Toxický vzťah

romi11
26. aug 2024

Ahojte . Chcem poradiť od žien ktoré sú alebo boli v toxickom vzťahu . Mám priateľa sme spolu 9 mesiacov ale začal sa kumne veľmi nepekne chovať . Odkedy pracuje v zahraničí strašne začal žiarliť . Kontroluje ako som oblečená či mám výstrih ake mám šaty kde idem s kým a niekedy to príde do takého štádia že má začne ponižovať urážať že ho podvádzam atď. Strašne ho milujem viem že aj on mňa robí pre nás a moju dcérku veľa stará sa o nás keď je doma je všetko dokonale . Dá sa takéto človeka zmeniť ?

vevebono
26. aug 2024

Skôr by som dala pozor, ja mám skúsenosť, že keď ma upodozrieval, tak on robil chujoviny. Takisto vety neviem si predstaviť život bez teba, nikdy ta nechcem stratiť, zabijem ak si niekoho nájdeš..presne to bol signál, že chodí za inou/inými

derdia
26. aug 2024

@romi11 začiatky vzťahu slnie vždy ružove ale musíš počkať a jednoducho musíš mu povedať že stačí že odtiaľ potiaľ j.... ednoducho ak je chorý na hlavu tak to nepochopí, bude to robiť ďalej.. ale ak nieje chorý na hlavu tak to pochopí.. A prestane. Väčšinou toto znamená, ze nemá svoje sebavedomie, alebo ma o tebe zlu mienku...

pribinak
26. aug 2024

Však tu ti musia blikať kontrolky jak o život. Ty to fakt nevidíš?
Obzvlášť ak máš dieťa tak by si si mala dávať mega pozor s kým žiješ, lebo toto má od dokonalého mega ďaleko

thereisabear
26. aug 2024

Ozaj pravá láska ako z románu... 🙄 Nezabudni si s ním spraviť dieťa.

enmery
26. aug 2024

Takže takto. Takéto správanie patrí do rúk odborníka. Toto nie je láska a ak nad tým mávneš rukou, bude sa to časom zhoršovať.

romi11
autor
26. aug 2024

@derdia už veľakrát sme sa otom bavili tak jeho odpoveď že proste žiarli nemôže zato . Snažím sa mu už kadejako vysvetliť ukľudniť že nič zle nerobím . Len je to dosť únavné pre mňa a moja psychika nula bodov . A aj napriek tomu neviem si predstaviť byť bez neho

vanilkovazmrzka
26. aug 2024

Neda sa ho zmenit.

earlgrey
26. aug 2024

Tak si kúp oblečenie bez výstrihu, dlhé nohavice, nedávaj si make up, atď. urob všetko, čo chce 😁 nehol sa, buď zarastená, foť mu dôkazy, keď ho tak miluješ a nevieš bez neho byť. Iná rada nie je.

enmery
26. aug 2024

@romi11 Tak Ťa čaká smutný život. Všetky tieto prejavy sa budú stupňovať. Pribudne ešte väčšie obmedzovanie, nadávky, násilie. Vidíš, že on chybu nevidí. 9 mesiacov dievča🥺. Mne je ľúto len tej dcérky. Absolútne si nezaslúži taký život, ktorý uvidí denno-denne.

fednaja
26. aug 2024

Ono to skutočne nie je sranda, takto to začína a liečiť sa to nedá. Sestra žila s chorobným žiarlivcom a postupne to len gradovalo, potom to už bolo neznesiteľné, dokonca jej nejak napichol telefón a začal ju sledovať cez kadejaké aplikácie. No proste choré. A toto fakt neveští nič dobré.

romi11
autor
26. aug 2024

@enmery moja dcérka ho zbožňuje :( keď je doma s nami je všetko v poriadku sme šťastný všetko dokonale až kým neodíde do zahraničia . Kazdopadne budem to musieť nejako vyriešiť

romi11
autor
26. aug 2024

@fednaja myslíte že by nepomohol ani psychológ ?

