Svokra sa pred deťmi o mne nevyjadruje pekne

10. jan 2024

Ahojte, sú veci vo výchove v ktorých neustúpil, svokra ich odmieta rešpektovať, to by som ešte ako tak prežila ale pred dcérou o mne škaredo hovorí a to mi vadí, priklad sme u nej na víkend, svokra by do dcéry ladovala sladkosti od rána do večera, takže na raňajky jej pcha brumika potom nejaký koláčik potom lízatko, cukrík hento toto, dcéra nechce obedovať nevadí hneď jej núka tortu, koláč a tak, samozrejmeja vždy zakročim "môžeš si dať jednu sladkosť poobede ako vždy" a podobne nikdy neútočim ale svokra hneď reaguje v štýle "čo to tá mama hovorí? Vidíš nič ti nedopraje, babka by ti dala sladké ale mama zakazuje" alebo "teraz budeš kvôli máme hladná, babka by ti dala sladké aby si mala plné bruško ale mama ťa nechá hladnu"
Alebo keď sme na ihrisku, sme tam už hodinu musíme ísť pomaly domov tak dcére poviem že ešte raz sa šmykne a pôjdeme alebo ešte sa trochu pohojda a pôjdeme a svokra hneď spustí " babka by ti dovolila viac ale mama je tu a tá nedovolí" "keby si bývala u mňa sme celé dni na ihrisku a nie ako s mamou." A takto je to zo všetkým v podstate čo ja alebo muž zakažeme ona dovolí a má takéto komentáre okolo. Minule sa dcéra hrala s vodou a oblievala sa tak som jej zatrhla takúto hru a svokra hneď "mama je hnusná, ty sa pekne hráš a ona ťa vyruši" to bol môj strop, sto krát jej dohováral muž aj švagor aj švagriná, im robí to iste, ich starší syn už aj sám povie že má radšej babku ako rodičov lebo babka všetko dovolí, dá sa to ešte nejako zaraziť keď dohovor nepomáha? Prerušenie kontaktu je podľa mňa už taký extrem ale naozaj mi vadí ako o mne hovorí pred detmi

cookie29
10. jan 2024

Rozpravaj sa s dietatom, ked babka take nieco povie, napriklad sladkost, tak povedz ja viem, ze je to dobre, a jednu mozes neskor ako vzdy, ale ked zjes vela bolelo by Ta brusko a mohli by sa pokazit zubky. Babku "ignoruj" nevysvetluj nic.

"čo to tá mama hovorí? Vidíš nič ti nedopraje, babka by ti dala sladké ale mama zakazuje" alebo "teraz budeš kvôli máme hladná, babka by ti dala sladké aby si mala plné bruško ale mama ťa nechá hladnu" - ak si hladna, kludne si mozes dat polievku a obed, "plnohodnotne jedla", sladkost nie je jedlo.

Proste interakcia s dietatom, neboj ono pozna pravidla. A potrebuje hranice.

vierkainka
10. jan 2024

A povedala si jej to uz priamo ze ti to vadí?

roja01
10. jan 2024

Ked dohovor nepomoze, je treba vyhrazka. Ak budete pokracovat v takejto vychove zamranej proti rozhodnutiam nas rodicov, musime prestat chodit.
A veru 1-2 mesiace pre vystrahu nechodit. Nevysvetlovat, len opakovat, ze nie je cas (na tlmenie napatia), no svokre bude jasne, ze preco sa jej stranite.

autor
10. jan 2024

@vierkainka áno povedala
@cookie29 tak väčšinou reagujem dcéra má tri roky

veronikavaneska
10. jan 2024

Ja by som malej hej ale babka ti dáva sladkosti z toho ti bude zle, bolesť bruško ťažko pôjdeš na záchod môžeš mať cukrovku pokazené zúbky och to by som ti ja neurobila ja ťa moc ľúbim nato aby som videla že si ulizujes. Treba poriadne sa najesť mäsko ti dodá svaly a silu, zeleninka ti pomôže aby si nebola chorá, nebolelo ťa bruško.... A tak ďalej. Naši už až skôr prídu a že och ťa babka toto vymyslela a toto povedala...
Ihrisko vieš ak by sme sa dlhšie hojdali ako chce babka tak by si si nestihla pozrieť rozprávku večer alebo okúpať sa dnes si dáme kopu peny a budeme sa hrať.
Vždy jej vysvetlí že ty máš pravdu a robíš to pre jej dobro.
Oni to časom pochopia a budú na tvojej strane lebo ty chces aby boli zdraví a spokojný.

ankare
10. jan 2024

Preboha, tak toto je extrém.

