Už som to vzdala s láskou

zufalalevel9
27. apr 2020

Ani neviem ako začať, ale moje meno asi hovorí za všetko. Pokúsim sa to zhrnúť, lebo viem, že nikomu sa nebudú chcieť čítať moje slohové práce... :D
Jednoducho som zúfalá z mojich vzťahov. Mám 25 rokov a preskákala som si toho viac než dosť. Mala som dokopy dva vážnejšie vzťahy, ktoré trvali cca 2 roky. Posledný skončil v roku 2015 a už je 2019. Nejde o to, že by som stále myslela na ex, ale s nikym mi to nikdy nevýjde. Je veľa chalanov, s ktorými som to skúsila v dobrej viere - páči sa mi, priťahuje ma, je tam iskra, rozumieme si... stretávame sa a zrazu mi odíde zo života, len tak🤷🏻‍♀️
Ja viem, že aj ja mám chyby, ale že by som bola až taká vadná? Už som si dala od mužov aj prestávku, že nikoho nechcem vidieť ale potom sa zas niekto objaví, kto sa mi zapáči ale koniec koncov to skončí rovnakým scénarom. Chcem sa len tupo spýtať či len ja mám také nešťastie?
Bude to niekedy lepšie? Prešli ste si podobným?
A ešte ďalším mojim problémom je nikdy nekončiaci príbeh - Prečo odhadzujeme niekoho kto pre nás spraví všetko a ideme si dolámal nihy za totálneho ... ?! :(
Mám 25 a mám pocit, že nikdy nebudem mať svoju rodinku... že som nejak zaostala a že takto to už ostane.

catherine1989
27. apr 2020

Čo by som.ja dala za to mať opäť 25 a byť single 😁😁😁 ale nie, nič ti neuteka ani neutecie, nauč sa byť v prvom rade šťastná sama so sebou, potom budeš šťastná aj s niekým

adalmba
27. apr 2020

@zufalalevel9 a nie je už 2020?

zufalalevel9
autor
27. apr 2020

@adalmba to bol nejaký preklep :D

zufalalevel9
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zufalalevel9
autor
27. apr 2020

@catherine1989 ja by som nepovedala, že som nešťastná a nevďačná za všetko čo mám. Práca, ktorá ma napĺňa... rodina, ktorá ma vo všetkom podporuje. Kamarátky, na ktoré sa kedykoľvek môžem spoľahnúť. Ale chyba mi to za to roky už :(
Pritom sú stále muži čo sa okolo mňa obšmietajú... ale ja som strašná v tomto. Ja tam chcem motýle všetko a keď to tam nie je, alebo resp. Sa mi nepáči, nepriťahuje ma až tak.. tak ja s ním ani neviem ísť na rande, že tomu dám šancu, lebo odzačiatku viem, že to nebude ono. A pritom rada by som bola opak. Dať šancu, aj keď na prvý pohľad to nie je ono. Idem s niekym von a chvíľu som s ním a potom si len hovorím v duchu... nie toto nie je to čo chcem. A keď som to konečne po rokoch našla... tak ten chlap Je čisté zlo a monogamia mu nič nehovorí.

catherine1989
27. apr 2020

Ale to je v poriadku, že to všetko chces, a ja ti naozaj prajem, aby si to aj zažila. Ja som romanticka a verím, že pre každého z nás na svete existuje dokonalá polovička... Nevzdávaj to! A neznizuj ani svoje nároky! Určite nájdeš toho pravého, pri ktorom.budu aj motýle v bruchu, aj 4orgazmy za noc, aj pocit bezpečia a istoty. A dovtedy si predsa môžeš užívať 🤷

zufalalevel9
autor
27. apr 2020

@catherine1989 Bodaj by ste mali pravdu. Ja sa bojím, že zakaždým sa stane ten isty scenár. Niekto sa mi zapáči, aj ja jemu... začneme chodiť spolu von a stretávať sa. A zrazu proste buď ticho alebo tie klasické vyhovorky ako sa necítia na vzťah.
Pritom sa nepovažujem za nijakú stíhačku, nikdy som nebránila nijakému môjmu partnerovi chodiť von alebo robiť scény už vonkoncom ako niektoré.
Starám sa o seba, keď vedľa neho stojím nemusel by sa za mňa hanbiť. Som letuška (lietam ale každý deň domov- niesom stále preč ako si ľudia myslia).
A naozaj som makala aby som ňou bola. Nepovažujem sa za nejakú hlúpu kačicu. V ľuďoch sa snažím vidieť vždy len dobré a snažím sa pomôcť kde sa dá.. ja viem, že mám dobré srdce a dám ho niekomu celé na dlani. Aj keď to vyznie ako klišé. Ale ja doslova odovzdám celú seba niekomu keď ľúbim.
Ale nikto mi nikdy také nevracia;(

