Ťažký rozchod

tomaskovamamka
31. jan 2022

Ahojte mamičky. Mám 29 rokov, priateľ mal 25 a mam 7 ročného synčeka. Bola som slobodná mamička, ktorá skúšala šťastie vo vzťahoch, nechcela som ostať sama, keďže som som ostala sama ako 23 ročná. Spoznala som vtedy úžasného chlapa, ktorý bol pre mňa dokonalý. Na začiatku bol skvelý so správnymi názormi a životnými cieľmi. Po troch mesiacoch vzťahu mi začal vyčítať predošlé vzťahy, pýtal sa ma na intímne detaily zo vzťahov, bolo to pre mňa hrozne ponižujúce. Ked sa mu nejaká odpoveď nevzdala, tvrdil, že mu klamem. Mna to ničili, ospravedlňoval som sa mu, plakala, vysvetľovala, že som ho vtedy nepoznala,bola som pre nho ľahká žena. Potom ho to prešlo, a ja som bola rada, lebo som ho naozaj milovala. Ďalšia fáza začala, keď mu začalo vadiť, ze nosím legíny. Vraj sa predvádzam, ukazujem postavu a zadok. To boli zase slzy, moje osoravedlnovanie a trápenie. Prestala som nosiť legíny.Za rok vzťahu, som mu dala skoro 700€.nevazul si nič, len ma urazal ponizovat a vždy keď som mu niečo vytkla som bola ja ta najhoršia. Nechol v noci domov a to bola posledná kvapka a skončila som to. Napriek tomu ho milujem a potrebujem recept ako zabudnúť.

tomaskovamamka
autor
31. jan 2022

@tomaskovamamka ešte dodám, že nechodil po nociach domov. V práci končil okolo 22:00 a neprišiel domov, cele noci sa niekde flakal, vraj sa chodil iba voziť na aute. Ja som mu neverila, bud ma s niekym podvádzal alebo bral drogy alebo oboje. Trieskam si hlavu o stenu ako som sa mohla tak zamilovať do takého človeka, ktorý si nevazil to dobro lasku a pochopenie, ktoré som mu dávala.

barbora0308
31. jan 2022

@tomaskovamamka Podla toho co pises si nebola v tomto vztahu stastna, tvoj partner ti riadne podkopaval sebavedomie a myslim, ze si spravila spravne, kedze casom by ta to znicilo uplne. To ze ho stale milujes, je asi iba preto lebo rada spominas na tie pekne casy, ktore ste spolu prezili a tak nejak si ten vztah skrz toto idealizujes. Skus sa fokusovat na to vsetko neprijemne cim si si presla a ako velmi by si nadalej trpela, ak by si s nim ostala, pocity casom ochabnu uvidis. Hlavne bud silnou a teraz zapracuj na sebe a svojom sebavedomi 💪👍 takyto chlap si ta nezasluzi.

liljana
31. jan 2022

Je to manipulator. Mas na vyber sa kazdy den strachovat, ze druhy na teba pre nieco navrieska, alebo byt s niekam, s ktorym kazdy den, alebo aspon vacsina bude prijemna, alebo aj chvilu sama a uzivat si klud. Co si vyberies?

denisa340
31. jan 2022

@liljana súhlasím podľa toho čo som čítala to je čistý manipulátor..

tamtamka26
31. jan 2022

Nerozumiem, prečo si mu dávala odpovede na tvoje bývalé vzťahy a ešte sa mu aj ospravedlnovala?🤦‍♀️ Co ty nemáš trochu sebaucty? on bol panic, keď ste sa spoznali?? On nemal vzťahy, nebol teda kure..vnik, keď ty si bola pre neho ľahká?? Prosím ťa, rýchlo sa uvedom a postav na nohy už len kvôli tomu dieťaťu...😒

fleur1111
31. jan 2022

@tomaskovamamka nevážis si samu seba, keď sa mu ospravedlnujes úplne bezdôvodne 🤦🏽‍♀️Ak chceš mat plnohodnotný vzťah, treba mat vyššie nároky na partnera.

