Vymazali by ste si kvôli partnerovi sociálnu sieť?

31. júl 2023

Ako by ste reagovali keby od vás partner vyzadoval vymazať si Instagram? Keby to bolo pre neho veľmi dolezite že nechce aby ste ho mali. Podotýkam partner s ktorým ste aj 15 rokov a nie rok a ktorý nemá zakaždým inú požiadavku takze netreba písať že teraz je to Instagram potom niečo iné ( to by za tých 15 rokov toho bolo už neurekom určite by toľko nečakal len na tuto jedinú vec aby potom rozbehol ďalšie 😃). Jednoducho keby mu na tom veľmi záleží urobili by ste to pre neho alebo by ste za každú cenu boli take že prečo by ste to mali robiť atd. Nepíšte tie ktoré Instagram ani nemáte alebo tie ktoré na ňom zarábate 😃obyčajne užívateľky

adri266
31. júl 2023

Co je dovodom tejto poziadavky? KOlko casu na Inst. denne travis?

beata_k
31. júl 2023

Tak musi mat dovod preco je to odrazu taky problem ked to predtym problem nebol. Aky ma dovod?

sissy27
31. júl 2023

A aký má dôvod na túto požiadavku? Zverejňuješ niečo nevhodné, tráviš tam príliš veľa času, začina sa každá druhá tvoja veta "videla som na instagrame"?
Ja by som to neurobila, pretože viem, že moje príspevky nijako nenarúšajú naše súkromie, nemám tam žiadny nevhodný obsah a nevidím ani dôvod, prečo by to odomňa mal žiadať. Ak by to bolo "lebo som povedal" tak by som sa zasmiala a rozmýšľala, či s takýmto prístupom bude ešte môj partner.

thoughtfulweirdo
31. júl 2023

Ak by na to mal logický dôvod, tak asi áno. Nemám instagram, mám akurát Tiktok, FB a modrého koňa a ak by mal manžel skutočný dôvod mať s niečím z toho problém, myslím, že by som to zrušila, veď mi to k životu netreba, je to len taký blbý zvyk 😄

colsami
31. júl 2023

Si na tom instagrame zavisla ze si na nom nonstop?
Alebo davas nevhodne prispevky?

Ak je to jeden z tychto dovodov, tak je to poziadavka v 15rocnom vztahu ktoru by som urcite brala na vedomie ako opravnenu.
Ale uz co urobis je Tvoja vec.
Btw nemam instagram absolutne tam nechodim a zijem.

januska12323
31. júl 2023

Pridávaš tam každý prd ako slečna zo včera a ešte ho aj označuješ? V tom prípade sa nečudujem jeho požiadavke.

karolinakr
31. júl 2023

No toto sa stalo presne tej fitneske, ktoru obdivujem, ze zo dna na den jej zmizlo 2000 fotiek.Ona to sice zvalila na Instagram, ale určite je za tym novy partner, lebo len s nim tam ma nove fotky, nove bábo.Čiže mňa neošáli..😆..Možeš spravit kompromis, ze si zakryješ profil a len s priatelmi zdielaš veci
Ja tam sice nemam životne dôležite fotky, ani ho nutne nepotrebujem, ale pre mňa to je extremny spôsob žiarlivosti, ktory by som na 99% neakceptovala..

autor
31. júl 2023

@thoughtfulweirdo tie dôvody nechcem písať lebo myslím že každý vzťah má take svoje vnútorne fungovanie možno čo zase ini nemajú, nejaké svoje pravidla a pod .. myslela som to skôr všeobecne keby si to prenesie každá čo si to prečíta na seba a nie hľadať dôvody u nás. Jednoduchá otázka máte dobrý dlhoročný vzťah a prišla by takáto požiadavka ako by ste sa k nej postavili, či stoj čo stoj si chrániť svoje veci alebo ste vo vzťahu ochotne od niečoho upustiť pre toho druhého.
Myslím že vo väčšine vzťahov je normálne keď z času na čas aj takéto veci sa deju že ja nechcem aby niečo on a zase opačne on môže chcieť aby som niečo niečo nie ja atd

sissy27
31. júl 2023

tie dôvody, prečo to žiada, sú dôležité a na základe nich by som sa rozhodla, či si ten istagram (alebo inú soc.sieť) vymažem alebo nie.

