Viete si predstaviť oddelené spálne v krásnom harmonickom vzťahu?

28. jún 2024

Milé dámy, milí páni, tí, čo žijete vo vzťahu, v manželstve. Viete si predstaviť oddelené spálne? Z akéhokoľvek dôvodu, či už rozdielneho denného režimu, práce na zmeny, chrápania alebo škrípania zubami, nočného pozerania TV apd. Vzťah by krásne fungoval, všetko by bolo v poriadku, len každý by spal v samostatnej spálni. Sex by fungoval dobre. Viete si to predstaviť? Ak nie, prečo nie? Prosím také tie dôvody intiminity, spoločného objatia, maznania sa, by nevymizli. Len samotný spánok by bol mimo. Ďakujem za názory.

mamamasama
28. jún 2024

Veď ak to vyhovuje samotnému páru, nevidím nikde problém. Na čo to vôbec riešiť? Veď do spálne vám nikto nevidí.

januska12323
28. jún 2024

Nech spia ako im vyhovuje, prečo to riešiš? Keď je na to priestor a obaja súhlasia nevidím dôvod prečo nie.

autor
28. jún 2024

Neriešim, pýtam sa na názory ľudí vo vzťahu, zvlášť žien a zvlášť mužov. V úvodnej fáze vzťahu je spoločná intimita pri zaspávaní a prebúdzaní veľmi prospešná pre budovanie vzťahu. Zaujíma ma názor ľudí na túto tému.

petulda333
28. jún 2024

Preco nie? Ved ked spim aj tak si neuvedomujem ci sama alebo s niekym. Jedine o detoch viem,tie kopu celu noc 😁 a obcas aj spime oddelene. Za mna nic hrozne

petulda333
28. jún 2024

Aka intimita pri zaspavani? Ci myslis to ako vo filnoch,zaspat v objati? To sme nikdy nerobili. Tak sa spat ani neda. Obcas sa pohladime,objimeme ale potom kazdy na svoju stranu

terry658
28. jún 2024

Keby som mala izbu navyše tak sa hneď odsťahuje od manžela. Ruší mi strašne spánok. Vôbec by mi to v našom vzťahu nevadilo. Práve naopak.

petamich
28. jún 2024

Ak plati vsetko uvedene, ze vztah v poriadku, sex v poriadku atd. tak bez problemov, my neznasame zaspavat v objati, dame si pusu a kazdy na svoju stranu

rozculena
28. jún 2024

oddelené spálne napomáhajú mať krásny harmonický vzťah.

dadka1997
28. jún 2024

Neviem si predstaviť spať sama, bez toho, aby tam bol môj muž, nie raz sa v noci k sebe pritúlime, alebo keď mi je zima, keď mam zlý sen .. to patrí k našej láske

7miriam77
28. jún 2024

Moja kamarátka to tak majú roky a nevie si to vynachváliť. Majú úžasný vzťah a obom to tak vyhovuje. Je to len na dohode vás dvoch. Ak obaja súhlasíte, tak super, no problem.

slovenka753
28. jún 2024

prekazalo by mi to. mame sice trosku pdlisny spankovy rezim ale ak som bez neho tak mi chyba vedla mna nieco fuciace. na druhu stranu, obcas ked padam na hubu idem sa vyspat do hostovslej ....

ivana11155
28. jún 2024

"V úvodnej fáze vzťahu je spoločná intimita pri zaspávaní a prebúdzaní veľmi prospešná pre budovanie vzťahu"
Co ja poznam baby, tak sa jedna o dlhodobe manzelstva a oddelene spanie je kvoli muzovmu chrapaniu, nijak to vztah nenarusa ani nic.
My s muzom si dame pusu a kazdy spi na svojej polke postele, ja by som v objati ani nezaspala.

ma77
28. jún 2024

Viem si to velmi živo predstavit kedže tak fungujeme už par rokov ja sama aj on sam a inač okrem toho fungujeme normalne a tak nam to vyhovuje tak sme si zvykli izby mame hned vedla seba je to kvôli manželovmu chrapaniu ja sa potrebujem vyspat do prace on tak isto a poznam vela ludi čo tak funguju my si už ani nevieme predstavit spat spolu tak sme si zvykli spolu spime jedine na dovolenke alebo pobyte v hoteli a už nam to vadi😉

milanemila
28. jún 2024

Je to take nestandardne, ale podla mna v pohode, ked sa tam naozaj ide kazdy z paru iba vyspat a inak normalne vecer travia spolu, tak preco nie 🤷🏼‍♀️ akoze uprimne aj mna niekedy vytoci ked sa v noci zobudim na to, ze sa muz prehadzuje alebo ide na zachod :D

vilma7
28. jún 2024

My tak spíme asi 7 alebo 8 rokov? Ja ale s deťmi. On sám aby sa vyspal do práce, pracuje na 3 smeny a už sa bojím toho, že by sme zas išli my dvaja spolu do jednej.
Keď príde z poobedňajších okolo 23.30, dlho nevie zaspať, číta si, ide x krát na WC, keď vstáva na rannú okolo 4.30, zas najskôr svetlo, potom prebúdzanie, WC, obliekanie atď...no neviem si predstaviť aká by som bola vyspata.
Takže za mňa kľudne aj celý život, tiež mam rada svoje súkromie.

