Vzťahy na pracovisku

16. apr 2024

Ahojte,neviem to presne pomenovať no hľadám vhodné orirovnanie či skôr pomenovanie.
Mam pracu,ktorá má baví,živý a napĺňa.Mam v nej svoje vybudované "postavenie",keďže tam pracujem pár rokov.
Posledné obdobie k nám pribudlo pár nových kolegov-ci už výpomoc,alebo na upratovacie služby atď.Presne tí ľudia sú zrazu takmer "vsade".Žiadosti o priateľstva na sociálnych sietach-zrusila som to...Darčeky k meninám,narodeninam-dost osobne a nevhodné atd.Pravidelne vyvolávanie,keď som doma.Samozrejme nic pracovné.Este aj to koncoročné posedenie si vynutili🙏Rovnaké správanie majú k šéfovi,.Ako sa hovorí takýmto "votrelcom" 😵‍💫

viestta
16. apr 2024

vegeta mi napadla

fajnova
16. apr 2024

Premotivovaní užitoční blbci. Ale bacha na to, moja kolegyňa sa týmto spôsobom vypracovala na nenahraditeľnú súčasť kolektívu. Teda aspoň ona si to myslí. Večne strcena vedeniu v ritiach, spraví aj nemožné, len aby sa ukázala. Bacha na takých ľudí, ja mám z nich husaciu kožu.

vanilkovazmrzka
16. apr 2024

Kolegovia?

autor
16. apr 2024

@vanilkovazmrzka áno,takto vnimam každého vo firme,no držím si odstup.

autor
16. apr 2024

@fajnova Presne takéto vtierky mam ja v práci.

vali_44
16. apr 2024

U nás sú takí všetci. 😄 Keď som prišla do tej firmy, bola som prekvapená.. Dosť si zakladajú na ,,osobných” vzťahoch 😁

tykat
16. apr 2024

tomu sa hovori ... starneš 😂

cacianka
16. apr 2024

Vtierky

pribinak
16. apr 2024

Off topic: …..praca má baví, živí s mäkkým i, je to sloveso

autor
17. apr 2024

@pribinak 🙈vidíš to?Zákerné "sloveso"🤭Pointa ostáva tak ci tak.😉

autor
17. apr 2024

@tykat Tomu sa hovorí,ze čím ďalej sa ľudia dokážu vtierat a vtierat až to miestami bolí.🫣

cinamood_
17. apr 2024

Presne k nam prisla taka do kolektivu… Kolega mal narodeniny a dostal od nej 100€, este sa ma opytala a ty si mu nic take nedala? .. Nie nedala ani nedam.
Sice zazerala, ale aspon som si povedala svoje. To ze chodi o hodinu skor do roboty aby si dala kavu a stihla s kazdym “pokecat” hlavne s vedenim, skoda reci. Kym je to len slizka vtierka da sa to prezit, ked takyto clovek zacne robit intrigy vtedy je to peklo 😅

fajnova
17. apr 2024

@cinamood_ preboha 🙄 aj tá naša trúba je taká. My sme si nikdy ako kolektív negratulovali, len jubileá, lebo nikoho to nebavilo. Ona minule dokvitla s bukretou jak svet a nejakým šperkom, lebo mala kolegyňa narodeniny a ona potrebovala byť dobrunka. Tak sme sa museli všetci skladať. Alebo riaditeľke odjakživa kupujeme spoločný dar. Len ona ešte kúpila aj za seba zvlášť. A dosť hodnotné dary. Fuj, strašne ulisne.