Viete spontánne komunikovať?

15. feb 2024

Viete viest tzv spontánne konverzácie s cudzími alebo nie dobre známymi ľudmi?
Ja s tým mám dosť problém. Keď sa ocitnem sama s niekym koho dobre nepoznám a času nie je veľa, neviem ako to rýchlo využiť a čo začať hovoriť. Keď začne druha strana viem sa chytiť a aj viest super debaty ale sama od seba narýchlo pod tým tlakom neviem vyňurat nejakú otázku 😃len mi nepíšte že začať tému počasie lebo to je už otrepané a evokuje to vo mne presne to že niekto nevie čo povedať 😂

Som introvert a dar reči mám ale skôr v písanej podobe, vtedy mam závideniahodnú slovnú zásobu. Ale aj keď sa s niekym už ponorim do debaty, viem sa niečoho chytiť a od toho odvodiť ďalšie. Snažím sa väčšinou ja položiť otázky aby som vzbudila dojem že aj pocuvam aj sa zaujímam a menej hovorím o sebe.

Takýchto situácii zažívam veľa a často tak je pre mna celkom dolezite sa naučiť komunikovať.
Uvediem príklad situácie ak by sa niekto čudoval ako take môžu nastat: som napr s priateľom ktorý si nachvilku odbehne a zostanem sama s jeho klientom, väčšinou sú to ľudia s ktorými som sa už videla a nie že prvýkrát sa vidíme a teraz na vyplnenie ticha neviem čo povedať, nemôžem sa spýtať ako sa máte keď o ňom nič neviem 😃a narýchlo niečo zisťovať spoznávať sa tiež nie je bohviečo
Ako to máte vy?

doriiis
15. feb 2024

Práveže spýtať sa cudzieho človeka,že ako sa má je skvelý začiatok konverzácie.

vanilkovazmrzka
15. feb 2024

Nenavidim smalltalky. Radsej ticho ako nasilu sa snazit s niekym konverzovat. Normalizujme ticho, prosim, nie je na nom nic zle, ked dvaja ludia nemaju nic spolocne 🥴

gleep1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domi2425
15. feb 2024

@vanilkovazmrzka presnee🙏nie je nic horsie ako ked niekto nasilu trepe len aby nebolo ticho, pritom to ticho je take krasne🤣

autor
15. feb 2024

@vanilkovazmrzka noo len mne sa teraz dosť stava že idem napríklad aj niekoho zaviezt domov ( spolupracujem s priateľom) a bolo by asi cudne sedieť v aute s človekom len tak celu dobu ticho 😂

babulkomale
15. feb 2024

Asi ti nepomoze, ze ano, viem to prirodzene, je to sucastou mojho zamestnania a dokonca sa mi zveruju ludia aj kdekade v cakarni alebo v obchode 😃
Takze nemam navod, je to mojou sucastou.
Mam napriklad velmi rada seniorov, hlavne ked su vtipni a maju rozne zazitky zo zivota.
Mozno niekto, kto sa to dokazal naucit, poradi.

autor
15. feb 2024

@doriiis ja toto osobne nemám rada keď sa ma niekto spýta. Keď je to niekto viac známy kto vie cca ako žijem a ja viem ako on tak hej dá sa to ale takmer cudzí človek keď sa spýta : no čo ako sa mame ? tak maximálne viem odpovedať dobre dá sa ale nemám ku tomu čo doplniť keďže o mne nič nevie

vanilkovazmrzka
15. feb 2024

Ved v aute mozes pustit hudbu :D a tak hlasno, ze keby aj chcel ten niekto nieco rozpravat, nemusis ho ani pocuvat :D a ak velmi chces, tak tu hudbu mozes pouzit ako konverzacnu temu

autor
15. feb 2024

@vanilkovazmrzka ešte napr vo výťahu to pravdaže nemusí byt tam to beriem ok pozdravíme sa a je ticho ale sú potom situácie kde si pripadam odmerane a nesympatický že nič nepoviem 😄

autor
15. feb 2024

@babulkomale môžu mi pomoct práve takito ľudia keď dajú tip že ako by začali konverzáciu s niekym takmer cudzim 😃

tilly
15. feb 2024

Za mňa klasika, "dnes máme krásne počasie" alebo "uff dnes je hnusné počasie ", alebo ak je to žena, ktorú často vidím, ale nemáme nejaký vzťah, napr sa stretávame vo výťahu, tak "dnes dobre vyzeráte" " pekný kabát"...

luccija
15. feb 2024

Ja mám veľmi rada takéto konverzacie ja sa prihovorim komukoľvek, alebo niekto mne a tesi ma to.Podla mňa príliš nad tým premýšľas a nie je to trápne veď aj ten druhý môže začať konverzáciu nemusíš len ty.Nejake tie klasické témy sa určite dajú naučiť, ale keď to nemáš prirodzene tak to nesil

autor
15. feb 2024

@luccija nechcem to siliť skôr len mat niečo v rukáve keby prirodzene niečo nejde a mala by som pocit že som to ja ktorá musí niečo povedať, tak mat aspoň dve nejaké záchytné témy 😃

ivangeline
15. feb 2024

Viem. Niekedy mi to prislo zbytocne. Teraz viem aj pol hodinu o pocasi. ;D

bloger
15. feb 2024

Tiež sa mi lepšie komunikuje cez internet. Osobne mi to ide ťažšie.

tykat
15. feb 2024

Kde ostanes sama s klientom? V kancli? Tak napr.univerzalne ponuknem vam este vodu? Kavu? Caj? ...ono ta konverzacia ide tak nejako sama.
Ja som dceru ucila smalltalk 😀 lebo vobec nechapala ako nadviazat rozhovor.

jumama
16. feb 2024

Som tiez introvert a tiez neviem viest small talky. Poznas pojem hot bewerages? ponuknute teple napoje su schopne rozprudit konverzaciu. V kancelarii mozes ponuknut kavu caj, to prelomi to lady, hociakym smerom to mozes viest - ci lubia viac kavu, ci aj sladia, mlieko daju, ak si daju caj ci maju radi sypany, alebo ci ovcny, cierny, ci maju radi nejake maskrtky k tomu... Mozete si tam kvoli tomu tie maskrtky zaobstarat - take tie keksiky po jednom balene ku kave alebo male po jednom kusku balene cokoladky. Povies hoc ze nech si daju aj keksik ci cokoladku, nech si osladia den... a uz sa na to nadviaze nejako.

Ak vezies autom, mozete sa rozpravat o okoli - co vam tam nove pribudlo, ci to tam poznaju, ze niekde nieco pekne kvitne, tuto je dobra restika, tamto je naj papiernictvo, na tomto prechode sa vzdy najdlhsie caka... a proste uplne nepodstatne informacie, co len opisuju tvoje zazitky, ale nic hlbsie za nimi nie je. Oni sa na nieco chytia a rozhovor uz pojde.