Už nechcem takto žiť

25. sep 2022

Som v manželstve ale je možné že niesom šťastná.par rokov(cca 6rokov)už nás vzťah nefunguje ako hodinky.ono je to s prestávkami tie problémy ale asi by bolo najlepšie ho skončiť pretože sa trápime obidvaja.(už 3x spísané rozv.papiere a raz už podané na sude ale stiahla som ich pretože som.myslela že sa to upraví ale bol to zrejme omyl)poviem to na rovinu niesom šťastná akoby by som.chcela.obidvaja sme urobili vo vzťahu chyby ale už nedokážem takto ďalej.tyzden už tichá domácnosť bavíme sa len čo sa týka deti.uz fakt neviem co ďalej.som zúfalá moje sebavedomie je na bode 0.

sima338
25. sep 2022

myslím, že si ukážka toho, že ste to s mužom skúsili...dali tomu šancu zabojovať o vzťah, ale nevyšlo. Asi je naozaj čas ísť každý vlastnou cestou, nájsť si časom nových partnerov...nepíšeš, v čom sú vaše problémy, čo sa pokazilo, čo sú možno tie chyby...6 rokov je dlhá doba, ak niečo nefunguje

ckocka
25. sep 2022

Definícia bláznovstva je robiť stále to isté a pritom očakávať iný výsledok.

deti95060810
25. sep 2022

@ckocka 👍👍👍

simona20201309
25. sep 2022

Ty ty ty.... ved ste už rodina. Co deti? Tiež nie sú šťastné? Otec je tyran, pijan?
Opäť ďalší sebecký vylev, nech som JA šťastná.
Áno, rozvedies sa, nájdeš si iného, budete šťastní. A čo deti?
Dospelí sa rýchlo dajú dokopy, nájdu si nového partnera a idú ďalej. Deti si to ponesú celý život.
Nepodporujem ten trend rozvádzať sa, že veď čo, iná doba.
Skôr by som sa ešte zamyslela, či nemáš nereálne očakávania od 15r manželstva a manžela.
Nerozumiem takému zmýšľaniu. Skús ešte raz prehodnotiť, či naozaj si myslíš, že rozvod bude riešením?
Aký má postoj k rozvodu tvoj muž?

simona20201309
25. sep 2022

A vždy si myslím, že keď niekto uvažuje takto - bez vážneho dôvodu myslí na rozvod - už v tom je niekto iný? Nejaký stále usmiaty, chápavý a citlivý kolega...

ckocka
25. sep 2022

@simona20201309 Vážny dovod je aký, keď o nich píšu v čiernej kronike?

simona20201309
25. sep 2022

@ckocka prepáč, nerozumiem.

ckocka
25. sep 2022

@simona20201309 Čo je pre teba vážny dovod na rozvod?

simona20201309
25. sep 2022

@ckocka ak je pre deti viac na škodu ako na osoh vyrastať v rodine. (Alkohol, nevera, násilie - fyzické aj psychické)

ckocka
25. sep 2022

@simona20201309 Takže keď trpí žena, to nevadí? A keď trpí žena, je vobec možné aby to deťom prinášalo osoh?

sialenaveronika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona20201309
25. sep 2022

@ckocka všetko je v hlave. Prečo trpí? Keď ma manžela, ktorý sa o rodinu stará, zaujíma. Ma ich rád? Prečo žena trpí? Nie je to tak trochu o nastaveni v hlave? Že sú ženy, ktoré by nikdy neboli s ničím spokojne? Tak trochu rozmaznanost? Véd deti budú deťmi tak 15-18r. To je tak ťažké zabezpečiť na tu dobu pre deti zázemie, domov, istotu?!?! Vážne je to také ťažké tvoriť s niekym pár, keď som ho raz milovala a vzala som si ho za manžela??? Len preto, že možno teraz nemáme na seba toľko času, že už sa mi z neho nrtrasu kolena ako pred 20r, že mi už nenosí kytice na deň žien ako pred 20r? Že mu občas prasknu nervy, že je občas nervózny?
Možno máš inú skúsenosť. Mne sa oplatilo krízu vydržať. Stalo to za to a ak príde ďalšia, verím, že ju opäť zvládneme, lebo obaja chceme a mame rovnaké priority.

ckocka
25. sep 2022

@simona20201309 To si vyčítala z jej príspevku? Že to má len v hlave? Veď nepíše nič konkrétne, ja netuším čo sa u nich odohráva, viem len to že autorka to ťažko znáša.

zuzudrnda
25. sep 2022

@simona20201309 násilie fyzické,psychické. Ako vieme,že autorka psychicky netrpí? Ja neviem,preto by som ju nesudila. Tichá domácnosť je tiež forma pasívnej agresie.

simona20201309
25. sep 2022

@zuzudrnda ale ved ja ju vôbec nesudim. Myslím, že ak by bol tyran alebo alkoholik, napísala by to. Preto som reagovala len na základe toho co uviedla. Nesudim, ani neodsudzujem. Je to každého život a každý má právo konať ako uzná za vhodne. Napísala som len môj názor.

zuzudrnda
25. sep 2022

@simona20201309 ale napísala toho tak máličko a boli ste dosť prisna v názore.

autor
25. sep 2022

@simona20201309 v mojom prípade tu nieje nikto iný tak ma nesud ty nevieš čo som si v živote s týmto človekom presla

simona20201309
25. sep 2022

Prepáč. Neviem. Držím prsty aby si sa rozhodla správne. Ja som si v manželstve tiež prešla veľmi ťažkými skúškami, a stalo zato to vydržať. Asi preto je moja reakcia taka.

zuzuliatko18
25. sep 2022

Riesenie problemov vo vztahoch vzdy zalezi Len od toho, ci existuje sposob, ako ich napravit a ochotna na oboch stranach riesenie hladat a realizovat. Prip. Sa porozpravat s niekym nezainteresovanym, kto.noze poskytnut iny pohlad na vec, nadhlad.

elizea
3. okt 2022

Keď cítiš, že nechceš takto žiť, tak naber odvahu a zmeň to. Ja som tiež čakala roky a dávala tomu šancu ale teraz som sa už odhodlala zmeniť to. Začala som si vážiť samu seba a proste som si povedala dosť. Je to len otázka času, kedy ti pretečie hranica. Hlavne si predstav ako bude vyzerať tvoj život ak nič nezmeníš. A potom si uváž, či to tak chceš.