Vyhodili by ste chlapa, ktorý pije a nepracuje?

8. mar 2021

Vyhodili by ste z domu chlapa,ktory nepracuje,len pije,ale viete ze nema kam ist?

pribinak
8. mar 2021

Áno. Každý má kam ísť. Útulky pre bezdomovcov existuju

malinoismum
8. mar 2021

@pribinak tam nesmú piť 🙂

phulakova
8. mar 2021

ak má trvalý pobyt, tak nie

fednaja
8. mar 2021

Dala by som mu ultimátum, ak by ho nesplnil tak nech si ide, živiť takehé chlapa nebudem!

autor
8. mar 2021

@fednaja uz dostal tych ultimat dost a ziadna zmena

1aduliatko1
8. mar 2021

ak tam má trvalý pobyt, len tak ho vyhodiť nesmieš..môže sa vrátiť aj s policajtmi a povedia ti, že mu nesmieš brániť do domu/bytu....
rozvod, vysporiadanie a majetku, a hajde nech sa stará

autor
8. mar 2021

@1aduliatko1 ano ma trvaly pobyt

bloger
8. mar 2021

Možno by si mala zistiť prečo to tak je porozprávať sa s ním čo ho trápi prípadne že mu pomôžeš ak sa bude dať vyjadriť mu podporu že stojíš pri ňom možno liečenie by mu pomohlo ale v každom prípade aby cítil že ho máš rada napriek všetkému a záleží ti na ňom to najviac pomôže

pribinak
8. mar 2021

Odhlás mu trvalý pobyt. Je to úplne jednoduchá záležitosť a potom ho už nemusíš pustiť dnu

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
8. mar 2021

Kto je vlastník bytu ?
Ste manželia ?
Lebo vyhodiť môžeš aj nesmieš.
Takisto zrušiť trvalý pobyt ...

maris5
8. mar 2021

Zalezi ci je aj vlastnikom nehnutelnosti. A potom je dolezitemci jej aj manzelom alebo len partnerom.
Pokial je byt len tvoj a nie ste mazelia, TP mu zrusit mozes.

mondolina
8. mar 2021

ste manželia?

malinoismum
8. mar 2021

@1aduliatko1 presne tak ako pises sme takto na oznamovach denne... je to nedotknuteľnosť obydlia a môže sa aj zblázniť. Nedostane ho odtiaľ☹

mondolina
8. mar 2021

@bloger
bla bla...alkoholikovi je podpora rodiny a blízkych akurát tak u zadku. a keď si niečo zoberú k srdcu tak len mizivé percento.

gastanka32
8. mar 2021

Hej, podla mna by ho to aspon nakoplo, aby sa o seba proste zacal starat, takto len vyuziva dobrotu ostatnych

mondolina
8. mar 2021

@malinoismum
môžu ho na určitú dobu vykázať, za istých podmienok

vroni
8. mar 2021

Ak je to frajer, ktorý len u teba býva, letel by ako špinavá handra. Zrušiť trvalý pobyt je otázkou pár minút. Pokiaľ je to manžel alebo ma k bytu vlastnícky vzťah, máš smolu.

pribinak
8. mar 2021

@malinoismum no áno, ale potom sú ešte lavičky v parku, kartóny pod mostom,.... každý je strojcom vlastného šťastia

1aduliatko1
8. mar 2021

záleží ešte či ste manželia, aj partneri, koho je byt....

lubiss
8. mar 2021

pokial byt je tvoj tak ano vyhodila..sak co si charita zivit nejakeho slopana...

sense
8. mar 2021

Pokial nie je tboj manzel tak ho mozes vyhodit aj ked ma trvaly pobyt pokial nehnutelnost patro tebe a nie jemu

22abigail22
8. mar 2021

Ak ste manžela tak ho nemôžte vyhodiť alebo odhlásiť trvalý pobyt lebo je "chránený". Tým pádom musíte riešiť rozvod, usporiadenie majetku.

Ale ak je byt váš a iba spolu "chodíte", pokojne mu sbalte veci a dovi dopo.

moonlight1210
8. mar 2021

@bloger podpora blizkych a rodiny je fajn, ale ak sam nechce, je to uplne ubytocne mrhanie energie.
rovnako snaha rodiny mu pomoct riesit, alebo za neho rovno vyriesit dovody pitia (trebars dlhy). ked uz je niekto zavisly, riesenie je len ciastocna pomoc, lebo zavislaka uz nepohanaju ani tak jeho problemy, ale ta zavislost samotna.
problemy sa stanu v tej dobe uz len peknou fasadou na zakrytie dovodu, ze nechce (nevie) prestat.

skor v snahe rodiny zial vidi moznost ako znova a znova oddialit konecne rozhodnutie, lebo vzdy po kazdom zlyhani dostane dalsiu a dalsiu sancu.
takze v tom skor vidi sposob, ako moct zotrvat vo svojom navyku na alkohol.

az konkretne nepopularne kroky rodiny, ktore ho donutia pocitit dosledky, mozu mat uspech.
casto ale otoci nasledok a pricinu a v typickom zavislackom zvyku najst si vzdy dovod na zotrvanie v zavislosti, zacne tvrdit, ze je to aj preto, ze (uz) nedostava tu podporu a pochopenie od rodiny. ze ho nechapu, trpi, a preto pije.

cim ich dostava do moralnej dilemy aj pred verejnostou (ktora im potom radi prave snazit sa dalej a este viac. i ked to nikam nevedie. co uz rodina zistila.).

bloger
8. mar 2021

@moonlight1210 možno máš v niečom pravdu ale napriek tomu by som to skúsil ale rozhodnutie je na autorke čo ak mu naozaj takto dokáže aj zachrániť život vieš niekde som čítal že ak človek nie je milovaný jeho život stráca zmysel lebo na to je stvorený tak ako ty potrebuješ lásku a prijatie potrebuje ju aj alkoholik a človek ktorý zlyhal v živote nechcem nikomu nič nahovárať je to môj osobný názor v každom prípade prajem jej aby sa rozhodla správne

avril299
8. mar 2021

pozor, to s tym trvalym pobytom v uvodnych komentaroch pravda nie je! to, ci tam ma trvaly pobyt alebo nie, je irelevantne, dolezite je ci je vlastnik alebo spoluvlastnik nehnutelnosti (tj. ci je jeho meno uvedene v liste vlastnictva), ak nie je a iba si mu u seba nahlasila trvaly pobyt, tak ten trvaly pobyt mozes kedykolvek aj bez jeho suhlasu zrusit a jemu pekne zbalit kufre a dovi dopo

vilma7
8. mar 2021

Ak je to len priateľ, netrpela by som to.

tykat
8. mar 2021

Koho je dom? Chlap je manzel ci priatel? Ma s nou deti?

cacianka
9. mar 2021

Nechapem tento vykrik do tmy. Vseobecna otazka bez faktov a potom 22hodin ani tuk....

micusa2222
11. mar 2021

určite..čo máš z takého chlapa ?