Vykáte svokrovcom?

9. máj 2024

Tykate alebo vykate svokrovcom ? Môj snúbenec mojim týka,pretože oni to tak chceli,ale ja jak blba musím vykat svokrovcom ,neviem mne to príde strašne divne,také ako keby sme si neboli blízky ,ale zároveň určite nenavrhnem to sama ,ale proste môj snúbenec si týka a je to tak lepšie,som ja divná alebo to má niekto rovnaké ? Ešte podotýkam že ja im vykam oni mne týkajú

maca1984
9. máj 2024

Svokrovcom vykám, manžel tiež vyká mojej mame.

ingridpisarova
9. máj 2024

drvivá väčšina a aj ja svokrovcom vykám

anze25
9. máj 2024

Vykanie podľa mna neni o tom že či su ľudia k sebe blízky alebo nie ale o tom že máš voči ním úctu
Aspoň mna to tak doma ucili
Ja vykam svokrovcom aj manžel mojej mamke
Ostatný členovia rodiny (teta,strýko…) sa dohodli a dali si návrh na týkanie
Skús manželovi povedať že ti to je divne nech to nejak naznačí rodičom a uvidis či ti to navrhnú prvý

a_alexandra_a
9. máj 2024

Vykám, oni mne tykajú. Podľa mňa je to úplne normálne. Rovnako to má aj manžel s mojimi rodičmi. Ja osobne by som mala problém tykať im.

0silvia0
9. máj 2024

ja svokrovcov nemám, ale môj muž si s mojimi rodičmi potykal veľmi skoro, dokonca na našej svadbe moji starí rodičia ho požiadali, aby im môj muž tykal, že v našej rodine sa tyká. Čiže tykal si aj s mojimi starými rodičmi, môj muž s tykaním nemal a nemá žiadny problém za tie roky.

louise
9. máj 2024

Ja svokrovcom vykám od druhej návštevy u nich - navrhli pravdaže oni. Manžel mojej mame tiež tyká. A presne, ako píše anze25, nie je to o tom, že by sme si boli bližší, alebo že by som si ich vážila menej či viac. Ako navrhli a chceli, tak to máme. Treba sa porozprávať so snúbencom, on by to mohol nadhodiť rodičom, ak Ti to prekáža.

sima234
9. máj 2024

Svokrovcom vykám, aj môj muž mojim rodičom vyká.

sejbipi
9. máj 2024

Bolo mi navrhnuté tykanie, odmietla som. Chcem si držať akýsi odstup.

tetapetra
9. máj 2024

Ja vykam, môj muž bez toho, aby mu to niekto navrhol tyka

magimi
9. máj 2024

To si ani neviem predstaviť, že tykat svokrovcom 😀 my sme asi staromodni, ale môj manžel vyka aj svojim rodičom. Ja svojim tykam, ale aj naše deti učíme starým rodičom vykať. Aj pre mňa je vykanie znak úcty a nie odcudzenia.

qwert87
9. máj 2024

Muz mojim vyka, aj ja jeho mame vykam.

vroni
9. máj 2024

Všetci si tykame/tykali sme si. Za mňa je vykanie len a výhradne o odstupe, o žiadnej úcte. A nikdy a z princípu nikdy nevykam nikomu, kto by mi tykal.

oli18
9. máj 2024

Co ti pride divne? Ze mas vykat o generaciu starsim ludom? Tykanie medzi svokrovcami a zatmi, nevestami nie je slovensky zvyk. Tak to respektuj a urovnaj si to v hlave.

mirka438
9. máj 2024

Moj muz si tyka s mojou mamou a ja s tou jeho. Jeho otec mi tykanie nikdy ani nenavrhol a ani si neviem predstavit tykat si s nim.

alickapusinka
9. máj 2024

Píšeš že máš snúbenca a svokrovcov .TY žiadnych svokrovcov nemáš pokiaľ nie ste manželia sobášom. O ostatnom sa nejdem vyjadrovať sú to pre teba cudzí ľudia to že tvoji rodičia to tak chceli je jedna vec jeho rodičia to zrejme nechcú si pre nich cudzia osoba nie ste manželia.

jumama
9. máj 2024

Tykanie ma navrhovat starsia osoba mladsej. Mne svokra navrhla tykanie, tak jej tykam. Svokor nie, tak mu vykam. Minule mu svagor tykal, volal ho menom, tak som sa zacudovala, ze kedy si potykali, lebo uz 20 rokov ku svokrovcom chodime obaja a este som ho nepocula tykat mu 🙂

h2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pandusica
9. máj 2024

Vykam svokrovcom a aj manzel mojej mame.