tomaskovamamka
autor
31. jan 2022

@fleur1111 on tie moje nároky na začiatku spĺňal, vyzeral veľmi dobre, mal peniaze, kúpený pozemok, dobre auto, netušila som a ani vo sne by ma nenapadlo, že toto sa z neho vykľuje

tomaskovamamka
autor
31. jan 2022

A ešte som zabudla. Raz kým som ja v noci spala, on mi vzal mobil a prehľadal mi celý messenger, precital si správy aj spred piatich rokov a ešte aj to mi vyčítal, že čo som to ja za ženu, keď som si vypisovala s mužským pohlavym..a mesiac do zadu zas kým som spala, tak sa mi nabúral do môjho pokecu, kde som nebola tri roky aktivoval plusko a čítal všetky správy

fleur1111
31. jan 2022

@tomaskovamamka budem asi za zlu - máš dosť na💩nároky. To, že je materiálne zabezpečený je fajn, ale skús sa zamerať aj na povahové a charakterové vlastnosti, možno potom budeš šťastnejšia.

tamtamka26
31. jan 2022

@tomaskovamamka prosím ťa, precitaj si znova svoje riadky... Aj tie tvoje "priority" o vyzore, či aute, aj to, ako ti sliedil v mobile.... Ešte stále nič? 💡

barbora0308
31. jan 2022

@tomaskovamamka Ja sa iba cudujem, ze po tychto skusenostiach ho este naozaj stale milujes 😳. Proste chlap co si potrebuje navysovat svoje ego tym, ze ponizuje svoju partnerku 🤷 doslova vyhladaval moznosti ako neustale docielit, aby bol on ten nadradenejsi...uplne chore.

vanda323
31. jan 2022

@tomaskovamamka Vadilo mu že nosiš legíny?
A ľúbiš ho ešte? Prosím ťa neľúb ho. Nezaslúži si tvoju lásku....ak ťa má chlap skutočne rád, nie tak ako tento tvoj ex....tak je rád ak sa pekne obliekaš a dobre vyzeráš...tento bol ziatlivec psychopat

tomaskovamamka
autor
31. jan 2022

@fleur1111 áno spomenula som v odpovedi iba materiálne veci a výzor, ale hneď na začiatku som písala, že ma upútal hlavne svojimi názormi a tým, že som si myslela, aký je cieľavedomy človek..preto som si s ním začala a zamilovala sa..lenze po čase som zistila, že to bola iba jeho maska

fleur1111
31. jan 2022

@tomaskovamamka názormi na čo?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomaskovamamka
autor
31. jan 2022

@fleur1111 názormi na život..celkovy pohľad na život..no potom prišla studená sprcha

patus_2
31. jan 2022

@tomaskovamamka a za ním je ti ešte smutno? Veď by si mala začať oslavovať, že je už preč. V prvom rade prehodnoť zoznam svojich "požiadaviek" na chlapa. Skús sa skôr zamerať na charakter ako na dom, dobre auto a pekný výzor. Pokial by si hľadala iba partnera pre seba, tak si vyberaj ako chces, ale máš už dieťa, tak ber ohľad aj na neho. A radšej celý život v podnájme a šťastná ako mať auto a dom a byt nešťastná.

vler
31. jan 2022

@tomaskovamamka to sa len pretvaroval na zaciatku a Ty si sa na tu pretvarku namotala. Svoje skutocne ja ti ukazal coskoro

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fleur1111
31. jan 2022

@tomaskovamamka čakala som konkrétnejšiu odpoved ako “názor na život”. Každopádne rada do budúcna - partnera, s ktorým budeš vychovávať svoje dieťa, by bolo vhodne spoznavat dlhsiu dobu. Predsa len nechceš zažívať podobne rozchody pricasto. Je pravda, že nie vždy sa dá človek odhadnúť vopred, ale kedze uz nesies zodpovednost aj za dieťa, mala by si sa viac zamerať na charakter a dať vzťahu čas. Zabezpečený chlap je síce fajn, ale peniaze ti nezaručia, že ty a tvoje dieťa budete pri ňom šťastní.

