Vzťah, dieťa a nový partner

30. sep 2023

Ahojte, prosím ak sa tu nájdu iba tie, kt. vedia povedať konkrétne svoj názor. Vaše dieťa 10 r. vy rozvedená 3 roky, (ťažké obdobie pre vás, vaše dieťa). Nový domov. A nový partner. Ako dieťa vnímalo tuto situáciu, ako ste vysvetlili tieto veci. Keď dieťa veľmi ťažko znášalo rozvod, odelenie rodičov, novú ex maňelovu partnerku, nový domov, a ešte aj teraz s tým nieje na poriadku. Z druhej strany robíte všetko predieťa, vysvetľujete, rozprávate sa s ním a pod. pomahate mu ujasňovať veci. Ale je tu vas nový partner. Ktoreho este nepozna, dieta ho videla iba ako kamarata raz. Bol niekto v tejto situacii? Kamaratke dcera rozvedena , 10r dieta a byvaju s novym partnerom a dieta v pohode akceptuje vsetko.

martinami274
30. sep 2023

Ja som práve teraz v tejto situácii. Nový vzťah po 6 rokoch od rozchodu s otcom mojho dieťaťa 10 r. . Boli ťažké chvíle, ale sme teraz šťastní..teda ja a moje dieťa. A same mi povedalo, že mami a kedy budem mať nového otca. Viem, že deti to beru tak rozprávkovo, tak som mu povedala, že ak budem mať kamaráta, že ho s ním zoznámim a budeme sa spolu kamarátit. Aby sme všetci traja boli šťastní. to tak tri roky trvalo , tieto debaty..teraz ked som sa zoznámila s terajším priatelom, tak som to synovi povedala..a on: budete manželia? ja: nie..sme len kamaráti...a on..to nie..on ti posiela srdiečka a to už je láska a usmial sa. Potom povedal, že sa chce s ním zoznámiť ale aby tam boli aj moji rodičia, teda synovi babka a dedko..tak moj priatel , ešte sme spolu ani nič nemali..zoznámil sa na káve s mojim synom , mojimi rodičmi a sadli si našťastie do oka. Takže od tej doby ho berie uplne v pohode. Ja som zástanca toho, aby sa hovorila pravda detom, mysím adekvátne k veku dieťaťa. A ked sme boli na káve..tak moj syn je naučený, že ho hocikedy pohladkám a chytim za ruku a tak..tak som to robila aj na káve a zároeň aj sem tam možno dva krát pohladkala ruku priatelovi. Všimol si to a bol ok. Takže porozprávajte sa so svojim dieťaťom, čo by ono chcelo alebo ako to vidí ak by ste mali priatela.