Vzťah na diaľku a ozývanie sa

2. nov 2023

Ahoj mam s priateľom vzťah na diaľku , pracuje v zahraničí a chodí domov tak každý druhý mesiac takže momentálne sme len v kontakte že si píšeme a občas telefonujeme. Lenže ja vidím problém v tom ze toto je naša iba jediná komunikácia písanie ale on moc nepíše aj keď ma v sobotu a nedeľu voľno ozýva sa málo mne to celkom vadí pretože chcem byť s ním v kontakte ale on to tak asi nevidí ved povie ze mi odpise. Myslíte si že moc tlačím naňho keď si s ním chxem aspoň písať?každý deň?Alebo ze ja preháňam?

nika3136
2. nov 2023

Mam bratov v zahranici, maju priatelky na Slovensku a nam ako rodine sa ozvu cca raz za 2 tyzdne, starsi mozno len raz za mesiac, ale s frajerkami su v dennom kontakte stale vecer po praci. Starsiemu sa i smejeme, ze bez seba nevedia zit, kazdy vecer prevolaju a to su spolu uz vyse 6r

autor
2. nov 2023

@nika3136 no ved to ze aj ja by som s nim každý večer aspoň nachvilu volala aby som vedela ze fakt ten vzťah stojí zato nie sme spolu dlho a práve preto si myslím ze by sme mali byť stále v kontakte

ivkav5
2. nov 2023

Popravde si neviem predstaviť mať vzťah na diaľku a nebyť v kontakte každý deň…Mala som vzťah na diaľku s expriateľom, bol športovec a hral v zahraničí, bolo to veľmi náročné, no v kontakte sme boli takmer 24/7 🙈 Keď sme si nepísali, tak volali, posielali fotky, volali facetime a podobne….fakt vkuse v kontakte…aj napriek tomu, nám tento vzťah nevydržal, ale to ťa nechcem nejako strašiť alebo demotivovať, to je veľmi individuálne….Ale určite by ste v kontakte mali byť 🙂

januska12323
2. nov 2023

Si pre neho len pomôcka na zahnanie nudy keď nič iné nemá na pláne. Prestaň sa mu doprosovať a uvidíš, že si ani nevšimne keď sa neozveš ty.

autor
2. nov 2023

@ivkav5 no ved aj ja si myslím ze by sme mali byť stále v kontakte chápem ze je unavený z prace ale zase čas by si mal nájsť

autor
2. nov 2023

Ja fakt už neviem ako mu to vysvetliť ze proste ten kontakt musíme mať

ivkav5
2. nov 2023

Asi by som tiež urobila to, čo píše koment vyššie. Neozývaj sa mu proste hoc len jeden deň alebo 2 dni…čakaj a sleduj, či sa vôbec ozve…ak nie, povedala by som mu narovinu, že toto ťa nebaví a že potrebuješ častejší kontakt…

viestta
2. nov 2023

Preco si pisete? Nemozte si pokecat cez telefon?

autor
2. nov 2023

@ivkav5 no uvidíme ako sa tento týždeň k tomu postaví veru

autor
2. nov 2023

@viestta niekedy aj zavolá ale keď nevolá tak by som bola rada aj za písanie

viestta
2. nov 2023

tak zavolaj ty. Mozno nie je vypisovaci typ. Aj ja radsej 2 minuty pokecam ako by som mala dve hodiny pisat.

domkakvet
2. nov 2023

Nevyzera to kto vie ako, aby si s nim nestracala cas, ak by mal zaujem nemusela by si ho prehovarat aby sa ozval.

autor
2. nov 2023

@viestta no môžem skúsiť ale keď som mu minule volala vôbec mi nezdvihal a ani sa neozval naspäť až na druhý deň potom napísal ze nemal mobil ale na internete svietil ze je

lindous
2. nov 2023

Ja tiež nie som moc na vypisovanie, vyvolávanie, ale práve preto by som nemohla mať takto vzťah na diaľku kde je to jediný kontakt… ak už si mu povedala, že ti ten kontakt chýba a prečo je to pre teba dôležité a on s tým nič nerobí a neviete nájsť kompromis, tak to je o tom, že on proste nechce a je mu to jedno, aj keby si sa na hlavu postavila… ty keď mu napíšeš/zavolaš, tak ako reaguje ? Robíš to niekedy prvá alebo len čakáš? A čo vlastne znamená, že sa ozýva málo? Lebo to je veľmi relatívne… ale v podstate je to jedno, keď ti to je takto nevyhovuje, na tvojom mieste by som zvážila ci mi takýto vzťah viac dáva alebo berie a podľa toho sa rozhodla čo ďalej lebo úprimne, nemyslím, že sa to zlepší, kým budete od seba

