcite veci si treba nechat pre seba a vyriesene.

sasa1310
13. apr 2024

okolie nič nevie. Nevidím dôvod im takéto veci vešať na krk

mira0611
13. apr 2024

Ja osobne nie. Ked je niekto sikovny, tak skor ho viac pocuvam, aby som sa oducila a popripade poznatky nejak zurocila vo svoj prospech, ale poznam vela ludi, ktorí zavidia aj nos medzi ocami, ale nic nerobia pre to, aby im bolo lepsie + vidia len vysledok nejakej prace a nie samotnu pracu, resp.cestu, ktory ten uspesny clovek presiel.
Za uspech sa musi makat.

ivik4
13. apr 2024

Nikomu nezavidim a mne tiez nezavidia, ja absolutne o peniazoch a podobne nehovorim nikomu, ani blizkym. Nemusi kazdy vediet a je pokoj

cyberk
13. apr 2024

nezavidim, ale obdivujem sikovnost, ked si niekto dokaze kupit viac bytov 🙂 na dochodku mat navyse zisk z niecoho je super

ndrag
13. apr 2024

ak niekto zavidi investicnu nehnutelnost a nevie co to obnasa, tak ani nevie co zavidi 😁. Tolko k tomu napisem ako prenajimatel.

lakebabe
13. apr 2024

Drvivá väčšina ľudí v mojom okolí ma nejaké nehnuteľnosti navyše v prenájme. Väčšinou to bolo, ze nadobudli za slobodna a po svadbe to ostalo navyše alebo ešte keď boli nízke ceny realit 10 15 rokov dozadu pokupili do najmov. Tak to bolo aj u nás. Dve nehnuteľnosti využívame , tretia je v najme. A teda nesypu sa z toho milióny. Väčšinou sa každý človek pohybuje v podobnom okruhu ľudí a cudziemu na nos nevesias co vlastnís logicky. Moja najlepšia kamarátka sa v priebehu 15 rokov vysvihla tak, že majú tých realit x s mužom darí sa im a teda neviem o nikom kto by Komu závidel.

stanielka17
13. apr 2024

@lakebabe Ja im zavidim tie platy. Som v zahranici, teda v krajine, ktora ma udajne najvyssiu zivotnu uroven na svete (Luxemburg) a teda 2-3 nehnutelnusti tu nevlastni nikto pod hornych 5%. Slovaci mi pripadaju ako keby kupovali nehnutelnosti jak teple rozky. Tu kde som ja ti banka pod 5000€ v cistom neda ani na garaz a na Slovensku citam, ze je priemerny plat okolo 1300€. Z coho to ludia kupuju tak, aby mali po splateni troch hypotek (dovtedy kym to prenajmu, co tiez nie je okamzite) este na zivot? Nehovoriac o vlastnom kapitale.

lakebabe
13. apr 2024

@stanielka17 My sme si všetky nehnuteľnosti zabezpečili v dobe , keď nestali toľko co teraz. Dnes už na žiadnu nemáme hypo. Ja budem mat 40, takže prvý byt som kupovala po 20 tke. Tým pádom ceny boli diametrálne inde a to sa týka aj mojho okolia.
Úprimne v dnešnej dobe nehnuteľnost čo sa super oplatía neviem ci zoženies. Ceny sú úplne inde ako napríklad v 2008 om, keď väčšina mojho okolia skupovala. Pamätám v tej dobe keď kamarátka kúpila prvý byt za 600 000 slovenských korun centre mesta. Ten byt ma dnes hodnotu takmer 200 000 eur. Takých možnosti vtedy bolo veľa. Preto mam v okolí rovesníkov, co si kúpili byt na hypo v tej dobe hypo už je dávno splatena, príp veľa ľudí zdedilo co poznám. Pred 18 rokmi sa dali za par korun kúpiť byty aj v dražbách.

hankab
13. apr 2024

Nie, nemaju co zavidiet - mam hypoteku na byt, ktory prenajimam, takze sa akurat sptali z prenajmu a nieco malo zostane naviac. Nestretla som sa so zavistou, skor s prijemnym uznanim, ze ako zena som si dokazala kupit byt v 26r ako investiciu do buducnosti.

stanielka17
13. apr 2024

@lakebabe Ako jasne, ale v roku 2008 boli priamo umerne aj platy ovela nizsie, najma u 20-rocnych ludi s malo skusenostami. Fakt som pochodila celu zapadnu Europu a teda skupovanie bytov som nevidela nikde v takom rozsahu, ako na Slovensko. Matematicky mi to nevychadza, nech ratam ako ratam. Inak apropo dnes - ludia kupuju aj dnes. My mame tu jeden byt (sme trapkovia, viem 😅) a kupovali sme ho za 10k/m2. V Bratislave tie predrazene novostavby nie su ovela lacnejsie a ludia to beru ako vypredajovy artikel.

lakebabe
13. apr 2024

@stanielka17 jasne platy boli inde , ale hypo ti dali keď si robil a za ten čas dodnes si to uz splatil. Keď sa dal vtedy kúpiť byt za 20-50 tisíc eur, tak jasne ze už je dávno splateny. Príp ti hypo splatia nájomníci. Tak to tiež veľa ľudí robí teraz, najomnik uhradí hypo energie a spláca ti byt. Väčšinu párov co mam v okolí majú byty v najmoch co si kúpili ešte za slobodna a teraz bývajú v spoločnom dome príp byte.

jaond19
13. apr 2024

Nezávidím nikomu nic. Co by mi to prinieslo? Nic dobré pre moje zdravie. A nikto si nic do hrobu aj tak nevezme.

doriiis
13. apr 2024

Absolútne nezávidím investičný byt.Tolko starosti a nervov čo niektorí máte okolo toho.A ešte keď vychytite nanič podnájomnika.Dakujem pekne

stanielka17
13. apr 2024

@lakebabe Ano, je to inak pre mna kulturny sok. Na zapade je normalne, v mladosti byvat v podnajme, a vacsina ludi splna prijmove kriteria pre banky tak po 30. Na Slovensku pomaly 18-rocni uz vymyslaju, s cim sa tu vobec nestretavam. Nielen nehnutelnosti su tu drahsie (s vynimkou Bratislavy), ale aj uroky, a banky uchadzacov posudzuju ovela prisnejsie.

lakebabe
13. apr 2024

@stanielka17 ale nezávidím teraz mladým, co majú po 20 tke a začínajú, keď vidím tie ceny nehnuteľností dat teraz za dom 350 000 -500 000 vyššie asi by som bola rada ze zarobím na hypo a fungujem a nie riešiť investičné na hypo.