pribinak
26. aug 2024

@romi11 psychológ pomôže tebe, možno.

enmery
26. aug 2024

@romi11 To je jedno, či ho zbožňuje. Toto je tak vážna vec. Toto je vec, ktorú má riešiť odborník. Toto sa končí veľmi zle. Pokojne si ty dodrb život, keď nevidíš, do akého prúseru sa rútil, ale tá dcéra si to nevybrala. A bude tak museť žiť. S chorým psychošom a psychickou troskou matkou.

enmery
26. aug 2024

Mimochodom, muž, ktorý ženu miluje, jej sám kúpi tie najkrajšie šaty a v živote ju nebude slovne ponižovať, ani nadávať. To nie je láska. A ty navštív odborníka, lebo niečo u Teba nie je ok, keď tohto miluješ a chceš s ním ostať a ani materinský inštinkt chrániť svoju dcéru- nič.

deti95060810
26. aug 2024

pošli ho do zadku keď ťa bude chcieť kontrolovať...
musíš to stopnúť, inak on s tým neprestane.... nie si jeho otrok .

anna777115
26. aug 2024

Len, či sa on v tom zahraničí, nespráva tak, ako vyčita tebe. Taketo typy chlapov, žijú dvojaké životy a potom sa boja, že partnerky robia bez nich to isté.

oktober3
26. aug 2024

Toto som mala s exmanželom.
13 rokov sme boli spolu, od mojej puberty
Dve deti. Nikde som nechodila . Len s deťmi do parku a chodila som behať ( športovať).
Stále si našiel problém
Vraj ten a ten chlap sa na mňa v Tescu usmial, či som si s ním vymenila číslo - pričom naša 5 ročná dcéra ma držala za ruku a on šiel pár metrov za nami s košíkom.

Keď som šla behať, a nezosynchronizovali sa mi hodinky, že mi nespustilo geolokaciu, a nemohol ma online sledovať, tak hneď ataky ( ale nie agresívne, skôr ustipacne ) že som si to isto vypla..
A ja už slzy v očiach.

Kedze sa on na to vykašľal, šla som kúpiť zimné gumy ja. Keďže som ich musela dať do auta, vybrala som si detské autosedačky z auta a potom som ich dala do garáže ( vedel o tom) a potom som šla cvičiť.
Keď som sa vrátila, atak, že s kým som sukala v aute? Lebo autosedačky sú preč.

Aj sveter bol na nič, lebo že to mi nejaký chlap len takto potiahne a vidí mi kozy...

Bolo to tazke. Strašne som ho milovala. Cítila som sa previnilo. Nemalovala som sa. Nelakovala nechty.
Na sociálnych sieťach som mala len ženy, súkromný účet a aj tak problém,.keď som pridala nejaký outfit.

Stále vravel, že by umrel bezomna
Prom som povedala,.že potrebujem ísť už do práce , medzi ľudí. Že nám bude aj finančne lepšie, a tam nastala zmena.

Nebude čakať kým ho začnem podvádzať a chce sa rozviesť.
Tam má to zlomilo. Schudla som na 49 kíl.
Pán začal chodiť po diskotékach ' pracovných cestách"..
Samozrejme,.na toto jeho užívanie som prišla až neskôr. Ja som mu verila..

Rozviedla som sa s ním. Potom dva mesiace plakal, ako sa ku mne chce vrátiť,.a že pod vlak ide skočiť..že on vie že je žiarlivý a že to rieši.
Povedala som si, že pre deti to spravím

Veľký omyl.
Dva týždne na to, ako odišiel odo mňa, sa šiel kurv*t s inou. Videla ho moja kamarátka ... Aj ich odfotila, ako sa bozkávajú a ona sedi na ňom a tak..
A ešte on v tu noc ( čo mal byť mimochodom na čisto pánskej chate), prišiel ku mne a spal so mnou v posteli..

