Uvedomujete si starnutie?

5. feb 2024

Aj vy to tak mate, ze ked vidite na nete foto nejakeho rovesnika si uvedomite, ze aka ste uz stara? Pozriete na foto, a pomyslite si, ze aka starsia pani, alebo starsi pan, a potom pozriete na vek, a to vasi rovesnici 😃. Tym nemyslim, ze niekto vyzera starsie na svoj vek. Myslim tym, ze ako ten cas rychlo ide, a clovek si ani nestihne uvedomit, ze uz je podla veku tiez starsi clovek.

h2
5. feb 2024

Horšie je, keď vidíš takto na fotke nejakého staršieho človeka a potom zistíš, že je mladší, než ty! 🙃

simsalabim
5. feb 2024

Nie.

januska12323
5. feb 2024

Nie. Občas si pozri upútavky do zámeny manželiek, dostaneš opačný pocit. 😁 Mladší ako ty a vyzerajú o 15 rokov staršie.

buberova
5. feb 2024

Len keď sa takto zamýšľam nad rodičmi tak si to tak uvedomím, že už nie sú takí mladí ako som si myslela že sú

ivik4
5. feb 2024

Nie,praveze pri velmi vela rovesnikoch co poznam si poviem ze ja oproti nim nazivo vyzeram ako nedozrete decko, akoby bol medzi nami fakt velky vekovy rozdiel

crazy_cat_lady
5. feb 2024

@januska12323 toto inak potesi aj mna :D sem-tam pozriem do zrkadla a pofrflem si nad sedinami, vraskami a potom vidim ucastnikov podobnych relacii, ktori su v mojom veku, prip. mladsi a pritom vyzeraju tak o 15 rokov starsie.. a som zase na nejaku chvilu spokojna :D

vanilkovazmrzka
5. feb 2024

Mne sa stava casto, ze sa pozeram na svojich starych znamych, ktorych poznam od detstva, ze si poviem, ze uz vyzeraju tak… “dospelo” (stari) 😅 a potom sa pytam ze ci aj ja vyzeram tak staro, lebo mam pocit, ze nevyzeram, ale mozno vyzeram len to na sebe nevidim

bublinka1426
5. feb 2024

ked vidim mladez, ano.

grof_monte_christo
5. feb 2024

Starnutie vnímam hlavne v súvislosti so zdravím a vitalitou, vonkajšie prejavy starnutia nejak extra neriešim ani na sebe, ani na druhých.

maca1984
5. feb 2024

Uvedomujem si starnutie, však vidím svoje fotky spred xy rokov a teraz.
A vidím aj rozdiely medzi kamoškami/známymi (aj staršími napr.49-50 a viac), že sa to snažia spomaliť,lebo však botoxy, kyseliny čí kí fras.
Darmo pleť na tvári jak košeľa po žehlení, na krku to neo.ebú 😄

bublinka1426
5. feb 2024

@maca1984 krk mam hladky, skor mam ruky uz dake vraskave :D

maca1984
5. feb 2024

@bublinka1426 áno, aj na rukách to vidno.
Ale veď to je v poriadku.
Len s tou" vyžehlenou " tvárou je to do očí bijúce.

walentina7
5. feb 2024

Uvedomujem a chvalabohu to mám za pár. Nechcela by som vrátiť časy späť ani o deň.

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcellka32
5. feb 2024

Vnimam realitu v zrkadle, najviac vnímam čas na deťoch, ako rastú

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
66bublinka66
5. feb 2024

Mám takmer 33 a ešte stále odomna zvyknú (dosť často pytat OP) takze nie 😁

valeria_h
5. feb 2024

Nie. Kedysi som sa starnutia desila, ale desivé je na tom to, že vidíš ako pomaly zomierajú ľudia, ktorých miluješ. Starí rodičia, rodičia...

koniarova
5. feb 2024

Áno. Uvedomujem. Iné je na túto otázku odpovedať, keď máš 30 s iné,keď ti tiahne na 50.

momoftwo
5. feb 2024

Minule ma skoro prekotilo ked som si pozerala nejake datumy a zistila som, ze v marci budem mat 32, neviem preco ale bola som na 100% v tom ze budem mat 31. Potom mi chvilu trvalo kym som to predychala, nuz materska demencia v plnej sile😂

bublinka1426
5. feb 2024
minenkak
5. feb 2024

Ja si uvedomujem ako starnem, hlavne ráno keď vstávam z postele

guiseppinka
5. feb 2024

Vek nejak neriesim, len ked gratulujem niekomu, kto je odo mna mladsi a zrazu uz ma po 30, tak obcas ostanem v style "coze??" Ja si musim vzdy prepocitat kolko mam rokov... minule sme sa s kamoskou smiali, ze niekde bola baba a mladsia od nas a celkom ma to soklo... a ona sa zacala smiat, ze to sa uz stava coraz castejsie... u mna je to aj tym, ze som sa stale hybala medzi starsimi...

vilma7
5. feb 2024

Ja som rada že som taká stará ako som...keď vidím že mnohí sa nedožiju ani 20...v tomto ma staroba svoje čaro.

galganka
5. feb 2024

Ja mám furt 17. 😂 Akurát sa mi tu zjavila takmer 11 ročná mini kópia 🫣😂

e3v3a3
5. feb 2024

Ja som si to až teraz začala uvedomovať - tesne pred 40. Viac ma trápi, že som sa začala často zamýšľať, aký je život krehký... A tak celkovo sa báť o seba a svojich blízkych