danica2711
10. jan 2024

pre mňa by prvá fáza bol ozaj vážny až ultimatívny rozhovor spolu s mužom so svokrou, kde by sa jasne stanovili pravidlá a neprekročiteľné hranice. Ak by ich odmietla rešpektovať, nechodila by som tam

maryetta
10. jan 2024

Som proste razne hlasno povedala ze dost. Vzdy som sa ozvala lebo ladovat do deti sladkosti nie je normalne. Trvalo kym pochopili ale pochopili.

jaond19
10. jan 2024

Ak nechces prestat chodit, potom uz jedine oplatit rovnako recami. Babka chce aby si mala pokazene zubky, povieme NIE sladkostiam. Babke nezalezi na tvojom zdraví, povieme NIE bolavemu brusku... Ideme z ihriska aby sme stihli ine veci,mama NIE je zlá..... naucit dieta reagovat, stareho psa uz neprevychovas.

simca06022011
10. jan 2024

Normalne by som sa k nej otocila, ze to nemysli vazne, v provom sa ma riadne najest a nie sa ladovat sladkostami, zacala by som tym, ze dam dcere ranajky ja, aj desiaaty, aj obedy a poviem babke, ze si nezelam aby ju krmila. Brumiky a spol by som rovno brala, keby to vytahovala aj kolaciky. S tym, ze mame, a dostane sladkost napr. ked sa naobeduje. Ak by nepomohlo nakoniec by som s nou prestala byt v kontaktne uplne. Mne toto bavenie sa s babkou, cez dieta, stylom ano babka ti dava sladke a bude ti zle, treba si dat riadne jedlo pride smiesne. Dieta tu nie je na vine a nie je ani nejaky komunikator medzi vami. K tomu vsetkemu ma iba 3 roky.
Urazi sa? Nevadi, neskor sa odrazi... ide o to, ze ona ako dospela stara zena ma v prvom rade vediet, ze zdravie vnucata je prvorade. Cize ak by som uz isla do reci proti sladkostiam a babke, tak nie malicka, das si pekne obed, babka nechce aby si bola zdrava, rpeto ti dava tolko sladkeho do bruska. Chce aby si bola chora. A nech ju rozdrapi.
Ihrisko by som neriesila,a le ak su tieto komentare caste, nechapem na co tam chodit. Ja by som sa s nou velmi dohadala po case, ved ked chce dieta, nech si srpavi na stare kolena.. tieto kecy o tom ako by bolo keby byvalo dieta s babkou najviac neznasam :DDD
Ale potesim ta = aj ked sa to detom moznopekne pocuva, skor ci neskor budu vediet, ze to proste len babka trepe, pripadne dokonca ide proti matke. A vrati sa jej to aj s urokmi. U nas aj bez mojho zasahovania a zakazovania navstev a pod. uz to vyrazne vidno...

januska12323
10. jan 2024

Obmedzila by som návštevy na minimum, načo tam chodiť na celý víkend? Dieťa má z tejto výchovy akurát tak chaos v hlave. Moja babka mala tiež podobné reči ale vedela kde je hranica a keď rodič povedal nie bolo nie aj keď s tým nesúhlasila.

muchacici
10. jan 2024

Tiež by som to riešila vážnym rozhovorom, ešte raz by sa to potom stalo a neprišli by sme pár týždňov. Aj keď to tak blbo znie (lebo deti by sme do našich dospeláckych vecí nemali ťahať, nechápem, že svokra je taká neuvedomelá alebo to robí naschvál 🙄), otočila by som svokrine kecy proti nej a dala jej okoštovať vlastnú medicínu 😃 "No vidíš to, babka asi nechce, aby si k nej chodila, keď ťa zo sladkostí bude veľmi bolieť bruško. A ešte z toľkých, zúbky ťa budú bolieť, bruško ťa bude bolieť, čo skončíme v nemocnici? Babka je pipi ťuk-ťuk, keď tak ti chce škaredo urobiť." Ale hlavne stará mama sa musí uvedomiť a rešpektovať vás, také naschvál doťahovanie dlhodobo nikam nevedie

autor
10. jan 2024

@danica2711 rozhovor nezabral
@simca06022011 kŕmim ju výhradne ja ale akonáhle niečo pred ňu položím má reči, ďakujem, reči sú časté
@januska12323 na celý víkend preto lebo býva ďaleko
@muchacici rozhovor môžme ešte vyskúšať ale pochybujem
Švagriná to rieši už 7 rokov a stále nepochopila aj tam nechodili aj všetko
Svokra hovorí že šak to je sranda a vždy sa tak hovorilo

simca06022011
10. jan 2024

povedz svokre ze to nie je sranda a nie vzdy sa to tak nehovorilo, v normalnych rodinach isto nie.... ja osohbne by som to nedala, by som mala prilis velke nervy na to aby som tam vobec chodila.. to by mi nestalo za to.