Ešte by ma zaujimalo prečo si mu dala 700€ ak je teda finančne zabezpečený?

laska86
31. jan 2022

@tomaskovamamka lepsie ako to ze si to skoncila si urobit ani nemohla😉...a co preboha nanom milujes?to jeho egoisticke ziarlivostne spravanie?ponizovanie?dost ze ta este nezmlatil...nemilujes ho..len nechces byt sama..ale mas synceka takze sama niesi a chlapa najdes neboj..a urcite lepsieho ako bol ex..

tomaskovamamka
autor
31. jan 2022

No ako tak pozerám, tak asi som sa zle vyjadrila, pretože ja mam všetko svoje..mam všetko čo pre život potrebuje moj syn aj ja..mam do ru prácu, svoj byt, finančne som na tom fajn, čiže ja som sa nepozerala na to, čo on ma..ja niesom odkázaná na nič od nikoho.. len tým, že mal to co mal, mi pripadal rovnako samostatný a nezávislý ako ja..chapete?😊

tomaskovamamka
autor
31. jan 2022

@fleur1111 bol finančne zabezpečený, no v krátkom čase tie peniaze minul..ja tipujem, že to po minal na drogy a zrazu nemal nič..nakopili sa mu dlhy a ja som bola taka sprostá, tak som ho milovala, že som mu tie peniaze dala, aby po platil co treba..to o drogách som sa dozvedela iba pred dvoma mesiacmi, veľmi dobre to vedel hrať

vler
31. jan 2022

@tomaskovamamka a to Ti neblikali kontrolky ked sa zdal byt fin nezavisly a "zrazu nemal nic"

vler
31. jan 2022

@tomaskovamamka dobreho kretena si sa zbavila

fleur1111
31. jan 2022

@tomaskovamamka buď rada, že si to ukončila. Ak je pravda, že v tom boli drogy, nič lepšie sa ti nemohlo stať ako sa ho zbaviť. Snáď by si nechcela vychovávať dieťa pri závislom človeku, ktorý by mohol ohroziť jeho vývoj. Pre mna by už bol vrchol len to, že mi komentuje moje predošlé vzťahy a nazval by ma “ľahkou”. Ja tu nevidím nikde dôvod prečo by si ho mala ľúbiť. Skôr si myslím, že si si vytvorila nejakú ilúziu o ňom a tej veríš. Ale to nie je realita. Realita je, že sa k tebe správa ako chrapun, neváži si ta a údajne droguje - vidíš tu niekde dôvod na lásku?

kandelabra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yoxinka
31. jan 2022

@tomaskovamamka
Ty zlatá moja neplač, ale buchni šampanské a osláv, že si sa zbavila úplneho magora. Akože čo ti chýba? … Že ti prekutráva mobil? Že ťa ponižuje? Že na teba robí totálny psychický nátlak? Že berie drogy? Že ti ničí sebavedomie? Veď, ženská, máš hádam na viac, tak sa pozbieraj, lebo nič lepšie sa ti stať nemohlo.

veronika65
31. jan 2022

Žiadny recept na zabudnuté neexistuje 😀 sama si uvedomíš ako sa k tebe správal... Keby nebol taký mladý poviem, že si bola s mojim bývalým... Ten mi dokázal robiť cirkus len preto, že som sa pozdravila kolegovi v práci, napísal mi niekto (nejaký kamarát) na narodeniny/meniny, písala som si s bratrancom... Oblečenie chcel aby som nosila všetko minimálne o číslo väčšie, žiaden make up, voňavka, lebo to robím aby po mne druhí pozerali ... Pritom on chodil jak pojazdná parfuméria, vypisoval si s každou... Proste robil všetko z čoho obviňoval mňa... Zo začiatku mi bolo za ním smutno, dneska keby som ho stretla, tak mi ani za opľutie nestojí 😂 držím prsty 😉

banderaska29
31. jan 2022

no aby som sa ja ospravedlnila chlapovi za to, že som mala nejaké vztahy pred ním ? to je pekná manipulácia. dal Ti na plecia vinu za to, že si žila svoj život. prosím Ťa, keby si videla ako sa toto deje nejakej tvojej priateľke, čo by si jej poradila ? asi to čo ti poviem ja.

zablokovať, nepísať, nevolať. Klamal, podvádzal a ruka do ohňa, že aj drogoval. takého človeka nepusti do svojej domácnosti viac, ani ku svojmu synovi. začni na sebe makať, na sebadôvere. začni behávať, cvičiť, robiť box. malými zmenami prídeš ku svojej sile a budeš sa na to pozerať inak. zrazu nebudeš chápať, ako si s ním mohla byť. ! bud rada, že to nie je manžel, že nemáte dieťa....oslavuj, je to lekcia.. a ideš ďalej ♥