Vadí nám susedine fajčenie

25. máj 2024

Ahojte,ako by ste to riešili?
Išli sme bývať do bytu (je tu len 5b). Problém je ten že pod nami suseda fajčí čo pol hodinu a nedá sa ani okno vyvetrať ani nič lebo celý byt máme zafajceny,nemôžeme niekomu zakázať fajčiť to je samozrejme ale ako to vyriešiť? Pani nám povie že tak si máme zavrieť okná... lenže proste vyvetrať potrebuješ a nedá sa vkuse sledovať kedy fajčí a kedy nie keď dokáže vyfajčiť aj celú krabičku počas dňa. Máme maleho syna a strašné ako máme zafajceny celý byt,som už zúfalá. Proste občas odlesujem ale teraz keď je horúco tak je to hrozné,ten smrad v tom byte.

veronika33
25. máj 2024

ťažko, ak je taká "empatická", vie že máte malé dieťa a je je to jedno, byt ste kúpili? alebo podnájom, ak je to podnájom, išla by som odtiaľ preč, je to jednoduchšie, ako sa naťahovať s takýmto fajčiarom

yosi
25. máj 2024

Ja napríklad fajčím keď si urobím ráno kávu alebo večer, ale nikdy nefajčím na balkóne, tobôž nie v byte. Proste si urobím kávu a idem pred blok a je mi jedno či je leto alebo treskúca zima. Každý ma pozná ako toho, čo chodí vonku s kávou. Mne to vyhovuje takto a nikoho neotravuhem. Je to proste slušnosť. Tiež mi vadí keď nikto fajčí v mojej blízkosti. Ale máme suseda ktorý si s vajglom kľudne aj do výťahu nastúpi

sissy27
25. máj 2024

Ak nereaguje na slusnu prosbu, tak by som si dala na vonkajsi parapet kvety a co pol hodinu ich chodila polievat alebo presadzat 🤷‍♀️
Ale existuje nieco ako domovy poriadok ci Obciansky zakonnik, kde sa hovori o tom, ze nesmies svojich susedov obtazovat nadmernym hlukom, smradom atd, skus pogooglit… aka je vymozitelnost netusim, ale minimalne jej ukazes, ze sa proste branit budes.

anketkarka
25. máj 2024

@yosi mne toto robí sused každé leto. Keď sú najväčšie horúčavy a konečne západne slnko na západnej strane, tak sa teším, že deťom môžem otvoriť okno na detskej. Víde von na lavičku a tam kúri. Bývame až na trojke, ale ver tomu, že to vtiahne do tej izby. Stále ich ľutujem, že to musia čuchať a pri tom spať. Zakázala by som osádzanie lavičiek pod oknami. Mne by bolo jedno, že kúri pod mojou spálňou, dopelý znesie veľa. Ale tie deti 😔

yosi
25. máj 2024

@anketkarka ja osobne chodím až na parkovisko lebo si tú kávu položím na kufor auta 😋

maranco
25. máj 2024

Ono technicky sú snímače s detekciou na cigaretový dym, takže by vám počas fajčenia vedeli niečo zapnúť, ventilátor/odsávanie aby vzduch fúkalo von a nie do izby. Prípadne automaticky zavrieť okno.
A prípadne nech pri tom hrá aj nejaká protivná pesnička, tak si to spojí že fajčenie na balkóne = bude musieť zas počúvať.

majka36912
25. máj 2024

Suseda fajci na svojom balkone? Neda sa len spravit prievan z inych okien a to balkonove nechat zatvorene? Neviem, ako to mate riesene dispozicne. Spory so susedmi su vzdy nadraka, nech uz su akekolvek. My sme mali susedov, co boli nadmieru hlucny a so synom sa jasili tak, ze pistal akoby ho na noze brali, aj cez zapnutu telku ich bolo nonstop pocut, co bola chutovka hlavne ked sme boli po nocnej alebo pred rannou, ze budik na 4tu rano a oni este 23:30 hulakali. To im muz kazdu chvilu bol klopat, ze nech sa nehnevaju, ale nech si laskavo ukludnia dieta, co pomohlo na par dni a potom si sli aj tak svoje 🤦‍♀️

autor
25. máj 2024

@majka36912 nemáme balkón,to je urobené tak že ona si vyjde von býva dole my na ďalšom poschodí. Ona má vonku takú terasku kúsok,tam si sadne a čo 20 min fajčí...už ma z toho jebne

majka36912
25. máj 2024

Hmm, tak to uz bezohladne je, lebo ked vidi, ze mate otvorene okno a aj tak vam pod nim fajci, ked vie, ze vam to ide dnu a mate male babo...jedine, co mi napadlo, ci by nepomohlo, ak by si dala na balkon nainstalovat nejaku pergolu, ze by vam to neslo priamo do toho okna, ale to by musela byt ochotna zainvestovat...

zuzuliennka1
25. máj 2024

bohuzial neurobis s tym nic. s fajciarmi tahas za kratsi koniec v tomto

nikaeli
25. máj 2024

@anketkarka my bývame na prízemí a každú chvíľu je niekto vonku na pokurke, a to ani nemáme lavičky.. iba tam postávajú, ľabdajú spolu 🤷🏻‍♀️ vkuse zatváram okná..

adik64
25. máj 2024

Mam to rovnako, ked som sa stahovala, tesila som sa, ze budem mat byt s balkonom, kde si mozem posediet, vyvesit pradlo a pod. A realita je taka, ze ked otvorim tu balkonovu vetracku, do piatich minut mam cely byt zasmradeny. Je jedno, ci je skoro rano, neskoro vecer, leto, zima, v kuse tam ti ludia vyhuluju. V podstate ani neviem presne identifikovat, odkial to ide, je tu viac fajciarov. Neda sa s tym zial nic robit 🫤

hopsas
25. máj 2024

Ja ešte ako slobodná pred 20 rokmi som bývala vo svojom.prvom byte a mala som tam nádhernú terasu. Nedalo sa tam ale sedieť keďže sused podo mnou ťahal jednu od druhej od rána do hlbokej noci a boli to ešte nejaké strašne smradľavé cigarety neskutočne ma to sralo.ale zistila som že to vadí aj ostatným susedom tak sme sa spojili a zaútočili nanho spoločne. Odsťahoval sa. Možno by ti pomohli susedia čo to tiež cítia