catherine1989
27. apr 2020

@zufalalevel9 je mi to ľúto, ale fakt sa nevzdávaj... Alebo, možno by bolo fajn chvíľu nehladat a nechať sa unášať... Nevrhat sa silou mocou do vzťahu, keď si nie si 💯% istá... Venovať sa sama sebe... Ja som to nikdy, nezažila a to jediné má mrzí, že som až príliš rýchlo šla z jedneho vazneho vzťahu do druhého... Nikdy som.nebola sama, nikdy som.nemala.moznost si samotu užiť. Samozrejme, som šťastná, ale to možno, to "čo keby" to tam.bude už stále a ja si nad tým budem lámať hlavu... Neber svoju nezávislosť ako mínus

lintu
28. apr 2020

Nelov, nehľadaj lásku, uvoľni sa. Aj keď si to neuvedomuješ, potenciálni partneri možno z teba cítia, že si zúfalá. Boja sa ťa, lebo vidia, že to berieš až príliš vážne.

Aj byť milým má svoje hranice. Ľudí svojou dobrotou možno unavuješ. Ak so všetkým súhlasíš, nedbáš sa vo všetkom podvoliť, žiješ len pre toho druhého.... si ľahko čítateľná... a nezaujímavá.

Sústredíš sa len na tých, s ktorými ti to hneď od začiatku iskrí... No... Čo tak sa sústrediť radšej na ten zvyšok? Máloktorý vzťah začína idylicky. Dokopy sa dávajú ľudia, ktorí boli najprv roky len kamaráti, známi "z ulice", nenávideli sa, nechceli,... Neraz až lepším spoznaním druhého zistíš, aký je vlastne úžasný.

Akože to cielené hľadanie si partnera ti možno raz vyjde. Aj to je cesta, ako sa dať dokopy. Bez skúšania, stretnutia kopy bláznov, investovania energie a sklamaní to ale asi nepôjde. Vzťah nie je iba o motýľoch. Je naň treba viac.

lucyluv
28. apr 2020

Presli, je to uplne normalny stav :D ja ked som to vzdala, ze uz nechcem vazny vztah, spoznala som svojho muza :D

pieksamaki
28. apr 2020

@zufalalevel9
V prvom rade sa vztahy zmenili....ludia omnoho viac beru vztahy povrchnejsie....a podobne...ludia su sami strateni..mozno ani nevedia co chcu...ved dnes je toho tak vela co robit ...vsetko je omnoho viac dostupnejsie ....cestovanie,studium, volnost...len nie sa zaviazat s nejakym clovekom....dovera je uz inde.....a dlhsie sa hladaju a dozrievaju neskor......aspon co som si vsimla.
Podla mna fakt sa zameraj na seba...ze aby si bola stastna a spokojna sama so sebou....laska pride v ten pravy cas....

krisbar
28. apr 2020

Mas to proste v hlave zle nastavene. Presne tak ako o tom hovoris, ze takych muzov stretavas, tak presne to sa vzdy stane. To co do vesmira volas, to ti vesmir prinesie. Poviem to na mojom priklade. (A to sa vtedy este nevedelo o metode Secret, alebo o vizualizacii). Ja ked som ukoncila fest zly vztah, som si v duchu spravila zoznam, co vsetko chcem od mojho muza. Ked som to raz kamaratke hovorila pri pohariku vina, tak hovorila, ze nemam sancu. Mala som tam fakt do podrobnosti vypisane vlastnosti a charakter. Do mesiaca som ho stretla a sme spolu 13 rokov. A to v tom zozname boli este aj take veci ako "hned po prvom stretnuti mi musi poslat sms aka som uzasna a ze je stastny ze ma stretol". Poslal 🙂
Problem je hrozna negativita. Namiesto vdacnosti, ze si sama, ze sa mozes zamerat na svoj single zivot vlastne cely cas travis tym, ze sa stazujes, ze nikoho nemas. Ja som si single zivot vzdy brutalne uzivala. A ked prisiel partner - dakovala som vesmiru, ze ho mam.
A dalsia vec - jedna vec je mat zoznam, akeho partnera chces, ale dalsia, ze ty musis byt zena hodna toho muza.

