Začínať si vzťah po päťdesiatke?

rozalia700
24. nov 2023

Som trochu na ráscestí. Vzťah zotrvačník kvôli deťom. Nemáme spoločné záujmy, muž s časti manipulátor. Napriek tomu to ťaháme 18 rokov. Niekedy si hovorím a toto je všetko? Napriek všetkému si muža za veľa vecí vážim, vášeň ani nikdy nebola. Keď nie je na blízku, je mi ľahšie na srdci. Mám dobrého priateľa s ktorým je to stále v priateľskej rovine, ale je mi s ním úžasne už dlhší čas. Neviem čo robiť. Zostať či ísť...Začínať odznova?

zmrzlinka2021
24. nov 2023

@rozalia700 buduje vzťah s manželom, jeho si si vybrala dobrovoľne

oli18
24. nov 2023

Aj v 50ke sa dá začať nový vzťah. Ak bude ok, prežiješ v ňom viac rokov, ako v terajšom .

iveta1970
24. nov 2023

Choď do toho. Aj ty máš právo nájsť svoje šťastie.

deti95060810
24. nov 2023

ani manžel nemá nikoho? či ako to berie on? myslíš že tiež je nespokojný ako ty?
máte deti?
ak chceš priateľa - je nutný rozvod s manželom? si myslíš že priateľ stojí o hlbší vzťah s tebou?

bloger
24. nov 2023

Tiež si myslím to čo zmrzlinka. Vždy to môže byť lepšie ak budete sa obaja snažiť. Vzťah treba budovať každý deň.

domkakvet
24. nov 2023

@rozalia700 porozpravaj sa s tvojim manzelom.

rozalia700
autor
24. nov 2023

@deti95060810 Manžel nemá nikoho, jeho najväčším priateľom je pivo , ležať na sedačke a kamaráti.

syslik81
24. nov 2023

otazne je ci chces takto zit este par rokov a na prahu zivota si povedat ,ze lutujes kopu veci co si mohla a nespravila,alebo skusis este stastie a zacat konecne zit a uzivat si ...

0silvia0
24. nov 2023

@rozalia700 toto rozhodnutie je len na tebe. Nikto ti nenapise, co mas robit. Ak by tu ten dobry priatel nebol, uvazovala by si o odchode od manzela, alebo je to prioritne tuzba po priatelovi?

rozalia700
autor
24. nov 2023

@syslik81 Veď práve, uvažujem o tom už dlhší čas.

rozalia700
autor
24. nov 2023

@0silvia0 Že od muža odídem, som uvažovala už veľmi dávno...len som zbabelá bojím sa toho prvého kroku. Muž je agresívnejší typ, hlavne keď si vypije.

franica
24. nov 2023

Je úžasné mať na blízku niekoho, s kým ti je "úžasne". Mne by to asi za risk stálo, nie každý má šťastie na takého človeka. Podľa všetkého by si neopustila dobrého, obetaveho ani chorého manžela- to aký je, je je jeho voľba. Si s ním 18 rokov, mal čas ukázať ti ako ťa má/nemá rád, ako si ťa váži... ak to s novým vyjde, kľudne môžete prežiť spolu ešte 20+ rokov 😊

0silvia0
24. nov 2023

@rozalia700 jasne ze to nie je lahke, takto radikalne zmenit zivot. A deti este byvaju s vami doma? aky maju vztah k otcovi?

rozalia700
autor
24. nov 2023

Muž je často preč, hlavne preto som to vydržala. Deti sú na strednej. Majú ho radi, ale už začínajú vidieť, že všetko ťahám po emocionálnej stránke sama.

cubo2
24. nov 2023

Čaká ťa ešte 30 rokov, života, tak myslím, že rozhodne stojí za to ho stráviť s niekým, s kým si budeš rozumieť a bude vám spolu fajn..

0silvia0
24. nov 2023

@rozalia700 ono ked v manzelstve len jeden z paru dava a nedostava spat, casom pohar pretecie a rezignuje.

nikpa
24. nov 2023

@rozalia700 tak môžeš tu byť kľude este aj 30-40 rokov. Polož si otázku, či ich chceš prežiť už len takto...

mikadooo
24. nov 2023

@rozalia700 ja by som ostala so starým a popritom veľmi často chodila na kavej a po zážitkoch s novým 😁. Ja viem, som sviňa... 😄. Už by som ale druhý vzťah nedala. Najlepšie len návštevy, vzájomne sa "potešiť" a potom bye bye teším sa zas nabudúce... Ideálne keď mi ešte pred rande navarí, uprace si a hodí ma do vypratých perín 👌.

kornelies
24. nov 2023

@rozalia700 Dokazes si po rozvode zabezpecit nehnutelnost bez vysokeho uveru popripade budes mat nehnutelnost bez uveru a minimalne 10 tisic na ucte?
Ak ano, si ekonomicky nezavisla a mozes si uzivat zivot s novym partnerom. Ak nie, rozvadzat sa nema zmysel, zopar mojich byvalych kolegyn sa rozviedlo, odisli so vztycenou hlavou a novym partnerom. Teraz su same a rataju kazdy cent. Nepriznaju si a iba sa trapia. Dovolenky, kultura, vylety su pase.

zorkahorka
24. nov 2023

Odist a nic ine zatial neriesit. Hlavny je pokoj na dusi a v hlave. Az potom uvidus, ci ti tak nie je lepsie alebo ti k dokonslosti este niekto chyba

cacianka
24. nov 2023

@zorkahorka tiež najskôr riešiť etapu života a súčasný stav , potom s čistým stolom príde to čo prísť má. Aj človek ktorý má prísť.
Upratať si život, neriešiť skok od jedného k druhému. Naučiť sa žiť sama, v kľude, bez gule na nohe.

marseillefan
24. nov 2023

Ja by som určite išiel za šťastím...

complyc
25. nov 2023

@rozalia700 riziko, že si nájdes rovnakeho je veľká. Študovala si, kde sa stala chyba ?

jumama
25. nov 2023

Pre mna by bolo rozhodujuce, aky je ten priatel, ako dlho ho poznas, ake by si mala s nim zazemie atd. Hovori sa, clovek by mal najprv ukoncit jeden vztah, potom z neho vytriezviet, najst take to svojeprave ja, v tom osameni a triezvosti a az potom vstupovat do inych vztahov, pretoze inak si zase moze zle vybrat. Aj ked sa zda, ze si uz nad vela vecami rozmyslala, zijuc vedla svojho muza, ktory je casto prec, stale je to trosku ine, ako zit uplne sama a vediet, co chces. A vtedy to aj vidis, ci to ten druhy ma pre teba.

martinka13
25. nov 2023

Natíska sa otázka, prečo si si manžela vzala, keď tam nikdy nebola ani vášeň. Ale to je už mlátenie prázdnej slamy. Ak sú už deti osamostatnené, možno by som to zvážila. Otázka je, či život s novým partnerom bude taky skvelý, ako občasné návštevy, prechádzky....

rozalia700
autor
25. nov 2023

Vydávala som sa pozde. Som dosť obozretný človek, do ničoho sa nehrniem. Muž zo začiatku vzťah k alkoholu skrýval, vždy muselo byť po jeho, taký riaditeľský komplex alebo čo. Keď boli už deti väčšie, začala som voľnejšie dýchať.