Všetci spochybňujú to, čo ma trápi

ibaja29
25. mar 2024

Ahojte idem sa trochu vyzalovat lebo nemam poriadne komu a trapi ma viacero veci. Hlavny problem je ten ze ked sa chcem niekomu v okoli zdoverit, spochybnuju az zosmiesnuju co ma trapi a dostavam odpovede ako mat moje problemy..ci je to rodina, kamaratky, priatel, ktokolvek. Pritom ja som casto ta, ktora ludi vypocuje a casto sa mi zdoveruju s tym, co ich trapi. No mam pocit, ze ja sa nemM komu. Tak to potom dusim v sebe. Momentalne mam obdobie plne zmien, stahovala som sa nakolko sme sa s expartnerom rozisli pred pol rokom a povedal, ze mam odist zo spolocneho bytu ja. Kedze sme sa zhodli, ze byvat v nom spoli nemozeme dalej. Ostala som bez prace a nerari sa mi najst nieco takze som v podstate bez prijmu. Trapia ma nejaky cas zaludocne problemy, takisto ma trapi situacia v rodine. Mam ZP brata o ktoreho sa stara mama. Snazim sa jej pomoct ako mozem ale ona uz nevladze fyzicky ani psychicky. A ked raz za cas pride na mna zla nalada a chcem sa postazovat tak mi kazdy hovori len ako to on ma tazsie a horsie a co sa ja vobec stazujem 😔

ibaja29
autor
25. mar 2024

@ibaja29 tak potom rozmyslam nad tym, ci som naozaj len v svojej hlave nespokojna ked mi to vsetci hovoria a moje problemy su vlastne nic v porovnani s inymi a nema ma nic trapit alebo neviem..

0silvia0
25. mar 2024

@ibaja29 kazdeho nieco trapi, len ono ti druhi nam aj tak castokrat nemaju ako pomoct. Vacsinou si vsetci musime poradit sami. Aj ked nam niekto povie, drzim palce, myslim na teba, v konecnom dosledku su to len slova.
Na tvojom mieste by som sa nesustredila co ti kto hovori, ale sustred sa na riesenie svojich problemov. Zacni si najprv riesit zdravie

ibaja29
autor
25. mar 2024

@0silvia0 dakujem snazim sa riesit aj pracu aj byvanie som poriesila, vsetko co mozem riesit, fakt sa snazim ako viem. No obcas by mi dobre padlo trosku sa o tom s niekym porozpravat a dostat to zo seba ale take odpovede ze ved sa mi vo vsetkom dari (neviem v com ale dobre) a ze mat moje problemy tak potom ma to frustruje. Aj to ze som bez prace som si nevybrala ja a chodim na pohovory skoro kazdy den a zatial neuspesne a este mi ludia hovoria ze oni nevedia co skor a ja som doma mam kopec casu a stazujem sa este. No to ze som bez prijmu nevidia ani to ze som si to nevybrala ja..

drahusa333
25. mar 2024

@ibaja29 v tejto situacii sa necudujem ze mas problemy so zaludkom....ja pri velkom strese mavam problem s palenim zahy....cim viac si uvedomujem ze to je zo stresu, ze som akoby v krci, tym menej s tym mam problem. Kazdy svoje problemy vnima ako tie najvacsie , tak take zlahcovanie tvojho trapenia ti urcite nepomaha... Ak nie je komu povedat, treba sa z toho aspon vypisat tu, alebo niekomu konkretnemu, aj ked reakcie mozu byt hocijake. Netreba si to brat osobne. Mysli hlavne na to, ze je to len obdobie(ktore ta casom posilni) a ze po dazdi vzdy vyjde slnko 😉 drz sa

tanyan
25. mar 2024

Ak potrebuješ, aby ťa niekto bez odsudzovania vypočul, vyskúšaj psychológa. Sú rôzne možnosti a formy a ono to naozaj pomáha...

cookie29
25. mar 2024

Zacni si pisat dennik? A nie nie je to sranda ale vazne. V dnesnej dobe ma vela ludi "vysielac" ale velmi malo "prijimac" A tych, ktori Ta dokazu vypocut, je zufalo malo... takze lepsie nez dusit v sebe, je napisat to...

0silvia0
25. mar 2024

@ibaja29 skús nedusiť v sebe to, že ľudia spochybňujú tvoje problémy a daj to tým ľuďom najavo. Pekne pokojne im do očí povedz: toto mi nepomáha tieto reči. Ak ma nevieš podporiť a pochopiť, tak aspoň nespochybňuj moje problémy.

miadi
25. mar 2024

Mas tazke stresujuce obdobie. Nemas oporu v okoli ale Musis si byt oporou Hlavne sama sebe. Zbytocne minas svoju energiu na druhych ze bagatelizuju tvoje problemy. No mala by si sa viac zamerat na ich riesenie. Tvoja mama to mà velmi tazke Tak si len pomysli ze by si nechcela byt na jej mieste. Tvoje problemy sa vyriesia pominu. Jej zial nie. Nesustred sa tolko na reci druhych viac si ver a hladaj silu v sebe. Mozno nie je fer ako ta odbiju no mozno maju ozaj vacsie problemy a menili by s tebou . Cize nema zmysel im nieco hovorit. Drz sa!

gabika0825
26. mar 2024

@ibaja29 toto keby mi povedala nejaká blízka kamarátska osoba, tak u mna skončí. Hlavne pokial ja by som bola stále tá čo vypočuje poradí a snaží sa pomôcť a dostalo by sa mi takýchto odpovedi keď by som sa potrebovala vyrozprávať popripade by som potrebovala od tej osoby poradiť. Pre mna toto nie sú kamaráti.