jaskolka
28. apr 2020

Och, taky smutný postoj som dávno nezažila. Máš 25 rokov, si mladulinka, prečo tak zúfalo a čierno to berieš? Dva vzťahy, ktoré si mala, veď to hrozne mladá si musela byt vtedy, vychádza mi, že okolo 20 si mala, keď sa skončil druhý,prvy ani nevravím, veď to deti ste museli byť. Také lásky sú ešte pubertalne, tam nemôžeš čakať, že vydržia celý život. Ok, sú také páry, ale ozaj len výnimky. Neblázni, veď všetko je pred tebou, čím viac budeš tlačiť na pílu, a mučiť sa, že nikdy nenájdeš lásku, tým horšie to bude, lebo budeš priam doháňať od seba možných adeptov,alebo skocis na lep dakemu blbcovi, len aby si nebola sama. Hore hlavu, trochu sebavedomia, si určite sympaticka baba, a máš čo ponúknuť, venuj sa sebe, záľubám, práci, určite máš kamošky, podniknite výlet, dovolenku, síce teraz trochu problém s tým, ale keď skončí toto obdobie korony, máš kopu možnosti, len nesed doma a nezaoberaj sa tými zufslymi myšlienkami. Všetko, čo ma prísť, príde, ani nebudeš vedieť, kedy. Ja som mala 35,ked som sa rozišla po 4 ročnom vzťahu, zrušila sa aj svadba. Po troch mesiacoch som stretla svojho budúceho manžela a do roka sme sa brali,čakáme bábätko, nič som nestratila,len získala. Čiže absolútne nič ti neušlo, kľud.

nairia
28. apr 2020

v prvom rade - neopustaj sa!!! si mlada a mas pred sebou kopec rokov a skusenosti...
inak tvoj pribeh mi vo velkom pripomina ten moj, ja som tak bola do svojej 24ky, predtym som vztahy nemala ziadne, aj ked som velmi po nejakom tuzila, ale akosi bud boli chlapi, ktori isli len po jednom alebo presne ako pises "necitili sa na vztah"... potom som mala 3rocny vztah, rozisli sme sa, vyse roka som bola sama a natrafila som na uzasneho muza a bum, stastna ako nikdy predtym a presne taky chlap, ako som si vysnivala... a to som mala po 30tke a myslela som si, ze asi uz ostanem aj sama...
co ti poradit- neopustaj sa, snaz sa nachadzat vo svojom zivote to, co mas rada, uzivaj si to, ze mozes robit co chces, kedy chces, ako chces... pokial to s nejakym chlapom necitis, tak sa netlac (ja som taka ista, skratka, kde nie je chemia, tak nehrozilo nic viac ako max. ze super si pokecame)... rob to, co chces ty a ako to citis ty, nie si predsa povinna zit podla niekoho predstav, dolezite je, aby si ty nasla svoje stastie a vnutorny pokoj... a ked ho budes mat, tak sa objavi aj ten spravny clovek... teraz ti zacina najlepsie obdobie, och, ja by som to aj vratila (ale so svojimi terajsimi skusenostami uz) :D

sunny8
28. apr 2020

Mám 26 a som rozvedená už 2hy rok 😏 buď rada single bez záväzkov a zbytočne sa neponahlaj

zufalalevel9
autor
28. apr 2020

Naozaj ďakujem všetkým za názor, mne to naozaj pomáha počuť viaceré prípady, z rôznych uhlov pohľadu. Ja som ten typ ženy, že sa vynájdem sama, som samostačná, sebestačná... predsa len život letušky bol niekedy aj osamelý a práve v tom som našla silu užívať si samotu, keď ma dali na hotel niekde do tramtárie samú:D
Ja som inak viac-menej pozitívny človek, veľa rozprávam a som otvorená, ľahko nadväzujem kontakty. Ale teraz to na mňa tak doľahlo, že pri každom jednom nevydarenom ne-vzťahu si poviem, že mne sa do toho snaženia už nechce... že už nechcem prechádzať tým istým smútkom, keď môj nejaký románik skončí. Ale asi máte pravdu, že potrebujem čas... možno tých sklamaní bolo za sebou veľa. A tak som už takq nedočkavá či sa mi toto všetko niekedy vyplatí... v podobe šťastného vzťahu.
Ja som šťastná sama so sebou a viem si užívať. Len niekedy prídu také stavy, že ja si užívať takto sama už nechcem... a vtedy nastupuje ten pocit depresie, či ostanem cely život sama. Som rodinne založená a predstava vlastnej rodiny je pre mňa asi najväčší gól v mojom živote. Byť mamou, starať sa... snáď raz 🙏

