Vzťah - nevzťah

18. máj 2024

Hladali sme obaja vztah. Stretli sme sa, fungovala aj po dvoch rokoch funguje aj chemia, aj si rozumieme, aj sa mame radi.

Vztah sa rozvijal, zalubili sme sa a potom nastal zlom. Mne sa zdalo skoro to zoficialnit a on nasledne povedal, ze skusime ist na to pomaly, neoficialne, s vernostou. Taky normalny neoficialny vztah na zaciatku, ale tak to ostalo. City su, ale emocie odisli. Vraj to znamena, ze ma ma rad, chcel vztah, ale uz nechce.

Velmi sa bal zavazkov, ja chcel len randit viac a oficialnejsie-znamena to, ukazat mu kde som sa narodila, tym padom spozna par ludi z rodiny, ist s nim na vylet, viac s nim byt...skratka to co mame plus malo viac...namiesto toho som kamaratka, lebo si aj rozumieme. Podotykam vernost tam bola. A rad ma ma urcite. Ma 23rokov, tiez v jeho veku mi to tak stacilo, aj ked som chalana mala rada. Ponracovat takto ale nechcem. Ano su taky, ktori sa necitia na vztah...je to introvert a intelektual, stale sa ohana tym rozumovym...na narodeniny mi dal sperk...

Ja chcem viac, nebyt nazyvana kamaratkou aj ked ma to nerani, len mi to pride nezrele. Mozem pokracovat, alebo s tym seknut. Tym padom prerusit kontakt, pretoze nemozem byt kamaratkou, ak sme boli naj kamarati a aj sa milovali...ak ma muz rad malo by to s nim aspon trochu pohnut?

autor
18. máj 2024

Samozrejme by som zvazila sa potom posunut a najst niekoho s kym to bude na zaciatku neoficialne ale nebudeme si hovorit veci typu nechodime spolu proste sa z toho v spravnom case stane oficialny vztah

barborachors
18. máj 2024

A ty mas kolko rokov? On je velmi mlady, aj chce aj nechce... preto nevie. V takom veku skoda nieco cakat alebo predvidat. Cas ukaze o co mu vlastne ide. Preco to vlastne potrebujes pomenovat? Vsak randite, spoznavajte sa. Ak si jeho rovesnicka tak nemusis riesit definicie vztahu skor sa zameraj na jeho skutky a nie slova.

autor
18. máj 2024

@barborachors praveze tie definicie riesil on. Nie som rovesnicka. Som starsia. Tiez vek je len cislo. Poznam v jeho veku muzov, ktori maju aj manzelstva. Samozrejme to nechcem, ale budem chciet casom. Ide o to, ze ma nebavi randit verne ale takto prilezitostne, lebo ano aj v oficialnych vztahoch mame aj svoj zivot, ale chcelo by to viac....trva to dlho...

autor
18. máj 2024

@barborachors hlavne ma chvilky, ked to nevidi do buducnosti a potom sa zas o buducnosti bavime. Ja by som trebars po dvoch rokoch aj byvat, nie to aby ho spoznali nasi. Pre mna je to normalne a o nic nejde, ale on ma pocit, ze je to vela...neviem, ci mu to vysvetlovat, vraj chcel, hladal to, ale aj ked nasiel vsetko, nechce to a ja mam chut sa na to vykaslat ale rada ho mam velmi, ozaj je mlady, ale aj takych vztahov bolo

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. máj 2024

@sheila121 Stara nie som, ani zaba.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. máj 2024

@sheila121 ja neviem preco riesite somariny v kazdej diskusii...pointa prispevku je inde

blondinka95
18. máj 2024

Ja by som to ukončila, uvidíš ako sa k tomu postaví, možno ho to naštartuje a ak nie, tak budeš vedieť, že si spravila dobre. Ono je dobre hľadať niekoho s rovnakým nastavením..ktoré tu očividne chyba

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blondinka95
18. máj 2024

@sheila121 rolu by tu hral generačný rozdiel ale ak ma autorka 25 alebo 27 tak to naozaj dôležité nie je.

autor
18. máj 2024

@blondinka95 ano, ale viem ho pochopit, kedze som to takto mala sa aj ja v jeho veku. Poznam take pary a ano niekde to pomohlo, inde ale nie...skoda, ze clovek az neskor zisti, ze vlastne je fajn byt s niekym s kym nam je fajn a funguje aj chemia a neriesit co mame a nemame len si to uzivat

autor
18. máj 2024

@blondinka95 ano tak

autor
18. máj 2024

Citim, ze ma ma rad, ale mozno nie dost ale sa boji. Najviac ma mrzi, ze obom nam je fajn a aj tak to ide byt

blondinka95
18. máj 2024

Rozumiem ti, držím palce nech sa rozhodneš správne.

judit47
18. máj 2024

Ak sa s nim bavis ako tu pises ho aj chapem🤣ved normalne polopate to povedz nazvy a nie tu v hieroglifoch kvetnato opisovat prd😵‍💫

