Určitým ľuďom chýba pokora

7. jún 2024

Mamky, zienky, alebo aj slobodne ženy. Kedy sa určitým ľudom dostane pokora, ja rozmýšľam a všímam si už cca 10+ rokov ako niektorí ľudia akosi všetko berú automaticky, vopred sa chvalia, jednoducho, ten človek nie je zlý ale ta pokora tam veľmi chyba. Ako vnímate takých ľudí? Podotýkam, že sama mám veľa peňazí, tvrdo pracujem od 18tky(nechválim sa, len pisem aby ste si niektoré nemysleli, že sedím na zadku, niekedy makám 16tky 4x v tyzdni/, prispievam veľa ľudom, útulky atď, čiže o peniaze ani nejde. Skôr by som prijala v ľuďoch ozaj väčšiu pokoru. Ani neviem či som to dobre vysvetlila, prosím nehejtujte ma, len ma zaujíma váš názor

kacena4
7. jún 2024

a co si vlastne predstavujes pod pokorou? lebo ta nema nic spolocne s vyskou mzdy

autor
7. jún 2024

@kacena4 to, že aj keď sa človek ma dobre, tak vždy by mal byť pri zemi. Či?

gribka1
7. jún 2024

To sa nedá prirodzene, to ich život naučí.

autor
7. jún 2024

@gribka1 a keď dajme tomu už majú po 60tke a jednoducho nič? Majú sa vyborne, dookola sa chvalia ale pokora im nič nehovori?

gribka1
7. jún 2024

No nič, nič také nezažili, aby tá pokora došla. Nie je to bežný jav.

autor
7. jún 2024

@gribka1 preto som sa zamyslela 🤔

elisebah91
7. jún 2024

Pokora sa nedá naučiť...niektorým ľuďom je prirodzenejšia že sa k nej sami skôr dopracujú, niektorich musí zivot preplieskat vo väčšej či menšej miere a niektori na to neprídu do smrti...osobne si myslím že 80% je nás ťa stredná varianta ..preplieskani vo väčšej či menšej miere(dosť subjektívne ..čo je pre mňa veľa pre iného môže byť malo)

reanda
7. jún 2024

a co je to "byt pri zemi"?
za mna je pokora to, ze si uvedomujem, ze moj uspech nie je len vysledkom mojho snazenia a schopnosti, ale toho, ze mi 'zivot doprial' a viem za to citit vdacnost.. a ze ked mi 'nedopraje', tak sa mozem so svojou snahou a sikovnostou aj na hlavu postavit.. ze moj uspech v skutocnosti na tom nestoji.. ked ma clovek takuto pokoru a vie spolupracovat so zivotom, moze lietat vysoko, nemusi byt vobec iba pri zemi 🙂

reanda
7. jún 2024

a preco ti vlastne vadi, ze niekto nema pokoru?

vroni
7. jún 2024

Nerozumiem. Pokora znamená čo konkrétne? Že si človek nič nedopraje a "drží sa pri zemi"? Že sa svojimi zasluhami nechvali? Že pomáha iným? Že si uvedomuje svoje šťastie? Všetko to môže byť forma pokory

0silvia0
7. jún 2024

Nemam potrebu riesit inych ludi, ci maju ci nemaju pokoru. Takych ludi vnimam ze su aki su, ich chvalenie ma nezaujima, prehliadam...

rozculena
7. jún 2024

a aký máš problém s cudzími ľuďmi? Neriešim.

kataina
7. jún 2024

opakom pokory je pýcha...

Pokora je skromné chovanie, nesebeckosť a prejavuje sa u človeka, ktorý rešpektuje druhých. Pokora je pocit, keď si človek uvedomuje vlastnú nedokonalosť, alebo závislosť na vyššie požiadavky a má tak dôveru, keď sa to od neho očakáva, a nie keď potrebuje neúmerne velebiť sám seba. Pokora vyrastá z pocitu vlastnej slabosti a nedokonalosti vzhľadom k požiadavkám vyšších bytostí.
zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Pokora

ktochytavzite
8. jún 2024

ja si pokoru tak nepredstavujem ako ty,mne nevadi ked sa ludia co si zarobili poctivou pracou pochvalia alebo ukazuju ze sa maju dobre,je to ich sikovnost.
Skor spravanie arogantne,len ja aom tu dolezita,len ja je pre mna arogantne a nepride mi ani pokorne.

la_dolce_vita
8. jún 2024

Myslim, ze je to najma o povahe cloveka a to nezmenime, ludia boli a budu rozni. Tych, ktori mi nejako vadia, si drzim od tela..

