Toxické kamarátky

amalka000
9. nov 2022

Mam pri sebe kamaratku,ktora mi vo vsetkom pomaha. Chodi ku mne do bytu,stara sa o moju domacnost v mojej nepritomnosti, venci moje zvieratka,,,,,ma moje kluce.
Zo zaciatku sa mi to zdalo velmi dobre, navstevovali sme sa navzajom,chodievali sme spolu cvicit, chodievali sme spolu do prirody,na vylety ale nikdy neboli medzi nami muzi. Ja zijem sama a ona ma uz dospeleho syna.
Mozem sa na nu so vsetkym spolahnut,maximalne jej doverujem,co sa tyka vsetkeho,co v byte mam,vie o mne takmer vsetko. Vsetko bolo medzi nami fajn,ale obcas som si vsimla jej prehnany zaujem o mna. Ked som isla dat krv, sa zaujimala,ci som to zvladla? Ked som v praci,nosi mi obedy, ked ideme do obchodu,nosi mi tasky, ked su plne, ked idem niekam, chce ma odviest na autobus alebo na vlak, cez vikend sa pyta ku mne,ci pojdeme spolu vencit, kam.kolvek idem chce byt po ruke...atd...
Citim,ze je v mojom zivote pri mne ako moj partner. Z casu na cas,ked je toho vela, poviem jej,co citim a vtedy mi povie,ze ma ma rada a,ze je pre nu normalne,pomahat mi. Vie,ze mam toho vela,tak je to uplne prirodzene. Ze pre nu je uplne normalne sa starat o moje dobro.
Pomaha mi velmi,byvam v byte,kde je aj zahradka,mam v nej ovocne stromy,mam tam policko pre zeleninu, su tam voliery pre sliepky a okolo toho je vzdy vela prace. Nechcem sa zachovat ako nevdacna a,ze si nevazim jej pomoc,ale vidi sa mi to divne. Zila som vo vztahoch, preto si viem porovnat vztah s muzom a s kamaratkou. Citim,ze ona je v mojom zivote kamaratka,ktora sa o mna stara. Zaujima. Boji. Vymysla program. ...a ja teraz neviem,ci je to normalne alebo chore?

mamamasama
9. nov 2022

A ty tuto.osobu nazves "toxicka kamaratka"???

sweet20
9. nov 2022

@amalka000 chcela by som taku kamaratku.. doslova spriaznena dusa, zavidim

betsabeew
9. nov 2022

Prečo choré ? Nie je to choré … skus jej o tom povedať ale nie že je to divne alebo choré ale skôr na ten štýl že si si to všimla a že to bežne kamarátky nerobia . Ja neviem , možno tá vníma ako sestru . Chápeš ? Skôr tak by som to vnímala .

pribinak
9. nov 2022

Toto je až dusive. Normálne jej povedz že potrebuješ trochu osobného priestoru

amalka000
autor
9. nov 2022

@betsabeew uz o nas hovoria,ze sme lesby

amalka000
autor
9. nov 2022

@mamamasama nenazvem,pytam sa

matovicova
9. nov 2022

@amalka000 podľa mňa ťa miluje

dominikamacakova
9. nov 2022

Otázne je čo by urobila keby si si našla chlapa 🤔

mamamasama
9. nov 2022

@amalka000 toxicku kamaratku si predstavujem inak. Ludi ako je tvoja kamaratka mam vdaka Bohu vo svojom zivote, takze pre mna to nie je nic divne a uz duplom nie toxicke.

loyda
9. nov 2022

@amalka000 ja ťa chápem. Mala som podobnú kamošku počas VŠ. Kde som sa pohla ja, pohla sa aj ona. Nemala vlastný názor, lebo môj názor bol aj jej názorom. Žiarlila, keď som si našla frajera (chcem ísť s vami, nikam má neberiete, už ma nepotrebuješ 🤦🙈). Potom sme školu skončili, stretli sme sa po roku v práci v úplne inom meste (vraj náhoda). Vtedy to skúšala opäť, ale rázne som ju stopla. Vyplakala sa, ospravedlnila. Nejako to fungovalo. Potom som sa opäť odsťahovala do iného mesta. A teraz sa vidíme raz do roka, napíšeme si dvakrát do roka a ja mám konečne súkromie.