cookie29
10. jan 2024

este poznamka, urcite by som babku neohovarala a nic v style ako niekto pise vyssie "babka chce aby Ta bolelo brusko" :( ale teda vzdy dietatu vysvetlit. Ono pochopi. A dieta ma pravo mat rado starych rodicov, aj ked nie su dokonali. Aj my si z destva spominame na babkine buchty ci sladkost schovanu v zastere, aj to patri k detstvu a starsia generacia nerozumie preco by nemohli deticky rozmaznavat, aj ked teda ta Tvoja svokra je extrem :(
Ja nasich trochu necham, chodime tam zriedkavo, byvame daleko. Ale tiez davam hranice. Nastastie oni viac menej respektuju. Ale je fakt ze ked dedovi vidim, ako mu svietia oci lebo malemu doniesol kinderko z mesta, aj ked je tesne pred obedom, tak necham... je to mozno dvakrat do roka a maly ma 6r. Ale keby to bolo pravidelne, tiez reagujem inak a hlavne to podrazanie autority :(

basulaak
10. jan 2024

Neobjavovala by som sa tam. Az by sa sama svokra zacala pytat preco nechodime. “Mama by chcela aby si s babkou mala pekny vztah, ale babka je prijebana.” -mi hned napadlo.

danica2711
10. jan 2024

tak keď rozhovor nezabral, uplatnila by som druhú možnosť - nechodila by som tam. Uvedom si, že dcéra bude stále väčšia, vnímavejšia, bohvie, čo jej babka ešte na teba nahovorí, keď je taká "milučká" - a komu to najviac ublíži a narobí mu zmätok v hlave? Dcérke, potrebuješ to?

autor
10. jan 2024

@cookie29 jedno kinderko by ani mne nevadilo ale ona jej núka 10 sladkosti za deň preto mi to už vadí
@danica2711 veď toho sa bojím aby to nedopadlo takto zle

evaachesa
10. jan 2024

No nechodila by som tam už. Maximálne Vianoce, narodeniny, veľká noc, sviatok. Kým vás ako rodičov nezačne rešpektovať, úplne prerušiť vzťah. Môže vidieť malú cez videohovory.

helenka926
10. jan 2024

u nás to bolo obdobne, svokra robila toto isté, keď bol malý napríklad ukázala pol ročnému/ ročnému sladkosti a keď začal revať lebo chcel a ona v rukách držala a nedala tak začala " chudatko moje, veď ja by som ti dala, ale mama nedovolí" alebo som ho kŕmila obedom a ona prišla a jedla pred ním chipsy ( si sadla rovno k nemu a ukázala mu čo má) a keď začal cirkusovať tak to isté. Nakoniec som sa naštvala poriešila to s manželom ( všetko vždy robí len keď on pri tom nie je, je to celé cielene) vystriehol si ju keď s tým začala a urobil poriadok a teda odvtedy si nedovolí. Na rovinu jej povedal že ak bude nás osočovať, malého manipulovať alebo mu rozprávať takéto bludy môže rovno ísť a nemusí sa vracať. Že buď ma bude nás bude ako rodičov rešpektovať alebo si má spraviť iný program, lebo toto tolerovať nemieni.

isis234
10. jan 2024

@helenka926 👏 tak by to malo byť. STOP

nikpa
10. jan 2024

Ale svokra potrebuje ten extrem aby pochopila, že vy ste rodičia a musí rešpektovať vašu výchovu. Čize ja by som kľudne zvolila taktiku, že prerušim alebo veľmi obmedzím kontakt a keď sa svokra ohradi, tak jej to v kľude vysvetlím. Ze toto je moje dieťa a moja výchova a bud to bude rešpektovať alebo vnučku bude vídať len príležitostne počas sviatkov ako napr. vianoce a narodeniny. Nič viac.

domkakvet
10. jan 2024

Skus tam chodit menej casto.

autor
10. jan 2024

@domkakvet chodíme každý druhý víkend kvôli robote, muz pomáha okolo domu ja chodím kvôli deťom mame ešte trojmesačnú dcéru kojenu

domkakvet
10. jan 2024

Tak nejaky vikend ostan doma s tym, ze ti treba poriadit, alebo ti pride kamoska.

isis234
11. jan 2024

Ty si tam ako za trest. malé dieťa- tromesačné kojíš... všetky emocie sa prenášajú na bábo... Potrebuješ kľud
Nechodila by som tam. S deťmi môžeš ísť na prechádzku do prírody aj vo vašom okolí. Muž nech tam ide sám pomôcť. Svokra si to zrejme uvedomí, Aj manžel