Je mi z toho doteraz zle.
Veľmi dlho som sa z toho spamatavala.
Dnes som za to rada.
Aj kyticu by som mu poslala.
Lebo viem, že celá tá láska medzi nami, bola len o tom, ako veľmi som ho milovala ako veľmi som sa o neho starala, ale tá láska sa mi nevracala.
Málokedy povedal že som pekná..nepodporoval ma

Mám pocit, že ma chcel len vlastniť.

Tazko sa to pripúšťalo, takáto zrada. A gratulujem každému, čo dočítal dokonca...
Ale dnes som šťastná. Ani nie po pol roku som spoznala terajšieho manžela a až teraz vidím, čo je to obojstranná , bezpodmienečna láska.

januska12323
26. aug 2024

Naozaj chceš aby mala dcéra toto ako vzor zdravého vzťahu?

alickapusinka
26. aug 2024

@thereisabear ved píše že ona asi za slobodna dieťa ma.

thereisabear
26. aug 2024

@alickapusinka chápem, druhé s ním som myslela

mimka688
26. aug 2024

Tiež to väčšinou tak je, že keď muž pozrieva moc tak sám nemá čisté svedomie… ale nemusí to byť pravidlo. Ja tiež nemám úplne ideálny vzťah, mame veľa problémov a ja mám aj veľký strach z opustenia, sebavedomie mi úplne kleslo pri terajšom partnerovi, pri tom viem vo vnútri, že som úspešná aj muži o mna majú záujem ale aj tak na partnerovi Lipnem. Veľa ľudí okolo seba vidím ako sa podvádzajú s potom aj mne idu takéto myšlienky. Nemôže byt to tím že mu niekto v minulosti ublížil a preto sa boji ?

hedviga2
26. aug 2024

Bože ja toto “ strašne ho milujem” tak neznášam!!! To čo je za slovné spojenie? Asi ako celý opisovaný vzťah.

enmery
26. aug 2024

@mimka688 Toto, čo robí on, nie je o ublížení.Toto je už patologický stav, ktorý sa bude zhrošovať úmerne času, ktorý sú spolu. Ak to aktívne nebude riešiť.

romi11
autor
26. aug 2024

@mimka688 áno bol podvádzany preto sa tak strašne bojí aby sa mu to znova nestalo

enmery
26. aug 2024

@romi11 Toto nemá so zdravým strachom nič. Dievča, si vo vzťahu s patologickým žiarlivcom! Ešte len 9 mesiacov prešlo. Spomenieš si na nás po 9 rokoch pekla. ✌️

alickapusinka
26. aug 2024

@thereisabear jaj aha tak

oktober3
26. aug 2024

@romi11 počkať. Aj ja som bola podvádzana...a aj napriek tomu mám dôveru v môjho terajšieho muža.

Neospravedlňuj ho.
Toto som robila ja pri ex celý život.
Veď on ma tak miluje, preto je taký.
Nie !
Láska takáto nie je
Láska je úprimná, láska si nenárokuje, láska podporuje a verí v teba.
Čo k tebe patrí , ostane, nemusíš to držať nasilu.

oktober3
26. aug 2024

Ja netvrdím že ťa podvádza len preto, že sa to stalo mne.
Ja sa ti snažím vysvetlit, čo je láska.
A tieto ziarlivostne scény ňou nie sú.

Nájdi svoju hrdosť. A opustí ho.
Buď nech začne na sebe pracovať a aj na tej žiarlivosti - a to naozaj, na terapii. Alebo z toho vztahu odídeš.

Lebo ak je žiarlivý ako môj, ex, tak keby ho opustis, tak v hlave hneď halušky, že si si našla druhého... 👀

kika572
26. aug 2024

@romi11 ja som bola 6 rokov.. pozri, je lepšie zísť z krátkej cesty.. 9 mesiacov nie je dlhá doba, predpokladám, že si ešte hlboko zaláskovaná a snažíš sa jeho správanie prehliadať alebo si ho rôzne ospravedlňovať.. ale to nie je správne, lebo ho len naučíš, že si s tým ok a bude sa to stupňovať.. odišla by som čím skôr kým to nebude horšie