Ked nieco chces opytaj sa priamo ak on nechce ukonci to 25-27 rocna zena zacina budovat karieru byvane a pomaly rodinu nie tu s 23r chlapcom riest voloviny😀

autor
18. máj 2024

@judit47 ja som mala na vyske zenatych spoluziakov, tak asi je to rozne

autor
18. máj 2024

@blondinka95 ak to ukoncim, uvidim ako sa k tomu postavi...ak to neukoncim, bude to takto nijako asi bez posunu

judit47
18. máj 2024

@autorka ja som na VS nemala ani jedneho zenateho spoluziaka/spoluziacku(150 ludi v rocniku), vela planovalu svadbu hned po skonceni ale to boli dlhorocne pary z dedin,kde sa baby hned po VS vratili domov svadba a deti…😀

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
18. máj 2024

Ja mám 24-rocneho syna, väčšina chalanov v jeho veku sú dnes také veľké "deti". Ty si staršia, aj keď len o 3-4 roky, v tomto veku je to dosť veľa. Ty by si chcela už vážnejší vzťah, zoznamovať s rodinou, atď. On sa nato necíti. Je to úplne pochopiteľne. Buď počkáš, alebo si nájdeš niekoho staršieho, kto už chce vážny vzťah.

darina77
18. máj 2024

@sheila121 podľa mňa autorka bude omnoho staršia ako 25 rokov

birika
18. máj 2024

pointa je inde, ale zrejme sa vsetko odvija prave od veku

aurinia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusqwa
18. máj 2024

@judit47 súhlasím.

@autorka najskôr si nechcela oficiálne, potom si zasa chcela oficiálne, judit47 má pravdu - ak mu to takto servíruješ, tak sa mu nečudujem.
keby si mi najskôr povedala, že ešte je skoro a potom na mňa bafla, že ideme k tvojim rodičom, tiež by som asi hodila spiatočku. rovnako manželstvo ešte nechceš, ale budeš ho chcieť - kedy, keď budete spolu presný počet dní? ja mám skôr pocit, že nie on, ale ty nevieš, čo chceš, on sa len prispôsobuje.

autor
19. máj 2024

@majusqwa mala som za sebou tahsie skusenosti, ale to bolo pred rokom aj nieco, tak mozno ireleventne riesit...posledny mesiac uz pravdepodobne nechce, aj ked to malo smerovanie a vravel, ze ma lubi, uz sa to zmenilo, ma ma len rad

ckocka
19. máj 2024

Baba chce hneď hniezdiť, chlapec si chce ešte niečo užiť. Rozumné je nehniezdiť práve s týmto.

jumama
19. máj 2024

Pavel Rataj, parovy terapeut, vysvetloval v nejakej prednaske, ze prve dva roky vztahu - kazdeho - trva ta chemicka zalubenost. Cize to, ci vztah ma zmysel a vydrzi, to sa ukaze tak po 3-4 rokoch vztahu. Pretoze potom uz pominul ten chemicky kokteil v tele a prichadza realita. Kazdodenny zivot, kazdodenne povinosti, spolocne smerovanie a tak...

Vy ste presne v tom stadiu. Ze uz sa nerozhodujete len citovo, ale ze uz ste snali ruzove okuliare.

Ziadna laska v zmysle motylikov v bruchu nevydrzi naveky. V kazdom vztahu pride chvila, ked do neho vztupi racio. Ako sucast vztahu, ktora umozni prezit nielen romantiku, ale aj vsetky tie prakticke veci okolo. Ked partneri dokazu racionalne sa spolu bavit, rozdelit si ulohy, podporovat jeden druheho, ale aj nechat mu obcas cas na jeho konicky a podobne... Nepopierajme si to, nesnivajme o vecnej romantickej laske.

A este teda povedal ten Rataj, ze casto v zalubeni sme zalubeni do vlastnych ocakavani, ktore na partnera mame, ze casto v nom nieco hladame a zda sa nam, ze to nachadzame, a zhruba tie dva roky su cas, ked uz tam tych serotoninov a endorfinov nie je tolko, aby nas oklamali a zaroven je to dost dlha doba na spoznavanie sa, zaciname vidiet realneho autentickeho cloveka. Nie nase ocakavania. Vznika medzera medzinasimi ocakavaniami a realitou. Uz sa akoby vedome rozhodujeme, nielen citmi opantanymi motylmi v zaludku. Rozhodujeme sa pre vztah alebo pre odchod z toho vztahu.

mabenn
19. máj 2024

no, chyba mi opis zivotnej situacie jedneho a druheho...ty chces nejak posuvat vztah, ale vztah sa posuva prirodzene a akciami, nie slovami...cize napr, ako byvate? kazdy sam? u rodicov? samostatne? studujete, pracujete, dalsie zivotne plany? je uplne normalne ze 23r chalan sa desi "zavazku" v zmysle svadby a rodiny, kde asi citi, ze ho tlacis pomaly

danica2711
19. máj 2024

prepáč, ale chcieť 23-ročného chalana narvať do vážneho vzťahu proti jeho vôli je scestné