Vždy sa pripomenie

9. dec 2022

Ahojte. Pred viacerymi rokmi som ukončila jeden vztah, nerozišli sme sa v dobrom, ale on sa mi kazdy rok takto pred sviatkami zvykne pripomenut. Posle vzdy len krátku správu kde sa opyta, ako sa mam a podobne. Ja uz neviem, preco to robi? Nase cesty sa rozišli davno, za mna je to uzavretá kapitola. Len tak zo zvedavosti sa tu pytam, ci mate aj vy podobne skusenosti a aky nazor na to mate. Lebo fakt neviem, naco sa niekto potrebuje vzdy raz do roka pripomenut. Hlavne vobec neviem, co mam odpísať, ked s dotyčným sa nekontaktujem uz vobec, odkedy bol ten rozchod. Blokovať ho mi pride take detinské, žijeme v menšom meste a uz sa párkrát stalo, ze sme sa náhodne aj stretli.

linki90
9. dec 2022

tak ho nedaj blokovať ale daj medzi obmedzene učty ;) správu ti sice pošle ale ty ju neuvidiš iba keď budeš chcieť a on to neuvidi ,ale môj názor natvrdo zablokovať alebo rovno napisať že ti to vadí že pre teba je to už uzavretá kapitola

zmrzlinka2021
9. dec 2022

Ja som sa sice v zivote nikdy s nikym nerozisla, ale povazujem to za krasne spomenut si na byvaleho priatela, ci praitelku a zapriat mu krasne sviatky.

Ved rozchod nemusi znamenat hned urazenost. Sila nas je v tom, ze vieme spracovavat veci, ktore sme v minulosti zazili a byt laskave k tym druhym.

sojorez
9. dec 2022

Ved nemusis blokovat, ked je to raz za rok - bud odpis alebo vymaz sms a ignoruj.

pribinak
9. dec 2022

Veď nápis takú neutrálnu odpoved že máš sa fajn a zelas pekne sviatky. Bodka. Trvá to 5 sekúnd a je to úplne nudná nič nehovoriaca odpoved

poopsie
9. dec 2022

Keď si nad vecou tak tu neublíži ti odpísať

zooeynka
9. dec 2022

Staci neodpisat a o rok ho to bude bavit menej a o dva uz ani nenapise....

danica2711
9. dec 2022

blokovať ho je detinské? Detinské je skôr to, že to riešiš

modrava
9. dec 2022

30 rokov..sms na narodeniny, meniny, vianoce, novy rok…. odpisem “dakujem” alebo “dakujem, podobne aj tebe” a viac neriesim

vilma7
9. dec 2022

Nenazvala by som, to že sa pripomenie, len že sa slušne ozve. To je asi všetko, snáď neriešiš jednu sms do roka.

autor
9. dec 2022

@modrava ja zatial odpisujem 7 rokov. Lebo sa mi zdá slušne odpísať.

modrava
9. dec 2022

ano, je to slusne. hlavne rob tak, aby si bola sama so sebou spokojna. on nech si to vyhodnoti ako chce.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
toskanka
9. dec 2022

Ber to tak, že to robí zo zvyku. Neutrálne odpis, že sa máš dobre a pekne sviatky. A vypustit to z hlavy.

7miriam77
9. dec 2022

Neviem, ci som divna, 🤣 no ja si s par byvalymi, pisem uz roky k narodeninám, ozveme sa aj k novemu roku a popiseme par viet, ako sa mame. No rozisli sme sa v dobrom...

sima338
9. dec 2022

raz za rok by som to teda fakt neriešila. popraj pekné sviatky aj ty jemu a dovi dopo. Ak ste sa rozišli normálne, tak on je slušný a popraje ti k sviatkom

terina25
9. dec 2022

Ja napr s tymto nemam problem. Svojim ex poslem vzdy sms ci narodky,ci meniny,sviatky, vzdy si spomeniem. A aj oni na mna. Nevidim na tom nic divne ci zle. Nieco sme spolu prezili a veru zaujima ma ako sa im dari napr.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
7miriam77
9. dec 2022