autor
2. nov 2023

@domkakvet nato mi povie ze ved odpise ale ze on je taky ze moc nepíše

autor
2. nov 2023

@lindous áno povedala ze proste potrebujem aby aspoň písal ze mi to chyba keďže nemôžme byť spolu povedal se sa snazi a pokusi sa to napravit väčšinou mu píšem ja prvá ale zase sa stane ze napíše aj on prvý niekedy aj zavola niekedy sa stalo ze sa neozval celý deň a keď si aj píšeme niekedy napíše dosť a niekedy nepíše poriadne

melanta
2. nov 2023

Ja fakt už neviem ako mu to vysvetliť ze proste ten kontakt musíme mať

Je načase, aby si konečne pochopila, že podľa neho ten kontakt mať nemusíte a ani ho nechce. A ty to budeš buď tolerovať alebo choď do zahraničia s ním alebo si nájdi partnera, ktorý má na vzťah rovnaký pohľad ako ty. S týmto rovnaké ponímanie vzťahu nemáte a úprimne, neverím, že je šanca, aby si bola s týmto človekom v živote spokojná, ak ty kontakt potrebuješ a on nie. On ti dáva neustále jasne najavo, že záujem o komunikáciu nemá. Ty sa doprosuješ. Fakt ti toto príde v poriadku, ako vzťah, ktorý má budúcnosť?

kubkovamama
2. nov 2023

Koľko ste spolu?Tiež by sa mi to nepáčilo a kto tvrdí,že je to v norme..no nie je.Moj fyzicky ťažko pracoval 10hod,voľno iba nedele,vždy večer videohovor,keď mal v práci obed,wc,aspoň krátka správa.Teraz keď ma mobil pri sebe každý non stop a neverím,že aj on ho nemá vo vrecku alebo vo vaku pri sebe.2min na správu sa za 24hod dajú nájsť.Nedoprosuj sa mu,pôsobis strašne zúfalo a to keď aj on z teba cíti tak amen.Ja viem,že aj reálne si zúfalá a bolí ťa to a tušíš čo my ženy skrátka tušíme,neospravedlňuj ho a priznaj si,že neznamenas preňho to čo on pre teba.Vybodni sa naňho na pár dní aj ty,ak sa ozve nereaguj,uvidíš či sa preberie alebo je lepšie zísť z kratsej cesty

domkakvet
2. nov 2023

Za mna vyhovorky.

autor
2. nov 2023

@kubkovamama sme spolu cez trištvrte roka a áno serie ma to strašne ze sa takto chová

kikus391
2. nov 2023

Toto ako keby som vedela presne kto píše alebo ten dotyčný má kópiu 😆 Vyskúšaj sa neozývať a ak sa neozve sám časom pochopíš že zato nestojí

ivangeline
2. nov 2023

Bud ste spolu dlho a mate prechodeny vztah alebo ta az tak nezerie.

mischelin999
2. nov 2023

poviem ti takto. ak by velmi chcel, ozyval by sa viac. vsetko je to totiz o tom, ako ma nastavene priority a ci to vobec mysli s tebou vazne. nenabadam ta teraz na to, aby si sa rozisla alebo co, to uz je na tebe 🙂 ale ja by som v takomto "vztahu" rozhodne dokazat nevydrzala.

autor
2. nov 2023

@ivangeline nie práveže nie sme spolu dlho to je ten problém

autor
2. nov 2023

@mischelin999 to máš pravdu

lucky_k
2. nov 2023

Ste spolu prilis kratko nato aby nemal potrebu byt s tebou v kontakte.... velmi ma zarazila tvoja veta " ja uz neviem ako mu vysvetlit, ze proste ten kontakt musime mat ", on ta neberie zrejme ako niekoho doleziteho vo svojom zivote a tymto bombardovanim ( telefonaty, spravy a nutenie do kontsktu )sa znechutis...narovinu sa ho spytaj ako to cele berie a zariad sa

katkajaromer
2. nov 2023

Když jsem začínala se svým teď už manželem ( před čtyřmi roky ), vídali jsme se přes rok jen o víkendech a ve všední dny jsme si volali denně a taky hodně psali, posílali písničky atd. Teď už s ním dva roky a půl žiju a i tak si napíšeme několikrát denně, jak se máme, přání hezkýho dne, nebo když se něco děje + organizační věci. Z Tvýho popisu mi přijde, že už si zařídil život bez Tebe a nechybíš mu.

autor
4. nov 2023

@lucky_k no asi sa mu to znechutiť lebo sa stále neozýva

autor
4. nov 2023

No dievcata už je to skoro týždeň čo sa vôbec neozval 🤔😒 nerozumiem tomu

mk22
4. nov 2023

Ste spolu krátko, mal by ta bombardovať správami, ako mu chýbaš, ako sa teší, čo robíš.. Netlac na pílu, proste je iný ako ty, to zistíš, až pri ďalšom priateľovi, ktorý bude presne ako ty.
A teda týždeň sa neohlasit, aj keď by bol chory, jedna stručná sms al minútový telefonát by zvládol..
Mohlo sa mu niečo stať, alebo je rád že ma kľud, nepíšeš.. Tým pádom ta ma na salsme..