Zajtrajšia návšteva

21. okt 2023

Ahojte,
zeny to aj vy mate tak, ze ked planujete oslavu doma, zabijete tym tolko casu?
Zajtra mame oslavu narodenin - manzel so synom oslavuju spolu, pride k nam cca 8 ludi.
A ja som dnes celyyy den upratovala, chystala som cheesecake, boli sme rano na velkom nakupe, teraz si este chystam nejake jedla, ktore su najlepsie, ked cez noc odlezia v chlade a proste cely den prisposobeny tomu zajtrajsku. A zajtra este dalsia praca s jedlom, venovat sa hostom, robit casnikov atd...
Som z toho unavena. A po navsteve bude zasa byt ako po bombe, bude znova treba upratovat.

Ano, viem, ze mi tu budete pisat dve veci.
Ze mam spravit oslavu v restauracii alebo jedlo objednat, ale to je nad nas rozpocet.
A ze teda nemam oslavy robit vobec, ale tak ked sa vam v podstate pozve rodina sama, nechcem ich zasa odbijat a zatvarat pred nimi dvere.

Vlastne...Asi som sa prisla len vyzalovat 😀

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
21. okt 2023

Viac-menej hej, ale nemáme takéto návšetvy nejak často, takže mi to vlastne nevadí, chystám rada, aj sa venujem hosťom, alezase všetko s mierou, nepreháňam to ako keby mala prísť kráľovná, lebo potom aj tak akurát kopa jedla väčšinou zostala 😂.. pomáha s niečím oslávenec? ... ber pozitívne aspoň, že to máte takto spojené a nemusíš to riešiť 2x, keď to nie je tvoja šálka kávy 🙂

evkamotka
21. okt 2023

U nas je to uplne identicky ako opisujes 🙂 ale oslavujeme takto iba narodeniny deti takze 2x rocne. Berieme to tak, ze to robíme pre nich a ze je to len 2x rocne. Nevadi

danyelia
21. okt 2023

Ahoj, určite by som si nerobila také starosti kvôli oslave, ak neprichádza do úvahy reštika či dovoz komplet menu, objednala by som pár kusov pizze, koláče kúpila z obchodu, pár chrumiek a hotovo, vybavené 🥳. Upratala by som bežne, nič extra...veď oslava má byť predsa o ľuďoch, nie o kope jedla (čo Ťa možno výde aj drahšie, to čo 2 dni chystáš, ako keby si niečo objednala, plus ten čas, ani nehovorím...

autor
21. okt 2023

@miriam11 ved prave, tak aspon nie som sama :D

autor
21. okt 2023

@lindous oslavenec zobral dceru a druheho oslavenca na 3 hodiny von a ja som si v klude aspon chystala, inak nic take, zajtra pomoze s jednohubkami, ale vacsina prace je na mne 🙂

autor
21. okt 2023

@evkamotka ano, aj my len v podstate 3x rocne, vdakabohu za rovnaky den narodenia muza a syna 🤣

dadka294
21. okt 2023

Ahoj napis mi spravu

lenuska9999
21. okt 2023

Áno oslavy si vyžadujú veľa príprav. Ja niekedy začnem s prípravami už pár dní pred oslavou. Keďže robíme dosť veľké narodeninové oslavy pre deti

bessie12
21. okt 2023

prave preto sa u nas vobec neoslavuje alebo ked uz, tak sa ide do restiky. Nestoji mi to za tie stresy a nervy 🙂 kedze budem mat o chvilu okruhle narodky, tak sa pojde do restiky. Vyjde ma to ovela viac ako na Slovensku, ale radsej zaplatim tych 1000€ a mam pokoj od vsetkeho 😀 ale este sa dovtedy rozhodnem ci vobec nejaka oslava bude. Nemam rada, ked som stredobodom pozornosti.

ahhola
21. okt 2023

Ta nedeľa ta nerví, lebo nasleduje pondelok s povinnosťami. Však si to mala dat na sobotu a ručnú prácu delegovat na muža, mamu, svokru... A ľudí si užiť, nie ich pomaly preklínať, ze dôjdu. Jedna salamistka zvolá oslavu, kúpi kolu, objedná pizzu a ruka hore. Jaky si to udelas, takový to máš 😃

heidy222
21. okt 2023

Však stačí len od perfekcionizmu upustiť a minies na to polovicu času 😊 ľudia sa idú zábavit a nie robiť inšpekciu hygieny a jedla.
keď som sa presťahovala do Nemecka tak rok - dva mi trvalo nájsť si kamarátov, že by som mala aspoň koho si pozvať na narodeniny a bolo mi z toho smutno, tak buď rada, že máš pre koho chystať 😊 a uži si oslavu: vyloz na stvol, každý sa obslúži, nemusíš robiť čašníčku😉

tamta
21. okt 2023

Upratujeme s muzom spoločne, oslavy robíme zásadne poobede aby sme nemuseli robiť neviem aké oslavné jedlá, len drobnosti na zahryznutie a teda po oslave nejaký extra bordel, ze by si to zaslúžilo generalne upratovanie, neevidujem.
Snažíme si veci ulahcovat, nie byt otrokom.. Každopádne sme na to všetko s muzom spolu, okrem varenia ale to tiež nechce odo mna neviem aké prehybajuce sa stoly...

elizita
21. okt 2023

To robíš oslavu aj s obedom?

patricja
21. okt 2023

My mávame na rodinných oslavách cca 6 ľudí, nakupujem min 2 dni dopredu, /nie na poslednú chvílu/, max ráno čerstvý chlieb alebo pečivo, pečiem tiež den dopredu. Čo sa týka upratovania, ked priebežne upratujem, tak pred návštevou max utriem prach ak je vidieť, a povysávam ak je treba. Viac upracem po návšteve . Jedlo - najčastejšie studené misy , jednohubky, + domáci parížsky šalat - aj to n ie vzdy, Keď je veľká príležitosť, 18 tka, birmovka, tak len obed, žiadny druhý chod.

viestta
21. okt 2023

Ja ti napisem uplne od veci. A pan manzel co robil cely den?

januska12323
21. okt 2023

Ja neviem, nestačí upustiť od perfekcionizmu? Koláč už máš, kúp pagáče v pekárni, nejaké jednohubky na stôl a hotovo. Vodu, alkohol alebo čo pijete vyložím na linku, nech sa páči kto čo chce si naleje. Upratať tiež stačí normálne, príde hádam rodina oslavovať a nie každú špinku hľadať.

petulda333
21. okt 2023

Ja to naopak milujem. No oslavu mavame v sobotu. Priebezne hadzem veci do mycky a nedelu mam oddych. Muza takisto vyzeniem s detmi prec a ja si vsetko porobim

3009
21. okt 2023

No my zajtra tiež mužove okrúhle narodeniny, ale som si povedala, že tentokrát reštaurácia, doma som objednala zákusky a niečo slané a hotovo. Nás bude len 6 ľudí. Chcem mať pokoj a nie sa stále naháňať.

kristinapetronela
21. okt 2023

Áno tak isto to mám ...

sense
21. okt 2023

Odkedy, nežijem ma svk takéto problémy nemám, poriadok udržujeme priebežne a veľké upratovania sa nekonajú. A ľudí pozveme bud na obed alebo večeru, žiadne jednohubky, chlebíčky s podobne na poobedie sa nekonajú. Netreba len sedieť a tlačiť celé poobedie niečo do seba. Obzvlášť keď majú ľudia doma obed a potom veceru

mimikarol
21. okt 2023

Presne pre toto sme prestali robiť oslavy pre nás s mužom. S rodinou oslávime len dcerine narodky. Nás a jej meniny oslávime tak že ideme my traja na obed, alebo na pizzu a do kina. Pretože tieto oslavy ako opisujes ty sú vlastne ako keby pre návštevu. Najviac si to samozrejme odmaka žena, návšteva odíde a dom je ako po výbuchu....

marca12
21. okt 2023

A to mas tu oslavu naraz. My mavame kazdy zvlast,lebo mame rozne mesiace narodeniny aj meniny,neda sa nam spojit. A tiez som zufala s chystania oslav,neznasam to. Su to zabite 2 dni v kuchyni. S upratovanim nemam robotu,ved upratujem vzdy,ale to chystanie a venovanie sa hostom ma unavuje,nie som az taky spolocensky tvor. Snazim sa co najviac si to ulahcit. Ked nemam naladu na chystanie,wpravim nieco jednoduche. Chlebicky,chutovky a podobne. Kolace objednam. Ak mam chut,tak sa hecnem a robim salaty a kadeco dobre. Ale snazim sa nic nesilit,lebo potom mam len ja z toho nervy a oslavu si neuzijem

anjelok
21. okt 2023

A co take chystas? Ja upeciem tortu, alebo objednam, urobime chlebicky a vybavene...upratujem bezne ako inokedy..

fliacik
21. okt 2023

Zjednoduš si to maximálne, ako vieš. Pohostenie nemusí byť také, že šéfkuchári padnú na zadok a stôl sa prehne pod ťarchou. Koláč sa dá upiecť aj jednoduchý, prípadne sa dá kúpiť niečo hotové, napríklad Lidl máva celkom fajn tieto produkty. Do príprav zapoj aj manžela podľa jeho schopností a možností. A skús to brať pozitívne. Teš sa, že máte s rodinou skvelý vzťah a máte nielen dôvod, ale aj s kým oslavovať. Každý druhý príspevok je tu o rozmanitých rodinných problémoch a konfliktoch. Na rôznych miestach vo svete sa dejú rôzne tragédie. Mne napríklad tento rok zomrela mamka, pred rokom ocko. Tento týždeň mali dve deti oslavu a stoličky pre babku a dedka už ostali prázdne. Čo by som dala zato, keby som tu mohla behať a chystať pre nich pohostenie ☹ Takže, hlavu hore, užite si oslavu a upratať môžeš aj o deň neskôr, ak už budeš po celom dni unavená.

martul
21. okt 2023

@viestta je to odveci máš pravdu, napísala vyššie, mal deti, robil a chystal s ňou a zajtra bude tiež.

janinah
21. okt 2023

Keď si predstavím ake oslávy som zvládala ja.tak sa len smejem....no čo.ina doba

janewithane
21. okt 2023

Ak je to len parkrat do roka tak by som mozno zvazila si zobrat pol dna v piatok volno, oslavu spravit v sobotu a v nedelu oddych. Alebo si spravit aspon v pondelok volno.. ty musis vediet ci ta to aj bavi si vsetko tak chystat alebo ti to prinasa len stres.

Mne nevadi chystat, vymyslat, upratovat ale po navsteve spratava muz.

majlo1234
21. okt 2023

Nie, pred oslavou neupratujem velmi, prebehnem vysavacom dom a pretrem hajzle a umyvadla. Ved to ludia aj tak zaprasia, vsade budu drobky a budem to surovat zas, tsk naco na dvakrat.

amelie2017
21. okt 2023

My mavame navstevy zriedka, mozno tak 3 krat do roka, niekedy ani to nie, maminu a segru neratam. A ano, upratujem viac, ako obycajne, kedze popri 2malych detoch a praci stiham len ten zaklad. Ale takto aspon raz za cas spravim riadne upratovanie. O jedlo sa stara manzel. Vacsinou pozyvame na obed, to bud urobi paellu alebo jahnacinu. A okrem toho len nejaku sunku, syry, olivy a chipsy. Po navsteve nahadzeme do umyvacky, prebehnem vysavacom a je pokoj.