Tykanie svokrovcom

21. jún 2024

Dobry den,jak to mate vy s tykanim u tchánu?,už jsem tam 2a pul roku (v jejich rodině ), oni mě týkají od začátku Ja jim tykat ale nesmím jsem jediná která jim tam vyká, oni se mě neptali začali mi tykat od začátku co jsem tam přišla
Přijde vam to v pořádku??

viestta
21. jún 2024

Ja svokre vykam, one mne tyka. Moj vyka nasim, oni mu tykaju. Mne to tak pride v poriadku

marhulka13
21. jún 2024

Ja som tiež svokrovcom vykala a oni mne tykali. Moj muz zase tyka a aj oni jemu. Nezáleží ci tykas alebo vykas, ja som napriek tomu mala úžasný vzťah so svokrou, lepší ako s vlastnou mamou a neskutocne mi chyba

30katrusa40
21. jún 2024

V podstate si v pribliznom veku ako ich syn. Takže je bežné že týkajú. A vzhľadom na to že sú predsa starší je bežné že nevesty a zaťovia vykaju. Už ste aspoň manželia ? Viem že niektorý svokrovci navrhnú týka je po svadbe. Ak nie ste svoju si vlastné cudzí človek a nie súčasť rodiny.

sidicek
21. jún 2024

Mne to nepríde v poriadku ,hlavne ak si jediná v rodine co im MUSÍ vykat. Oni nie sú tvoji nadriadení, ale bohužiaľ táto zadubena slovenská natura ....kamoška napr. aj svojim rodičom vyka , úplný Hard core pre mňa, ale holt dedina kdesi na východe,aj tie vzťahy také nič moc.Ja by som to riešila cez muža, nech si s nimi pohovori.Je iné ak by im vykali aj ostatní, poviem si hold tradícia bla bla , ale ak si jediná od koho to vyžadujú ...

irusa
21. jún 2024

oni ti majú vykať ???? áno svokrovcom vykám už 18 rokov ...oni mne od začiatku tykajú.... môj muž , moje deti im tykajú a ja jedná vykám aj so švagrom

mikadooo
21. jún 2024

Vôbec by som to neriešila. Ak chcú mať odstup, nech majú 🤷. A nevieme, čo znamená, že ty si tam jediná. Spomedzi koľkých privydatých/priženených osôb?

petulda333
21. jún 2024

@sidicek boze,tie trapne narazky na vychod a dedinu. 🤦 Ja svokrovcom vykam,nemam s tym problem. Bolo by mi blbe im tykat. No predstav si,ze tu na trapnej dedine (dedinach) na vychode,poznam dost ludi co si tykaju vsetci. Je to kazdeho vec

thereisabear
21. jún 2024

Našťastie im vykám a úplne mi to vyhovuje. Oni mi tykajú od začiatku a nemám s tým problém.

1angelika
21. jún 2024

Ja vykám, a neviem si tykanie ani predstaviť. Môj muž tiež mojej mame vyká a myslím si, že je to v poriadku. Niekto to považuje za predpotopné, podľa mňa je to určitá úcta.

caroline_
21. jún 2024

Svokrovi vykam, on mne tyka. Aj po tých rokoch co som s jeho synom. Je to divne a neosobne ale tak co uz.

diewcatqoo
21. jún 2024

Vykam svokrovcom, oni mne tykaju. Aj moj manzel vyka mojim rodicom, oni jemu tykaju. A sme teda spolu ovela dlhsie nez vy. Nevidim na tom nic divne. Ani by som nechcela im tykat, neslo by mi to.

nikayla
21. jún 2024

Vykám, oni mi týkajú. Navrhli tykanie, ale mne to z úst nejde, tak som jediná, ktorá vykám.

betulinka1
21. jún 2024

Na nasej strane rodiny sa tyka a na muzovej strane sa vyká. Dokonca muz vyká aj svojim rodicom. Ja tomu sice nerozumiem ale neriesim.

mila23
21. jún 2024

svokrovcom vykam, oni mne tykaju a nemam s tym problem...ja by som im ani tykat nechcela - je tam generacny rozdiel a nemame kamaratsky vztah, tak nemam ani potrebu im tykat....