@elizabet173 ved ano, no z autorkinho prispevku nemam pocit, ze jej byvaly je snazivy. Raz do roka sa ozvat, to nie je veelmi snazivy zaujem. Myslim si, ze je slusny a nejaky cas spolu boli, určite maju aj pekné zážitky, tak mozno len chce vediet ako sa ma. Ak to autorku obtazuje, nech mu to otvorene napíše....kedze ho ma na haku, nemusi ju nijak trapit napísať mu otvorene... prosím, už mi nepíš.

autor
10. dec 2022

@7miriam77 dakujem, vsetky názory mi nieco dali. Tu nejde ani tak o mna ako o to, ze bola to otazka položená skor všeobecne, ze preco sa ludia pripomínaju po rozchodoch. Lebo ja ked ukoncim vztah, tak nepíšem nikomu a nikdy, nemam potrebu to robit ani nic. Ani na ich sviatky, proste naco. Vztah skončil a nemam potrebu želať ani Vianoce ani novy rok apod. Ale asi kazdy sme iny a mozno ma niekto potrebu pisat zo slušnosti stale na tie sviatky. Kazdopadne dakujem za postrehy.

poopsie
10. dec 2022

Mne práveže príde choré to, keď expartner má problém sa aj pozdraviť na ulici... Ja napr nemám problém ani s manželovimi bývalými '' frajerkami''(ani on) .. To by som prišla o kamarátky😅 sme boli z jednej partie

gertrudaosem
10. dec 2022

Ja nechápem čo je na tom zle, že ti napíše a spýta sa ako sa máš... Podľa mňa to je milé... Teda, ak nie je otravný. Vadí ti to? Obťažuje ťa to? Ja som sa rozišla asi pred 13 rokmi s jedným a bohužiaľ prvé roky mi dosť intenzívne písal, pozýval ma von atď .. snažila som sa mu vysvetlit že ja už som niekde inde - naozaj by bolo trápne vysvetľovať terajšiemu priateľovi prečo mi niekto vypisuje a posiela obrázky srdiečka, kvety v sms a pozýva von... Snažila som sa mu opakovane, pekne, ale potom už aj hnusne vysvetliť nech mi nepíše. Nepomáhalo. Milión krat. Teraz je na tom asi tak, že 2x za rok mi pošle obrázok pohára s vínom alebo inú blbosť, na ktorú nereagujem... Na neho nepomáhalo ani to, že som ignorovala .. asi iba ten čas, keďže je tomu už dosť rokov ...

gertrudaosem
10. dec 2022

A áno, niekto je taký, že spali mosty pri rozchode. Ja tiež tak fungujem, ale zasa nemám problém keby sa stretnem s ex, pozdraviť ho alebo prehodiť slovo. Takú možnosť som zatiaľ nemala ale ani nie som aktívna. Jednoducho to skončilo tak skončilo. Ten človek už neexistuje. A niektorí zasa fungujú ako kamoši, majú vzťahy jeden cez druhého a nevadí im to...

mikadooo
10. dec 2022

Však normálne takú tú štandardnú formulku posielam, mám sa dobre, decká rastú, život fičí šialeným tempom, šťastné a veselé a nech sa vám darí (je už ženatý 🤭, túto "konverzáciu" udržuje už asi 15 rokov 🤷). Mne to žily netrhá, ani mi tá jedna minúta raz za rok nejak nevadí. A ktovie, možno jedného dňa, keď obaja odvovieme/budeme rozvedení, tak sa dáme zas dokopy, aby sme si zas mohli brutálne liezť na nervy 😂. Teda mne on extrémne zvyšoval tlak aj bežnou diskusiou...

7miriam77
10. dec 2022

Ved áno, kazdy to berie inak. On ta berie ako človeka, ktorého pozná, prezil s tebou nejaky cas a proste nema s tym žiadny problém, napisat ti k narodeninám, alebo k sviatkom. Berie to ako slušnosť, ....Len nechapem, preco mas ty s tym problem.