alickapusinka
8. jún 2024

Načo je to dobre sama mám veľa peňazí. Načo sa potrebuješ chváliť cudzím ľudom. Tu sme anonymne tak načo toto je dobre ľudom chýba pokora a sama mám veľa peňazí. Tvoje slová načo toto bolo dobre tato informácia to že máš veľa peňazí je načo komu však s toho nikto nič nemá. Ja mám známeho bohatý veľké firmy obrovské peniaze a leží s prestávkami na onkologi .Myslím že tebe chyba pokora a chcela si sa len pochváliť. Ak by si nedajbože ťažko bola chorá peniaze ťa nevyliečia, keby si stratila svoje dieťa jedine ktoré by si už nikdy viac nevidela pozerala si by si sa nato ináč nie cez peniaze. Peniaze TI dajú slobodu ale z choroby ťa nevyliečia ani v smrti nezabránia. Načo nádherný dom z bazénom to všetko mám chýba mi moja milujúca dcérka ktorá mi zomrela. Načo peniaze peniaze ťa naučia ľahšie žiť ale nedajú TI žiadne hodnoty. Aj ja mám prácu aj podnikanie veľmi sa mi darí ale toto je všetko len pominuteľne.

zorkahorka
8. jún 2024

Bohuzial, dnes sa celkovo vychovavaju bez pokory aj deti... 😒

lubinkap
8. jún 2024

Ja si radšej vypočujem, kto kde bol na dovolenke, kde co kúpil a dá mi hneď nejaké tipy, ja pre zmenu nemám rada, ľudí čo sa večne sťažujú, ohovaraju, kritizuju a staraju sa do druhych brrrrr...takým sa vyhýbam a keď sa nedá tak aspoň tému mením hneď

luccija
8. jún 2024

Niektorí ľudia sú chvalenkari.My máme takého známeho on je dobrý kamarát, pomôže, ale dokáže hodiny rozprávať aké regále značkové si kúpil do garáže, aký bicykel samozrejme top a veľa si o ňom naštudoval, najlepších zahradnikov🙂)ale my ho berieme, že je taký zarobil si na to sám a rád sa pochváli.Velmi skoro zostal sirota a možno potrebuje ocenenie od druhých.Je to únavné, ale nikdy sa nezmení.Ja ho vychvalim a všetci sú spokojní.A celkovo ľudia nie sú pokorní z každej strany počuješ ako treba napredovať, čo dnes stacilo zajtra nestačí, deti 5 krúžkov nalinajkovany život až do svadby všetko je málo.Kazdy sa má čo ucit

ivangeline
8. jún 2024

Nesud. Vidíš iba povrch.

mikadooo
8. jún 2024

Nijako. Ľudia sú rôznorodí, rovnako ako ich vnútorný svet. Je mi jedno čím sa chvália a či sú alebo nie sú pokorní, nemá to s mojím životom súvis a nijako ma to neovplyvní v mojej ďalšej existencii, nevidím dôvod sa tým zaťažovať.

nikaeli
8. jún 2024

Ja neviem - a ty si podľa teba pokorná, keď si mala hneď potrebu pochváliť sa, že máš veľa peňazí, makáš a pomáhaš iným? Odsudzuješ ľudí, ktorí sa chvália a sama robíš to isté 🤷🏻‍♀️

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mk1111111111
8. jún 2024

@alickapusinka no, zabila si, pises, ako sa chvali, ale, ved aj Ty si sa v zavere pochvalila, ze podnikas a mas peniaze. Ona to myslela, aby sme pochopili, ze nie je z chudobnejsich, nie, ze sa chvali, ze ma.

reanda
8. jún 2024

@wolf_ nie je pokora ako pokora 🙂 .. ale myslim, ze vseobecne je pokora chapana skor, ako ju opisujes ty..

culienka
8. jún 2024

@kataina áno ľudia sú veľmi pyšní jak keby nad nich nebolo🤣. Pritom stačí jedna prírodná katastrofa pripadne dáky vírus a hneď je problém 🤣

jozef11111111
9. jún 2024

@wolf_ opisuje falošnú pokoru... Tak ako je aj falošná láska ukrytá za ozajstnou..

vroni
9. jún 2024

@wolf_, nie, aj pre mňa je pokora (takáto deklarovaná) skôr poza, afektovanie, stavanie sa na obdiv. Aj skromnosť aj pokora prezentované verejnosti nie sú žiadne dobre vlastnosti, len zásterka zlých.

kikinita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rorino
10. jún 2024

@reanda dobrá otazka