marhulka13
21. jún 2024

@petulda333 vidíš a ja som z mesta na západe a aj tak som vykala a prišlo mi to normálne. Naozaj je úplne jedno ci niekto vyka alebo týka.kto si sko zariadi tak ma bez ohľadu na oblasť

nicoletta98
21. jún 2024

Mne svokra povedala, že jej mám tykat, už viackrát a nejak ma moj mozog aj tak nepustí tykat🤣🤣 čiže vykam, možno neskôr 😆

crazy_cat_lady
21. jún 2024

a preco si ty jedina, ktora im musi vykat? ja svokrovcom tykam, oni mne tiez :D manzel mojim rodicom vyka, hoci sami navrhli tykanie, ale jemu to je neprijemne/cudne, tak nadalej vyka :D

jakoma
21. jún 2024

Mojmu muzovi povedali moji rodicia hned po svadbe nech im tyka, mojim svokrovcom muz povedal asi po tyzdni od svadby a v mojej pritomnosti, nech mi navrhnu tykanie:D svokra mi navrhla trochu neochotne a svokor sa tvaril, ze nepocuje. Po 8 rokoch od svadby svokor navrhol tykanie mojmu bratovi pri rodinnej oslave a ked som muza parkrat "kopla" pod stolom, povedal svojmu otcovi nech navrhne tykanie aj mne.. povedal, ze na to nie je este vhodna doba, ale odvtedy mu tykam a hotovo 😅

terezka1947
21. jún 2024

Tiež som vykala a oni týkali.
Vôbec som to neriešila,ani mi to neprišlo zvláštne a vzťah sme mali úplne ok.

zmrzlinka2021
21. jún 2024

Ja svokrovcom vykam, oni mne tykaju.

Ja s tym problem vobec nemam a ani by som im netykala. Vztahy mame dobre.

petulda333
21. jún 2024

@marhulka13 to asi patrilo niekomu inemu. Ja suhlasim,je jedno odkial clovek je a ci vyka ci tyka.

zuzkacik4
21. jún 2024

Ja svokrovcom vykam, mne tykaju, moj manzel zase jeho svokrovcom tyka a aj oni jemu, ale moji rodicia mu to sami navrhli v den svadby, ked sme od nich dostavali pozehnanie...ja som s tym vykanim v pohode uplne, ja si akosi ani neviem predstavit, ze by som im mala tykat...ani "do ust" mi to nejde 😁

sidicek
21. jún 2024

@petulda333 ja nemôžem za to ze jedia osoba ktorú poznám, že vyka rodičom je z východu aj sama kamoška mi povedala ,že tam je to bežné, tak sa nezduvaj.

petulda333
21. jún 2024

@sidicek nemozes zato,ze poznas,ale ako sa povysenecky vyjadrujes o vychode. A nie,nie je to bezne ani tu

crazy_cat_lady
21. jún 2024

inak to s tym vychodom.. :D neviem, ci je to tam bezne, ale napriklad manzelova mama vyka svojej vlastnej mame... :D to ked som pocula, som skoro odpadla :D

vroni
21. jún 2024

Tykala som si so svokrovcami, tykam si s dcerinym frajerom, jednostranne tykanie neuznávam.

sense
21. jún 2024

Partnerovmu otcovi zvykám, ide mi to tak automaticky aj keď mi navrhol. Tykanie.... Partnerovej matke ale týkam, lebo jazyková bariera... Môj partner mojej matke týka, lebo mu to navrhla aj ona jemu ale tam je tiež určitá jazyková bariera.
Ale napr ja aj mojej babke zvykám, dedkovi som ale tykala

marhulka13
21. jún 2024

@petulda333 prepáč, chcela som označiť tu istú co ty a mi to uslo

danica2711
21. jún 2024

my si všetci tykáme naprieč obidvoma rodinami

sissy27
21. jún 2024

Za mna je to v poriadku, tiez sme to tak mali. Mne automaticky tykali - ved aj partner ma predstavil krstnym menom a nie ako “slecnu xy” a ja som im automaticky vykala - ved su o generaciu starsi odomna. Po asi 3-4 rokoch mi navrhli tykanie a chvilu mi trvalo si zvyknut.