Vadilo by vám na mužovi ráčkovanie?

nela22323
25. jan 2024

Vadilo by vám na mužovi ráčkovanie?
Išli by ste na rande s mužom, ktorý má takúto vadu, ktorý nevie dobre povedať "r"?
Alebo by ste to nebrali ako prekážku
Napíšte ďakujem

blondinka95
25. jan 2024

neviem.
Ale každopádne mne je to zvláštne počuť dospelého človeka, že sa to ešte nenaučil. Samozrejme, že chápem , že nemôže za to, ale verím že sa na tom da pracovať a príde mi to pohodlnost aj zo strany rodicov aj od toho človeka

natall113
25. jan 2024

@blondinka95 není to o pohodlnosti, od mala som chodila logopedičke a poriadne som sa r naučila hovoriť až v 17 rokoch a to som fakt na tom pracovala

janinah
25. jan 2024

Áno.vadilo.Prislo by mi to.ze nie je dosť dôsledný.nevie na sebe popracovať.

marcellka32
25. jan 2024

Dcéra má 16 a až teraz nabehlo R
Logopedicka to vzdala (návštevy od 3 rokov), dcéra potom tiež, ale jedného dňa proste naskocilo R

ibatanecnica
25. jan 2024

mne to na ľuďoch vadí vo všeobecnosti. Ale rešpektujem, že sú jednoducho aj takí ľudia Ale ak mi to vadí, vyhla by som sa takýmto vzťahom, časom sa to bude zhoršovať - tá ,,neznášanlivosť,, a môže to prerásť do alergie, už len keď človeka uvidíš.

trema
25. jan 2024

Aj si hovorim, ze nie, ale asi by mi to casom zacalo vadit

lucia147852
25. jan 2024

Tak nie kszdy sa to dokáže naučiť. Ja som mals s R problém cely život. Naučila som sa, ako tak, ale nemám ho take pekne čisté ako muž. Alebo v niektorých slovách sa mi vyslovuje horsie. Ale už je na tebe, čo ti vadi a čo dokážeš tolerovať

nops
25. jan 2024

@nela22323 radšej ráčkujuci charakterný muž ako pekne rozprávajúci debil.Záleží čo ocakavaš od vzťahu

jumama
25. jan 2024

Mam taku spomienku laskavo vtipno smiesnu na mojich rodicov, oni sa obcas zamerne rozpravali rackujuci. Zacalo to spontanne, ked sa starostom kde sme byvali stal rackujuci clovek. Nebolo to s cielom znevazit ho, naopak, bol to velmi dorby a schopny clovek, vela dobreho urobil pocas svojho starostovania. Ale ak sa rozpavali o niecom s nim spatym, presli do rackovania a bolo to pre nas decka zabavne, skoro sme sa sli pocikat od smiechu. Nie vysmesneho, ale z toho, ako nasi schvalne hladalli slova obsahujuce r a ako imitovali aj melodiu reci...

A napokon mam muza co rackuje. Nevadi mi to vobec. Maju v rodine viac rackujucich ludi zo strany jeho otca. Niektori ludia akoby R zhltnu a niektori ho tak prehnane vyslovia. Moj muz ma ten typ rackovania, ze to R prehnane vyslovi. Lahsie by sa mu ucila francuzstina 🙂 Jeho mamina sa potom bala, ze sa to prenesie aj na vnucata, ale nasa dcera absolutne nema problem ani svagrinine deti.

laurika999
25. jan 2024

@nela22323 Áno, vadilo. Ako tu už bolo spomenuté už len z toho dôvodu, že ten človek sa zanedbal a nepracuje na sebe. Je to také "lalotanie".

timing
25. jan 2024

Ja mam tiez maly problem s R a to som uz davno po 30tke a neviem to povedat cisto. Ale som rada,ze ma manzel zato nezavrhol.

vroni
25. jan 2024

Hovorím si, že nie. Ale na druhej strane, kedysi som sa rozišla s chalanom, lebo som nedokázala počúvať jeho liptacku slovenčinu. Proste mi to vykrucalo uši az do nebies.

