Vzťah na diaľku. Čo ďalej?

16. dec 2023

Ahojte, chcem sa spytat, mám vztah, ktorý trva mesiac priblizne a je na dialku,priatel mal už pár vztahov tak a je na to asi viac zvyknuty, no mám obcas chvíľky, že pochybujem či to bude ono. Už sme stihli mat aj situaciu (meskala mi menstruacia) kedy sa prejavil naozaj pekne a povedal, že aj keby to bolo skoro presťahovala by som sa urcite k nemu a podobne vyjadrenia, obaja sme išli do vztahu s tým, že už chceme do buducna zalozit rodinku. Ja myslim, že keď nám to bude klapať by sme mohli fungovat normalne a ja som ochotná sa presťahovať za nim no teraz mavam take chvíľky, že mi chyba taká komunikácia keď máte toho človeka skoro vždy pri sebe, neviem či tomu chápete. Ešte dodám, že si obaja veríme a nič si nezakazujeme, to sa mi veľmi u nás paci, že je to take automatické už od zaciatku. Komunikujeme spolu každý den, od rana do vecera priebezne ako nám situacie dovolia samozrejme. Mali ste to už niektorá tak? Dakujem😊

vanilkovazmrzka
16. dec 2023

Toto by som skor nazvala iluziou vztahu.

Aspon zatial.

sabinaxd
16. dec 2023

Koľko máš rokov?😃

januska12323
16. dec 2023

Za mesiac ste už stihli mať obavu z tehotenstva? Najprv sa poriadne spoznajte potom uvažujte nad rodinou.

lindous
16. dec 2023

Ono je to asi dosť individuálne, môj najlepší kamarát je vo vzťahu ma diaľku už asi tretím rokom a funguje to super, ja osobne by som to ale takto nezvládala, pre mňa je fyzický kontakt jazykom lásky a raz za 2-3 týždne by mi bolo malo byť spolu, na vypisovanie si až tak nie som…počas stáží sme to zvládli vždy na pár mesiacov, ale s tým, že som vedela, že to je len dočasné a mali sme už pevný vybudovaný vzťah, mne sa to v tých začiatkoch zdá šialene náročné, ale tak sú ľudia, ktorým to vyšlo… Ako ďaleko ste od seba? Ako často sa vídate? Píšeš, že by si sa za ním presťahovala, takže je tam nejaká vidina spoločnej budúcnosti, čo je asi fajn, ale stretla som sa v okoli už aj so situáciou, že na diaľku im to fungovalo, ale keď konečne začali spolu žiť, zistili, že každodenný život je o niečom inom a ten spolu nezvládajú

madeincssr
16. dec 2023

AUTORKA mesiac je extrémne málo. Zatiaľ nepomýšľajte na dieťa (dôsledne sa chráňte). Vôbec sa nepoznáte, zatiaľ ste len zamilovaní, pobláznení (čo sú najkrajšie obdobia života, ale nie sú postačujúce). Kým nie ste dlhodobejšie spolu (niekedy už dlhšia spoločná dovolenka odhalí nekompatibilitu), viete o sebe málo, idealizujete si partnera (to k tomu patrí a je to pekné, ale...)

oliolijanka
16. dec 2023

Rozmyslat po mesiaci vztahu na dialku o prestahovani sa k chlapovi je cista naivita, nerozvaznost, nezodpovednost.
Ale my ti rady poradime aj o tri roky, ako s dietatom odist od nasilnika, ozrana, lenivca, ci zgrlosa.
Na normalny vztah ten chlap nema a tych na dialku mal niekolko...neboj sa, toho ti ziadna neukradne, takze spomal.

jaskolka
16. dec 2023

Koľkokrar ste boli spolu reálne? Ste spolu mesiac, v podstate ste v kontakte len cez internet či telefón a tebe už meškala menštruácia? To co ste okamžite "šli na to?"a bez ochrany 🙈🙈
Ale teraz vážne, vy nie ste spolu reálne, toto je o ničom, a už vôbec nie na tak vážny krok, aby ste šli spolu bývať a nebodaj aj hneď splodili dieťa.
Toto je len "pseudo vzťah. Niečo iné je keď už dvaja sú spolu nejakú dobu a potom sa rozhodnú, ze ide jeden z nich do zahraničia, keď sú v nejakej finančnej tiesni..ale na začiatku vzťahu takto byť je dosť... O ničom...takže určite si zariad dobrú ochranu pred tehotenstvom, a trosku "pribrzdiť" s tým sťahovaním.

zmrzlinka2021
16. dec 2023

Správaš sa dosť rizikovo. Bez toho aby ste sa poznali, určite sa nevydávaj a neuvažuj nad deťmi.

vyrovnanaosoba
16. dec 2023

🤔 trošku divný típek, keď si ťa zastal pri "meškajúcej menštruácii" po mesačnej znamosti...veď to by ťa nestihol ani opichať, nie to ešte nabúchať. Prepáč za taký komentár.
A čo sa týka vzťahu na diaľku, nechcela by som. Je to obmedzujúce. Ale zase aj slobodné 😃

sissy27
16. dec 2023

Mesiac trvajuci vztah na dialku a uz ti stihol aj menzes meskat? 😂 a teda v pripade tehotenstva by si ta nastahoval k sebe - tak preco si ta nenastahuje k sebe uz teraz, aby ste sa aj aspon trochu spoznali este predtym ako otehotnies? 🤦🏼‍♀️