Titul nevlastná matka

21. jún 2023

Čaute. Diskusia pre nevlastné matky. Myslím, že je nás dosť...Kedy Vás partner predstavil nevlastným deťom? Ako sa cítite v roli nevlastnej matky? Ako Vás prijali nevlastné deti? Žiarlia na Vás? Ako riešite problém s nevlastnými deťmi, ak sa nejaký objaví? Zvykli si nevlastné deti na Vás? Koľko to trvalo? Robili Vám napriek?
Rada si prečítam skúsenosti. Ako fungujete?

bessie12
21. jún 2023

So starsou dcerou som sa spoznala hned v prvy den, ked som prisla byvat k priatelovi. S mladsou az o rok neskor, pretoze skor nechcela. Tak som jej dala tolko casu, kolko potrebovala. Ale jednalo sa uz o starsie deti a nie male. Jedna uz bola dospela a druha mala asi 16 rokov. A ci ziarlili ?? Nie som si toho vedoma. Prijali ma v pohode si myslim.
Neskor som sa dozvedela, ze som na jeho mladsiu dceru urobila dobry dojem a ma ma rada. 🙂

cookie29
21. jún 2023

no to je take ako pytat sa na cisla sportky... kedze ide o ludi. zalezi od okolnosti, veku, povahy deti, od vztahov k rodicom atd... proste je tam milion premennych.

povedala by som takto:
kedy predstavit: ked je ten vztah vazny a planujete spolocnu buducnost. Deti nepotrebuju defilé priatelov ci priateliek

ako prijali deti: zalezi od vela, veku ale aj napriklad kolko uplynulo do rozvodu, ake su vztahy rodicov a podobne..a a takisto do toho do akej pozicie ta postavi partner

ako riesit problem s nevlastnymi detmi: no zalezi od problemu, neda sa zovseobecnovat, ale mal by to riesit rodic, ty vlastne nie si nevlastna matka, deti uz matku maju. Ty si proste ocinova priatielka, partnerka, zena... ale nie ich nevlastna matka... ten pojem je zavadzajuci

a ako to funguje, nuz zalezi od inteligencie vsetkych zucastnenych a ich snahy, ale jedno je ista, je to nesmierne tazke

vroni
22. jún 2023

Zoznámili sme sa tuším po mesiaci. Najprv som jednoducho bola pri tom (čomkoľvek, co práve robili s otcom), potom som sa pomaličky a opatrne zapájala do akcii sz ma nakoniec plne akceptovali. Dnes sa väčšinou už stretnú do mnou a povedia "a pozdravuj otca". Strašne sa nad tým rozčuľuje (ich otec) 🤣🤣🤣, ale stretnúť sa s ním to je ako chytať rannú hmlu, takže väčšinou to akosi nevyjde. Ale mame všetci veľmi fajn vzťah. Lenže my sme spolu skoro 20 rokov, takže "deti" sú dávno dospelé, aj keď mali 3, 5 a 9 keď sme sa zoznámili.