autor
31. júl 2023

@karolinakr a máte to vo vašom vzťahu vždy všetko tak že nikdy str nežiadali od partnera niečo, trebárs len nenapadá má nieco konkrétne tak dám príklad neist na nejakú oslavu alebo stretnutie a on takisto mohol nieoc vyžadovať .. to sa len pýtam lebo každý funguje inak niekto ani za svet pre druhého nieco nespravi a všetko berie ako neprípustnú žiarlivosť a inde robia kompromisy aj takéhoto typu

h2
31. júl 2023

Mne sa ľahko hovorí, lebo Instagram nemám, ale partner je pre mňa viac, čiže ak by mal pádny dôvod, zrušila by som ho kvôli nemu. FB mám a ten by som zrušila bez váhania tiež. Ak by trval na tom, aby som si zrušila Modrého koňa, tam už by som na chvíľu zaváhala 😁, ale zrušila by som aj to a asi by som mu bola za to po čase aj vďačná. 🙂

candii
31. júl 2023

Tak keď nepíšeš nič podrobnejšie prečo prišla táto požiadavka. Môj partner, inak tiež sme spolu 15 rokov, keby ma požiada o vymazanie IG tak kľudne ho vymažem. Nepoužívam ho, nepíšem si tam s nikým, nepridavam žiadne príspevky - "nezarába" mi to. Takže kľudne. Neviem čo pre teba znamená táto sociálna sieť ale pre mňa nič. Preto by som ho vymazala bez mihnutia oka

thoughtfulweirdo
31. júl 2023

Tak pokiaľ by som nevedela dôvod, tak len tak bezdôvodne nie. Ak by mu vadilo, že tam trávim priveľa času, dohodli by sme sa, kedy mobil do ruky nechytím a budem sa venovať jemu alebo iným veciam. Ak by mu vadilo, že zdieľam súkromie, prestala by som s tým. Ale keby len tak jedného rána prišiel s "zruš si Facebook, inak sa rozídeme" tak nie, náš vzťah nie je o podmienkach a vydieraní 🙂 a v našom prípade na to dôvod nie je, obom nám je jedno, čo si druhý tuka na mobile vo voľnom čase, aj tak sme obaja poväčšine sledovatelia 😄

autor
31. júl 2023

@sissy27 ďakujem, toto bola podstata na čo som sa pýtala bez toho aby vás zaujímali naše dôvody, čiže pripúšťaš možnosť ze keby vo vašom vzťahu vaše konkrétne dôvody boli na to, tak by si si ho vymazala. Lebo niekto môže napísať ze nie za žiadnu cenu ani keby traktore padali nevymazem je to moja vec a jema to čo žiadať

ruxandra
31. júl 2023

Nevymazala, najma teda ak by som tam zvykla komunikovat so svojimi kamosmi, maximalne by som skusala obmedzit cas, ktory tam stravim, pripadne pridavat menej prispevkov, ak by som to mala vo zvyku, nakolko sa vsak na soc.sietach nijak aktivne do nicoho nezapajam, u nas si tuto poziadavku velmi neviem predstavit.

rebrambora
31. júl 2023

Tazko radit, ak nenapises dovod. Je ťažké to s niecim porovnat.

kvetinka75
31. júl 2023

autorka - tie dôvody sú veľmi dôležité. Mne osobne by mi to vadilo a nezrušila by som si nič. Aj keď instagram nemám. Ale ak by partner chodil na soc. sieť a vyhľadával tak známosti, písal si s cudzími ženami, a nič iné by pre neho neexistovalo len soc. siete, tak áno, trvala by som na zrušení.

veselo_neveselo
31. júl 2023

Zalezalo by na dovode. Ak ma dobry dovod, preco nie. Dobrym dovodom myslim, ze napr lieceny alkoholik aby nemal alkohol doma a doma sa nepilo - Bez problemu. Lieci sa zo zavislosti ty ci on? Potom ano, zrusula by som vsetky platformy.
Ale dovod akoze chodila si predtym s Jozom a Jozo je teraz slavny a mas ho na Instaci, tak to nie. Ale Joza by som unfollow a bolo by.

