Syn chce bývať u otca

25. apr 2023

Čo v prípade ak syn nechce bývať u mňa? On je proste doma u otca, tam vyrastal. Otec má veľa peňazí všetko mu kúpi... Čo by ste robili? Cítim sa ako keby som o syna prišla 😢 pritom ma ľúbi, len s otcom hrá Xbox...

pribinak
25. apr 2023

Koľko má rokov?

autor
25. apr 2023
januska12323
25. apr 2023

Už to máte súdne? Skúsila si sa s ním dohodnúť, že domov môže ísť kedy chce ale napríklad dve hodiny pred spaním a noc strávi u teba?

autor
25. apr 2023

@januska12323 nemáme ešte nič sudne, premýšľam že to dám na súd

pribinak
25. apr 2023

Poriadne si to premysli čo ideš podať, lebo to bude určite záťaž aj pre syna

som_realistka
25. apr 2023

A škola? Ako mu ide?

autor
25. apr 2023

@som_realistka dobre. Co to má so skolou?

dadis
25. apr 2023

Ahoj :( Viem, ako sa citis :( Moje deti nechceli byt v striedavke a jeden rok syn byval u otca. Myslela som, ze to uz tak bude navzdy, aj som bola pripravena suhlasit s tym, ze su deti podelime. Mal u otca svoju izbu, otec mu kupil novy pocitac, airsoftovu zbran, ktoru som mu zakazala (teda, ani ju mladsi ako 18r mat nemozu, to vsetko bez mojho vedomia, az po 2 rokoch sa mi syn priznal)...nikdy som to synovi nevycitala, ze sa tak rozhodol, vedela som, ze to je jeho rozhodnutie a akceptovala som ho. No syn sa mi po roku vratil, chybala som mu ako mama, aj sestra mu chybala. On mal vtedy 13 rokov, ked sa rozhodol ist k nemu.

autor
25. apr 2023

@dadis 😢

ravador
28. apr 2023

Gratulujem. Práve zažívaš to, čo zažíva ~95% mužov pri rozvode. Síce, ešte nie úplne, to príde až vtedy, keď od teba bude vymáhať ~25% tvojho platu ako výživné.

mira0611
1. máj 2023

@ravador ahoj, ja si nemyslim, ze zaziva to co 95% muzov, skor si myslim, ze je to naopak a teraz zaziva to, co zaziva 1% muzov. V mojom okoli, sa malokrat stretavam s tym, ze by sa otec staral a lubil svoje dieta a zena sa s nim rozvedie.
Vies vacsinou je to tak, ze to manzelstvo krachne preto, lebo zena je na domacnost a deti sama, plus praca, ucenie sa s detmi.... a pan manzel vecer pride domov a zacne vymenovat, co vsetko robi zena zle.
Vacsinou ked je manzel starostlivy otec, tak je aj taky manzel a od takeho sa zeny vacsinou nerozvadzaju 🙂
Autorkin ex nie je prave najstarostlivejsi, ked dovoli dietatu sa cely den hrat na xbox-e.
Dovoli mu, lebo ma pokoj. Toto nie je pre dieta najlepsie.

stanulienkat
1. máj 2023

Toto je uz tvoja 10 tema?? Uz si dostala milion rad a nazorov.

mira0611
1. máj 2023

Autorka u nas to bolo podobne ako u Vas, aj ja som sa bala. Zobrala som syna do upsvar ku psychologicke na odporucanie kolizneho opatrovatela.
Bola by si prekvapena ake otazky dostal moj syn.
1.povedz mamickine 3 dobre vlastnosti to sa uz nepamatam, co povedal presne, ale povedal 3 alebo 4 dobre vlastnosti.
2.povedz mamickine 3 zle vlastnosti.
Krici, ked mam neporiadok v izbe, krici ked sa nechcem ucit, nuti ma, aby som sa ucil a upratal izbu.
Tu som sa zahanbila, ale psychologicka povedala toto je dobra vlastnost, lebo ho ucim, aby udrziaval poriadok a aby sa ucil.
3. Povedz 3 dobre vlastnosti otecka. Syn nevedel povedat ani jednu.
4. Povedz 3 zlych vlastnosti otecka. A zacal menovat, psychologicka povedala ze ich povedal neurekom vela.
A tymto sa vlastne rozhodlo.
Oni sa ho nepytaju, s kym chce zostat. Lebo samozrejme dieta povie toho, kto je prenho najpohodlnejsi. Aj u nas to bol jeho otec, lebo ak nechcel tak sa ucit nemusel a mohol cely den hrat xbox.