Uprednostňovanie jedného dieťaťa

6. okt 2023

Ženy chcem sa spýtať, je nejaka sanca, že matka ktorá odjakživa robí rozdiely medzi svojimi dvoma detmi, že jedného dňa sa to zmení? Alebo ako docieliť nejaké “uvedomenie”? Hoci aj dávate príklady zo života ako reagovala voči vam a súrodencovi, alebo ju na to upozornili aj ini ľudia z rodiny - a aj napriek tomu to nechce vidieť. Už mi to začína naozaj liezť na nervy a nemám chuť kvôli tomu ani s ňou komunikovať. Veď aj tak bude zase všetko moja vina a len ja budem ta zlá. Naozaj ma to už nebaví.

mikadooo
6. okt 2023

Myslím, že šanca je minimálna, ak na to už bola upozornená a naďalej sa tvári, že to nie je pravda. Jednoducho to nechce zmeniť. Ak nemáš chuť s ňou komunikovať, nekomunikuj a povedz jej dôvod. Buď sa zduje a nebude komunikovať ani ona ( = ok, nič sa nedeje, aj tak si s ňou nechcela komunikovať), alebo sa uvedomí ( = hurá, ale pravdepodobnosť mizivá). Takže - na tvojej strane by som komunikáciu držala na nutnej minimálnej hranici...

tosomja
6. okt 2023

Si dospelá? Potrebuješ to nutne riešiť? Ak nie si odkázaná na "výhody" zvýhodneného dieťaťa, tak by som to neriešila. Mama to bude stále, či tá najlepšia, alebo len mama. 😏

lunademonica
6. okt 2023

Takyto ludia sa nemenia... :/

autor
6. okt 2023

@mikadooo za tie roky som to už skúsila, ale vždy to dopadlo tak že sa tvárila že nič sa nestalo a ideme ďalej rovnako, bez zmeny v správaní
@tosomja áno našťastie som dospela, mám už aj svoju rodinu, len bohužiaľ ten pocit neférovosti stále zostava

tosomja
6. okt 2023

No počkaj ešte keď budete dediť

vladinka
6. okt 2023

Musíš sa cez to len preniesť a nič si z toho nerobiť...z vlastnej skúsenosti, u nas to trvá, dokonca mamča nie len,že uprednostňovala moju sestru, ale dokonca aj jej deti pred mojím..ja uz to neriešim,pred manzelom sa postazujem a ideme dalej

grof_monte_christo
6. okt 2023

Bojujes s veternymi mlynmi, uvedomenie, o akom píšeš, by muselo nastať u tvojej mamy. A toto ty nemáš vo svojej moci. Ake konkrétne nevýhody z toho pre teba v súčasnosti vyplývajú? Máš svoju rodinu, svoj život, šetri si energiu. S mamou by som obmedzila komunikáciu, ak by v tomto stále pokračovala. Ktovie, možno si to raz uvedomí a možno ti jej uznanie bude jedného dňa ľahostajné.

lujza123
7. okt 2023

Nie, nezmení sa, pretože je o sebe presvedčená že je spravodlivá k obidvom deťom.
Zväčša takéto osoby sami nemali šťastné detstvo a nevedia čo je to láska, prijatie.

Mamu nezmeníš, na to sa vykašli, dôležité je vedieť sa s tým vyrovnať a neprenášat to na vlastne deti .