anjelicek26
28. jún 2024

Mame dve spalne cez desat rokov... pribudli dalsie dve deti, takze to asi stale funguje... muz chrape ako delo, doslova ma vlastne poschodie dole, deti uprostred, ja som v podkrovi... ja mam lahucky spanok, to sa proste neda... aj na dovolenke berieme izbu navyse.. muz ma obehane spankove labaky, proste mu moc nepomohli...

mandzula
28. jún 2024

Jasne, bez problemov. Mame rozdielne rezimy plus muz chrape, kazdy potrebuje svoj priestor, ziadne nocne tulenie, drzanie sa za ruky. Dolezitejsie je to, co sa deje cez den, ked bdieme.

cookie29
28. jún 2024

Kedysi to tak fungovalo 😉 asi sice skor u slachty, ale ano.

A za mna osobne, ano. Aj ked nesuhlasia obidvaja 🙂 Osobna skusenost. Muz mal problemy so spankom, apnoe. Roky sa budil v noci cca kazdu 1.5h max 2h a samozrejme zakazdym ma to vytrhlo zo spanku. A o chrapani radsej ani nehovorim, v spankovom labaku namerali cez 100db, pre predstavu to je ako keby vedla vas nastartovalo lietadlo, alebo ste boli vedla repraku na diskoteke, ci vedla stavebnych strojov, napr zbijacka, je to hranica bolesti u niektorych... Zo zaciatku ok, z lasky... ale poviem, ked unava prekroci hranicu a nevyspatost, tak potom je to na h cele, pretoze podrazdenost atd. Radsej kazdy sam a vyspaty ako nervy +++ lebo unava

really8
28. jún 2024

Ja si to u seba predstavit neviem. Aj po 12 rokoch sem tam spime v objati, chytime sa za ruku alebo sa nejak inak dotykame toho druheho. Stane sa ze manzel spi v obyvacke, mame doma novorodenca takze treba v noci vstavat ale je to vynimocne a mne je to troxhu luto. Aj ked ma niekedy zobudi chrapanim nevadi mi to a som rada ze je vedla mna.

chvostik1
28. jún 2024

My máme tiež oddelené spálne. Je mi to ľúto ale inak by som sa nevyspala pretože môj muž strašne, ale naozaj že strašne chrápe.

monnci2226
28. jún 2024

nie ze ci si to viem predstavit, ale je to moj sen! vyspata manzelka=mila a prijemna manzelka
momentalne tak fungujeme lebo spim s deckami a uprimne sa desim navratu manzela do spalne 😂

nevenka
28. jún 2024

@autorka no nevi3m, ja som zacala byvat s mojim muzom az po svadbe a mne napriklad prekazalo, ze je zrwzu pri mne, musela som si zvykat. Bola som zvyknuta zaspavat sama. A stale potrebujeme svoj osobny priestor, postel uzsia ako 180 cm nehrozi a kazdy sa otocime na svoju stranu, ziadne drzanie za ruky, zaspavanie v objati. Absolutne to nepotrebujeme, nas to rusi. Takze si viem predstavit oddelene spalne, keby sme na to mali priestor. Manzel dost chrape a ked sa ja zobudim k dietatu a potom mam zaspat, tak mam problem, lebo ma to rusi. Ale staci zatial do neho stuchnut a chvilku je ticho a potom zaspim.

diewcatqoo
28. jún 2024

Ano, fungujeme tak uz niekolko rokov. Mame radi svoj priestor pri zaspavani, nikdy sme nezaspavali v objati. Okrem toho, ja chodievam spat o dost skor ako manzel, takze aspon sa nerusime. Vsetko funguje tak, ako ma. Akurat teda v manzelskej posteli mavame sex asi menej casto, nez na inych miestach v byte 🙂

nika23t
28. jún 2024

Ak by platilo všetko uvedené, určite áno.

banderaska29
28. jún 2024

ja osobne by som to takto určite nechcela, ani nedala, a nie ani po X rokoch 🙂 jeho blízkosť a vôňa sú pre mna dôležité, deti už máme veľké a neviem si predstaviť, že by chrápanie bolo dôvodom ( verte mi, chrápe jak delo 😀 ) aby som narušila tuto našu zónu pokoja. skôr by som sa nevyspala, keby nebol pri mne.

sara07
28. jún 2024

uplne v pohode, bolo by to super, a ideálne tak dve miestnosti pre seba 😂, beriem , máš chut prídeš

zic
28. jún 2024

Je to super... kazdy ma svoj priestor

mandzula
28. jún 2024

Ja to vnimam tak, ze ak je vztah kvalitny, spanie osve mu neuskodi, ak je zly, spanie spolu ho nespasi.

sisska96
28. jún 2024

Jasne že sa to dá. Keď jeden alebo obidvaja chrápu jak traktor tak nikto nebude vyspaté

breznica
28. jún 2024

Áno, fungujeme tak roky,aj na dovolenku ideme tak,aby mal každý vlastné spanie. Nijako nám to vzťah ani intimitu nenarusa, vybavíme čo treba a on alebo ja ideme do svojho pelechu 😀