nairia
28. apr 2020

@zufalalevel9 neboj, vsetko pride v spravny cas... tie sklamania su naprd a tie svine bolia stale rovnako, najma ak sme do toho vkladali velke nadeje, ale ako sa hovori "aj pad na hubu je krok dopredu"... to su vsetko tie zivotne skusenosti, ktore nas maju nasmerovat, poucit a posunut tam, kde mame byt, aby sme stretli tu svoju polovicku... takze nadych vydych, uzivat si kazdy den, vsetko pekne, ist do prirody, s kamoskami, zacvicit si, nieco pekne vytvorit, kupit si, tesit sa z rozkvitnutych kvietkov, hocico a ked to budes najmenej cakat, tak to pride... 🙂

h2
28. apr 2020

@zufalalevel9 Ahoj, to je úplne bežné a veľmi časté, že nás priťahujú "zlí chlapci" a tí dobráci sú pre nás nepríťažliví. Fakt neviem, čím to je. Možo je to aj Tvoj prípad, v opačnom poradí. Možno si aj Ty tá dobrá, čo do vžťahu dáva všetko. Skús byť trochu aj sebecká, trochu nedostupná, aby sa chlap musel snažiť si Ťa získať. Akonáhle má chlap istotu, stráca záujem.
A aby si nebola smutná, že si v tom sama, tak ja mám o 20 rokov viac a mám nie jednu, ale 3 kamarátky, ktoré sú v mojom veku a nikoho nemajú. A ani nikdy nemali, aspoň nie natoľko vážny vzťah, aby to dotiahli do manželstva a založenia rodiny. A minimálne jedna z nich je z toho veľmi nešťastná a nedokáže sa s tým zmieriť. A pritom nemá núdzu o nápadníkov, ale všetci sú z tej kategórie "nepríťažlivý dobrák".
Ty si ešte mladá, život máš pred sebou, máš veľmi vysokú šancu, že ten pravý ešte len príde.

zufalalevel9
autor
28. apr 2020

Dali ste mi normálne trošku viery, že to somnou nie je až také stratené a zlé 🙂
Naozaj si to veľmi vážim a dakujem úprimne každému za názor. Vždy keď budem mať stavy, prídem sem a budem si to dookola čítať, čiže kľudne píšte svoje názory, skúsenosti... mne to len pomôže:D🙂
Dúfam, že raz naozaj dostanem naspäť čo dávam.
Považujem sa za zdravo sebavedomú ženu.
Samozrejme neznášam na sebe strašne veľa vecí - môj nos, moje krátke nohy,..
ale z druhej strany si poviem, že každý sme nejakí a že porovnávať sa s ostatnými mi k ničomu nepomôže.
Sú okolo mňa muži a vždy aj boli. Veľakrát nič nespravím, naozaj len sedím s babami niekde a oni dôjdu za mnou iniacívne...
Ale ja proste neviem sadnúť na lep každému. Ja stále v niečom nájdem chybu, ale väčšinou to je- žema nepriťahuje ale je to dobrý človek. A ja sa k tomu akokolvek chcel donútiť, že tento človek je úžasný, bola by som s ním šťastná... keby sa doňho zalubim. Ale tento cit sa nedá vynútiť. A keď tam nie je tá príťažlivosť či chémia neviem ani skúsiť.
Neviem sa do toho donútiť, lebo odzačiatku viem, že keď sa mi ten človek nepáči hneď teraz tak asi ťažko bude po 10tom stretnutí.

