Trapasy s pohostením

zuzinka888
17. apr 2024

Ahojte- taka odlahcená tema. Vcera sa nam teda manzelovi stalo toto. Prisla navsteva a kedze piju velku kavu ( cca350ml) a nechcu dlho cakat kym vychladne, davaju si do kavy kocku ladu. Ja som v nedelu varila velky hrniec vyvaru- zcedim a dam do mrazaku na kocky na lad a potom do oznacenej dozy - vyvar. A moj manzel im to dal do kavy🙈. A aby toho nebolo malo, este aj domacu limonadu s " ladom" pripravil. Tu som ochutnala (az ked navsteva odisla)aj ja, ze pochvalim, ked sa uz tolko snazil( vacsinou to nerobi). Tak by som rada vedela ci aj vy mate podobne trapasy s obcerstvenim..... a ci ste pred navstevou priznali farbu, kedze sa nasa navsteva tvarila, ze je vsetko ok. A teraz rozmyslam ci sa opsravedlnit alebo sa tvarit ze sa nic nestalo!

stanulienkat
17. apr 2024

😂😂😂Nekomentovali tvoje kucharske umenie?

tykat
17. apr 2024

@zuzinka888 akoze asi to nie je trapas a ani to nie je uplne ze pohostenie... ale pridam.
Odisli sme na 3 dni prec a mama ostala strazit macku. Vsetko vysvetlene, kde su granule, kde maskrty...a ze macka sice vonkajsia ale je vyberava tak nech nebude prekvapena ze sem tam robi ofuky s jedlom.
Prideme po 3 dnoch macka divy pohlad v ociach a mama vitazoslavne "so mnou ziadna macka cvicit nebude, povedala som... kym to nedoje nove granule nedostane, ma to tam uz treti den ale na mna ofuky neplatia".
Vyjdem na terasu a tam v miske riadna porcia macacej podstielky 🙈 sak granule jak granule 😁

majlo1234
17. apr 2024

Nasa navsteva by sa teda netvarila, muz uz osolil kavu parkrat a vsetci vzdy vratili😂

janai1
17. apr 2024

A tu kávu a limonádu aj vypili? 😂

andrea2323
17. apr 2024

Nie je to úplne kategória občerstvenie - ale ja som dala polozjedenú bonboniéru na narodky, bola to taká pekná v dóze odložená (bez toho celofánu) a samozrejme manžel vyjedal a ja som to predtým neskontrolovala 😂😂

puertorico
17. apr 2024

ja síce takéto trapasy nemám, ale som expert na vylievanie, vysypanie, rozbitie riadov a pohárov. sedím si , hodím rukou, vylejem celú vodu na stôl. napr teraz v sobotu som išla dávať návšteve ľad do pohára , samozrejme ľad mi zo sáčku vyletel, skočil do pohára, odtiaľ sa odrazil na zem 😂

tykat
17. apr 2024

@zuzinka888 navsteva mozno po kovide ani chut ani cuch 😂

lakebabe
17. apr 2024

@zuzinka888 slusne vychovana návšteva 😁 ja som taka blbá povaha, že by som to všetko vypila a ešte aj pochválila a poďakovala aj za cenu že sa z toho pototo😄

Ale stalo sa mi ze sme mali celu rodinu na návšteve a vsetci chceli latte z kávovaru a capuccino. My mlieko nepijeme je len pre návštevy tak som im všetkým spravila vypili tvárili sa kadejaké poďakovali a keď odišli zistila som ze mlieko bolo totálne skysnute 😄 švagriná povedala ze sa jej zdalo divne ale nechcela nám uraziť nový kavovar😁

jana_eyre_2
17. apr 2024

🤣🤣 nevraveli nič? Ľudia majú všelijaké chute..

Ja si raz pamätám, ešte som nevedela nejako úžasné variť, mäso už vôbec nie.. mala prísť svokra so švagrinamj a ja som piekla kuracie stehná.. keďže mäso doslova neznášam, zásadne neochutnavam, nemala som v oku koľko asi tak soli je vhodné, presolila som ho celkom dosť 🤣 všetci sa tak trocha tvárili, ale zjedli..

Odvtedy už v očiach mojej svokry nikdy nebudem dobrá kuchárka, hoci to už je aj 17rokov dozadu.. keď som už mala tri maličké deti, musela k nám prísť na pár dní po operácii aby sme jej boli nablízku.. bolo evidentné že sa celkom obávala toho čo jej uvarím, ale vždy prekvapene pochválila aké to je dobre.. aj z toho usudzujem, že človek môže urobiť 100000 dobrých veci, ľudia si ho zapamätajú aj tak kvôli jednej zlej.. tak to jednoducho je..

spolumatka
17. apr 2024

My sme takto podávali javorový sirup 😎
Teda keď som videla ako manžel proste malému robí nejakú hnedú vodu a ja ,že preboha to čo je no javorový sirup čo asi 😂 malý vypil však sladká voda doslova

marianarem
17. apr 2024

@zuzinka888 Tak moja mama raz navarila navsteve kapustnicu s hribami. Vyzerala vyborne, az na to, ze na hladine plavali cerviky z hribov 🙂 Vobec si nevsimla, ze su cervive.