Ty si jej tento problém len naznačila alebo si jej priamo povedala, čo ťa štve?

amalka000
autor
9. nov 2022

@mamamasama v podstste som nikdy nemala nejaku dolezitu kamaratku, zila som vo vztahoch, preto neviem posudit,co je normalne. Nikdy sa o mna ziadna kamoska takto nezaujimala,a ten zsujem mi pride divny,lebo ja ho k nej taky nemam. Ani mat nechcem. A velakrat ma to odpudzuje

mamamasama
9. nov 2022

@amalka000 tak jej urob laskavost a prestan sa s nou kamaratit. Pre mna si toxicka skor ty, ako ona.

miskakyska
9. nov 2022

Nový profil, nová telenovela..z komika sa stala víla Amalka 😅
A furt tie ísť osoby múdre,ako rádia hneď skočia na lep..🤣

amalka000
autor
9. nov 2022

@loyda hovorim jej to postupne,vzdy ked sa nieco udeje. Ona vidi veci inak ako ja. Dozvedela som sa o nej,co sa o nej hovori. Dozvedela som sa od kolegu,co sa o nas hovori. Povedala som jej to priamo,ze jej zaujem o mna je prehnany . Urazila sa na mna. Zacne mi vycitat,ze mi pomaha a ja si to nevazim. Zabudla som na jej meniny a urobila mi scenu,ze si ju nevazim. Lenze naozaj som ani nevedela,kedy ma meniny. Uraza sa na mna,ked jej neodpisrm,ked sa odmlcim(lebo citim,ze dost)..

amalka000
autor
9. nov 2022

@matovicova toto som jej tiez povedala. Odpovedala,ze vie,kde je jej miesto. Ze vie,ze by som s takym niecim nikdy nesuhlasila(pripustit si ju ako frajerku)

loyda
9. nov 2022

@amalka000 tak prepáč, ale zarazila má veta - naozaj som ani nevedela, kedy má meniny. Tak toto by nahnevalo na jej mieste aj mňa a to si na sviatky nepotrpim. Ale už len zo slušnosti, že sa ti stará o byt, tak by som jej dala aspoň čokoládu.
Stále ťa chápem, napriek tomu, tomuto nerozumiem. Prepáč

amalka000
autor
9. nov 2022

@miskakyska ano,som tu nova,lebo chcem pocut nazor nestrannych ludi.

amalka000
autor
9. nov 2022

@loyda nie,neviem kto ma kedy meniny. Nikdy sme meniny neriesili,vobec to pre mna nie je nic podststne. Ale potom som sa jej revanzovala,ked uz zacala, a nebola to cokoladka. Ale toto nema nic s problemom ktory tu vidim.

amalka000
autor
9. nov 2022

@mamamasama chcem to urobit uz dlhsiu dobu. Ano. A v com som toxicka ja?

ku_uk
9. nov 2022

Ahoj, možno som necitala pozorne, ale máš nejaký hendikep alebo preco nestihas bezne veci okolo bytu, a záhradky? Ešte venčenie zvierat pochopím, ale starostlivosť o domácnosť je zvláštna, ak si zdravá.

matovicova
9. nov 2022

@amalka000 a keby si súhlasila tak čo? Podľa mňa to je jasný signál, že áno ľúbi ťa. Predstav si, že miluješ niekoho kto teba nie, čo spravíš? Budeš mu vždy na blízku, budeš mu pomáhať, starať sa o byt, zaujímať sa ako dopadlo darovanie krvi, atd a hlavne budeš tajne dúfať, že sa časom do teba zamiluje 🙂