blondinka95
25. jan 2024

@natall113 vidíš ale pracovala si na tom a dokázala si to 🙂 otázka od autorky bola o dospelom mužovi ktorý sa to nikdy nenaučil..

pink_lady
25. jan 2024

Osobne poznam rackujuceho inziniera, pracujuceho ako manažer v nadnarodnej firme. Určitě na sebe nepracoval,👍🤭

sono2
25. jan 2024

@nela22323 áno

sono2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivik4
25. jan 2024

@timing mali by nas utopit jak macky ake sme pohodlnne😎😄

My sme sa so starym nasli. Ale,nieje to u nas az tak zle s tym rackovanim

kvadrinkaaa
25. jan 2024

Ja jemne račkujem a uz mi x ľudí povedalo, ze sa im to na mne páči. Muž to uz ani nevníma. Neberiem to ako moje minus, môžete si pisat, co chcete 😆 a nevadilo by mi to na partnerovi. Zanedbateľná vec oproti inym veciam, na ktoré by sme mali byt zamerané pri výbere partnera.

ivik4
25. jan 2024

@kvadrinkaaa presne toto iste aj ja 😄😄😄

kvadrinkaaa
25. jan 2024

@ivik4 aj ty račkujes? ☺️😀

ivik4
25. jan 2024

@kvadrinkaaa ano, tiez trochu
Zato moj syn moze zalozit folklorny subor s nazvom Rááčok 😄

ibatanecnica
25. jan 2024

@kvadrinkaaa nikto to neberie ako mínus na druhom. Ale každý sme iný a každému vadí a sedí niečo iné. Tebe tiež určite každý nie je sympatický alebo stretávaš ľudí na ktorých ti niečo vadí. to je všetko o sympatiách a ako sa cítiš v spoločnosti toho človeka. Niekomu môže vadiť smiech druhého, niekomu ton reči, niekomu ráčkovanie.

kvadrinkaaa
25. jan 2024

@ivik4 ja som si myslela, ze moj maly sa ho nikdy nenaučí kvoli mne 😆 ale chodime k logopedicke a uz ho vie povedať, len treba ho zautomatizovať do bežnej reči ☺️

katulienkax
25. jan 2024

my mame v rodine lekara, ktory bude coskoro aj primarom, uci na vysokej a rackuje, rackuje aj jeho otec vysokoskolsky vzdelany, so synom k logopedicke chodili. Ak si myslite ze na sebe nepravovali ste ubohe, primitivne, zadubene zeny

ivik4
25. jan 2024

@kvadrinkaaa ano poznam to so synom 🩷
Su sikovny

katulienkax
25. jan 2024

A este aj ten rackujuci otec ucil na strednej skole posledne roky a hoci rackuje, tak takych primitivov zo strany studentov- ucnov s dobrou vyslovnostou ale na urovni posledneho stupna najnizsej inteligencie

lasona
25. jan 2024

Môj rackuje, ale ja to ani nevnimam

dadis
25. jan 2024

Ani by mi nenapadlo niekoho kvoli rackovaniu odmietnut. Vam ludia drbe?? Ze nepracuje na sebe 🤦‍♀️. Kks vy princezne dokonale 🤣🤣🤣

mimikarol
25. jan 2024

No keby mám 16 tak možno áno, ktovie. Teraz už určite nie.

lenka.25
25. jan 2024

Tak nie je ráčkovanie , ako ráčkovanie , na mnohých ľudoch mi to absolútne nevadí , ale poznám zopár ľudí, pri ktorých mi to až trhá uši a to som si 100 % istá , že s takým človekom by som do vzťahu nešla ani omylom. Napríklad mám kolegu -ako naozaj šikovný a veľmi dobrý chalanisko , ale aj v mene aj v priezvisku má R a ani sa nevie predstaviť tak, aby mu niekto rozumel ako sa vlastne volá, tak aspoň pri mene používa skratku , kde vie to R vynechať , ale pri priezvisku sa to nedá .