janickacrazy
28. apr 2020

@zufalalevel9 práve si opísala presne, kde robíš tu chybu, proste si hľadáš vždy povrchných fesacikov, ktorí ťa chcú buď len do postele alebo netúžia ani nevedia mať vážny vzťah, proste musíš dať šancu aj tým druhým, čo sa ti z nich na prvom stretnutí nepodlamuju kolená, možno by si bola prekvapená, dá sa zalubit aj na 5.rande

zufalalevel9
autor
28. apr 2020

@janickacrazy ja som dala šancu aj takému, ktorý sa mi nepáčil hneď na začiatku. Že ma vôbec nepriťahoval. Skúsila som to 2-3x ale nikdy to nikam neviedlo. Aj keď som sa snažil ich viac spoznať, necítila som to, že som k ním priťahovaná len to, že si s nimi dobre rozumiem bez akejkoľvek iskry.
Ale musím sa aj priznať, že tie posledné vzťahy - nevztahy naozaj boli také, že tí muži somnou len poriadne vybabrali. A je pravda, že som možno vyhľadávala tých “frajerov”... ale práveže som si uvedomila, že to už nechcem. Už nechcem znižovať svoje nároky, ani moju hodnotu... viem, že si zaslúžim Viac ako to
Čo som doteraz dostávala...
Možno dať šancu niekomu, kto sa snaží a nepriťahuje ma na prvý pohľad? Stalo sa Vám, že sa cam začal páčiť až potom?

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
28. apr 2020

@zufalalevel9 Tak ja svojho muža poznám od mojich 18-tich rokov. A zaľúbila som sa doňho, keď som mala 29. 😁❤️

zufalalevel9
autor
28. apr 2020

@perdulka7 Možno áno.. ale neviem ako by som im to dávala najavo, keď som nikdy neni na nich nejaká “pushy”.. akože netlačím na nich. Dávam si priestor sj voľnosť. Dokonca veľakrát rozprávam skôr tak, aby som im ukázala taký “hraný Nezáujem”. Takze neviem či to je to, keďže pred nimi strúham silnú, nezávislú ženu. Až keď ma poznaju dlhšie sa trosku otvorím ale nikdy nikoho neprosíkam.
Keby som úplne zúfalá, dám sa dokopy s kýmkoľvek kto mi prejde cestou a tých je dosť. Lebo ja naozaj nevravím, že mi nepíšu, nevolajú ma von... alebo že neprídu zamnou. Ale chyba je, že ja v každom nájdem chybu alebo nájdem dôvod prečo nie namiesto prečo áno. A keď nejaký je ktorého chcem, tak to je chlap, ktorý ma nechce alebo chlap, ktorý je rozstrasený zo záväzkov. Alebo proste, že nedám šancu niekom kto ma nepriťahuje... ale asi aj to je chyba, Lebo však ako viaceré pisu, že tá iskra nemusí preskočiť hneď...

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zufalalevel9
autor
28. apr 2020

@perdulka7 Ja som sa sem prišla poradiť nie s niekým hádať. Jasne, že mám aj iné starosti a mám aj svoj vlastný život len som mala proste pocit, že mi v ňom nejaká osoba chýba to je všetko.
Mám úspešnú kariéru, mám skvelú rodinu, uzasne kamarátky, za ktoré by som dala ruku do ohňa lebo sú somnou odmalička. Píšem sem len preto, že ich pohľad už na vec poznám a teraz som chcela nejaký objektívny a názor nezaujatého človeka.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
28. apr 2020

@zufalalevel9 v 25 takto fnukat? Prosim ta,ved este len teraz maju zacat vazne vztahy. Co by som.dala za to mat 25 a byt sama. Ja som mala len vazne vztahy a lutujem,ze som nespoznavala viac chlapov,viac kratkodobejsich vztahov a hlavne,ze som viac nebola sama. Ked si vo vztahu,si tym druhym nepriamo ovplyvnena. Nezufaj,pride aj tebe do zivota chlap a mozno ked to budes najmenej cakat. U mna to tak vzdy bolo. Ked som to necakala vtedy sa objavil. Uzivaj si zivot a vela stastia

zufalalevel9
autor
28. apr 2020

@perdulka7 Veď áno, možno máš pravdu. A ja som si tvoj názor rada prečítala. A nie že sa mi nepáči, ale veď to je diskusia :D o tom to tu je. A naozaj som spokojná s každým aspektom môjho života, akurát tie vzťahy mi neklapú... a preto som chcela počuť príbehy a skúsenosti iných. 🙂)

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz