Zadaní kamaráti a obmedzený spoločenský život

smoothie045
5. feb 2024

Nechcem sa nejak náhliť za vzťahmi,ale už dlhšiu dobu som bez priateľa a mám dosť obmedzený kruh ľudí. Mám 24, študujem predposledný rok na VŠ. V mojom rocniku mame cca 150 dievčat a 2 chlapcov. Moje kamarátky sú všetky zadané a chodim popri tom ešte na brigady kde som tiez iba s par ľudmi na úseku. Celkovo sa bavím s ľudmi aj v robote ale nikdy nie je cas na dlhé rozprávanie a nejaké bližšie aktivity mimo. Z môjho okolia si všímam že sa bud ľudia velmi skoro berú a potom už nemaju spoločensky život alebo sú single a berú sa po výletoch v skupinkách. Ja aj mám kamaratov ešte zo ZŠ, strednej ale bližšie aktivity si už robia spolu so svojimi polovičkami. Niektore kamarátstva zo strednej sa mi už rozpadli. A spoluziacky aspoň v mojej skupine na VŠ sú tiez väčšinou zadané. Skúšala som aj par projektov na Erazmus. Boli to super pobyty, ale tam je problem skôr udržať kontakt na dialku. A koníčky velmi nemam popravde,veľa veci ma prestalo baviť keď som v tom nepokročila. Ako najst niekoho,s kým sa mozem stretávať viac pravidelne a pripadne nadviazať známosť?

princezna_bosorka
7. feb 2024

@smoothie045 najdi si pravidelne hobby, ktore ta bude bavit - turisticky klub, fitko, kurzy keramiky, citatelsky kruzok, vypomoc v charite...

vzdy sa nieco/niekto najde

221girl
7. feb 2024

@smoothie045 mam len o par rokov viac a podobny problem. Ja teda tych kamaratov aj mam, aj sa s nimi dost stretavam, ale kedze uz maju po svadbe a po detoch absolutne ma to nenaplna a citim sa aj pri nich sama akurat, ze robim pestunku, viem v ktorovm veku ako dieta chytit podla neviem akeho fyzioterapeuta a nonstop pocuvam, kto ide na aky kruzok a kto sa kedy naucil curat do serbla... Problemy ake mam ja sa proste momentalne "nenosia". Zacala som cvicit, behat, skupinove cvicenia.. vsade je to len o danom okamziku, prehodime vetu, dve a kazdy ide domov. Mam najlepsie kolegyne na svete, ale odbije 14:45 a musia utekat pre deti do skoly... Nepotesim ta ale podla mna to nema ziadne riesenie, od urciteho veku je proste zivot taky. Mozes si ho len sprijemnit tym, ze sa naucis robit vsetko sama. A mozno raz nahodne natrafis na nejaku ojedinelu dusu. Je to o takych sprostostiach, mat sa ist s kym prejst, mat si ist s kym na hodinu sadnut na zakusok, mat s kym ist do kina... pozerala som, kde byvas 😁 ale zial, nezhodujeme sa...

smoothie045
autor
7. feb 2024

@221girl hej tak presne,niekedy som to neriešila aj vzťahy som mala všetko bolo v pohode. Postupom času sa veci pomenili, vztah a predošlé kamarátstva už neboli funkčne a hľadala som aj iné prilezistosti. Hovorím si niekedy že samej mi dobre,mozem si aspoň usporiadať priority ale teraz zisťujem že niet si čo usporiadavat a že keď niečo neurobím ja tak už nikto. Hlavne ten čas neúprosne letí 😂

smoothie045
autor
7. feb 2024

@princezna_bosorka Skúsim nejaké stretka mladých. Mala som predtým super koníček (tanec) ale stalo to aj peniaze a nemám motiváciu keď sa v tom nezlepsujem. U nás fungujú aj stretka mladých či v klubovni zamerané na kreativitu alebo kresťanské. Tak niečo z toho vyskusam.

221girl
8. feb 2024

@smoothie045 presne 😀 ani len to upratanie bytu mi nežere voľný čas, pretože mi ho nemá kto rozhádzať. Navarím si a mám navarené na 3-4 dni. Fakt prídem domov, len čumím do blba a čítam knihy... už ich ani nemám, kde dávať. Niekto mi povie, že veľa cestuj.. že máš teraz nato príležitosť. Mám.. ale ísť tam zas sama? To ma bude úžasne napĺňať. Aj keď som na služobke a mám sa ísť sama niekde najesť do reštaurácie, ja radšej celý deň nejem, lebo keď si predstavím, že tam mám pol hodinu sedieť a čumieť do blba... ja to riešim tak, že celé dni pracujem (vďaka zato, že mám takú možnosť). Ale už to robím dva roky a už som z toho totálne psychicky vyčerpaná.

ibatanecnica
8. feb 2024

@221girl tak radšej ísť sama ako neísť vôbec. Doma určite nikoho nestretneš, vonku je vždy šanca

thoughtfulweirdo
8. feb 2024

Ja mám muža a deti a predsa rovnaký problém ako ty 😄 bezdetná kamarátka mi zostala už len jedna, všetky ostatné majú tiež deti, akurát že na rozdiel odo mňa nemajú záujem so mnou tráviť čas bez nich, takže poriadne nemám s kým do kina, divadla, na túru, plaváreň, festival, skrátka na hocijakú dospelácku aktivitu 🤷🏻‍♂️

smoothie045
autor
8. feb 2024

@thoughtfulweirdo Jj vekom sa veru kruh ludi zuzuje. Ja este studujem,neviem ci nastastie alebo nanestastie,ale mam aspon viac ľudí okolo. Neviem veľakrát sa mi stáva že spoluziacky sa chcú stretnúť a ja niesom ta čo sa ich opýta, resp. nechcem sa všade tlacit keď niekoho dosť dobre nepoznam alebo neviem či ho tým “neobťažujem”.Inak sa rada rozprávam ale chcem mat nato tiež dôvod 😄taze komplikovane to je 👍našťastie som si to priznala že spoločensky život potrebujem lebo niekedy som tvrdila že mi to nechýba.