3petka
9. máj 2024

Ja mojim svokrovcom vykám sú stará škola.., ak by som im nedajbože nechtiac tykala tak by ma asi hnali palicou 🙂 Môj muž mojim rodičom tyká, nemajú s tým problém. A mne to tiež nepríde nič nezvyčajné a som s tým ok

milanemila
9. máj 2024

Mne pride vyzadovanie vykania “v rodine” uplne nezmyselne. Teda ak uz ide o uctu, tak preco aj svokrovci neveste nevykaju, ci ona ich akoze ma mat v ucte a oni ju nie? 🤷🏼‍♀️ resp. tykanie je podla vas prejavom neucty? 🤷🏼‍♀️
Ja si s nimi tykam aj muz s mojimi rodicmi.
Mne pride skor povysenecke a odveci, ze oni pozaduju, aby si im vykala a tebe tykaju. Tak bud si tykame alebo vykame, preco by oni tebe mali automaticky tykat?

simca06022011
9. máj 2024

ano, vykam, nepride mi to divne, praveze mi prislo divne tykanie, aj ked po x rokoch povedali, ze im mam tykat, uz si na to nezvyknem nikdy, je to pre mna divne. Moj chlap si s nasimi tyka, ale od zaciatku.

simca115
9. máj 2024

Vykam a ani inak to nebude

ivanakal
9. máj 2024

Neviem ci predstavit, ze by som im tykala... vykam. Moj muz mojim rodicom tyka, ale v zmysle, ze "babka, co robis".. neviem ci mu to navrhli, ale nasim to nevadi. 😀

natall113
9. máj 2024

@alickapusinka teraz má rozpisovať že rodičia môjho snúbenca? Budú to jej svokrovci tak kľudni hormón sú to cudzí ľudia a ona je pre nich cudzia? Prosím ťa ty kde žiješ a svadbou akože mavneme čarovným prútikom a už niesu cudzí? Ty máš vždy pekne odveci komentáre
Autorka podľa mňa je normálne vykať im, asi nechcú aby si im týkala, rešpektuj to

akje
9. máj 2024

Ahoj @autorka 😊 moji rodicia chceli, aby im moj manzel tykal a oslovoval ich krstnym menom. Jeho rodicia chcu pokracovat vo vykani a ja to respektujem. Aj mi to viackrat vysvetlili, preco to tak chcu a nemam im to za zle. Mne zas navrhli, aby som ich volala mama a otec. V kazdej rodine to je inak. Kazdy ma na to svoje dovody. Mne osobne by asi robilo problem prejst na tykanie, tak som rada, ze mne nic take nenavrhli. 😊

13uzivatelka11
9. máj 2024

@vroni prečo zas hneď odstup? So svokrovcami mame super vzťah, svokra je učiteľka v škôlke synovi, navštevujeme sa veľmi často, ale aj tak im vykam, oni mne týkajú a príde mi to úplne v poriadku a nemám pocit, že by mali voči mne odstup.

petronellla87
9. máj 2024

Mám to presne ako ty😁 kedysi som to riešila ale už mi to je jedno😁

katkaseiner
9. máj 2024

Ja uz svokrovcov nemam, ale vykala som im. Moj muz si s mojimi rodicmi potykal keď sa prvykrat stretli. Mne to navrhnuté nikdy nebolo, teda pardon, raz to navrhla svokra cez telefon, to som ju zrusila ze takto sa to nerobi...

babovka2321
9. máj 2024

Vykam, oni mne tykaju. Pride mi to uplne v pohode. Teraz uz aj ak by mi navrhli tykanie, tak to odmietnem.

diewcatqoo
9. máj 2024

Vykam, aj muz mojim rodicom vyka. Pride mi hrozne blbe tykat im, nemame ktovie ake vztahy. A oslovujem svokrovcov babka/dedko. Ale, popravde, snazim sa vyhnut priamemu osloveniu 🙂