Inak si neviem predstavit, aky padny dovod by jeden mohol mat na takuto poziadavku na partnera.

ankare
31. júl 2023

Napis dovod, to je veľmi dôležité. Veď si anonymne, čo robíš fory?

lindous
31. júl 2023

Nevymazala by som ho určite, okrem svojho profilu tam mám aj pracovný, jednej organizácie, ktorý spravujem... Ale aj mimo tohto skôr nie, no ak by mu vadilo niečo konkrétne, napr. príliš veľa stráveného času a komunikoval by to normálne, tak by som na tom pracovala a snažila sa to obmedziť

autor
31. júl 2023

@h2 ďakujem za odpoved 😊 hej každý mame niečo svoje čo mame najradšej podľa toho aj ta náročnosť by tam bola 😃 takze vo výsledku áno kvôli partnerovi co za to stojí by si zmazala a nebola stoj co stoj taká že prečo by si to mala robiť

mrva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. júl 2023

@lindous jasne pracovný to je ine celkom

karolinakr
31. júl 2023

Kompromisy viem robit v inych veciach, ale toto sa mi vždy zdalo šialene, ked niekto vo vztahu vyžaduje zmazanie na socialnej sieti alebo dokonca cenzuruje, pyta hesla a komentuje. Toto je za mňa chora požiadavka ano, vzdy sa mi to zdalo ujete bez ohladu na velku lasku a ludi čo toto povazuju po polovičke, či chlap či žena, považujem za žiarliveho manipulatora
Ale sama vidiš, 99% ostatnym to nevadi..

sella38
31. júl 2023

Neviem si predstaviť, z akého dôvodu by toto mohol dospelý človek žiadať od iného dospelého človeka. Teda ok... zasahuje vám to, čo tam robíš, do súkromia? (Napr. ja neviem pochopiť natáčania detí, rodiny, dňa, to by mi vadilo). Alebo vám to zasahuje do manželstva? Sleduješ bývalého a oslavne ho komentuješ? 😀 Alebo si na Instagrame 22h denne? Lebo áno, dajme tomu, že toto by boli dôvody... Ale iné? Nie, nevymazala. Ja napr. na instagrame sledujem množstvo zahraničných učiteliek, ktoré mi už nie raz do mojej práce dali skvelý nápad.

ankare
31. júl 2023

V prvom momente by som Ti napísala, že chlap Ti nemá čo rozkazovat, čo máš vymazať a čo nie. No na druhej strane, ak si tam pol dňa a len tam cumis, tak vymazať. Alebo ak tam vycapujes polonahe fotky s vypucenym zadkom, tiež by mi to vadilo.

zuza265
31. júl 2023

Je to taka otazka… viem si predstavit situacie,
1. kedy by to ziadal a mal by pravo o to poziadat (stale neznamena, ze by som to spravila - tam je asi aj ok niekedy prehodnotit vztah) - zverejnovala by som nevhodne prispevky, mal by pracu, ktora si vyzaduje nejake spravanie aj jeho partnerky, vypisovala by som si s kdekym
2. Kedy by ma o to ziadal, ale nemal by na to najmensi dovod (aj tu by som prehodnotila vztah ako taky) - sledovala by som tam znamych, alebo ludi, kt zverejnuju pre mna zaujimave info, sem tam bola v spojeni s blizkymi, kt nestretavam a videla kde su a co robia, na odlahcenie tam travila rozumny cas. On by to chcel len z majetnickosti a ziarlivosti.

Ps: ja by som to od partnera nepozadovala nikdy. Ak by k tomu doslo, asi naz vztah nie je vporiadku a je na case sa zamysliet skor nad tym, nez platat problemy takto

autor
31. júl 2023

Ok ženy ďakujem viaceré ste sa zhodli na tom že v pohode by ste to urobili lebo nejaký ig je pre vás stále menej ako partner. Dôvody už každý môže mat rôzne ale výsledok je rovnaký. Tak pravdou je že to ja chcem aby si ho vymazal on. Príspevok som písala schválne opačne pretože som si tu veľakrát všimla že veľa žien sa postaví viac na stranu chlapov , aj v tomto prípade že áno urobili by ste to kvôli nemu, ale keby som hneď napísala že to požadujem ja viem že 99% odpovedi by bolo v duchu že čo to mám od neho čo žiadať a podobne. Pritom je uplne jedno či by som to chcela ja alebo on. No ako tu často vidím muža treba rešpektovať vo všetkom a jeho súkromie a opačne už menej. Takze moja odpoved na toto celé je, ja by som to kvôli nemu urobila keby to žiada alebo niečo podobne keby mu na tom záleží ale neviem ako to bude opačne

vanilkovazmrzka
31. júl 2023

Pokial nevysvetlis dovod, neda sa na to odpovedat. Tak sa zamysli nad tym, preco ti to vytyka, co mu na tom prekaza. Instagram sa da aj vymazat z aplikacii, ale stale sa vies prihlasit cez prehliadac.

beata_k
31. júl 2023

Z odpovedi si si vzala len to, co si chcela. Uz si akoze prehliadla vazne dovody preco by to urobili.