Aj mi jej je ľúto...mala by si to utnut, lebo bude stále viac a viac nešťastná.

matovicova
9. nov 2022

@amalka000 podľa mňa nie je toxická, iba riadne do teba rachnuta 😄

amalka000
autor
9. nov 2022

@matovicova Dakujem za Vas nazor. Presne som jej povedala,ze ja cuvam,lebo citim,ze trpi,pretoze jej neopatujem jej zaujem. Preto trpi a uraza sa na mna,ked sa na dobu odmlcim,alebo neodpisem. Povedala som jej,ze jej nedokazem opatovat jej zaujem,lebo nie je moj frajer. Poprela to. Ukludni ma vzdy. Ale je to uz neunosne. V mojom zivote je iba praca,mam tri prace,chodievam aj na nocne,aj do zahranicia....tak pracujem,spim a mam ju pri sebe. A uz citim,ze si vlastne ani nedokazem nikoho najst,lebo je stale iba ona. Ona pri mne. Vsade. Pise,posiela fotky, organizuje moj volny cas. A ja citim,ze mi to prekaza.

duduska25
9. nov 2022

Myslim, ze jej obela viac zalezi na vasom kamaratskom vztahu ako tebe. Nemusi ta lubit, len jej vyhovuje mat spriaznenu dusu, asi ju potrebuje. Mozno nevies, v akom prostredi vyrastala, mozno je to v nej stale niekomu pomahat. Myslim, ze sa jej posramotilo sebavedomie z rozchodu, ked ani ona nema chlapa ale syna ma. Mozno na muzov zanevrela, nemusi byt hned lesba
..

savanna
9. nov 2022

Namiesto toxicka by som asi doplnila chronicky osamela kamaratka, resp. kamaratka, ktora nedokaze byt len tak sama so sebou, a tak vyhladava neustale tvoju spolocnost pod roznymi zamienkami. Podla mna by mala vyhladat nejaku psychologicku, ktora by jej pomohla naucit sa byt aj sama. Poznam viacero takych ludi a su podla mna vo svojej podstate dost nestastni a neisti, ale nie su zli.
Co mozes urobit ty, je nastavit si hranice. Povedat jej, ze si cenis jej pomoc a rada s nou travis cas, ale ze potrebujes aj priestor a cas sama pre seba.

amalka000
autor
9. nov 2022

@duduska25 je velmi dobra osobka. Ano. Je. Velmi dobry clovek. Ja si ju vazim. Ale uz vnimam,ze ju neznesiem pri sebe. Je toho strasne vela. Jej zaujmu o mna. Ja nechcem pri sebe zenu! Aby som mala vztah so zenou. Moze byt akokolvek uzasna a dobra. Je to zena! Zena je v monom zivote ako moj partner? A to je v poriadku? Preto sem.pisem,aby som pocula nazor viacerych. Nechcem jej ublizovat chcem si najst frajera,mat muza ktory mi bude pomahat,ktory bude pri mne ako je teraz ona. Preto sa pytam, je normalne drzat si priatelku,ktora je presne takato? Dakujem

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andy_sixx24
9. nov 2022

Nájdi si chlapa

amalka000
autor
9. nov 2022

@savanna Dakujem. Mudra rec. Ano,v podstate ste mi pripomenuli,ze naozaj mate pravdu. Ak nie som ja,tak ide inde. Vzdy potrebuje nieco robit. Velakrat mi povie...:Ty kludne lez,citaj si,ja pojdem pohrabat listie....atd...alebo kludne oddychuj,ja pridem iba za guliverom(psikom) a ty si ma nevsimaj.....lenze ja potrebujem byt aj sama,lezat,citat si....atd....nemam sukromie. Poviem jej to. Odide a je urazena. Pptom sa jej tri tyzdne vnucujem,lebo citim,ze nie je ok

amalka000
autor
9. nov 2022

@zuzudrnda Ano. Suhlasim. Dakujem