maxalla
17. apr 2024

ja som tak raz dostala polozjedenu bonbonieru.
@andrea2323 nebudeme my pribuzne? :D

katarinaba
17. apr 2024

tiez neviem, ci trapas, ale raz prisli svokrovci - uvarila som im rovnaku kavu, dala rovnake mnozstvo cukru (my sa moc nejakym servirovanim netrapime v uzkej rodine). Postavila pohare pred nich, isla do chladnicky po mlieko. Svokrovi som naliala, pomiesala, vsetko OK. Ked som vsak naliala mlieko svokre, mlieko sa zgrclo. Tak som varila novu kavu. Ale so svokrou mam dobry vztah, neviem co to mlieko tym zgrcnutim malo za lubom 😀

andrea2323
17. apr 2024

@maxalla my sme to dali švagrovi, ale teda presne, ostalo to v rodine 😁 aspoň sme sa zasmiali, švagor tiež 😁

felycity
17. apr 2024

ja som robila slaný koláč niečo ako kiš a namiesto lístkového cesta som tam dala linecké , síce bolo mi divné ked som to vaľkala, ale podarilo sa, no keď som ochutnala tak som vedela koľká bije, ale všetci hostia to zjedli aj napriek tomu, že som sa hneď priznala a vraj im to chutilo😅 ani kúsok neostal

irusa
17. apr 2024

ja som ponúkla kamarátovi čistú vodu... no naliala som do pohára, ktorý bol na odkvapkávači tesne pri sklíčku s názvom kyslé zavináče...ale tak na poslednej návšteve u kamarátky som jedla pokazenú šunku...bolo mi trápne jej to povedať, no nešlo mi to dole krkom, no môj muž sa tváril, že je výborná... on na to nemá chuťové bunky

ljzozv
17. apr 2024

@irusa ja len, že pokazená šunka pre každého môže trochu inak znamenať.
Ja zjem v pohode, známe len pri pohľade na ňu sa jej niečo znepáči a už je pokazená, aj keď jej nič nie je...

irusa
17. apr 2024

@ljzozv no pokiaľ je šunka kyslá a zapácha, tak asi dobrá nebude

vierkaa0
17. apr 2024

@irusa si radsej riskovala to, ze ti moze byt z tej sunky zle, nez by si to povedala? nepochopim, vsak na tom nic nie je, stat sa moze.

vanilka3
17. apr 2024

@tykat booze, no chudak macicka 😬😬😁

tykat
17. apr 2024

@vanilka3 tak ona zasa take chudatko nebola, aj si ulovila na prilepsenie aj v okoli misky povyjedala, len bola urazena 😀

vanilka3
17. apr 2024

@tykat viem si predstavit 😁 mam dve macky

animus
17. apr 2024

@zuzinka888 vďaka ti za tento príspevok 🙂 už som sa bála, že takého chlapa mám doma len ja 😂

lenocka8894
17. apr 2024

@tykat mi az slzy tecu od smiechu 😅😅😆

zuzinka888
autor
17. apr 2024

@tykat 🤣🤣

irusa
17. apr 2024

@vierkaa0 tak asi to má dve strany..nechcela som uraziť hostiteľku...myslím, že by sa určite dobre necítila..stalo sa prežila som

butterflyeffect
17. apr 2024

@zuzinka888 pobavilo ma to 😂 ja by som sa priznala, ak su to dobri znami tak sa urcite na tom este zasmeju a budete mat spolocnu vtipnu prihodu do buducna 🙂 ja by som sa pri dalsej navsteve opytala ci chcu kavu s cukrom, mliekom alebo vyvarom 🤣 nic si z toho nerob, podla mna to nie je trapas len naozaj mila vtipna prihoda

ivanavin
17. apr 2024

Jej, to je pekná téma. Mne sa sem tam podarí zaliať kávu octovou vodou 😅 raz som tak zaliala manželovmu krstnemu, ten si našťastie dava mlieko, tak sme na to rýchlo prišli. A keď bola prvá dcérka malá a bola na UM, zaliala som jej s takou Nutrilon 😅 prišli sme na to keď tu fľašu nejak moc nechcela 😅
A moja teta vyvalala celú várku vanilkových rožkov v soli miesto v cukre a porozdavala 😃 vraj sa aj čudovala, ako pekne jej tam ten cukor drží.

butterflyeffect
17. apr 2024

@ivanavin to sa aj mne podarilo s tou octoivou vodou co ostala v kanvici ked som odvapnovala-muz vypil, nevsimol si len si myslel ze kava je divna 🤣

mk1111111111
17. apr 2024

aj mne dali vramci rodinnej seslosti kavu so solou, biela ako biela ☕️🧂 🥴